Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,976 μέλη και 2,478,849 μηνύματα σε 78,951 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 264 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σε τι φάση της ζωής σας βρίσκεστε;

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 01:03, 27-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Κούκου-Βάγια
Μακαρι απο το στομα σου και στου θεου τ'αφτι
Στου θεού-Έρωτα το αυτί, που είθε να με εισακούσει και να βρεις αυτόν που αναζητάς
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,470 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 10:45, 27-11-16:

Σας έχει πιάσει εδώ μέσα το pre-Christmas melancholy?
5
Παράθεση

xristaras9

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 11:44, 27-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Τους περισσότερους έλληνες τους πιάνει αλλά όταν κοιτάνε το πορτοφόλι τους πιάνει money nostalgy

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,346 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 14:01, 27-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Δεν καταλαβαίνω γιατί μελαγχολεί ο κόσμος τα Χριστούγεννα. Εγώ όσο βλέπω ότι πλησιάζουν χαίρομαι όλο και περισσότερο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gate4 : 27-11-16 στις 15:57.
10
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 22:06, 27-11-16:

Σε φάση ανυπομονώ να έρθουν τα χριστούγεννα γιατί δεν την παλεύω άλλο με την καθημερινότητα.
Βαρέθηκα να φεύγω απο τις 8 και να γυρίζω στις 8 το απόγευμα σπίτι μου.
Βαρέθηκα να νυστάζω.
Βαρέθηκα να μην τρώω σπίτι μου σαν άνθρωπος.
Βαρέθηκα γενικά ότι κάνω κάθε μέρα.
Από τα Χριστούγεννα φέτος δεν ζητάω πολλά:
1. Να κοιμάμαι 1-2 ώρες περισσότερο.
2. Να μουχλιάσω στο σπίτι.
3. Να περάσω λίγο περισσότερο ουσιαστικό χρόνο με άτομα που αγαπώ.
4
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 00:38, 28-11-16:

Εγω ηδη ειμαι σε mood! Στολισα κι ακουγα σημερα 97,2 ολο χριστουγεννιατικα βαζει!
Ειναι τελεια τα Χριστουγεννα! Συνηθως το Πασχα βαριεμαι αλλα περυσι το περασα εκτος Αθηνας κ δεν προλαβα να βαρεθω!
Ελπιζω κ φετος να φυγουμε! Και γενικως οταν φευγεις ειναι τελεια! Εχω κανει εκπληκτικα Χριστουγεννα κ Πρωτοχρονια σε διαφορες χωρες της Ευρωπης! Μακαρι ναξιωθω αν οχι φετος, του χρονου στην πολυποθητη Ελβετια. Δε θελω πολλα, ισα 5 μερουλες μονο...
2
Παράθεση

LadyPhantom (Ιωάννα)

Νεοφερμένος

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H LadyPhantom έγραψε: στις 20:44, 29-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Τι να πω ρε παιδια, βλεπω οτι πολλοι είμαστε σε περίεργη φαση οσο αφορά τη σχολη, παρέες, σχέσεις κτλ. Εγω ειμαι σε φαση οπου επιτέλους πήρα κάποιες αποφάσεις και άλλαξα κάποια πραγματα και μου έκανε πολυ καλο αυτο. Αλλα θέλω να αλλάξω πολλα πραγματα ακομα, θέλω να σταματήσω να σκέφτομαι κάποια πραγματα τοσο πολυ, θέλω οταν ειμαι με παρεα να ειμαι πραγματικά εκει και να περνάω πραγματικά καλα, θέλω, θέλω... Θέλω επισης να ξεκινήσω διαφορες δραστηριότητες και να ανοιχτώ, να γνωρίσω κι αλλο κόσμο. Μου ειναι πολυ δύσκολο ως εσωστρεφές άτομο που ειμαι αλλα πρεπει να βγω απο το comfort zone μου. Δεν ξερω, θέλω να πιστευω πως θα διορθωθεί η κατασταση. Και ελπίζω σε ολους σας να συμβει το ιδιο και στο μέλλον να γίνουν τα πραγματα όπως θέλετε
σε ευχαριστω πολυ!! και εγω το ελπιζω και σου ευχομαι να γινουν και σε εσενα τα πραγματα οπως τα θελεις! και σε ολους σας! ειμαι και εγω εσωστρεφες ατομο,δεν μπορω να ανοιχτω ευκολα σε πολλους(φταιει και το παρελθον βεβαια) αλλα υπαρχουν καποια λιγα ατομα που μου αρεσει να κανω παρεα. Ας ελπισουμε να αλλαξει αυτο μετα απο καιρο και να βρω και αλλα ατομα. ειμαστε οντως σε μια περιεργη φαση φιλη μου οι αλλαγες παντως ειναι οτι πιο καλυτερο μπορει να συμβει σε καποιον ανθρωπο.. εγω ειχα μερικες και ηταν καλες αντε να δουμε τωρα πως θα παει η εξεταστικη
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 20:02, 24-07-17:

Σε φάση που αναρωτιέμαι πως γίνεται να μου λείπει τόσο πολύ.
1
Παράθεση

jiyongie (Christine)

Νεοφερμένος

H Christine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H jiyongie έγραψε: στις 21:37, 24-07-17:

Σε φάση που προσπαθώ να κάνω κάποιες αλλαγές στον εαυτό μου. Έχω γίνει ήδη πιο δυναμική και αποφασιστική με τις επιλογές που κάνω στη ζωή μου. Σε φάση που αποδέχομαι ότι πολλές φορές ίσως χρειαστεί να κάνω το ίδιο λάθος παραπάνω από μια φορές για να μάθω, αλλά πλέον δεν με πειράζει ιδιαίτερα αυτό.

Σε φάση που αφήνω πίσω παλιές άσχημες γνωριμίες επιτέλους, και κάνω μια που προς το παρόν φαίνεται πολύ καλή.
2
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 00:48, 25-07-17:

Στερητικού συνδόμου ... ... επειδή μου λείπει η φραπεδιά....
Αχ αυτοί οι γιατροί πώς μας καταπιέζουν....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 25-07-17 στις 00:51.
1
Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε: στις 22:08, 28-08-17:

Τρελαμενη ακομα!! ρε ποσα χρονια εχω να μπω εδω καταλαθος το βρήκα ξανα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 28-08-17 στις 22:15. Αιτία: merge.
1
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 22:16, 28-08-17:

Φάση... Μετακόμισης, νέας ζωής κλπ...
3
Παράθεση

aye

Διάσημο Μέλος

H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H aye snowblind έγραψε: στις 10:45, 29-08-17:

σε ό,τι να ναι φάση που δεν με ενοχλεί καθόλου αυτή τη φορά
1
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,470 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 12:05, 29-08-17:

Είμαι σε μία φάση μεταβατική, την οποία καμιά φορά δεν ξέρω πώς να την διαχειριστώ. Φέτος το καλοκαίρι πέρασε γρήγορα και ήταν δύσκολο και μόλις αυτές τις μέρες μπορώ να χαλαρώσω. Από την μία μεριά αυτό θέλω να κρατήσει αρκετές μέρες και βδομάδες και να μην κάνω τίποτα για αρκετό διάστημα, από την άλλη έχουν ήδη αρχίσει να με τρώνε τα χέρια μου για να κάνω κάτι και σκέφτομαι τα επόμενα βήματά μου και τι θα ήθελα να κάνω και τι επιλογές έχω. Γενικώς απολαμβάνω μια ελευθερία χωρίς ακαδημαϊκές υποχρεώσεις και "πρέπει", αχάριστη δεν είμαι μια χαρά μου έκατσε, αλλά δεν ξέρω πότε θα είναι η ώρα για το επόμενο στάδιο...
2
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 519 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε: στις 12:55, 29-08-17:

ΕΙμαι σε φαση προσαρμογης σε μια νεα χωρα και προετοιμασιας για τη μεγαλυτερη ακαδημαικη προκληση μεχρι τωρα
2
Παράθεση

Ariana2018

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 119 μηνύματα.

H Ariana2018 έγραψε: στις 00:45, 17-10-18:

Η φάση στην οποία βρίσκομαι γενικότερα είναι πολύ καλή. Είμαι πλέον ευτυχισμένη θα μπορούσα με μετριότητα πάντα να πω. Έχω δημιουργήσει οικογένεια με έναν αξιόλογο άντρα που με αγαπά και αγαπώ, έχουμε δύο υπέροχα αξιαγάπητα μωράκια. Οι δουλειες μας πηγαίνουν πολύ καλά και γενικότερα όλα πάνε καλά.

Υπάρχουν όμως πράγματα που με προβληματιζουν και θα ήθελα να διορθώσω, όπως το θέμα χρόνος με τον σύζυγό μου, το θέμα κοινωνικοποιηση και κάπως ο προσωπικός μου χρονος.
Δυστυχως ο τελευταίος δεν υπάρχει καθώς όλη την ημέρα θα ασχολούμαι είτε με το σπίτι, είτε με τα μωρά μου, είτε με τη δουλειά μου.

Θα ήθελα πχ να έβγαινα που και που με τις φίλες μου όμως πέραν του ότι ειμαι πολλή κουρασμένη, το χω και τύψεις να τους αφήσω. Μετά από μια ώρα θα μου λείπουν... Ισως είναι υπερβολικό αλλά έτσι αισθάνομαι..

Θα ήθελα επίσης να κάνω ένα μεταπτυχιακό αλλά στην παρούσα φάση την οποία βρίσκομαι μου φαίνεται αδιανόητο..

Θα ήθελα επίσης να περνώ περισσότερο ποιοτικό χρόνο με τον σύζυγό μου, μου λείπει αφάνταστα η επαφή μαζί του η πιο ουσιαστική κι όχι να μένουμε στα καθημερινά. Αλλά η ροή της ζωής μας κάνει έτσι δυστυχώς... Υπάρχουν κάποιες φορές που το καταφέρνουμε, αλλά πλέον είναι λίγες.. Και δυστυχώς αυτή η έλλειψη φέρνει και γκρίνια..

Καμμια φορά που τον κοιτάω όταν κοιμάται πχ αναπολώ τον πρώτο καιρό μας πόσο ερωτευμένη ήμουν.. Και είμαι.. Αλλά οι συνθήκες μας έχουν κάνει ρομπότακια..

Να είχαμε περισσότερες παρέες θα ήθελα, αλλά που να τις βρεις.. Οι φίλοι μας ή έχουν μετακομίσει μόνιμα έξω η έχουν κάνει κι αυτοί τις οικογένειες τους και δεν προλαβαίνουν.. Σε Καμμια γιορτή και αν...
Θα ήθελα νέο αίμα, νέες παρέες να γεμίσει ξανά το σπίτι μας...

Θα ήθελα λοιπόν με κάποιο μαγικό τρόπο να κάνω κι αυτά πραγματικότητα..

Που θα πάει.. Πιστεύω όλα θα γίνουν.. Αλλά ακόμα δεν έχω βρει τον τρόπο!
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,806 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 08:40, 17-10-18:

@Ariana2018 χαίρομαι που έχεις την οικογένεια που σε κάνει ευτυχισμένη. Θέλω να σού πω οτι μπορείς να βρεις τρόπους να επαναφέρεις αυτό το ρομαντισμό με τον άντρα σου, πχ μπορείτε μία φορά τη βδομάδα να αφήνετε κάπου τα παιδιά και να βγαίνετε ραντεβού για φαγητό κλπ. Παρ' όλα αυτά, το οτι η μαγεία και το πάθπς στη σχέση κάποτε χάνεται το θεωρώ δεδομένο. Πιστεύω οτι αυτός που θα περιμένει να κρατήσει για πάντα την αρχική μαγεία και το πάθος ζει σε έναν ουτοπικό κόσμο. Οπότε θα σού πρότεινα να εστιάσεις στα καλά που έχεις (γιατί δεν τα έχουν όλοι) και να μη σκέφτεσαι τόσο αυτά που δεν έχεις. Σίγουρα πάντα υπάρχουν και καλύτερα αλλά με το να εστιάζουμε σε αυτά χάνουμε τις στιγμές με αυτά που ήδη έχουμε.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος