Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Apokalypto του Mel Gibson. Το βρήκα εξαιρετικό!
Ο μι τζι ο μι τζι... Γιαυτό έγινε γνωστή αυτή η ταινία;:worry:
Απαράδεκτη ήταν!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ο μι τζι ο μι τζι... Γιαυτό έγινε γνωστή αυτή η ταινία;:worry:
Απαράδεκτη ήταν!:/:
γιατί το λες αυτό; εμένα μου άρεσε πολύ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καταρχήν θεωρώ ότι ήταν απόλυτα προβλέψιμη, με αργή σκηνοθεσία και πολύ αίμα για το τίποτα. Μόνο πως μιλούσαν σε όλη τη διάρκεια μια ακαταλαβίστικη γλώσσα βρήκα ενδιαφέρον.:)
Αλλά γούστα είναι αυτά.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχμ.... ούτε εμάς μας άρεσε το Apocalypto :redface:
το βρήκαμε εξαιρετικά βαρετό και χωρίς κάποιο νόημα ουσίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
τελευταία ταινία που είδα ήταν το Idiocracy (2006) με τον Λουκ Γουίλσον.
Αν και η ταινία ως σύνολο είναι κακή, το σενάριο ήταν πρωτότυπο και το ενδεχόμενο να αγγίζει σε κάποια σημεία την αλήθεια, ιδιαίτερα ανησυχητικό .
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Battlestar Galactica Razor

Πολύ φοβάμαι ότι απογοητεύτηκα... για ταινία του 2007 δεν είχε ούτε τα εφέ που θα έπρεπε και γενικά έδειχνε σκηνές με πεπερασμένη τεχνολογία
(δε μπορεί ο καπετάνιος του διαστημόπλοιου να μιλάει στο πλήρωμα από μικρόφωνο με καλώδιο ντουζιέρας! έλεος δλδ!)
Δε μπορεί δε να δείχνει ένα σκάφος που έχει 3000 άτομα μέσα να διοικείτε από.. 5 αξιωματικούς :/:

Με την σειρά έχεις ασχοληθεί? Αν όχι, τότε δεν γίνεται να σ'αρέσει το Razor...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
:worry: Να μην πάω δηλαδής;; :(

Δεν αντεχει η συνειδηση μου ξεκαθαρη απαντηση σ'αυτο :P
Απλα γενικως ως animation εχει την αισθηση του 3d ετσι κι αλλιως, κι εγω τουλαχιστον την περισσοτερη ωρα ειχα ξεχασει οτι εβλεπα κατι διαφορετικο απ'το 2d..Σε λιγα σημεια ακουγα ενα "ααα" μονο κι επαιρνα πρεφα οτι κατι επαιξε με ογκους:P.Το 12ευρω (12 points) δηλαδη, εντελως τζαμπανταν, καλυτερα να το βλεπα σε διβιδι με τα υποτιτλακια μου (καλα, εγω εχω και το τραγικο θεμα που χανω τα μισα μεχρι να φτασει ο ηχος στο αυτι, αλλα τελος παντων :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Οκέι, το 'πιασα το μήνυμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Χθες είδα το the air i breathe ή ακραίες καταστάσεις όπως είναι η ακριβής μετάφραση στα ελληνικά.
Δεν ήταν κακό, όχι τίποτα φοβερό πάντως.
Το όνειρο της κασσάνδρας είναι καλό, αλλά μου τα χάλασε κάπου στο τέλος. Γενικά πάντως είναι καλό.
Για τον χριστουγεννιάτικο εφιάλτη, εγώ δε θα πήγαινα να το δω 3d. Μου άρεσε υπερβολικά το "παλιό", νομίζω ότι ήταν ήδη τέλειο και όταν πειράζεις κάτι σε κάτι που είναι τέλειο, μάλλον το χαλάς. Άποψή μου εννοείται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Είδα χθές το My super ex- firlfriend (δεν θυμάμαι τον ελληνικό τίτλο)! Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα! Στην αρχή είχα γέλιο αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο! Είχε και κάποιες υπερβολές! Για να το δεις σπίτι σου χωρίς να έχεις κατι σημαντικό να κάνεις καλό είναι! Υπο άλλες συνθήκες όχι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Τελευταίο είδα το Munich [8/10]

Πολή καλή ταινία και πιστεύω οτιθα μου άρεσε ακόμα περισσότερο αν γνώριζα καλύτερα το πολιτικό και ιστορικό της υπόβαθρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
:worry:εγώ παιδιά είμαι φανατική οπαδός των θρίλερ, αλλά δεν έχει τίποτα καλό τα τελευτέα χρόνια. τώρα περιμένω την καινούρια ταινία του king, όμως εχω διαβάσει το βιβλιο και το ξέρω οτι θα πάθω ήττα. δεν έλεγε και πολλά. ΠΡΟΣΟΧΗ μου αρέσουν τα ψυχολογικά θρίλερ και όχι του τρόμου. έχετε κατι να μου προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
καλά... το Memento δεν είναι ακριβώς θρίλερ, αλλά νομίζω πως αξίζει να το δεις (αν δεν το έχεις δει ήδη) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
To Memento είναι όντως κορυφή.

Χθες είδα την ταινία I Heart Huckabees (2004)
με Dusting Hoffman, Naomi Watts, Jude Law etc.

Πολύ περίεργο σενάριο -- τη λάτρεψα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
:worry:εγώ παιδιά είμαι φανατική οπαδός των θρίλερ, αλλά δεν έχει τίποτα καλό τα τελευτέα χρόνια. τώρα περιμένω την καινούρια ταινία του king, όμως εχω διαβάσει το βιβλιο και το ξέρω οτι θα πάθω ήττα. δεν έλεγε και πολλά. ΠΡΟΣΟΧΗ μου αρέσουν τα ψυχολογικά θρίλερ και όχι του τρόμου. έχετε κατι να μου προτείνετε;
Εννοεις αυτο ;
https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=381544&postcount=2837
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Έχει δει κανείς το Ορφανοτροφείο να μας πει πώς του φάνηκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
The Golden Compass
Πολύ όμορφη ταινία φαντασίας (ένα από τα αγαπημένα μου είδη άλλωστε) που στέκεται στο ύψος της και προσφέρει 2 ευχάριστες ώρες στο θεατή.
Μαθαίνω πως δυστυχώς δεν κινείται στο πνεύμα του βιβλίου, λίγο όμως ενδιαφέρει το θεατή που δεν έχει διαβάσει τα βιβλία ενώ αντίθετα τον προτρέπει να το κάνει.

8,5/10 Γιατί ήταν κάπως χαοτική με τα πολλαπλά πρόσωπα και κάποιες θεωρίες που έμεναν μετέωρες... Θα την ξαναέβλεπα πάντως ευχαρίστως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Sicko (2007)


Πάρα πολύ καλό! Εκτός του ότι εκτίμησα κάποια πράγματα για την ζωή που έχω σαν Έλληνας, έχω αρχίσει να μην ξέρω τι να νιώσω για τους Αμερικανούς, αντιπάθεια όπως έως τώρα, ή λύπηση; Συγχαρητήρια στον κύριο Michael Moore

The Golden Compass
Πολύ όμορφη ταινία φαντασίας (ένα από τα αγαπημένα μου είδη άλλωστε) που στέκεται στο ύψος της και προσφέρει 2 ευχάριστες ώρες στο θεατή.
Μαθαίνω πως δυστυχώς δεν κινείται στο πνεύμα του βιβλίου, λίγο όμως ενδιαφέρει το θεατή που δεν έχει διαβάσει τα βιβλία ενώ αντίθετα τον προτρέπει να το κάνει.

8,5/10 Γιατί ήταν κάπως χαοτική με τα πολλαπλά πρόσωπα και κάποιες θεωρίες που έμεναν μετέωρες... Θα την ξαναέβλεπα πάντως ευχαρίστως!
Εμένα πάλι δεν μου άρεσε. Αν και ήξερα ότι είναι 3λογία, δεν με γέμισε καθόλου το πρώτο. Επίσης πραγματικά έχει χαθεί η έννοια της παιδικής ταινίας. Αν και στο σινεμά έλεγε ότι η ταινία είναι κατάλληλη (άρα για όλες τις ηλικίες) θεωρώ ότι είναι για πάνω από 10 τουλάχιστον. Βέβαια για τα σημερινά παιδιά που βλέπουν Harry Potter με ένα σωρό ακατάλληλες σκηνές, αυτή η ταινία ήταν όντως παραμυθάκι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καθαρά λόγω νοημάτων δε θα τη χαρακτήριζα παιδική. Όσο για ακατάλληλες σκηνές, δεν είδα καμία. Ήταν πολύ προσεκτικοί. Ούτε σεξ, ούτε ωμή βία.
Σκέψου ότι τα "σκασμένα" :P βλέπουν happy tree friends.... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Ο Λαβύρινθος του Πανα.

Απλά εξαιρετική

9,5/10 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top