Αστείες φώτο: 5ος φωτογραφικός διαγωνισμός

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Αφού βλέπω ότι ατόνησε το θέμα αυτό, παίρνω την πρωτοβουλία -αν μου επιτρέπουν οι συντονιστές- να δημιουργήσω εγώ τον 5ο διαγωνισμό, και αν υπάρξουν άλλες προτάσεις δεν έχω αντίρρηση να αποσυρθεί.

Προτείνω ένα θέμα που πιστεύω ότι θα ενδιαφέρει πολλούς, όχι μόνο αυτούς που θα συμμετάσχουν, αλλά και αυτούς που θα παρακολουθήσουν.

Το θέμα που προτείνω είναι "ΑΣΤΕΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ", και θα είναι από διάφορα θέματα που μας προξένησαν έστω και ένα χαμόγελο, είτε στον δρόμο, είτε μία πινακίδα, είτε ο,τιδήποτε παρόμοιο.

Θα πρότεινα, να μην θίξουμε πρόσωπα που τραβήξαμε στον δρόμο, δημοσιεύοντας προσβλητικές φωτογραφίες.

Τις ημερομηνίες, τούς όρους, την λήξη, και την ποσότητα των φωτογραφιών που θα ανεβάσουμε, την αφήνω σε εσάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Οκ, θέτω τους όρους να είμαστε καλυμμένοι!


Περιορισμοί:
Συμμετοχές θα γίνονται δεκτές μέχρι την Δευτέρα, 07-03-2011 στις 12 το βράδυ.
Κάθε μέλος μπορεί να συμμετάσχει με μια ή δύο φωτογραφίες. Κάθε φωτογραφία θα πρέπει να αναρτάται σε διαφορετικό μήνυμα (ποστ).
Η φωτογραφία θα πρέπει να είναι δική σας, να έχει δηλαδή τραβηχτεί από εσάς τους ίδιους.
Επιτρέπεται η ελαφρά επεξεργασία ως προς τη φωτεινότητα, το κοντράστ, τη μετατροπή έγχρωμης φωτογραφίας σε ασπρόμαυρη και το καδράρισμα, παρεμβάσεις δηλαδή που θα έκανε ένας παραδοσιακός φωτογράφος στο σκοτεινό θάλαμο.
Δεν επιτρέπεται το μοντάζ, η αφαίρεση ή προσθήκη στοιχείων στην εικόνα και ο μερικός αποχρωματισμός (τμήματος ή στοιχείου) που παραπέμπουν σε πλήρως επεξεργασμένη εικόνα.
Η φωτογραφία σας, θα πρέπει να συνάδει με τους όρους χρήσης του φόρουμ μας.
Στο διαγωνισμό, ψηφίζουν όλα τα μέλη του e-steki, είτε έχουν λάβει μέρος με συμμετοχή είτε όχι, καταθέτοντας την ψήφο τους σε μια ή περισσότερες φωτογραφίες. Για το τελικό αποτέλεσμα, θα μετρήσουν μόνοι οι θετικές ψήφοι!
Οι εκτός θέματος συμμετοχές, θα διαγράφονται.
Νικήτρια φωτογραφία, θα ανακηρυχθεί αυτή που θα συγκεντρώσει τις περισσότερες ψήφους, μέχρι και το βράδυ της Πέμπτης, 10-03-2011 στις 12.00. Σε περίπτωση ισοψηφίας, οι δύο ή περισσότερες εικόνες θα μπαίνουν σε δημοσκόπηση για εκ νέου ψηφοφορία.
Ο νικητής, μπορεί να ορίσει νέο διαγωνιστικό θέμα, ή να οργανώσει νέα ψηφοφορία θέματος.
Ο στόχος του διαγωνισμού αυτού, δεν είναι να αναδείξουμε τον καλύτερο φωτογράφο του e-steki, αλλά να περάσουμε καλά και να συγκεντρώσουμε όμορφες φωτογραφίες, πάνω στο ίδιο θέμα.

Καλή διασκέδαση!

Το θέμα αυτό έχει στόχο να συγκεντρώσει τις φωτογραφίες των συμμετεχόντων προς αξιολόγηση. Μηνύματα που δεν θα περιέχουν φωτογραφίες, θα διαγράφονται.
Συζητήσεις που αφορούν το διαγωνισμό, μπορούν να διεξάγονται στο βοηθητικό θέμα.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

Γκριμάτσες στον καθρέπτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Grimaces-2.jpg
    Grimaces-2.jpg
    76.2 KB · Εμφανίσεις: 593

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
"ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ ΔΕΝ ΧΑΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ!"

Υπήρχε κάποτε στην Αίγινα αυτή η πινακίδα για χρόνια.

(Η φωτο είναι από σκαναρισμένο αρνητικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τελικά ο διαγωνισμός τι έγινε; Ξεχάστηκε τελείως; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πού είναι η φωτογραφία σου κυρία Μάρω μας; :pfff: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Δεν έχω καμία αστεία...εκτός από αυτή κυρία Ίσι μας :P


View attachment 37157
Είχε πει το κορίτσι ¨μαμά μην τυχόν και έρθεις στην παρέλαση!¨:mpinelik:
Η Ελληνίδα μάνα έκανε του κεφαλιού της, καβάτζωσε και την φωτογραφική,
και να τ'αποτελέσματα! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Επειδή δεν μαζεύτηκαν αρκετές συμμετοχές, ας αφήσουμε λίγο μεγαλύτερο περιθώριο, μήπως θέλει να συμμετάσχει κανένας ακόμη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
μόνο δικές μας φωτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βασικά δεν έχω αστείες φώτο που να έχω τραβήξει εγώ, αλλά η πιο αστεία που μπορώ να βρω είναι αυτή στην οποία είναι ο μπαμπάς μου με την σκύλα μας και η οποία έχει και κάπως αστείο ιστορικό, γιατί παιδευόμουν πολύ ώρα για να μπορέσω να κάνω την σκύλα να κάτσει ακίνητη φορώντας τα γυαλιά και είχα κάπως αρχίσει να απογοητεύομαι και να της φωνάζω - οπότε έρχεται ο μπαμπάς μου να δει τι έχει συμβεί και κάνω έτσι, η σκύλα τον βλέπει και τον κοιτάζει ως σωτήρα εξ' ουρανού (κυριολεκτώ :P) και πάνω που λέω "εντάξει δεν θα τραβήξω ποτέ φώτο της σκύλας με γυαλιά ηλίου", βλέπω τον πατέρα μου να σκύβει, να αρπάζει την σκύλα αγκαλιά και να της λέει "Έλα ρε Μάρκα, μόνο μία φωτογραφία!". Και κλικ - βγήκε αυτή που είναι από τις πιο αγαπημένες του μπαμπά μου! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τι έχει περάσει αυτό το σκυλί.. :look: :lol: (ζητώ συγνώμη για την ποιότητα της φωτογραφίας και την τόσο προφανή χρήση φλας. Ήμουν μια άζχετη τότε και τράβαγα τα πάντα στο αυτόματο :redface:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Είδα τη σκυλίτσα και είπα να ενισχύσω κι εγώ το διαγωνισμό με το δικό μας φιντάνι. :redface: Έχει μια μανία να είναι αυτόνομος ο σκύλος αυτός. Εδώ μας αποδεικνύει ότι δε μας χρειάζεται ούτε για να πάει βόλτα, καθώς μπορεί να βγάλει και μόνος του τον εαυτό του. (..και το κάνει ακόμη κι ας με περνάει σε ύψος όταν σηκώνεται στα 2 :look:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
πουπιτσα..σε σακουλα των λιντλ!!:hehe::hehe::hehe:...πιστεψτε με..δεν την εβαλα εγω.Ειχα τα χριστουγεννιατικα στολιδια μεσα..τα εβγαλα..κια ξαφνικα βλεπω την πουπυ..μεσα στη σακουλα..:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όχι επειδή κέρδισα (:P), αλλά νομίζω πρέπει να λήξουμε αυτόν τον διαγωνισμό και να ξεκινήσουμε νέο (ίσως). Ε; :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Λοιπόν το λήγω, σας ευχαριστώ όλους που με ψηφίσατε, τα θερμά μου συγχαρητήρια για το γούστο σας και σύντομα θα είμαστε πάλι κοντά σας με νέο διαγωνισμό που θα κρατήσει κι αυτός κάνα τρίμηνο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σφύρα το!! :D

Και μην ξεχάσεις ότι βάζεις νέο θέμα (όταν είσαι έτοιμη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top