Ενεργονία: Μόλις κυκλοφόρησε!

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ναι, το πιστευω. Δε θα τα ξαναπω ομως. Οποιος εχει ματια βλεπει, κι εγω ειμαι εδω για να δειχνω την αλλη πλευρα, αυτη που πιστευω. Ενας τυπος που μας λεει καταμουτρα πως ειναι απολυτως λογικο ενας 45 αρης να αποπλανει ενα 11 χρονο παιδι.
Δε θελησα ουτε μια στιγμη να πιστεψω πως οσα λεει, τα πιστευει πραγματικα η το κανει για να προκαλει τις εντυπωσεις. Και ναι αυτο συμβαινει. Ενας ψυχανωμαλος δε θα βγαινε φορα παρτιδα να πει κατι τετοιο φυσιολογικο. Υπαρχουν συγγραφεις και συγγραφεις.
Ε μου τη σπανε οσοι αυτοπροβαλλονται χωρις ουσιαστικο και σοβαρο λογο και θα το λεω.

Και τι θελεις ισι να μου πεις τωρα με αυτο? Μου απαγορευεις να του κανω ερωτησεις σχετικα με το βιβλιο του?:hmm:
Εσύ τι θέλεις να μου πεις mind? Πως δεν μπορώ να σχολιάσω τις ερωτήσεις που κάνεις, που όπως αποδεικνύεται από το τελευταίο σου ποστ, είναι άσχετες με το βιβλίο; :hmm:


Σε ό,τι αφορά το διαγωνισμό του in.gr, παραθέτω τις ερωτήσεις:
1. Ποιο από τα παρακάτω πιστεύετε ότι αποτελεί την αρχή ενός ντόμινο καταστάσεων που θα οδηγούσε στην παγκόσμια ειρήνη;

Η υπερεπάρκεια ανανεώσιμης ενέργειας
Μια παγκόσμια αυτοκρατορία
Αυξημένοι μισθοί και συντάξεις στην κατώτερη τάξη


2. Πιστεύετε ότι εσείς, σαν ακτιβιστική μονάδα μπορείτε να σώστετε τον πλανήτη Γη;

3. Δεν χρειαζόμαστε κάποιους να αλλάξουν τον κόσμο. Χρειαζόμαστε κάποιους να πληρώσουν κάποιους για να αλλάξουν τον κόσμο. Η φράση αυτή σημαίνει ότι:
Ποιος φίλε Buggs αποφασίζει ποιες είναι οι σωστές απαντήσεις στις ερωτήσεις αυτές και μάλιστα τις επιβραβεύει με ένα βιβλίο; Υπάρχει μόνο μια σωστή απάντηση, στα ερωτήματα που τέθηκαν παραπάνω; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ενας τυπος που μας λεει καταμουτρα πως ειναι απολυτως λογικο ενας 45 αρης να αποπλανει ενα 11 χρονο παιδι....

Για όσους δεν διάβασαν όλο αυτό το (τεράστιο) θέμα της αποπλάνησης και δεν θέλουν και να το διαβάσουν θα κάνω μια αναγκαία διόρθωση. Στην εμπαθή όσο και επιλεκτική μνήμη της συμφορουμίστριας. Είπα μόνο κατάμουτρα στην όλη υποκρισία που επικρατούσε σ'εκείνο το θέμα πώς είναι απολύτως λογικό ενας 45άρης να ελκεται σεξουαλικά απο μια 11χρονη που μοιάζει με 16χρονη και του δίνεται πρόθυμα και ευχαρίστως.....

Και τι θελεις ισι να μου πεις τωρα με αυτο? Μου απαγορευεις να του κανω ερωτησεις σχετικα με το βιβλιο του?:hmm:
Κάνε όσες ερωτήσεις θέλεις. Ίσως όμως η Ισι ήθελε να σου πεί ότι εδώ είναι ερωτήσεις για την Ενεργονία.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ποιος φίλε Buggs αποφασίζει ποιες είναι οι σωστές απαντήσεις στις ερωτήσεις αυτές και μάλιστα τις επιβραβεύει με ένα βιβλίο; Υπάρχει μόνο μια σωστή απάντηση, στα ερωτήματα που τέθηκαν παραπάνω; :hmm:

Οι απαντήσεις έχουν δωθεί φυσικά απο μένα, στο ιν.γρ, αφού εγώ τους έδωσα και τις ερωτήσεις που είναι επι του περιεχομένου του βιβλίου. Υπάρχει μόνο μια σωστή απάντηση σε κάθε ερώτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Buggs, δεν εννοώ σε σχέση με το διαγωνισμό εάν υπάρχει μόνο μια σωστή απάντηση. Αυτό εννοείται.
Αυτό που λέω είναι πως ερωτήσεις σαν αυτές επιδέχονται πολλές απαντήσεις αφού είναι κυρίως ερωτήσεις κρίσεως. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Υπάρχει μόνο μια σωστή απάντηση σε κάθε ερώτηση.

δεν ξέρω κανένα συγγραφέα που να το πιστεύει αυτό :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
δεν ξέρω κανένα συγγραφέα που να το πιστεύει αυτό :pfff:
Άρα δεν υπάρχει κανείς! Λογική αλληλουχία σκέψης με.... κατακλείδα το pfff
Θα πάρω τα βουνά......:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Τηλεοπτική συνέντευξη στον κύριο Βασίλη Βασιλικό για την παγκόσμια ημέρα του περιβάλλοντος.
Προβλήθηκε στην εκπομπή Αξιον Εστί 5/6 στις 12 το μεσημέρι. (την έκοψα ελάχιστα σε ορισμένα σημεία για να βγουν τα 10 λεπτά του YouTube)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Μονομερής καταγγελία σύμβασης με τις ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΟΞΥ


Σύμφωνα με πρόσφατο ηλεκτρονικό γράμμα του ο κ. Χατζόπουλος, εκδότης των εκδόσεων ΟΞΥ - Εμπειρία εκδοτική, λέει ότι το βιβλίο μου Ενεργονία δεν υπερκάλυψε τα 600 τεμάχια που ήταν αναγκαία, βάση συμβολαίου, ώστε να αρχίσει να αποδίδει συγγραφικά δικαιώματα. Τα οποία γι'αυτό και δικαιολογημένα δεν απέδωσε.

Προφορικά δήλωσε ότι το βιβλίο πούλησε μόνο 350 τεμάχια. Προ μηνός με email της γραμματειας του ανακοίνωσε επίσης ότι πολτοποίησε 504 τεμάχια του βιβλίου με βάση τον όρο του συμβολαίου που του επιτρέπει να το κάνει για το αδιάθετο υπόλοιπο της έκδοσης όταν αυτή κριθεί μη συμφέρουσα για τον εκδοτικό.Κατόπιν τουτων ζήτησα την αποδέσμευση του βιβλίου 2 φορές την οποία όμως ο κ. Χατζόπουλος ακόμη δεν έχει δώσει.

Μια επαγγελματίκή αιτία γι'αυτό θα ήταν το βιβλίο να πουλά καλά, και κάθε άλλο παρά να το έχει πολτοποιήσει. Και όλα όσα μου γράφει να είναι μονο για να θεωρώ εγώ ότι δεν έχω λαμβάνειν συγγραφικά δικαιώματα. Αν δεν το κάνει γι'αυτό μ'ονος λόγος πλέον είναι παρά που εκείνος δεν το πουλάει και παρά που το έχει πολτοποιήσει, να κρατά τα δικαιώματα του βιβλίου μόνο για να μην το πουλάω ούτε εγώ.

Επειδή σε κάθε μια από αυτές τις περιπτώσεις ζημιώνομαι, προχώρησα στην μονομερή καταγγελία της σύμβασης μου με το ΟΞΥ, την οποία επέδωσε στον κ. Χατζόπουλο ο δικαστικός επιμελητής κ. Βασίλειος Μακρυγιάννης στις 13/7/2011 και της οποίας ακριβές αντίγραφο παρέλαβα.

Με την παρούσα ανακοίνωση θέλω να ενημερώσω το αναγνωστικό κοινό ότι η αγορά οποιουδήποτε τυχόν αντιγράφου της «Ενεργονίας», από τις εκδόσεις ΟΞΥ, αντίκειται στα συμφέροντα μου, σαν συγγραφέα του βιβλίου, αφού ο εκδότης ούτε μου απέδωσε ούτε σκοπεύει να μου αποδώσει τα συγγραφικά μου δικαιώματα.

Αναγνώστες που επιθυμούν την "Ενεργονία" μπορούν στο εξής να την προμηθεύονται απο την δική μου σελίδα στο Lulu.com.

Paperback from Lulu.Com
PDF download from Lulu.Com

Με εκτίμηση

Ξενοφών Ισαρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Update του Paperback και τελική τιμή (πιο κάτω δεν πάει αφού ολα τα παίρνει το σαιτ)
Την ηλεκτρονική έκδοση, pdf μπορείτε να την προμηθευτείτε δωρεάν ! Καλή διασκέδαση

Ξενοφών Ισαρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top