Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,985 μέλη και 2,479,091 μηνύματα σε 78,964 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 411 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ταξίδια στην Ευρώπη: Τι δεν πρέπει να χάσουμε

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,386 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 17:19, 22-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Ναι, πήγα Αγία Πετρούπολη. Δεν εντυπωσιαστηκα η αλήθεια είναι, πήγα δεν πήγα το ίδιο μου κάνει
Στα μέρη που λες δεν πήγα αν και το Ταμπερε το είχα ακουστά, πρέπει να ήταν ωραία κι εκεί.
Επίσης το Lapland θα άξιζε οπωσδήποτε να το επισκεφτείς! Είναι πάντα χιονισμένο και το χωριό του Άη Βασίλη δέχεται επισκέπτες ανεξαρτήτως εποχής. Την επόμενη φορά μην το αμελήσεις, είναι σαν καρτ ποστάλ

Ζηλευω πολυ για το Lapland και το χωριο του Αη Βασιλη να ξερεις.Παλι καλα ημουν με προγραμμα γιατι ωραια η Φινλαδια αλλα ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ!Οποτε την επομενη φορα ή χρηματα θα εχω μπολικα ή θα πρεπει να εχω βρει δουλεια εκει
Το Τεμπερε ναι ειναι πολυ ομορφη πολη , οχι κατι φοβερο ομως. Προσωπικα πιο πολυ απολαυσα κατι πεζοποριες που καναμε στα δαση και την επαρχια παρα τις δραστηριοτητες στις πολεις.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,454 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 17:30, 22-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Εχέμυθη
Ζηλευω πολυ για το Lapland και το χωριο του Αη Βασιλη να ξερεις.Παλι καλα ημουν με προγραμμα γιατι ωραια η Φινλαδια αλλα ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ!Οποτε την επομενη φορα ή χρηματα θα εχω μπολικα ή θα πρεπει να εχω βρει δουλεια εκει
Το Τεμπερε ναι ειναι πολυ ομορφη πολη , οχι κατι φοβερο ομως. Προσωπικα πιο πολυ απολαυσα κατι πεζοποριες που καναμε στα δαση και την επαρχια παρα τις δραστηριοτητες στις πολεις.
Για να είμαστε και ειλικρινείς, η Φινλανδία δεν φημίζεται και για τις πόλεις της. Και το Ελσίνκι δηλαδή δεν έχει κάτι το αξιοθαύμαστο. Για την φύση της αξίζει να πας όμως
1
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,961 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 18:14, 22-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Εχέμυθη
Εγώ το ψήνω , θα έχουμε και local guide τη φίλη μου ! Επίσης και για εργασία θα το έψηνα για λίγο καιρο εκει πχ σε τουριστικά θέρετρα
Καθε χρονο διοργανωνεται ενα μουσικο φεστιβαλ στο Ρεικιαβικ και ζητανε εθελοντες για βοηθεια, ηθελα να στειλω περσι αλλα δενεκατσε Το ψηνω ομως να στειλω του χρονου! Εστω απο περιεργεια και για να λεω οτι προσπαθησα, κι ας μην με παρουν

Στο Γιοενσου ήμουν, μια μικρή πόλη 4 ώρες από το Ελσίνκι. Βέβαια είχα την ευκαιρία να πάω και στην πρωτεύουσα και στην Λαπωνία προς το τέλος του εράσμους
Μερικές φορές μου λείπει αυτή η περίοδος γιατί κατ' ουσίαν το μόνο που μας απασχολούσε ήταν αν η θερμοκρασία θα έπεφτε κάτω από το 0 (και συνήθως υπό του 0 ήταν) κι αν θα είχε αρκετά καθαρό ουρανό για να δούμε το βόρειο σέλλας (λίγο σπάνιο για το Γιοενσου γιατί ήταν αρκετά νότια).
Πάντως και το καλοκαίρι πρέπει να είναι ωραία η Φινλανδία, έχει πολλά μουσικά φεστιβάλ από ότι μας έλεγαν (ακόμη και στην μικρή ξεχασμένη πόλη που ήμουν εγώ )
Αχ ωραια εμπειρια.. τουλαχιστον ειδες πολλη φυση οπως λες, ακομα και αν δεν υπηρχαν αλλα πραγματα να κανεις. Παντως σε νιωθω, και εμεις στην Πολωνια οταν βλεπαμε οτι η θερμοκρασια ηταν πανω απο 0 βαθμους, καναμε παρτυ
1
Παράθεση

The Mountain

Δραστήριο Μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 360 μηνύματα.

O The Mountain έγραψε: στις 18:19, 22-01-19:

1. Πάτε Βερολίνο
2. Πάτε στο προάστιο Köpenick
3. Παρακολουθείτε αγώνα της FC Union Berlin
4. Ευχαριστείτε τον Βουνό που σας άνοιξε τα μάτια
1
Παράθεση

quintana

Δραστήριο Μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 235 μηνύματα.

O quintana έγραψε: στις 20:30, 22-01-19:

σορυ φιλε το προγραμμα σου ειναι μη βιωσιμο
1
Παράθεση

TasosVidas

Νεοφερμένος

Ο TasosVidas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O TasosVidas έγραψε: στις 15:02, 25-01-19:

Έχω κλείσει να πάω μέσα στον Μάϊο, με την κοπέλα μου στην Δανία και συγκεκριμένα στην Κοπενχάγη. Έχει κανείς να προτείνει κάτι;
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,454 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 16:08, 25-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από TasosVidas
Έχω κλείσει να πάω μέσα στον Μάϊο, με την κοπέλα μου στην Δανία και συγκεκριμένα στην Κοπενχάγη. Έχει κανείς να προτείνει κάτι;
Αν θέλετε να μείνετε σε χοστελ, έχω να προτείνω ένα εξαιρετικό στην καρδιά της Κοπεγχάγης συν διάφορα free walking tours (το free κατ' επίφαση γιατί λειτουργούν με τιπς αλλά συμφέρουν περισσότερο από το να πληρώσεις εκ των προτέρων ένα συγκεκριμένο ποσό)
Παράθεση

TasosVidas

Νεοφερμένος

Ο TasosVidas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O TasosVidas έγραψε: στις 13:12, 08-02-19:

Αν θέλετε να μείνετε σε χοστελ, έχω να προτείνω ένα εξαιρετικό στην καρδιά της Κοπεγχάγης συν διάφορα free walking tours (το free κατ' επίφαση γιατί λειτουργούν με τιπς αλλά συμφέρουν περισσότερο από το να πληρώσεις εκ των προτέρων ένα συγκεκριμένο ποσό)
Τελικά κλείσαμε να μείνουμε στο CPH Studio Hotel. Έχεις μείνει στο συγκεκριμένο ή έχεις καθόλου εικόνα; Επίσης αξίζει να αγοράσουμε το Copenhagen Card;
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,562 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:27, 01-04-19:

Επόμενος προορισμός Σουηδία!
1
Παράθεση

Wrong (αβάπτιστη)

Δραστήριο Μέλος

H αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H Wrong έγραψε: στις 14:39, 30-05-19:

Λογικά ο TasosVidas θα έχει ήδη πάει Κοπεγχάγη αλλά το γράφω ούτως ή άλλως για όποιο άτομο ενδιαφέρεται: στην Κοπεγχάγη υπάρχει ένα από τα καλύτερα καφέ στον κόσμο, το The Coffee Collective, το οποίο και συστήνω ανεπιφύλακτα. Επίσης, στο κέντρο υπάρχει ένα food truck με hot dogs, το DØT, το οποίο ειναι πολύ νόστιμο και απ' ό,τι θυμάμαι έχει σε vegan version.
Παράθεση

Lancelot

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,720 μηνύματα.

O Lancelot Alejandro έγραψε: στις 23:25, 05-09-19:

Πρόκειται να κάνω ένα μικρό ταξίδι 1,5 μέρας στο Άμστερνταμ.
Έχετε να προτείνετε ορισμένα tips ? όπως εισιτήρια, μουσεία, εστιατόρια,διαμονή ;
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,562 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:29, 05-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
Πρόκειται να κάνω ένα μικρό ταξίδι 1,5 μέρας στο Άμστερνταμ.
Έχετε να προτείνετε ορισμένα tips ? όπως εισιτήρια, μουσεία, εστιατόρια,διαμονή ;

Σίγουρα αξίζει να πας.
Red light district,Σπίτι Άννα Φρανκ,Μουσείο βαν Γκόγκ, Vondelpark (οπωσδήποτε για εμένα).
Παράθεση

Lancelot

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,720 μηνύματα.

O Lancelot Alejandro έγραψε: στις 23:46, 05-09-19:

Η κάρτα Iamsterdamcard αξίζει ;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος