HOL: H νέα διαφημιστική καμπάνια

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η διαφημιστική καμπάνια του ΟΤΕ ενώ ήταν μια καλή απάντηση στις διαφημιστικές "κατηγορίες" των άλλων εταιριών ωστόσο δεν περιέχει κανένα πλεονέκτημα για τον καταναλωτή.

Η διαφημιστική εταιρία της HOL φαίνεται να εκμεταλλεύτηκε το παραπάνω λάθος και ... ο "πόλεμος" συνεχίζεται.

Ας τον δούμε


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτό το παιχνίδι του ανταγωνισμού έχει αρχίσει και μ' αρέσει.



Κρίνοντας τις διαφημίσεις έχω να πω:
  1. Η πρώτη ψιλοαδιάφορη για μένα.
  2. Η δεύτερη αρκετά εύστοχη, καθώς εξακολουθεί ο ΟΤΕς να είναι πανάκριβος, μόλις πρόσφατα έφτασε με (καλές) μειώσεις τιμών στα επίπεδα των εναλλακτικών. Βέβαια, υποτίθεται ότι σου πουλά μαζί κι "ασφάλεια", αλλά ας τ' αφήσουμε στην άκρη.
  3. Κατά τη γνώμη μου αρκετά ανούσιο το κομμάτι με το πάγιο ΟΤΕ. Πέραν του ότι έχει καταντήσει κλισέ πλέον.... προφανώς και δεν πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ αφού πας στη HOL. Θα πληρώνεις πάγιο HOL. Το 3ο μέρος της καμπάνιας κατ' εμέ ψιλοείναι παραπλανητικό - πια, και αναφέρομαι σε όσους επιτίθονται στο πάγιο ΟΤΕ.
    Αν σταματήσω να τρώω καρπούζια και γυρίσω στα πεπόνια.. προφανώς και δεν θα δίνω για καρπούζια. Θα πληρώνω πεπόνια.


Αυτά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Moνο η πρωτη μ'αρεσε. Ο τυπος εχει την κλασικη φατσα ανθρωπου που τον εχει φαει η -λογοκρισια-, και τα λεει πολυ πειστικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
βασικα στο παιχνιδι εχει μπει και η φορθνετ τωρα με αυτη τη διαφημιση που ειναι μια τυπισσα και λεει "μα μιλαω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ"? με ολους?
και λεει η οτετζου, μαι ναι, με ολους οσους ιναι στο δικτυο μας..:P
αν τη βρειτε βαλτε τη κι αυτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ασχετο αλλα αυτη η καμπανια της φορθνετ με τον θειο απ'το Αμερικα, δεν ειναι ΑΘΛΙΑ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Σόρρυ κιόλας αλλά εμένα ο κύριος με τα γυαλιά ακτίνες Χ μου την δίνει (μου φαίνεται γλοιώδης) :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σόρρυ κιόλας αλλά εμένα ο κύριος με τα γυαλιά ακτίνες Χ μου την δίνει (μου φαίνεται γλοιώδης) :mad:
Μα φυσικά και οι παραπάνω τύποι δεν πρέπει να είναι κοινωνικά αποδεκτοί ...Επειδή αυτοί είναι οι πελάτες του OTE, δλδ η HOL σου λέει: Έχεις ΟΤΕ; ε είσαι σαν αυτούς.

Γενικά θεωρώ την πιο επιθετική καμπάνια που έχω δει στην Ελληνική TV
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top