Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,963 μέλη και 2,478,080 μηνύματα σε 78,924 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 361 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προσωπικές πληροφορίες στο διαδίκτυο

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 17:22, 31-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Και για να έχουμε μια βάση συζήτησης (μην τις απαντάτε μία μία ):
  • Πόσο ασφαλείς νιώθετε ανεβάζοντας τόσες πληροφορίες στο διαδίκτυο;
  • Πως μπορείτε να ξέρετε ότι κάποιος δεν θα τις εκμεταλλευτεί αργότερα για προσωπικούς σκοπούς;
  • Πως ξέρετε ότι η Google δεν συνεργάζεται με αμερικανικές υπηρεσίες παρέχοντας πληροφορίες για τον οποιοδήποτε χρήστη των υπηρεσιών της;
  • Πόσο πιθανή θεωρείτε την ύπαρξη ενός Master Plan όπου η παντοδύναμη πλέον Google ελέγχει τους "διαφανείς" χρήστες της;
Για πείτε
1. Δεν αισθανομαι συνεχως ανασφαλεια, αλλα ξερω οτι αν καποιου του μπει στο κεφαλι να βρει κατι για μενα, μπορει να το κανει.. Ειτε απο αυτα που εχω κατα καιρους πει ως κορπς μπραιντ εδω, ως κατι αλλο παραπερα, ως μια επαφη στο μσν, κτλ κτλ.
2. Δεν μπορω να το ξερω, αλλα γιατι να το κανει? Δεν εχω τοσο ενδιαφερουσα ζωη
3. Δεν το ξερω ουτε εγω, ουτε κανεις
4. Μου σηκωθηκε η τριχα

τις ιδιες

(χα χα χα)
4
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:43, 31-07-08:

Προσωπικά δε νιώθω να απειλούμαι από κάπόια κατασκοπευτική μηχανή. Δεν το θεωρώ καθόλου παράλογο σα σενάριο, αλλά θα υπήρχε μόνο σε τελείως διαφορετικά κοινωνικά και πολιτικά πλαίσια, βλ. Stasi. Ποιος ξέρει, μπορεί κάποια στιγμή να ξαναστηθεί ένα τέτοιο θέατρο του παραλόγου.

Πιο πολύ νιώθω να απειλούμαι από "καλοθελητές" που μεταφέρουν κι ανεβάζουν τις φωτογραφίες μου. Εκεί με πιάνει υστερία.
3
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 17:45, 31-07-08:

Παιδια, ωραια ολα αυτα που λετε.... Εχω χασει την μπαλα απο την αρχη βεβαια... Αλλα θελω να μου εξηγισετε κατι... απλα και ωραια και θεωροντας δεδομενο οτι δεν με πολυνοιαζει και δεν θα ψαχτω καθολου...

Ωραια, ας υποθεσουμε οτι η google, η microsoft και ολες αυτες η μεγαλες κακες εταιριες ξερουν ολα οσα κανω εγω στο pc μου... Ασχετα απο το πως το κανουν...
Τι Masterplan να εχουν; Δλδ τι θα πετυχουν ξεροντας 2 πραγματα παραπανω για τους χρηστες τους;
Τι θα κερδισουν ξεροντας πια τραγουδια ακουω πιο συχνα, βλεποντας τις φοτογραφιες μου, ξεροντας πιες σελιδες επισκεπτομαι και τι λεω με την κοπελα μου, την αδερφη μου την μανα μου και τους φιλους μου;....

Τωρα με τις μυστικες υπιρεσιες... Ναι ισως να συνεργαζονται για να εχουν της πληροφοριες που θελουν, αλλα αυτες η πληροφοριες συγουρα δεν αφορουν τον οπιωνδηποτε, και αυτους που αφορουν, μαλλον ξερουν να προσεχουν λιγο παραπανω... Εγω τουλαχιστων αν ειμουν τετιος που να εχω λογο να φοβαμε τις μυστικες υπηρεσιες δεν θα χρησιμοποιουσα το pc μου ετσι ελευθερα χωρις να πολυνοιαζομαι... Τωρα ομως τι πληροφοριες να θελει για εμενα οπιαδηποτε μυστικη υπηρεσια η υπηρεσια πληροφοριων;...

Δεν ειμαι περ του να μπορει ο οπιοσδηποτε να μπορει να εχει τετιες πληροφοριες για εμενα! Το ξεκαθαριζω αυτο! Αλλα το να τις εχει η google, ειναι ισο με το να μην τις εχει κανενας, αφου δεν θα δωσει ποτε συμασια...
2
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 58 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε: στις 08:22, 01-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Τι Masterplan να εχουν; Δλδ τι θα πετυχουν ξεροντας 2 πραγματα παραπανω για τους χρηστες τους; Τι θα κερδισουν ξεροντας πια τραγουδια ακουω πιο συχνα, βλεποντας τις φοτογραφιες μου, ξεροντας πιες σελιδες επισκεπτομαι και τι λεω με την κοπελα μου, την αδερφη μου την μανα μου και τους φιλους μου;....
Εδώ νομιζω ότι έχεις λάθος. Εχεις υπόψη σου πόσο κοστιζει μια έρευνα αγοράς; Πέρα απο αυτό. Εχεις συμπληρώσει ποτέ ερωτηματολόγιο τέτοιας έρευνας; Κάποτε σε εποχές τεράστιας φτώχειας, η γυναίκα μου εργάστηκε σε μια τέτοια εταιρία. Συμπληρώναμε τα ερωτηματολόγια μόνοι μας. φυσικα τους εξαπατουσαμε όμως για τέτοια λεφτρά που πλήρωναν τί περίμεναν δουλειά της προκοπής;
Λοιπόν η έρευνα μπορει να ήταν για γαριδάκια (αυτά δοκιμαζε ο ερωτώμενος) όμως οι ερωτήσεις ήταν για της Παναγιάς τα μάτια ! Και τί δεν ρωτουσανε πια. Είκοσι λεπτά κρατούσε η συμπλήρωση

Είναι πανάκριβες λοιπόν οι έρευνες αγοράς και ρωτάνε πολλα άσχετα φαινομενικά πράγματα προκειμένου να κεντράρουν το κοινο στον καταναλωτικο τους στόχο. Αν λοιπόν, αντί να πληρώσει μια εταιρία μια περιουσία, στην εταιρία έρευνας αγοράς, για να πάρει στην τελική σε μεγάλο ποσοστό πλαστά στοιχεία, απο την κάθε γκόμενα ερευνήτρια που συμπληρώνει τα ερωτηματολόγια με το γκόμενο της όπως κάναμε κι εμείς, τα πάρει στη μιση τιμη τουλάχιστον και αυθεντικά απο την Γκουγκλ, πειράζει;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια