Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,241 μέλη και 2,424,253 μηνύματα σε 75,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 191 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 234)
ΝΔ
26
11,11%
ΠΑΣΟΚ
118
50,43%
ΚΚΕ
10
4,27%
ΣΥΡΙΖΑ
8
3,42%
ΛΑΟΣ
11
4,70%
Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)
27
11,54%
Οικολόγοι Πράσινοι
11
4,70%
Λευκό
23
9,83%

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,228 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 17:02, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από It's mOnEy honey
απλώς σου λεω οτι γνωστή ιστορική μορφή που να αγωνίστηκε ΕΜΠΡΑΚΤΑ και οχι απλώς να μη του άρεζε η κατάσταση και να ήταν δεξιός ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ
απλώς λέγανε για κάποιον
είναι δεξιός αλλα δημοκράτης
για ανετρεξε και ψάξε το θέμα καλύτερα
όλοι αυτοί που αγωνίστηκαν στο Πολυτεχνείο τί ήταν>
Η Μερκούρη ο Παπανδρεου ο Παναγούλης Ο Θεοδωράκης ο Ρίτσος
Δεν είπα οτι οι δεξιοί ήταν υπέρ της Χούντας αλλα απλώς δεν αγωνίστηκαν
Εξάλλου τη χούντα την επέβαλλε η CIA
και η δεξιοί ήταν σύμφωνοι με την κατάσταση τότε
Ψάξε πουλάκι μου λίγο εστω στην wikipedia να καταλάβεις..

Δεν ειπα οτι υπαρχει τετοια ιστορικη μορφη, μου ζητησες ομως να πω εναν και σου ειπα. Μπορει να μην αγωνιστηκαν τοσο παθιασμενα οσο οι αριστεροι, αλλα δε σημαινει οτι εμειναν απρακτοι. Τωρα το ποιοι ηταν στο πολυτεχνειο δε ξερεις ουτε εσυ αν ηταν και δεξιοι μεσα.
Προς τι αυτο το υφος;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.

O It's mOnEy honey έγραψε: στις 17:03, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Δεν ειπα οτι υπαρχει τετοια ιστορικη μορφη, μου ζητησες ομως να πω εναν και σου ειπα. Μπορει να μην αγωνιστηκαν τοσο παθιασμενα οσο οι αριστεροι, αλλα δε σημαινει οτι εμειναν απρακτοι. Τωρα το ποιοι ηταν στο πολυτεχνειο δε ξερεις ουτε εσυ αν ηταν και δεξιοι μεσα.
Προς τι αυτο το υφος;
Μισώ την ημιμάθεια

και να έχει ενα νέο παιδι απόψεις και όταν τις διατυπώνει να αρχίζει με το....
Ο μπαμπάς μου μου είπε...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 17:13, 10-09-09:

Μισώ την ημιμάθεια

απλα
Ο μπαμπάς μου μου είπε..
Δεν σου ειπα ποτε οτι οι δεξιοι αγωνιστηκαν οπως οι αριστεροι, ομως δεν εμειναν απρακτοι, σε ατομικο επιπεδο τουλαχιστον. Αν περιμενεις να μαθεις τα παντα απο το wikipedia θα μεινεις εκει. Οι μαρτυριες των ατομων που το εζησαν ειναι πολυ σημαντικες. Και τι νομιζεις δηλαδη οτι εγω ειμαι δεξια και εχεις αυτο το υφος;Δεν με ξερεις καθολου για να λες αυτο που εκανες edit...

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.

O It's mOnEy honey έγραψε: στις 17:22, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Δεν σου ειπα ποτε οτι οι δεξιοι αγωνιστηκαν οπως οι αριστεροι, ομως δεν εμειναν απρακτοι, σε ατομικο επιπεδο τουλαχιστον. Αν περιμενεις να μαθεις τα παντα απο το wikipedia θα μεινεις εκει. Οι μαρτυριες των ατομων που το εζησαν ειναι πολυ σημαντικες. Και τι νομιζεις δηλαδη οτι εγω ειμαι δεξια και εχεις αυτο το υφος;Δεν με ξερεις καθολου για να λες αυτο που εκανες edit...
θα εννοείς λογικά άπραγοι
κοιτα κοριτσάκι μου εμένα η πολιτική ιστορία είναι χόμπυ μου
σε ρωτάω τόσοι ώρα να μου πείς μια προσωπικότητα της δεξιάς που δεν έμεινε άπρακτη (sic)
Και λοιπόν τι είσαι?βάζω στοίχημα οτι δεν ασχολείσαι και λές οτι συζητάνε οι γονείς σου στο μεσημεριανό τραπέζι..
τουλάχιστον ανάφερε μου μια μαρτυρία (lol)
και ναι αγωνιζομαι σε ατομικό επίπεδο τι θα πεί?
χαχαχα με διασκεδάζεις
σε ατομικό επίπεδο λέει

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 17:25, 10-09-09:

θα εννοείς λογικά άπραγοι
κοιτα κοριτσάκι μου εμένα η πολιτική ιστορία είναι χόμπυ μου
σε ρωτάω τόσοι ώρα να μου πείς μια προσωπικότητα της δεξιάς που δεν έμεινε άπρακτη (sic)
Και λοιπόν τι είσαι?βάζω στοίχημα οτι δεν ασχολείσαι και λές οτι συζητάνε οι γονείς σου στο μεσημεριανό τραπέζι..
χαχαχαχαχαχ
Λοιπον η συζητηση εδω τελειωνει για μενα, σε παραπεμπω σε πολιτικα θεματα που εχω απαντησει στο φορουμ να μαθεις τις αποψεις μου. Ειμαστε και λιγο εκτος θεματος. Και η συζητηση δεν ειναι πλεον σοβαρη οταν εχεις τετοιο υφακι.

mikrorani

Νεοφερμένος

H mikrorani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H mikrorani έγραψε: στις 17:30, 10-09-09:

μπορούσε κάλλιστα να ακολουθήσει τον ευρωκομμουνισμό
να ξεκινήσει απο νέα βάση..
και οχι αλλη ξύλινη-συνθηματική γλώσσα
βαρεθήκαμε
ναι..το ΚΚΕ εμεινε σταθερό όταν συνεργάστηκε με τη Δεξιά....
το να λες τα πραγματα οπως ειναι θεωρειται ξυλινη και συνθηματικη γλωσσα?και αφου λες πως ετσι ειναι η γλωσσα,τοτε πως τη καταλαβαινει η εργατικη ταξη και υποστηριζει αυτο το κομμα?
και ο καθενας κανει λαθη.το ιδιο το ΚΚΕ το χει δηλωσει πως αυτη η συνεργασια ηταν ενα τεραστιο λαθος.κανεις δεν ειναι τελειος.

It's mOnEy honey

Δραστήριο Μέλος

O It's mOnEy honey έγραψε: στις 17:36, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από mikrorani
το να λες τα πραγματα οπως ειναι θεωρειται ξυλινη και συνθηματικη γλωσσα?και αφου λες πως ετσι ειναι η γλωσσα,τοτε πως τη καταλαβαινει η εργατικη ταξη και υποστηριζει αυτο το κομμα?
και ο καθενας κανει λαθη.το ιδιο το ΚΚΕ το χει δηλωσει πως αυτη η συνεργασια ηταν ενα τεραστιο λαθος.κανεις δεν ειναι τελειος.
απλώς η εργατική τάξη ψηφίζει ΚΚΕ λόγω παρελθόντος
(είχα παππού αντάρτη)
και κάποιας ιδεολογίας
τη συνθηματολογία καταλαβαίνει και όχι την κομμουνιστική φανφαρολογία
Ασε που στην ελλάδα οι φτωχοί ψηφίζουν Δεξιά Τι να πείς

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,356 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 19:04, 10-09-09:

και ναι αγαπητέ αριστερά=δημοκρατία

:fss: άν δέν κάνω λάθος, όπου εφαρμόστηκε ο σοσιαλισμός μόνο δημοκρατία δέν είχανε.
ρωσία, βόρια κορέα,χώρες ανατολικού μπλόκ είχανε χούντα ισάξια και χειρότερη του παπαδόπουλου.
ακόμα και στην κούβα (η μόνη χώρα που θα συμμαχίσει το κκε) πές μου πότε έγιναν τελευταία φορά εκλογές.

εγώ είμαι και δεξιός, και δημοκράτης.
δέν νομίζω οτι είναι ασυμβίβαστα.

rolingstones (ΞΕΝΟΦΩΝ)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 865 μηνύματα.

O rolingstones έγραψε: στις 19:26, 10-09-09:

θέλω να μου εξηγήσει κάποιος το εκλογικό σύστημα που θα ισχύσει στις 4 οκτώβρη?για να ξέρουμε τι θα παρακολουθήσουμε βρε παιδιά οταν λέω να μου εξηγήσετε θέλω να μάθω πως βγαίνουν οι έδρες και τα συναφή

NemesisGR

Νεοφερμένος

Ο NemesisGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O NemesisGR έγραψε: στις 19:35, 10-09-09:

Αυτό το άρθρο θα σε βοηθήσει http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%...B7%CE%BC%CE%B1

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 19:35, 10-09-09:

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C_%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CF%8C_%CF%83%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1

Αυτό ίσως σε βοηθήσει.

(Το έγραψε ο φίλος πριν)

koyote (Γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O koyote έγραψε: στις 19:59, 10-09-09:

Παιδια τα μισα ή εστω ενα μεγαλο ποσοστο των βουλευτων της ΝΔ ειναι ακροδεξιοι που συμβιβαζονται προκειμενου να ανηκουν σε ενα πιο μεγαλο κομμα ή να συμμετεχουν στην κυβερνηση.Δεν ξερω αν υπαρχουν ορισμενοι δεξιοι που δεν ηθελαν τη χουντα,αλλα αυτο δε συμβαινει με πολλους στη σημερινη ΝΔ.

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou έγραψε: στις 20:07, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από koyote
Παιδια τα μισα ή εστω ενα μεγαλο ποσοστο των βουλευτων της ΝΔ ειναι ακροδεξιοι που συμβιβαζονται προκειμενου να ανηκουν σε ενα πιο μεγαλο κομμα ή να συμμετεχουν στην κυβερνηση.Δεν ξερω αν υπαρχουν ορισμενοι δεξιοι που δεν ηθελαν τη χουντα,αλλα αυτο δε συμβαινει με πολλους στη σημερινη ΝΔ.
Γι'αυτο και ηθελα να ξεκαθαρισω οτι με τον ορο δεξιο εννοω καπιταλιστης και οχι εθνικιστης. Τωρα το τι συμβαινει στη ΝΔ σημερα...γενικα υπαρχει καπως μια εξαρση μου φαινεται εθνικισμου, ενδειξη τα αυξημενα ποσοστα της Χρυσης Αυγης...

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,977 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε: στις 20:32, 10-09-09:

ο φασιστας δεν ειναι καπιταλιστης.

mikrorani

Νεοφερμένος

H mikrorani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H mikrorani έγραψε: στις 01:15, 11-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
:fss: άν δέν κάνω λάθος, όπου εφαρμόστηκε ο σοσιαλισμός μόνο δημοκρατία δέν είχανε.
ρωσία, βόρια κορέα,χώρες ανατολικού μπλόκ είχανε χούντα ισάξια και χειρότερη του παπαδόπουλου.
ακόμα και στην κούβα (η μόνη χώρα που θα συμμαχίσει το κκε) πές μου πότε έγιναν τελευταία φορά εκλογές.

αγαπητε,μπερδευεις του ορους σοσιαλισμος και δημοκρατια
και οχι δεν ηταν χουντα ισαξια και χειροτερη του παπαδοπουλου
οσο για την κουβα,αν ο λαος θεωρησει αναγκαιο να γινουν εκλογες,θα γινουν.εφοσον ο λαος ειναι ευχαριστημενος ποιος ο λογος?
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από fasdag
ο φασιστας δεν ειναι καπιταλιστης.
ειναι ομως μ@λ@κ@ς

rock93panos

Νεοφερμένος

Ο rock93panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O rock93panos gie mou pou pas? mana tha paw gia tsigar έγραψε: στις 12:44, 11-09-09:

κοιτα φιλε μου δεξιος σειμαινει καπιταλιστης και ο καπιταλισμος δεν ειναι δημοκρατια πιστεψε με! ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ειναι να εχω εγω τον ιδιο λογο στα πραγματα με το βγενοπουλο ,τον Λατση κτλ. απο τη στιγμη που επικρτει ενα συστημα που δινει μεγαλυτερη δυναμη στο κεφαλαιο δεν υπαρχει δημοκρατια...:thanks:

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,356 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 12:51, 11-09-09:

στις εκλογές έχουν δηκαίωμα ψήφου όλοι οι πολίτες, και υπάρχουν πολιτικές ελευθερίες έκφρασης άποψης κτλ.
άρα έχουμε δημοκρατία, ανεξάρτητα άν την αξιοποιούν σωστα οι πολίτες ή όχι.

koyote (Γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O koyote έγραψε: στις 13:08, 11-09-09:

Δεν φαινεται μονο στις εκλογες αν εχουμε δημοκρατια.....

stella (Στέλλα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε: στις 13:12, 11-09-09:

Το ΚΚΕ παραμένει στην τυπολατρία στον συντηρητισμό
και επαναλαμβάβεται
και με κουράζει φρικτα..
Δεν εχει καταλάβει οτι ο υπαρκτός σοσιαλισμός δεν υφίσταται?
Οστόσω για να μη το αδικώ δεν εχει απομακρυνθεί απο την εργατική τάξη
που την στηρίζει επαρκώς..
και ναι αγαπητέ αριστερά=δημοκρατία
Δείξε μου έναν δεξιό που αγωνίστηκε στη χούντα
απλώς οι δεξιοί είναι καταπιεσμένοι εθνικιστές για να είναι politically correct
και stella κρίμα που θα σαι θεσσαλονίκη,καθώς συμφωνώ απόλυτα μαζί σου

ναι δυστυχώς ή ευτυχώς θα είμαι θεσσαλονίκη!εσυ Αθήνα?Βασικά δεν μπορώ να σου κατονομάσω κάποιον συγκεκριμένο δεξιο που αγωνίστηκε στη χούντα...μπορώ να πω πάντως οτι και οι δεξιοί αγωνίζονται για τα δικαιώματα τους...δεν ειναι μόνο οι αριστεροί αγωνιστές...γι αυτό άλλωστε υπάρχουν για τα εργατικά παραδειγμα δικαιώματα συνδικαλιστικές οργανώσεις όπως η ΔΑΚΕ...η αριστερά δεν είναι πάντοτε δημοκρατία...αγωνιστής και αριστερός ήταν και ο Στάλιν οταν έκανε την οκτωβριανή επανάσταση το 1917 στη Ρωσία και έφερε τον κομμουνισμό αλλά το καθεστώς του ήταν ουσιαστικά δικτατορικό γι αυτό και αποκαθηλώθηκε και θεωρείται εγκληματιας πολέμου...:iagree:

rock93panos

Νεοφερμένος

Ο rock93panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O rock93panos gie mou pou pas? mana tha paw gia tsigar έγραψε: στις 13:22, 11-09-09:

στις εκλογές έχουν δηκαίωμα ψήφου όλοι οι πολίτες, και υπάρχουν πολιτικές ελευθερίες έκφρασης άποψης κτλ.
άρα έχουμε δημοκρατία, ανεξάρτητα άν την αξιοποιούν σωστα οι πολίτες ή όχι.
ναι εξιγησε μου πως να την αξιοποιησουν σωστα οταν μπαινουν απο μικροι στν νοοτροπια του κομματοσκυλου και καταλιγουν να ψηφιζουν δεξια καπιταλιστικα κομματα που ευνοουν το κεφαλαιο:readrules:[IMG]file:///C:/Users/6E4C%7E1/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από stella
ναι δυστυχώς ή ευτυχώς θα είμαι θεσσαλονίκη!εσυ Αθήνα?Βασικά δεν μπορώ να σου κατονομάσω κάποιον συγκεκριμένο δεξιο που αγωνίστηκε στη χούντα...μπορώ να πω πάντως οτι και οι δεξιοί αγωνίζονται για τα δικαιώματα τους...δεν ειναι μόνο οι αριστεροί αγωνιστές...γι αυτό άλλωστε υπάρχουν για τα εργατικά παραδειγμα δικαιώματα συνδικαλιστικές οργανώσεις όπως η ΔΑΚΕ...η αριστερά δεν είναι πάντοτε δημοκρατία...αγωνιστής και αριστερός ήταν και ο Στάλιν οταν έκανε την οκτωβριανή επανάσταση το 1917 στη Ρωσία και έφερε τον κομμουνισμό αλλά το καθεστώς του ήταν ουσιαστικά δικτατορικό γι αυτό και αποκαθηλώθηκε και θεωρείται εγκληματιας πολέμου...:iagree:
βασικα ο λενιν ηγηθηκε της οκτωβριανης επαναστασης και πετυχε μεχρι καποιο σημειο να εφαρμοσει τις θεοριες του σοσιαλισμου ο σταλιν συμβολιζει την παρακμη του υπαρκτου σοσιαλισμου αφου καταφερε να μετατρεψει ενα ελευθερο καθεστος σε δικτατορια...

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια