Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,950 μέλη και 2,477,900 μηνύματα σε 78,913 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 489 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τηλεόραση: Εχθρός του σεξ ή όχι;

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 08:27, 10-05-08:

Πιστεύετε ότι η τηλεόραση στο υπνοδωμάτιο είναι ικανή να δημιουργήσει πρόβλημα στην σεξουαλική ζωή ενός ζευγαριού?
1
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 08:55, 10-05-08:

Όχι. Όλα μέτρο θέλουν, ειδικά η τηλεόραση.
Αν ο άλλος βλέπει ενώ εσύ έχεις όρεξη, είναι πρόβλημα το ότι δεν ακολουθεί τις επιθυμίες σου, όχι το ότι υπάρχει τηλεόραση στο δωμάτιο.

Γιατί το φοβάσαι;
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 09:28, 10-05-08:

Όχι γιδάκι δεν το φοβάμαι γιατί δεν έχουμε τηλεόραση στο υπνοδωμάτιο.
απλά διάβασα αυτό http://e-physician.blogspot.com/2006...-sex-life.html
κ ήθελα να δω την άποψη σας.
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 10:09, 10-05-08:

Εξαρτάται απο το έργο...
Βασικά μέχρι τώρα δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα...δεν ξέρω στο μέλλον όμως τι θα συμβεί!!!
Ελπίζω και εύχομαι να συνεχίσει έτσι, γιατί θα έχουμε πρόβλημα σε άλλη περίπτωση!
Παράθεση

teo (Θοδωρής)

Δραστήριο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 426 μηνύματα.

O teo έγραψε: στις 10:16, 10-05-08:

συμφρωνω με τη νινουλα η τηλεοραση δεν εχθρος του σεχχχχχ αρκει να την χρησιμοποιηεις καταληλα .
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 12:02, 10-05-08:

Δεν ξέρω αν η τηλεόραση είναι εχθρός τους σεξ. Εγώ δεν έχω καθόλου άλλωστε.
Εχθρός της νοημοσύνης μας πάντως, είναι σίγουρα.
3
Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 250 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε: στις 12:05, 10-05-08:

Δε νομίζω, εκτός κι αν o άλλος είναι couch potato. Τότε δε σε σώνει τίποτα!
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 12:08, 10-05-08:

Ξέρεις πόσοι και πόσες τέτοιες κυκλοφορούν γύρω μας;
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:17, 10-05-08:

Ναι, αυτό είναι ένα θέμα...
Πολλές και πολλοί ανοίγουν την τηλεόραση με το που ξαπλώνουν στο κρεβάτι, γυρνάνε κουρασμένοι από τη δουλειά κι αντί να κάνουν κάτι να ανανεωθούν (μπάνιο, μουσική, κάτι) και να έχουν μετά ενέργεια και όρεξη για έρωτες, χαλαρώνουν μπροστά στην τηλεόραση...
και εννοείται μετά άντε να κάνεις... όχι σεξ, ούτε ντους δε θες!
1
Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 250 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε: στις 13:06, 10-05-08:

Είναι και το πως θεωρεί ο καθένας την τηλεόραση ως μέσο χαλάρωσης. Προτιμώ να χαλαρώσω με χίλιους δυό άλλους τρόπους όταν είμαι κουρασμένη, όπως μουσική, να μιλήσω με κανένα φίλο μου, να γράψω κανένα τραγούδι ή καμιά ιστορία (ναι είμαι psycho). Τηλεόραση βλέπω σπάνια και μόνο προγράμματα που με ενδιαφέρουν. Δυστυχώς όμως πολλοί αποχαυνώνονται μπροστά στην τηλεόραση μετά από μια κουραστική μέρα.
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 13:10, 10-05-08:

Δεν βλέπω τηλεόραση, εκτός από 1 συγκεκριμένο σίριαλ και αν το πετύχω, δεν το επιδιώκω. Αλλά από την πλευρά μου κολλάω με το internet, πολύ. Πάντα όμως στο δίλημμα internet ή σεξ προτιμώ το 2ο!
1
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 13:26, 10-05-08:

Πετάξτε τις τηλεοράσεις από τα μπαλκόνια.

Προσωπικά ούτε στο δωμάτιο τη θέλω ούτε και πουθενά...
1
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 13:43, 10-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
Πιστεύετε ότι η τηλεόραση στο υπνοδωμάτιο είναι ικανή να δημιουργήσει πρόβλημα στην σεξουαλική ζωή ενός ζευγαριού?
Όχι περισσότερο από τον υπολογιστή στο γραφείο.
7
1
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 758 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε: στις 14:19, 10-05-08:

Αν εχω ορεξη να κανω σεξ, ο,τι και να χει η τηλεοραση, εμενα το μυαλο μου εκει θα ειναι, οποτε..θα κανω σεξ! Επομενως, δεν νομιζω να παιζει ρολο. Αν παλι λεμε, οτι παλια επειδη δεν ειχαν τηλεοραση εκαναν σεξ, ναι τοτε με αυτη την οπτικη ισχυει, αλλα δεν νομιζω οτι ειναι και το καλυτερο πραγμα στον κοσμο να κανεις σεξ επειδη δεν εχεις τι αλλο να κανεις / βαριεσαι.

Ψιλο - off topic, αλλα επειδη το ανεφεραν αρκετοι:

Ρε παιδια, τι δογματισμος ειναι αυτος με την τηλεοραση; Με το να μην εχεις τηλεοραση επειδη πιστευεις οτι ολα ειναι μαπα σε αυτην (αλλο ηθελα να πω, αλλα...!), δεν βλεπεις και τις καλες εκπομπες, και κυριως, δεν μπορεις να βλεπεις και καλες ταινιες (που εχεις κατεβασει απο το ιντερνετ, σε dvd, κτλ)

Υ.Γ: μην μου πειτε οτι για αυτο υπαρχουν οι υπολογιστες. Αλλο να βλεπεις ταινια στο σινεμα, αλλο σε τηλεοραση, αλλο σε pc.
3
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:29, 10-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac
Υ.Γ: μην μου πειτε οτι για αυτο υπαρχουν οι υπολογιστες. Αλλο να βλεπεις ταινια στο σινεμα, αλλο σε τηλεοραση, αλλο σε pc.
Θεωρώ ότι ο Μ.Ο. έχει πολύ καλύτερη οθόνη υπολογιστή παρά οθόνη TV
1
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 15:04, 10-05-08:

Πάντως σίγουρα η τηλεόραση δεν σε εμπνέει συνήθως για να κάνεις σεξ. Κολλάς με μια ταινία, ακόμα και όρεξη να σου έρθει, συνήθως δεν θα κόψεις την ταινία (ειδικά αν έχεις δει το μεγαλύτερο μέρος της) και μετά μπορεί και να σε έχει πιάσει βαρεμάρα και να μην κάνεις τίποτα τελικά..
Από την άλλη, αν το ζευγάρι έχει πάθος, αυτό αποκλείεται να συμβεί, αλλά όλοι ξέρουμε πως όσο περνάνε τα χρόνια, το πάθος μειώνεται..
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 15:50, 10-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Πάντως σίγουρα η τηλεόραση δεν σε εμπνέει συνήθως για να κάνεις σεξ. Κολλάς με μια ταινία, ακόμα και όρεξη να σου έρθει, συνήθως δεν θα κόψεις την ταινία (ειδικά αν έχεις δει το μεγαλύτερο μέρος της) και μετά μπορεί και να σε έχει πιάσει βαρεμάρα και να μην κάνεις τίποτα τελικά..
Από την άλλη, αν το ζευγάρι έχει πάθος, αυτό αποκλείεται να συμβεί, αλλά όλοι ξέρουμε πως όσο περνάνε τα χρόνια, το πάθος μειώνεται..

εξαρτάται την.... ταινία

θεωρώ ότι αν ο άλλος θέλει να κολλήσει στην τιβι και να αποφύγει το σεξ, τότε αυτό θα συμβεί όπου κι αν είναι η τηλεόραση... είτε στην κρεβατοκάμαρα είτε στην κουζίνα είτε στο σαλόνι.
Κατά τα άλλα με κάλυψε κατά πολύ ο Insonmiac οπότε ας μην λέμε όλοι τα ίδια
1
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 16:04, 10-05-08:

Πάντως όπως κι αν έχει το πράγμα, είτε η τηλεόραση, είτε ο υπολογιστής, θεωρώ πως είναι μεγάλη μιζέρια-κατάντια, αν κάποιος παραμερίζει την πραγματική ζωή προς χάρη αυτών.

Ινσόμνιακ: Προτιμώ να μην έχω τηλεόραση και να μην παρακολουθώ 1 ή 2 εκπομπές την εβδομάδα που ίσως να αξίζουν. Μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτές, και πολύ καλύτερα μάλιστα.
Νομίζω πλέον οτι η τηλεόραση στο σπίτι είναι άχρηστη (δεν χρειάζεται).
1
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 758 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε: στις 21:13, 10-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Θεωρώ ότι ο Μ.Ο. έχει πολύ καλύτερη οθόνη υπολογιστή παρά οθόνη TV
Θεωρω οτι πιθανως ο μεσος ορος εχει καλυτερη οθονη υπολογιστη σε σχεση με την μετρια οθονη υπολογιστη, παρα Tv σε σχεση με τις οθονες TV. Και επειδη αυτο ειναι λιγο δυσνοητο, να πω οτι μπορει οι οθονες που εχουμε οι πιο πολλοι να ειναι καλες για οθονες υπολογιστων, αλλα για ταινιες, και το κυριοτερο, για τηλεοραση δεν κανουν. Γιατι οι τηλεορασεις εχουν τετοια φιλτρα που και μια σχετικα κακη ποιοτητα την βελτιωνουν, ενω εχουν και συγκεκριμενη αναλυση.

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Πάντως όπως κι αν έχει το πράγμα, είτε η τηλεόραση, είτε ο υπολογιστής, θεωρώ πως είναι μεγάλη μιζέρια-κατάντια, αν κάποιος παραμερίζει την πραγματική ζωή προς χάρη αυτών.

Ινσόμνιακ: Προτιμώ να μην έχω τηλεόραση και να μην παρακολουθώ 1 ή 2 εκπομπές την εβδομάδα που ίσως να αξίζουν. Μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτές, και πολύ καλύτερα μάλιστα.
Νομίζω πλέον οτι η τηλεόραση στο σπίτι είναι άχρηστη (δεν χρειάζεται).
Ναι, ολα τα πραγματα ειναι μεγαλη μιζερια αν καποιος παραμεριζει την υπολοιπη ζωη του για χαριν αυτων: Το ιντερνετ, το τηλεφωνο, ακομα και ο αθλητισμος. Αλλα δεν βλεπω κανεναν να λεει, να γυρισουμε στη λιθινη εποχη και να μην κανουμε / εχουμε τιποτα απο αυτα, απλα ολοι λενε να τα κανουμε με συνεση.

Γενικα, αλλα και ειδικοτερα το δευτερο κομματι του Post σου, μου δινεται η εντυπωση οτι ειναι λες και αν καποιος εχει TV δεν θα μπορει να ελεγξει τον εαυτο του και τι θα βλεπει σε αυτην, οποτε πρεπει να στραφει στην αναγκαστικη λυση του να μην εχει καθολου. Γιατι να μην βλεπεις μονο επιλεκτικα;

Ειναι σαν αυτους που λενε οτι επειδη δεν μπορουν να ελεγξουν τη χρηση του κινητου τους, αναγκαζονται να περνουν καρτες ωστε οταν αυτες τελειωνουν, να αναγκαζονται να μην μιλανε. Ωριμοι ανθρωποι ειμαστε, μπορουμε - νομιζω - να ελεγξουμε τον εαυτο μας.
1
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 22:13, 10-05-08:

Μα μήπως αυτό δεν συμβαίνει; Μπορεί να μην το κάνεις εσύ, ή πολλοί από εδώ μέσα πιθανόν, αλλά τα μέλη του στεκιού σαν δείγμα, δεν είναι αντιπροσωπευτικό. Πέρα από τον κόσμο που ασχολείται με τις νέες τεχνολογίες και θεωρώ πως έχει διευρύνει τους ορίζοντες του, υπάρχουν και αυτοί που παραμένουν πιστοί και στάσιμοι σε ένα συγκεκριμένο επίπεδο ζωής. Και δυστυχώς είναι πολλοί. Είναι πολλοί αυτοί που ζουν όλη μέρα με/για την τηλεόραση να είναι η πρώτη τους ευχαρίστηση, και η δεύτερη είναι να σχολιάζουν αυτά που βλέπουν εκεί, την άλλη μέρα στη δουλειά.
Αυτό εννοώ μιζέρια και κατάντια, και φυσικά δεν είναι το ίδιο εποικοδομητικό με τον αθλητισμό, το τηλέφωνο ή το ίντερνετ.
Το να γυρίσουμε στη λίθινη εποχή είναι μια ακραία έκφραση. Αντίθετα από σένα, εγώ πιστεύω οτι χωρίς την τηλεόραση ειδικά, δεν θα γυρίζαμε στη λίθινη εποχή, αλλά θα είχαμε κάνει πολλά βήματα εμπρός, πρωτίστως σαν άνθρωποι.
Η δική μου επιλογή να μην έχω τηλεόραση, έχει να κάνει με το οτι πιστεύω οτι δεν τη χρειάζομαι, και όχι επειδή δεν μπορώ να ελέγξω τον εαυτό μου για τα προγράμματα που θα παρακολουθώ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τι τηλεόραση έχετε; - Από ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φορητές συσκευές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-01-16 στις 13:38.
    • Δορυφορική τηλεόραση! - Από Γιάννης
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-01-13 στις 20:01.
    • Τηλεόραση Thomson - Από arkadimos
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-12-11 στις 09:38.
    • Σχολικές τσάντες: Φίλος ή εχθρός - Από Σπυρακος (^^)
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-09-11 στις 04:08.
    • Τηλεόραση - Από Αντώνης
      Το θέμα έχει λάβει 27 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-01-11 στις 22:42.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα