Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,537 μέλη και 2,431,673 μηνύματα σε 76,184 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 303 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 234)
ΝΔ
26
11,11%
ΠΑΣΟΚ
118
50,43%
ΚΚΕ
10
4,27%
ΣΥΡΙΖΑ
8
3,42%
ΛΑΟΣ
11
4,70%
Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)
27
11,54%
Οικολόγοι Πράσινοι
11
4,70%
Λευκό
23
9,83%

A propos (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,499 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 17:31, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Fail. Μια ευκαιρία ακόμα.
Δεν τα βάζω με φωστήρες που διατείνονται ότι τα ξέρουν την απόλυτη γνώση. Θα χάσω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 17:34, 05-10-09:

Double fail.

Η ψήφος των κατευθυνόμενων, κοντόφθαλμων και κερδοσκόπων ανθρώπων δεν με αφορά.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

A propos (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,499 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 17:36, 05-10-09:

3.000.000 ψήφοι κατευθυνόμενες όλες; Μήπως αδικείς μερικούς;

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 17:38, 05-10-09:

Έβαλα άλλα δύο επίθετα που παραβλέπεις. Θες να αναφέρω όλες τις κατηγορίες?

A propos (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 17:38, 05-10-09:

Είσαι απόλυτος λίιιιιιιιγο; Για να βάλω κι εγώ ένα επίθετο πριν φύγω.

ή έχεις το αλάθητο του πάπα; Και γιατί να μην είναι κατευθυνόμενη ή κοντόφθαλμη η δική σου άποψη; ή κερδοσκοπική ή καιροσκοπική (να μην ανοίξω το λεξικό καλύτερα)

anna_md (αννα)

Δραστήριο Μέλος

H αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 381 μηνύματα.

H anna_md έγραψε: στις 17:39, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από napstor
δεν νομιζω οτι για να εχει καποιος,γνωσεις και αποψη στην πολιτικη πρεπει απαραιτητα να εχει σπουδασει.
γνωσεις κ αποψη, οκ δεν εχει σχεση με το επιπεδο σπουδων...αλλα δε νομιζεις οτι για να παρει καποιος ενα υπουργειο πρεπει να εχει σπουδασει? εγω γι'αυτο μιλουσα αφου γινοταν συζητηση για την διαμαντοπουλου αν θα παρει το υπουργειο παιδειας. Ενας αποφοιτος λυκειου δεν εχει τις γνωσεις να διοικησει ενα υπουργειο οποια εμπειρια κ να εχει αποκτησει με τα χρονια.

napstor

Διάσημο Μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Αντιεξουσιαστης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε: στις 17:43, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από anna_md
γνωσεις κ αποψη, οκ δεν εχει σχεση με το επιπεδο σπουδων...αλλα δε νομιζεις οτι για να παρει καποιος ενα υπουργειο πρεπει να εχει σπουδασει? εγω γι'αυτο μιλουσα αφου γινοταν συζητηση για την διαμαντοπουλου αν θα παρει το υπουργειο παιδειας. Ενας αποφοιτος λυκειου δεν εχει τις γνωσεις να διοικησει ενα υπουργειο οποια εμπειρια κ να εχει αποκτησει με τα χρονια.
μπορεις μου φερεις καποια παραδειγματα?χρειαστηκαν ποτε οι υπουργοι,γνωσεις ανωτατων σχολων?

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 17:51, 05-10-09:

Fail. Μια ευκαιρία ακόμα.
Η λέσχη Bilderberg;

Zed

Διακεκριμένο μέλος

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 18:00, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από nikos georg
Είσαι απόλυτος λίιιιιιιιγο; Για να βάλω κι εγώ ένα επίθετο πριν φύγω.

ή έχεις το αλάθητο του πάπα; Και γιατί να μην είναι κατευθυνόμενη ή κοντόφθαλμη η δική σου άποψη; ή κερδοσκοπική ή καιροσκοπική (να μην ανοίξω το λεξικό καλύτερα)
Μάλλον αυτό που λες συμβαίνει τελικά. Κάτι από τα παραπάνω πρέπει να είμαι.

Τέσπα, δεν συζητώ με ανθρώπους που δεν τους ενοχλεί η διαφθορά, η σαπίλα, η παντελής έλλειψη ήθους και ευαισθησίας κλπ κλπ, παρά μένουν ικανοποιημένοι με το να γίνουν έστω καμιά δεκαριά έργα-μεταρρυθμίσεις-βολέματα και ας υπάρχουν τα παραπάνω. Αυτήν την εντύπωση μου δίνεις όταν διαφωνείς με το ότι αυτά τα 3.000.000 που ψήφισαν αυτό το κόμμα δεν είναι όπως τους χαρακτήρισα. Εξάλλου, πρώτος είπες ότι δεν συζητάς με φωστήρες. Τι να κάνουμε, έχω κι εγώ τα κονέ μου και ξέρω κάτι παραπάνω από το τι γίνεται-γινόταν μέσα στο κόμμα.

Όχι, Anarki, μιλάω για το ποιος κάνει κουμάντο μέσα στο κόμμα. Έξω κάνουν πολλοί

napstor

Διάσημο Μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Αντιεξουσιαστης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε: στις 18:05, 05-10-09:

Όχι, Anarki, μιλάω για το ποιος κάνει κουμάντο μέσα στο κόμμα. Έξω κάνουν πολλοί
μηπως ο Σημιτης?(στο ξεμπαρκο μου 'ρθε)

anna_md (αννα)

Δραστήριο Μέλος

H αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 381 μηνύματα.

H anna_md έγραψε: στις 18:12, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από napstor
μπορεις μου φερεις καποια παραδειγματα?χρειαστηκαν ποτε οι υπουργοι,γνωσεις ανωτατων σχολων?
Δηλαδη οταν τελειωσεις το λυκειο μπορεις να γινεις υπουργος....
Αν το iq ενος ανθρωπου δεν του επετρεψε να μπει σε καποιο πανεπιστημιο πως στο καλο θα δινει εντολες στους αλλους για να διοικησει ενα υπουργειο?? (ασχετα με το τι κανουν τελικα)

Και, ναι χρειαζονται οι γνωσεις της σχολης σε ενα υπουργειο...Ο πρωην υπουργος δικαιοσυνης πχ ο Δενδιας ειναι δικηγορος...Δηλαδη οι γνωσεις νομικης ηταν τελειως αχρηστες, ε?

A propos (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 18:54, 05-10-09:

Μάλλον αυτό που λες συμβαίνει τελικά. Κάτι από τα παραπάνω πρέπει να είμαι.

Τέσπα, δεν συζητώ με ανθρώπους που δεν τους ενοχλεί η διαφθορά, η σαπίλα, η παντελής έλλειψη ήθους και ευαισθησίας κλπ κλπ, παρά μένουν ικανοποιημένοι με το να γίνουν έστω καμιά δεκαριά έργα-μεταρρυθμίσεις-βολέματα και ας υπάρχουν τα παραπάνω. Αυτήν την εντύπωση μου δίνεις όταν διαφωνείς με το ότι αυτά τα 3.000.000 που ψήφισαν αυτό το κόμμα δεν είναι όπως τους χαρακτήρισα. Εξάλλου, πρώτος είπες ότι δεν συζητάς με φωστήρες. Τι να κάνουμε, έχω κι εγώ τα κονέ μου και ξέρω κάτι παραπάνω από το τι γίνεται-γινόταν μέσα στο κόμμα.

Να πω κι εγώ Fail;
Ποιοι κάνουν κουμάντο δηλαδή έξω;
Και βέβαια και μ'ενοχλεί η διαφθορά, η σαπίλα κτλ κτλ αλλά γιατί αυτά να χαρακτηρίζουν σώνει και καλά μόνο το Πασόκ και όχι τα άλλα κόμματα. Με πολύ ευκολία ρίχνεις ασύστολες κατηγορίες.
Στην τελική δεν ψήφισα και Πασόκ. Λίγο έλλειψε να το κάνω κι αυτό αλλά ψήφισα Οικ. πράσινους γιατί απλά ήμουν σίγουρος για τη νίκη του Πασόκ. Ούτε όσοι το ψήφισαν χθες θα το ψηφίζουν για μια ζωή.
Μην κρίνεις τόσο εύκολα τους ανθρώπους και μην είσαι τόσο αυστηρός μαζί τους. ειδικότερα αν δεν είσαι συγκεκριμένος στις κατηγορίες σου. Ή σεν δίνεις απαντήσεις συγκεκριμένες για το τις πταίει και πετάγονται στον αέρα κατηγορίες. Και εγώ το ίδιο θα πέταγα σαν τον anarki αλλά με λιγότερο χιούμορ. Είσαι ακροδεξιός; Και στο ρίχνω στα ίσια. Ποιοί έξω κάνουν κουμάντο;
Δηλαδή Εμείς που δεν έχουμε κονέ είμαστε βυθισμένοι στην αμάθεια; μόνο εσύ έχεις το απόλυτο δίκιο; Μας βάζεις γρίφους και δεν απαντάς ή κάνω λάθος; Και κατηγορείς τρία εκατομμύρια άτομα ότι θέλουν να κάνουν αρπαχτή; Δηλαδή θα ήταν πιο δημοκρατικό να κάνουν αρπαχτή τα φασιστάκια της Χρυσής Αυγής; Η ντρέπεσαι να το ομολογήσεις;

Και οι Νεφελίμ μαζί

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 19:03, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Αν βρεις τροπο να το εφαρμωσεις, εγω θα ειμαι απο τους προτους που θα στηριξουν αυτων τον δημο! Πως ομως θα γινει κατι τετιο σε εναν δημο 11 εκατομυριων;....
Απλά, θα γίνουν πολλοί τέτοιοι δήμοι!

Zed

Διακεκριμένο μέλος

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 19:16, 05-10-09:

"Παραλίγο να ψηφίσω ΠΑΣΟΚ αλλά με ενοχλεί η διαφθορά." EPIC FAIL.

Εγώ δεν είπα ότι είσαι στην αμάθεια. Είπα ότι ξέρω κάτι παραπάνω από μέσα κι εσύ άρχισες την ειρωνεία περί Φωστήρων κλπ. Όποιος δεν υποστηρίζει τα σάπια κόμματα είναι Χρυσαυγίτης ή Αναρχικός, εντάξει, το ξέρουμε, το εμπεδώσαμε. Περισσότερο φασίστες είναι στα κόμματα αυτά παρά στην Χρυσή Αυγή αλλά τόσα ξέρεις, τόσα λες.

Και επιμένεις στην αρπαχτή για τα 3.000.000. Δηλαδή αυτούς που τρέφουν φρούδες ελπίδες εμπιστευόμενοι κάποιον που δίνει υποσχέσεις αλλά δεν λέει πώς θα τις υλοποιήσει, αυτούς που αγνοούν το παρελθόν του ιδίου και του κόμματος, αυτοί που αποσκοπούν μόνο σε βολέματα και ρουσφέτια από το κόμμα, αυτούς λοιπόν τους βγάζεις απέξω.

Αποφάσισε, θα συνεχίσεις να μιλάς με φωστήρες?

A propos (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 19:19, 05-10-09:

Fail - Δεν απάντησες τελικά ποιος φταίει; ποιοι είναι οι έξω;

Πως βγάζεις συμπέρασμα ότι τα 3,000,000 που ψήφισαν Πασόκ δεν ενοχλούνται από τη διαφθορά;
Είναι καλύτερα να μας κυβερνά ένα μικρό κόμμα που δεν έχει εκλεγεί καν από το εκλογικό σώμα (Failara)
-----------------------------------------
"Αποφάσισε, θα συνεχίσεις να μιλάς με φωστήρες?
Ναι με φωστήρες που δεν ξέρουν να απαντούν στα ερωτήματά μου

ΟΙ ΕΞΩ - Μιλάς και με τους έξω. Έχεις τόοοοοσα κονέ δηλαδής;

Zed

Διακεκριμένο μέλος

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 19:24, 05-10-09:

Fail - Δεν απάντησες τελικά ποιος φταίει; ποιοι είναι οι έξω;
Ποιος φταίει για ποιο πράγμα? Σόρρυ αλλά το'χασα εδώ.
Ούτε εσύ απάντησες για την ποιότητα των 3.000.000 (και όχι μόνο φυσικά αυτών που ψήφισαν ΠΑΣΟΚ).

Να σου θυμήσω εξάλλου την αρχική μου ερώτηση και ότι εσύ πιάστηκες από την πρόταση που είχε την λιγότερη σημασία.

Όποιος πιστεύει ότι το ΠΑΣΟΚ με τον Γιωργάκη θα κάνει κάτι καλύτερο, τι ακριβώς άνθρωπος είναι?

Υ.Γ.: Ξαναλέω, με τον Γιωργάκη... Όχι βέβαια ότι κάνει αυτός τα κουμάντα.

A propos (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 19:26, 05-10-09:

Αυτοί οι έξω ποιοι είναι; Οι Νεφελίν;

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 19:29, 05-10-09:

Αυτοί οι έξω ποιοι είναι; Οι Νεφελίν;
Είναι νεφελίΜ.

Η λέσχη Bilderberg θεωρείται από πολλούς ως φόρουμ συζήτησης θεμάτων που αφορούν την οικονομία και δυστυχώς δεν πλέκουν.
Μέλη της η Άννα Διαμαντοπούλου, Αλέξης Παπαχελάς κλπ κλπ

Zed

Διακεκριμένο μέλος

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 19:29, 05-10-09:

Εννοώ μεγαλοεπιχειρηματίες, πολυεθνικές, θρησκείες, συνομωσίες κλπ.

A propos (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 19:29, 05-10-09:

Ποιος φταίει για ποιο πράγμα? Σόρρυ αλλά το'χασα εδώ.
Ούτε εσύ απάντησες για την ποιότητα των 3.000.000 (και όχι μόνο φυσικά αυτών που ψήφισαν ΠΑΣΟΚ).

Εσύ τους χαρακτήρισες τους 3,000,000. Εγώ δεν τους χαρακτήρισα για να δικαιολογήσω την ποιότητά τους! Τους θεωρώ όμως ποιότικότερους από το να ψηφίσουν Χρυσή Αυγή. Μακρόθεν.
-----------------------------------------
Εννοώ μεγαλοεπιχειρηματίες, πολυεθνικές, θρησκείες, συνομωσίες κλπ.
Και ο χίτλερ συνομωσίες επικαλέστηκε για να φάει τα λεφτά των Εβραίων τραπεζιτών. Αφού τους σκότωσε.

Το θέμα είναι να υπάρχει μεγαλύτερη διαφάνεια και μεγαλύτερες ελεγκτικές ικανότητες από τους πολίτες.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Σωτηρης13

Βρείτε παρόμοια