Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,225 μέλη και 2,423,285 μηνύματα σε 75,646 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 122 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 3,441 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε: στις 18:10, Χθες:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Λέω οτι οι "υπογραφές" έγιναν από προφίλ που ήταν ψεύτικα. Αν γράψεις τώρα στο φέισμπουκ "Σάκης Ρουβάς" ξέρεις πόσα προφίλ θα βρεις; Πού θα ξέρεις ποιο είναι το κανονικό;
Μεγαλοποιείς καταστάσεις ως συνήθως. Ακόμα κι αν το έκαναν με δόλο, αν ήταν της ΝΔ ο δόλος θα έλεγες "χαχα τι ηλίθιοι". Προπαγάνδα ως συνήθως. Δε θα περάσει καλό μου. Ξέρουμε τί είναι και η ΝΔ και το Μητοσοτακέικο.
Τίποτα δε ξέρεις
Λες να έγινε σάλος ακόμα και στον eniko του Χατζηνικου
2ον αν εβαζαν Σακη Ρουβα που λες θα το χαμε καταλάβει από την αρχή γιατί ο Ρουβάς θα είναι υποψήφιος στην Κέρκυρα με την Νέα Δημοκρατία
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DumeNuke

Επιφανές Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,467 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 18:33, Χθες:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Λέω οτι οι "υπογραφές" έγιναν από προφίλ που ήταν ψεύτικα. Αν γράψεις τώρα στο φέισμπουκ "Σάκης Ρουβάς" ξέρεις πόσα προφίλ θα βρεις; Πού θα ξέρεις ποιο είναι το κανονικό;
Μεγαλοποιείς καταστάσεις ως συνήθως. Ακόμα κι αν το έκαναν με δόλο, αν ήταν της ΝΔ ο δόλος θα έλεγες "χαχα τι ηλίθιοι". Προπαγάνδα ως συνήθως. Δε θα περάσει καλό μου. Ξέρουμε τί είναι και η ΝΔ και το Μητοσοτακέικο.
Ο αδελφός του πρωθυπουργού πλαστογράφησε έγγραφα φορολογικής ενημερώτητας, προκειμένου να πλειοδοτήσει σε διαγωνισμό δημοσίου έργου, και κατόπιν προέβη σε ευνοϊκή ρύθμιση χρωστούμενων οφειλών του απέναντι στην τράπεζα. Με την αποκάλυψη της είδησης, το μέγαρο Μαξίμου έβγαλε ανακοίνωση όπου... επιτίθεται στην αξιωματική αντιπολίτευση.

Πηγή.

Όσο για την μεγαλοποίηση του συμβάντος με τις ψευδές υπογραφές επί της συνθήκης, μπες στον κόπο να διαβάσεις τις αντιδράσεις των επιχειρηματιών της Βορείου Ελλάδος σχετικά με τη συνθήκη, βάλε το γεγονός ότι η κυβέρνηση θέλει να αποπειραθεί να διεξάγει εκλογές το Φθινόπωρο του 2018 και πες μου ποιος επωφελείται από μια ψεύτικη είδηση περί στήριξης της συμφωνίας: η Κυβέρνηση ή η Αξιωματική Αντιπολίτευση?

Και επιτέλους, φτάνει αυτή η καραμέλα "εάν αυτό το έκανε η ΝΔ θα κάνατε την πάπια". Αυτό είναι το επίπεδο πολιτικής συζήτησης που μπορείτε να παράξετε?
"Είμαι εντάξει με τη διαφθορά του ΣΥΡΙΖΑ, γιατί πιστεύω ότι εσείς είστε εντάξει με τη διαφθορά της ΝΔ"?
Είτε στηρίζετε την πολιτική διαφθορά είτε όχι. Εάν την στηρίζετε καλώς, δεν μου πέφτει λόγος. Εάν όντως ψηφίσατε ΣΥΡΙΖΑ για να πατάξει τη διαφθορά του παλιού κατεστημμένου, μην κάνετε τα στραβά μάτια τώρα που έρχονται στην επιφάνεια οι ατασθαλίες τους.

Α, και για να μην ξεχνιόμαστε, κυκλοφορούν κατά καιρούς κάτι βιντεάκια της ομάδας αλήθειας που δείχνουν τι ποσοστό των σημερινών βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ προέρχονται από το παλιό ορθόδοξο ΠΑΣΟΚ. Πέρα από αυτό, βγήκε σήμερα ο εκπρόσωπος τύπου του ΠΑΣΟΚ να απαντήσει στις δηλώσεις του Υπουργού Ναυτιλίας Παναγιώτη Κουρουμπλή, σχετικά με το τι στάση θα κρατούσε ο Α. Παπανδρέου για το σκοπιανικό.
Για να αντιλαμβανόμαστα λίγο τι ακριβώς είναι αυτό το νέο, ριζοσπαστικό και ανατρεπτικό που λέγεται Αριστερή Ελληνική Κυβέρνηση.

Edit:
Το βρήκα και έκλαψα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DumeNuke : Χθες στις 18:49.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,516 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 19:11, Χθες:

Το Deutschland δεν δινει την δοση.Τωρα θα παει ο Τσιπρας στην Μερκελ.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 3,441 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε: στις 19:17, Χθες:

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke
Ο αδελφός του πρωθυπουργού πλαστογράφησε έγγραφα φορολογικής ενημερώτητας, προκειμένου να πλειοδοτήσει σε διαγωνισμό δημοσίου έργου, και κατόπιν προέβη σε ευνοϊκή ρύθμιση χρωστούμενων οφειλών του απέναντι στην τράπεζα. Με την αποκάλυψη της είδησης, το μέγαρο Μαξίμου έβγαλε ανακοίνωση όπου... επιτίθεται στην αξιωματική αντιπολίτευση.

Πηγή.

Όσο για την μεγαλοποίηση του συμβάντος με τις ψευδές υπογραφές επί της συνθήκης, μπες στον κόπο να διαβάσεις τις αντιδράσεις των επιχειρηματιών της Βορείου Ελλάδος σχετικά με τη συνθήκη, βάλε το γεγονός ότι η κυβέρνηση θέλει να αποπειραθεί να διεξάγει εκλογές το Φθινόπωρο του 2018 και πες μου ποιος επωφελείται από μια ψεύτικη είδηση περί στήριξης της συμφωνίας: η Κυβέρνηση ή η Αξιωματική Αντιπολίτευση?

Ο Χρηστίδης προς τον Κουρουμπλή έχει απόλυτο δίκαιο γιατί μεταξύ μας ο Κουρουμπλής είναι γελοίος.

| ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄|
ΟΛΟΙ ΥΠΟΓΡΑΨΑΜΕ
#ypografi_syriza
|___________|
(\__/) ||
(•ㅅ•) ||
/   づ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σωτηρης13 : Χθες στις 19:40. Αιτία: Προσθήκη spoiler στην παράθεση
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,621 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 21:32, Χθες:

DumeNuke αν κυβερνήσει ο Συριζα ακόμη 4 ή 8 χρόνια οι άνθρωποι που λένε να ψηφίσουμε οτιδήποτε αρκεί να μη βγει ΝΔ θα λένε να ψηφίσουμε οτιδήποτε για να μη βγει Συριζα. Απλά στην Ελλάδα είμαστε λίγο slow στο να βλέπουμε τις πολιτικές εξελίξεις. Αυτό έχει αποδειχτεί άλλωστε γιατί ο σοσιαλιστικός δικομματισμός ΠΑΣΟΚ και ΝΔ έβγαζε κοντά 90% στις εκλογές για δεκαετίες. Τώρα τους βρίζουν, τότε τους ψήφιζαν. Οι περισσότεροι βέβαια ηλικιωμένοι ντρέπονται να το παραδεχτούν. Ας μη γίνουμε σαν αυτούς. Αυτό είναι ένα προφανές στοιχείο ότι δεν καταλαβαίνουμε τι τρέχει κάτω από τη μύτη μας και θέλουμε μια εικοσαετία για να το καταλάβουμε. Δε θα μιλήσω για τους προηγούμενους, και με πασοκ είχαμε θετικά και με τη νδ που άσκησε τεράστια κοινωνική πολιτική, αλλά κάνανε και τεράστια λάθη άλλωστε ειναι γνωστά αυτά.

Ωστόσο ο Συριζα βλέπω μόνο αρνητικά. Στα οικονομικά οι τύποι είναι άσχετοι και επικίνδυνοι, χίλιες φορές καλύτερα νδσοκ. Ας πάμε στα άλλα θέματα.

Έφερε κοινωνική δικαιοσύνη; Μπα. Η δίκη της χρυσής αυγής είχε ξεκινήσει με ΝΔ, ο Τσοχατσόπουλος μπήκε φυλακή πάλι από κυβέρνηση νδ και πασοκ. Τι έχει προσφέρει στην απόδοση δικαιοσύνης ο Συριζα; Προς το παρόν το απόλυτο μηδενικό, με το "σκάνδαλο novartis" να παίζει συνεχώς αλλά τα ίδια τα στοιχεία δεν μου φαίνεται να υπάρχει κάποιο σκάνδαλο. η περίοδος που κατηγορούνται τα πρόσωπο στην υπόθεση ήταν περίοδος τεράστιας μείωσης των δημόσιων δαπανών και όχι το ανάποδο. Εντωμεταξύ έχουν βγει έγγραφα ότι η Novartis αύξησε τον τζίρο της επί Συριζα και αναρωτιέμαι πως γίνεται αυτό. Φαίνεται να είναι μια υπόθεση μούφα, θα περιμένω στο μέλλον να δω κάποια καινούρια συμπεράσματα αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει τίποτα μεμπτό. Άρα μιλάμε για το αντίθετο της απόδοσης δικαιοσύνης.

Τι έκανε ο Συριζα όσον αφορά την αξιοκρατία; Έχει βγάλει περισσότερα σκάνδαλα βυσμάτωσης μέσα σε 3 μόλις χρόνια από ότι έχουν ακουστεί την προηγούμενη δεκαετία ολόκληρη. Είναι πασιφανές ότι σε όλες τις μεγάλες δημόσιος υπηρεσίες τις ελέγχουν Συριζαίοι. Έχοντας μπει με μη αξιοκρατικά κριτήρια πάντα. Μην μιλήσω για τους βουλευτές και φίλους του Τσίπρα που έχουν βάλει μέσα όλο το σόι τους ο καθένας. Άρα και εδώ τα έκανε... μαντάρα ο Συριζα. Μιλάμε για το αντίθετο της αξιοκρατίας.

Θεωρώ τις υπόλοιπες επιλογές κακές. Οι υπόλοιπες μεγάλες δυνάμεις είναι νδ, χρυση αυγη, πασοκ. Οι υπόλοιποι έχουν πολύ μικρό ποσοστό. Το καλύτερο σενάριο για μένα θα ήταν να αλλάξει πάλι το πολιτικό σκηνικό στη βουλή. Να ανέβουν κόμματα όπως το Ποτάμι για να δούμε τι θα στηρίξουν στη συνέχεια και να μπουν καινούρια κόμματα στη βουλή. Όμως μια δεύτερη εκλογή Συριζα θα ήταν τραγική. Καλύτερα να πηγαίνουν εναλλάξ Συριζα και ΝΔ παρά να κυβερνάει κάποιος δυο συνεχόμενες εκλογές. Ένας λόγος που θέλω να κυβερνήσει νδ είναι για να βγάλουν στη φόρα όλα τα σκάνδαλα του Συριζα που υποψιάζομαι ότι είναι πάρα πολλά. Οπότε πιστεύω το καλύτερο σενάριο θα ήταν να φύγει ο Συριζα από την εξουσία και στη βουλή να μπουν περισσότερα φιλοευρωπαικά κόμματα ώστε να αλλάξει λίγο το σκηνικό. Με Συριζα, ΧΑ, ΚΚΕ, ΑΝΕΛ να κατέχουν τόσες έδρες το επίπεδο έχει πέσει τραγικά πολύ. Αυτή είναι η άποψη μου.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnny15 : Χθες στις 21:36.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,516 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:02, Χθες:

Επιτέλους η Μερκελ και το Deutschland βαρέθηκε τον Τσίπρα και τον ΣΥΡΙΖΑ πράγμα που σημαίνει ότι θα φάνε πόδι!

Δεν έμαθε ο Τσίπρας ότι οποίος πάει ενάντια στο Deutschland ‘τρώει’πόδι;

Μακαρι να μην δώσει η γερμανια την δόση και μετά θέλω να δω τα συριζοτρολς τι θα κάνουνε.Θα τρώνε στην κουμουνδουρου όλοι μαζί.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες