Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,989 μέλη και 2,479,284 μηνύματα σε 78,969 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 144 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μεγάλοι Ηγέτες

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,148 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 20:18, 13-11-15:

Με ... αφορμή τόσο τις εσωκομματικές εκλογές της δεξιάς παράταξης για την ανάδειξη ενός νέου αρχηγού, όσο και την συνεχή προβολή το τελευταίο διάστημα διάφορων σειρών βιβλίων που περιγράφουν τη ζωή και το έργο μεγάλων Ελλήνων ηγετών σε ...ξεχωριστούς τόμους, αναρωτιέμαι, ποιοι όντως είναι μεγάλοι ηγέτες; Άνθρωποι δηλαδή που με τη ζωή και το έργο τους επηρεάσαν τόσο την σκέψη των σύγχρονών τους, αλλά ενδεχομένως και την πορεία της ιστορίας. Και φυσικά μπορούμε να συμπεριλάβουμε και ανθρώπους εκτός της πολιτικής ζωής και πέρα από την μικρή μας χώρα. ;-).
Ποιος είναι για εσάς ένας μεγάλος ηγέτης και για ποια χαρακτηριστικά του τον διακρίνετε από τους υπόλοιπους;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 16:19, 14-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
...
Ποιος είναι για εσάς ένας μεγάλος ηγέτης και για ποια χαρακτηριστικά του τον διακρίνετε από τους υπόλοιπους;
Μόνον όποιος είναι διατεθειμένος να δώσει τη ζωή του, έναντι της δικής σου, αξίζει να τον δεχτείς, ως ηγέτης σου!
Παράθεση

me.

Δραστήριο Μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 293 μηνύματα.

O me. έγραψε: στις 16:38, 14-11-15:

τι να σου κάνει κι ο ηγέτης αν ο λαός είναι μαλάκας
7
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε: στις 18:39, 14-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από me.
Ο ηγέτης είναι πάντα στην δημοκρατία αντιπρόσωπος του λαού και συμφωνώ πραγματικά οτι ο Τσίπρας είναι ο άνθρωπος που εκφράζει απόλυτα τον νεοέλληνα όπως και ο Ανδρέας Παπανδρέου παλιότερα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zithos : 14-11-15 στις 18:43.
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 19:39, 14-11-15:

Ο πολιτικός είναι μόνο αντιπρόσωπος και όχι εκπρόσωπος του λαού δε χρειάζεται να εκφράζει κανέναν. Αν φτάσει στο σημείο για να δικαιολογήσει τα δικά του λάθη, να κοιτά σε αυτούς που τον εξέλεξαν τότε δεν κάνει για πολιτικός ας δώσει τη θέση του σε κάποιον άλλον.

Οι πολιτικοί πρέπει να βρίσκονται πάντα ένα βήμα μπροστά απ' το λαό και να έχουν ένα όραμα για το πώς πρέπει να πορευθεί μια χώρα. Κάτι που φυσικά σπάνια γίνεται.
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,565 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 20:16, 14-11-15:

Μισό παιδιά ηγέτης μπορεί να μην είναι καν πολιτικός έτσι μπορεί ο οποιοσδήποτε να γίνει ηγέτης
Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.

O Giorgos216 έγραψε: στις 20:34, 14-11-15:

Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,565 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 20:43, 14-11-15:

Σε 1 παράταξη (τον πέτυχα για κάτι που έλεγε για κνε δαπ) δε πρέπει να μπαίνεις ούτε για σημειώσεις ούτε για πάρτι ούτε για τίποτα απλά μπαίνεις αν συμφωνείς (κατά την γνώμη μου) (και φυσικά αν θες εσύ ο ίδιος)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ανώνυμος Αλκοολικός : 14-11-15 στις 20:50.
Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.

O Giorgos216 έγραψε: στις 20:49, 14-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
Σε 1 παράταξη (τον πέτυχα για κάτι που έλεγε για κνε δαπ) δε πρέπει να μπαίνεις ούτε για σημειώσεις ούτε για πάρτι ούτε για τίποτα απλά μπαίνεις αν συμφωνείς (κατά την γνώμη μου)
Φυσικά! Καλό θα ήταν να μιλάμε κυρίως για θέματα του πανεπιστημίου, βέβαια, και όχι για τον ιμπεριαλισμό της Δύσης (ναι ΕΑΑΚίτες για εσάς λέω). Δεν εννοώ μόνο για μαθήματα, ας πούμε το θέμα της χρηματοδότησης είναι in order, βεβαίως αφορά το πανεπιστήμιο.
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 21:19, 14-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos216
Φυσικά! Καλό θα ήταν να μιλάμε κυρίως για θέματα του πανεπιστημίου, βέβαια, και όχι για τον ιμπεριαλισμό της Δύσης (ναι ΕΑΑΚίτες για εσάς λέω). Δεν εννοώ μόνο για μαθήματα, ας πούμε το θέμα της χρηματοδότησης είναι in order, βεβαίως αφορά το πανεπιστήμιο.
Δεν είμαι στα Εαακ.
Βασικά επειδή είσαι στη ίδια σχολή με εμένα στη γσ η μόνη που έλεγαν για την σχολή το δες ποιοι είναι.
Το ποιο γελοίο ήταν ότι τα εαακ κατηγόρησαν την κνε για αυτά αυτά που έκαναν αυτοί του παμε.
(Αφορά και το Πανεπιστήμιο τις δηλώσεις φίλη έτσι για τους Ποντίους γιατί με αυτόν εμείς από αυτόν εξαρτιζόμαστε σαν φοιτητές και οι καθηγητές ).
Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Περιβόητο Μέλος

O Giorgos216 έγραψε: στις 21:31, 14-11-15:

Δεν είμαι στα Εαακ.
Βασικά επειδή είσαι στη ίδια σχολή με εμένα στη γσ η μόνη που έλεγαν για την σχολή το δες ποιοι είναι.
Το ποιο γελοίο ήταν ότι τα εαακ κατηγόρησαν την κνε για αυτά αυτά που έκαναν αυτοί του παμε.
(Αφορά και το Πανεπιστήμιο τις δηλώσεις φίλη έτσι για τους Ποντίους γιατί με αυτόν εμείς από αυτόν εξαρτιζόμαστε σαν φοιτητές και οι καθηγητές ).
Δεν το λέω για σένα, για τους ΕΑΑΚίτες το λέω, απλώς χρησιμοποίησα β' πληθυντικό αντί για γ'.

Συμφωνώ, ήταν απαράδεκτοι όπως πάντα, δυστυχώς τους ψηφίζουν πολλοί.
1
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 21:38, 14-11-15:

Δεν το λέω για σένα, για τους ΕΑΑΚίτες το λέω, απλώς χρησιμοποίησα β' πληθυντικό αντί για γ'.

Συμφωνώ, ήταν απαράδεκτοι όπως πάντα, δυστυχώς τους ψηφίζουν πολλοί.
24,5% περίπου πήραν στην γσ σε εμας τόσο για εμένα επρέπε να πάρει η κνε και αυτοί 9% εκεί έπρεπε να είναι.
Αυτό που ψηφίσαμε πήρε 60,8% και λίγο ήταν.
Δε συμφωνείς
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ανώνυμος Αλκοολικός : 14-11-15 στις 21:59.
Παράθεση

einhell

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O einhell έγραψε: στις 22:10, 14-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Μόνον όποιος είναι διατεθειμένος να δώσει τη ζωή του, έναντι της δικής σου, αξίζει να τον δεχτείς, ως ηγέτης σου!
Θα ελεγα οτι ο μονος και μοναδικος ηγετης που το εκανε, να χασει τη ζωη του κυνηγωντας το οραμα ενος πραγματικα "ενωμενου" κοσμου, ηταν Ελληνας και χαθηκε στα βαθη της ανατολης...

Αρχική Δημοσίευση από me.
Σωστος! Εσενα παντως για ηγετη δε σε "κοβω"

Καλό θα ήταν να μιλάμε κυρίως για θέματα του πανεπιστημίου
Ο ...αλλος νομιζει οτι βρισκεται στο αμφιθεατρο της σχολης του

Υγ Eileen, μηπως να το εκλεινες το θεμα?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη einhell : 14-11-15 στις 22:55.
2
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,148 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 22:40, 14-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από einhell
Υγ Eileen, μηπως να το εκλεινες το θεμα?
Δυστυχώς πλέον δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή, απλώς αν συνεχίσουν έτσι, θα το αφήσω και εγώ στην ...τύχη του!
Παράθεση

einhell

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O einhell έγραψε: στις 22:51, 14-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
Δυστυχώς πλέον δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή, απλώς αν συνεχίσουν έτσι, θα το αφήσω και εγώ στην ...τύχη του!
Α δεν γνωριζω απο τεχνικα αλλα ναι υπαρχει και αυτη η επιλογη, να το αφησεις στην...τυχη τους --->
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη einhell : 14-11-15 στις 22:56.
Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Περιβόητο Μέλος

O Giorgos216 έγραψε: στις 01:58, 15-11-15:

Ο ...αλλος νομιζει οτι βρισκεται στο αμφιθεατρο της σχολης του
Είσαι τόσο βλαξ που δεν καταλαβαίνεις ή απλώς δεν είδες ότι μιλούσαμε ακριβώς για τη Γενική Συνέλευση της σχολής μας και σε αυτή αναφέρθηκα;

24,5% περίπου πήραν στην γσ σε εμας τόσο για εμένα επρέπε να πάρει η κνε και αυτοί 9% εκεί έπρεπε να είναι.
Αυτό που ψηφίσαμε πήρε 60,8% και λίγο ήταν.
Δε συμφωνείς
Συμφωνώ απολύτως, η ΠΚΣ (ΚΝΕ) είναι πολύ σοβαρότερη των ΕΑΑΚ. Η λογική όμως βρισκόταν, ως συνήθως, αλλού, και πράγματι έπρεπε να είμαστε περισσότεροι.
Παράθεση

einhell

Αποκλεισμένος χρήστης

O einhell έγραψε: στις 02:16, 15-11-15:

Είσαι τόσο βλαξ... μιλούσαμε ακριβώς για τη Γενική Συνέλευση της σχολής μας
Δυστυχώς πολύ....λιγότερος από σένα Θα το παλέψω όμως Γκιώργκος216!!

Υγ που το...μιλούσατε ρε μεγάλε φοιτητάμπουρα, στο θέμα περί "μεγάλων ηγετών" ?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη einhell : 15-11-15 στις 02:44.
Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Περιβόητο Μέλος

O Giorgos216 έγραψε: στις 03:16, 15-11-15:

Δυστυχώς πολύ....λιγότερος από σένα Θα το παλέψω όμως Γκιώργκος216!!

Υγ που το...μιλούσατε ρε μεγάλε φοιτητάμπουρα, στο θέμα περί "μεγάλων ηγετών" ?
Μιλούσαμε παράλληλα σε άλλο θέμα για τη Γενική Συνέλευση, σε αυτό μιλούσαμε για τις παρατάξεις στο πανεπιστήμιο, στις οποίες δεν αναφέρθηκα εγώ αρχικά. Η άποψή μου για την αποκλειστική συζήτηση επί των θεμάτων του πανεπιστημίου δεν πήγαινε στο θέμα "Μεγάλοι Ηγέτες", αλλά στις παρατάξεις που αναφέρθηκαν εντός του θέματος. Επομένως, η ειρωνία σου είναι εντελώς άτοπη.
Παράθεση

einhell

Αποκλεισμένος χρήστης

O einhell έγραψε: στις 03:21, 15-11-15:

Μιλούσαμε παράλληλα σε άλλο θέμα για τη Γενική Συνέλευση, σε αυτό μιλούσαμε για τις παρατάξεις στο πανεπιστήμιο, στις οποίες δεν αναφέρθηκα εγώ αρχικά. Η άποψή μου για την αποκλειστική συζήτηση επί των θεμάτων του πανεπιστημίου δεν πήγαινε στο θέμα "Μεγάλοι Ηγέτες", αλλά στις παρατάξεις που αναφέρθηκαν εντός του θέματος. Επομένως, η ειρωνία σου είναι εντελώς άτοπη.
Νοιώθεις την ανάγκη να απολογηθείς? Ηρέμησε, όλα μια χαρά. Από...ηγέτες (εκτός συνελεύσεων) ποιόν θα ξεχώριζες και γιατί?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη einhell : 15-11-15 στις 03:31.
Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Περιβόητο Μέλος

O Giorgos216 έγραψε: στις 03:55, 15-11-15:

Νοιώθεις την ανάγκη να απολογηθείς? Ηρέμησε, όλα μια χαρά. Από...ηγέτες (εκτός συνελεύσεων) ποιόν θα ξεχώριζες και γιατί?
Δεν έχω κατά νου κάποια συγκεκριμένη προσωπικότητα που να θαυμάζω σε τέτοιο βαθμό, αν και γνωρίζω πως υπάρχουν αρκετοί αξιόλογοι άνθρωποι στην πολιτική (και πάρα πολλοί αναξιόλογοι επίσης).

Στη διεθνή σκηνή, μου άρεσε αρκετά ο πρόεδρος των ΗΠΑ Barack Obama, γνωρίζοντας πάντα ότι, ακόμη και ως πρόεδρος, μικρά περιθώρια επιλογών έχεις, ειδικά στο συγκεκριμένο κράτος, χωρίς να δυσαρεστήσεις οικονομικούς κύκλους σε βαθμό... οικονομικής κατάρρευσης.

Στην Ελλάδα, δεν υπάρχει συγκεκριμένο πρόσωπο με το οποίο να συμφωνώ απόλυτα, αλλά στα κόμματα που δεν απέχουν πολύ του κέντρου (από ΣΥΡΙΖΑ (μετά την μερική στροφή στον ρεαλισμό, αν αποτινάξουν τις υπόλοιπες ιδεοληψίες τους, τότε θα τους δω ως σοβαρή κυβέρνηση) έως Νέα Δημοκρατία χοντρικώς) μπορώ να βρω ανθρώπους που εκτιμώ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια