Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,982 μέλη και 2,478,933 μηνύματα σε 78,954 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 530 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί κάνατε σεξ πρώτη φορά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 255)
Είχα ορμές (sic)
30
11,76%
Ήμουν πολύ ερωτευμένος/η και ήθελα να έρθουμε πιο κοντά
49
19,22%
Από περιέργεια
16
6,27%
Δεν ήθελα να είμαι άλλο παρθένος/α
15
5,88%
Για να μην με παρατήσει/Επειδή με είχε πρήξει
4
1,57%
Γιατί είχαν κάνει όλοι μου οι φίλοι/Γιατί ήταν cool
1
0,39%
Ήρθε μόνο του, ήταν η στιγμή τέτοια
72
28,24%
Δεν ήθελα να χάσω την ευκαιρία
5
1,96%
Δεν έχω κάνει ακόμα σεξ
63
24,71%

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 911 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε: στις 23:37, 14-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Fraoula
Δεν έχω κάνει ακόμη κάτι αλλά έχω πάααααρα πολύ άγχος...
Δε θέλω με αυτόν που θα το κάνω πρώτη φορά επειδή τον αγαπώ και αισθάνομαι κάτι να ξέρει ότι δεν έχω ξανακάνει τίποτα.
Ώρες ώρες σκέφτομαι πρώτη φορά να το κάνω με κάποιον άγνωστο απλά για να μην είμαι παρθένα όταν θα γίνει με το πρόσωπο που θα θέλω.
Αχ... Δεν ξέρω. Είμαι εντελώς μπερδεμένη, αγχωμένη, χάλιαααα... ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
Γιατί;;
Αυτό κάποτε ήταν τιμή
2
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε: στις 23:15, 18-03-10:

Αντέ να πω και γώ αφού όοολοι τα πατε..
Λοιπόν πρώτη φορά έκανα έρωτα γιατί αφενός είχε έρθει επιτέλους η ώρα, και ήδη είχε αργήσει, και αφετέρου την κοπέλα την ήθελα πάρα πολύ όπως και αύτη εμένα, και ήταν και αυτήνης η πρώτη της φορά.. Όλα γίναν τέλεια με λίγα λόγια... ε μετά τα γαμήσαμε τη μανα,ούτε μήνα δεν κρατήσαμε...χαχαχαχα
Παράθεση

Φεγγαρένια..

Νεοφερμένος

H Φεγγαρένια.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Φεγγαρένια.. έγραψε: στις 00:40, 19-03-10:

Lykourgos χαχαχαχαχα!!! Όα τα λεφτά το post!!!! Fraoula όντως δεν υπάρχει λόγος να σαι μπερδεμένη... Πρέπει να σαι περήφανη γι αυτό κ οταν έρθει η στιγμή να γίνει με κάποιον που το θες πραγματικά και θα νιώσεις όμορφα. Αλήθεια μην το κάνεις για να ενταχθεις στο...club. Είναι τιμή σου!
Παράθεση

Fraoula

Νεοφερμένος

H Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Fraoula έγραψε: στις 19:34, 21-03-10:

Απλά νοιώθω κάπως άβολα
Παράθεση

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Lost_Prophet έγραψε: στις 20:16, 21-03-10:

Ωραία το έθεσες!

Γιατί είχα διεγερθεί!
Πάντως την ευχαριστήθηκα διότι δεν ήμουν ιδιαίτερα ανχομένος!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 21-03-10 στις 20:28. Αιτία: Merge
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,037 μηνύματα.

O nPb σπουδάζω αντικοινωνιολογία έγραψε: στις 12:33, 16-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Fraoula
Δεν έχω κάνει ακόμη κάτι αλλά έχω πάααααρα πολύ άγχος...
Δε θέλω με αυτόν που θα το κάνω πρώτη φορά επειδή τον αγαπώ και αισθάνομαι κάτι να ξέρει ότι δεν έχω ξανακάνει τίποτα.
Ώρες ώρες σκέφτομαι πρώτη φορά να το κάνω με κάποιον άγνωστο απλά για να μην είμαι παρθένα όταν θα γίνει με το πρόσωπο που θα θέλω.
Αχ... Δεν ξέρω. Είμαι εντελώς μπερδεμένη, αγχωμένη, χάλιαααα... ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
Μην αγχώνεσαι!! Σιγά τα λάχανα και τα ραδικέτα.
Το γεγονός ότι είσαι παρθένα σημαίνει κάτι αρνητικό; Νομίζεις ότι σε ρίχνει αρκετά σαν προσωπικότητα; Αν τα πιστεύεις όλα αυτά, σου λέω ότι είσαι βαθιά νυχτωμένη. Οι σωστοί άνθρωποι με κάποια αξιοπρέπεια, δεν αξιολογούν τον άλλον με βάση το σεξουαλικό μέρος. Αυτό είναι μια λάθος "συμπεριφορά" που πουλάει στην σεξουαλικά πεινασμένη Ελληνική κοινωνία της υπερβολής και του κακοπροαίρετου κουτσομπολιού, η οποία θέτει όρια, στάνταρς, συμπεριφορές ομοιογένειας για κοινωνική αποδοχή,...κτλ. Το θέμα σεξουαλική ζωή είναι τελείως προσωπικό και δεν πέφτει σε κανέναν λόγος να το σχολιάσει ή να το ειρωνευτεί. Χαλάρωσε και όλα θα έρθουν πολύ ωραία. Η ζωή είναι πολύ μικρή χρονικά για να την φιλοσοφούμε, να την ψειρίζουμε και να αγνχωνόμαστε. Και ο άλλος στον οποίο φοβάσαι να μην είσαι "πρωτάρα", να ξέρεις ότι θα θέλει να σε αποδεχθεί σαν αυτή που είσαι με βάση άλλα στοιχεία της προσωπικότητας που έχεις ή δεν έχεις. Κανείς δεν γεννήθηκε μαθημένος και τέλειος.
7
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε: στις 23:29, 16-11-10:

ποσο χαρομαι αυτο το 32% στο οποιο "ηρθε απο μονο του". εγω δε μπορουσα με τπτ έτσι με τη μια, φυσιολογικα. μαλλον είμαι πολύ "υπολογιστικο" ατομο.
5
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,103 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε: στις 12:47, 03-02-11:

......Ηρθε φυσιολογικα και αβιαστα απο μονο του στη σχεση που ειχα τοτε...και ηταν παρα πολυ ωραιο...δεν το μετανοιωσα...
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 13:58, 03-02-11:

το σεξ αργησε μια μερα λαϊκιστη νοτ γετ!
1
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 14:25, 03-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
το σεξ αργησε μια μερα λαϊκιστη νοτ γετ!
Εδώ το καθυστέρησες 9 χρόνια, στη μια μέρα θα κολλήσεις;
1
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 15:25, 03-02-11:

ναι

βασικα δν ειχα σκοπο το σεξ, δν το σκεφτηκα καν οποτε...
Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε: στις 17:44, 03-02-11:

γιατί ξεχείλιζα από συναισθήματα και τον αγαπούσα πολυ
9
Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε: στις 21:37, 03-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Οχι καμάρι μου, το έχω ξαναπεί αλλα μάλλων δεν το πρόσεξες, ο άντρας μου ειναι ο μόνος άντρας που έκανα σέξ και έγινε την πρώτη νύκτα του γάμου μου

Παντρέυτηκα απο αγάπη, αυτό δεν κάνει;
σε πολλους αυτο φαινεται παραξενο,και μενα ο αρραβωνιαστικος μου ειναι ο μονος ανδρας που εχω παει μαζι του...
2
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 14:37, 07-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από *natalia5555*
σε πολλους αυτο φαινεται παραξενο,και μενα ο αρραβωνιαστικος μου ειναι ο μονος ανδρας που εχω παει μαζι του...
ναι γιατι επικρατει η ηληθια αποψη πως πριν παντρευτεις/αρραβωνιαστεις πρεπει να εχεις παει με ολη την ηφηλιο, με οσες σου κατσουν και με οσους στου την πεσουν και γενικα με οσους πας τοσο το καλυτερο, αμα δεν ειχες 88 προην πριν παντρευτεις δεν εζησες τη ζωη.....η αγαπη ειναι υποτιμημενη, δυστυχως, το σεξ θεωρειται μονο ως πραξη ηδονης, ενω ξεχναμε πως ειναι και πραξη για να δειξεις τα συναισθηματα σου σε καποιον που αγαπας και ποθεις. οπως η μια μερια αποδεχεται πως υπαρχουν πολλοι, παρα πολλοι βασικα, που την εχουν καθαρα ως πραξη ηδονης, μηπως πρεπει και αλλη να αποδεχτει πως υπαρχουν κι αλλοι που την εχουν ως πραξη αγαπης? παντως κι εγω θα το ηθελα, να μην παω με πανω απο μια γυναικα.
4
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε: στις 20:42, 08-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Νεφελη
γιατί ξεχείλιζα από συναισθήματα και τον αγαπούσα πολυ
μια απ' τα ίδια
Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O koum έγραψε: στις 21:02, 08-02-11:

Ήταν ο Ερμής ανάδρομος. Κρίμα να χαθεί η ευκαιρία.
5
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 03:33, 10-02-11:

^αλιμονο, αλιμονο!
1
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε: στις 04:58, 19-04-11:

Ηταν το 2ο ραντεβού, ε να μην την πήδαγα;
2
2
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,122 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 08:16, 19-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Ηταν το 2ο ραντεβού, ε να μην την πήδαγα;
Έχεις κάποια αμφιβολία και ρωτάς εμάς?
6
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε: στις 10:19, 19-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Από άλλο τόπικ έγινε εμφανές ότι οι λόγοι για τους οποίους κάνουν οι άνθρωποι πρώτη φορά σεξ είναι αρκετά διαφορετικοί για τον καθένα, ειδικά για τις γυναίκες.
Οπότε ψηφίστε να δούμε τι ισχύει
Έκανα έρωτα γιατί ένιωσα έτοιμη ψυχολογικά και σωματικά. Ένιωσα ασφάλεια στα χέρια του συγκεκριμένου άνδρα και δεν το μετάνιωσα ποτέ.
3
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος