Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,565 μέλη και 2,432,484 μηνύματα σε 76,236 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 351 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

O Polkiu έγραψε: στις 01:07, 29-09-11:

Τρελαίνομαι, βαράω μπιέλες όταν ακούω κάποιον να λέει "πέστε" ενώ πρέπει να πει "πείτε". Μου ακούγεται τόσο άσχημα που ειλικρινά με εκνευρίζει αφάνταστα!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Surt7 (Kelevra)

Νεοφερμένος

Ο Kelevra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O Surt7 I got this! έγραψε: στις 01:45, 29-09-11:

Με εκνευρίζει απίστευτα...μια φράση που ακούω τελευταία..."για κανένα λόγο" συνήθως το λένε αντί του "δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι"....το πόσο με εκνευρίζει δε λέγεται!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 14:49, 05-10-11:

Το θέτε (αντί για θέλετε). Το ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ τόσο πολύ! Εσείς δεν θέτε; Τι θέτε; Θέτε τίποτα; Γιατί δε θέτε; Μου ανάβουν τα λαμπάκια κυριολεκτικά. Ειδικά από κάτι ηλίθιους που το τονίζουν επίτηδες...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

H amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε: στις 14:53, 05-10-11:

το lol...πειτε το ολοκληρο η μην το λετε πιαααα!!ειναι αθλιο και το ακουω να το λενε ολοι...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 15:39, 05-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από amy001
το lol...πειτε το ολοκληρο η μην το λετε πιαααα!!ειναι αθλιο και το ακουω να το λενε ολοι...
Νο οffence, αλλά το lol δεν είναι "λέξη"... Eίναι πράξη... Αυτή ->

Μπορώ πάντως να δεχτώ να μην σου αρέσει το να το λέει κάποιος αντί να το κάνει...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

H amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε: στις 17:13, 05-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Νο οffence, αλλά το lol δεν είναι "λέξη"... Eίναι πράξη... Αυτή ->

Μπορώ πάντως να δεχτώ να μην σου αρέσει το να το λέει κάποιος αντί να το κάνει...
μα να το ακουω μου την σπαει βρε...εννοειται οτι ειναι ωραια σαν πραξη...
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε: στις 18:08, 05-10-11:

Μπορει να φανει παραξενο,αλλα οταν περσι ημουν Γ Λυκειου,με εκνευριζε η φραση ''τα περασαμε κι εμεις αυτα'' που ακουγα καμια φορα.Δε ξερω,μου φαινεται πολυ κλισε.Ή οι φρασεις ''lol'',''omg'', ''wtf'',και αλλα τετοια χαριτωμενα...
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε: στις 18:13, 05-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
Μπορει να φανει παραξενο,αλλα οταν περσι ημουν Γ Λυκειου,με εκνευριζε η φραση ''τα περασαμε κι εμεις αυτα'' που ακουγα καμια φορα.Δε ξερω,μου φαινεται πολυ κλισε.
Όντως, χάλια φράση. Τα περάσαμε και τα περάσαμε... Ό,τι χειρότερο και σε άλλες περιπτώσεις αλλά κυρίως για σχολείο και εξετάσεις δεν παλεύεται.
Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

H selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.

H selc έγραψε: στις 18:18, 05-10-11:

με εκνευρίζει το klein.
επίσης με εκνευρίζει όχι κάτι συγκεκριμένο αλλά οι φράσεις που ξεσηκώνουν από διαφημίσεις και τις λένε όλοι για ένα διάστημα
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε: στις 18:44, 05-10-11:

Επισης το ''Τυχαιο?Δεν νομιζω'' ειναι λιγο σπαστικο,διοτι εχει μπει στις ζωες μας για τα καλα...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Simon Iord' ..

Νεοφερμένος

Ο Simon Iord' .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Simon Iord' .. έγραψε: στις 20:06, 05-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ανωριμη
με εκνευρίζει το klein.
επίσης με εκνευρίζει όχι κάτι συγκεκριμένο αλλά οι φράσεις που ξεσηκώνουν από διαφημίσεις και τις λένε όλοι για ένα διάστημα
....και σε μενα οι φρασεις οπου τις λεμε οταν ακουσουμε μια ατακα στην τηλεοραση οπως μια πρόσφατη .... "ΘΑ ΚΑΤΑΡΕΥΣΩ"
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε: στις 18:29, 07-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από amy001
Όταν λες ολόκληρο; Laugh out loud;
Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε: στις 18:32, 07-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Όταν λες ολόκληρο; Laugh out loud;
χιλιες φορες ετσι!αυτο το lol μου ακουγεται χαλια!
Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε: στις 18:34, 07-10-11:

''Διάβασε''

Ουάααα,βαράω κόσμο.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,152 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε: στις 19:26, 07-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από JaneWin
''Διάβασε''

Ουάααα,βαράω κόσμο.
Ρε τηλεπάθεια, κι εγώ το ίδιο σκεφτόμουν!

Επίσης μπορούν να με οδηγήσουν σε βιαιότητες φράσεις όπως:
Πικουλίνα, Ομιτζί, Λολ, Μιά είναι η θρησκεία η θύρα Χ, Κάνε το σταυρό σου, να τρως να παχύνεις...
Καθώς και ''στίχοι από χιτάκια που τους λέμε ατακοειδώς επειδή είναι νέο κομμάτι και εμείς ως γνωστόν είμαστε γαμάτοι και το ξέρουμε απ'έξω''. Κλασσικό το ''Από δευτέρα''.
Και που τις έγραψα συγχιστηκα. Πάω να πλύνω τα χέρια μου με οινόπνευμα, πεταντιν και ακουαφόρτε.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 20:05, 07-10-11:

''Δε τα πήγες καλά.''

Το ξέρω ότι δε τα πήγα, μη μου το λες!!! Στεναχωριέμαι πιο πολύ. =[

''Έφαγες;''

Αντί να μου λένε ''καλά είσαι;'', οι γονείς μου με ρωτούν πρώτα πλέον αν έφαγα.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε: στις 16:04, 09-10-11:

μεσημερι οταν ερχεται -η μανα συνηθως- πανω απο το κεφαλι μου και μου κανει την τρομερη ερωτηση:

''Κοιμασαι;;;;''
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,010 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε: στις 01:41, 07-12-11:

όταν πήγαινα σχολείο, μετά από κάποιο τεστ
γονείς: πώς τα πήγες;
εγώ: εεε..δεν ξέρω..θα δείξει
γονείς: ε στο περίπου δεν ξέρεις βαθμό;

υπομονή ντε θα τον μάθεις τον βαθμό
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Περιβόητο Μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,198 μηνύματα.

O Giannoutas Άρης μέχρι τον παράδεισο έγραψε: στις 12:34, 07-12-11:

Απο οτι καταλαβα με μερικα που διαβασα εδω μεσα

Πρεπει σε πολλους να σπαω τα νευρα,αν με δειτε μην με μιλησετε
Παράθεση

roberta

Νεοφερμένος

H roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H roberta Sono venuto a cercare tu! έγραψε: στις 00:39, 09-12-11:

Ειλικρινα σιχαινομαι την φραση "Λολ"!
Σοβαρα τι νοημα εχει;Ολο και πιο πολυ την ακουω τωρα τελευταια μα την θεωρω γελοια...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια