Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,229 μέλη και 2,423,595 μηνύματα σε 75,662 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 401 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,156 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 19:23, 03-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από hameleon
Καλημέρα.Συμφωνώ με την προτροπή στην Ιντα γιατι όντως το πρόσωπο είναι ευαίσθητο σημείο.Δεν είπα όμως ποτέ οτι οι κρέμες απο το φαρμακείο είναι καλύτερες ή πιο αγνές...Τα ίδια συστατικά περιέχουν πάνω κάτω με τα ευρείας αλλά προσωπικά επειδή έχω δέρμα με τάση ακμής ακόμα και σ' αυτήν την ηλικία, χρησιμοποιώ κρέμες που μου έχει προτείνει δερματολόγος και γενικά κρέμες που έχω δοκιμάσει εδώ και χρόνια και μου κάθονται καλά.Δεν θα ρίσκαρα φερ'ειπείν να βάλω στο πρόσωπο μια κρέμα απο το jumbo...
Φυσικά και δεν το είπες. Εσύ, αντίθετα, έγραψες:
Το χα πάθει και γω απο κρέμες φαρμακείου.
Κι εγώ αναφέρθηκα σε αυτό που έγραψες για τις κρέμες φαρμακείου:

Θεωρώ δε, αντίθετα με την προλαλήσασα φίλη "hameleon", οτι οι κρέμες φαρμακείου είναι οι πιο κατάλληλες και πιο αγνές για το δέρμα, από αυτές που κυκλοφορούν σε καταστήματα καλλυντικών.
Εννοείται δε, οτι για κρέμες τύπου "από Jumbo" και καλά οικονομικές, δεν ρισκάρουμε.

Αρχική Δημοσίευση από Ίντα
Kατάλαβα..απλά έψαξα να βρω μια χωρίς πολλά χημικά και χωρίς parabens και στεναχωριέμαι να την πετάξω τώρα. Λογικά κάτι έχει που μου προκαλεί κάποιου είδους αντίδραση cry_x:
Δυστυχώς συμβαίνει μερικές φορές, κάποια συστατικά καλλυντικών να μας φέρνουν ερεθισμούς ή/και αλλεργικές αντιδράσεις. Δεν θα την πετάξεις, απλώς δεν θα τη βάζεις στο πρόσωπό σου. Μπορείς να τη χρησιμοποιείς ως υποκατάστατο του γαλακτώματος σώματος.
Κι αν το ψάξεις λίγο, ανάμεσα σε πολλές που κυκλοφορούν, σίγουρα θα βρεις κάποια που θα ταιριάζει στο δέρμα του προσώπου σου.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 03-07-18 στις 19:28.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ίντα

Δραστήριο Μέλος

H Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Ίντα έγραψε: στις 20:08, 03-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Φυσικά και δεν το είπες. Εσύ, αντίθετα, έγραψες:
Κι εγώ αναφέρθηκα σε αυτό που έγραψες για τις κρέμες φαρμακείου:

Εννοείται δε, οτι για κρέμες τύπου "από Jumbo" και καλά οικονομικές, δεν ρισκάρουμε.

Δυστυχώς συμβαίνει μερικές φορές, κάποια συστατικά καλλυντικών να μας φέρνουν ερεθισμούς ή/και αλλεργικές αντιδράσεις. Δεν θα την πετάξεις, απλώς δεν θα τη βάζεις στο πρόσωπό σου. Μπορείς να τη χρησιμοποιείς ως υποκατάστατο του γαλακτώματος σώματος.
Κι αν το ψάξεις λίγο, ανάμεσα σε πολλές που κυκλοφορούν, σίγουρα θα βρεις κάποια που θα ταιριάζει στο δέρμα του προσώπου σου.

Πάντως δεν έχω παρατηρήσει κάποιον ερεθισμό στο πρόσωπό μου, αντιθέτως. Απλά όταν την βαζω νιώθω λίγο σαν τσιμπήματα/κάψιμο αλλά πχ δεν έχω βγάλει ακμη ή κάτι τέτοιο απο την κρέμα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,156 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 20:35, 03-07-18:

Τι να σου πω... Αν δεν σε ενοχλεί και νιώθεις οτι παραταύτα δρα ευεργετικά, μη την καταργείς.
Εσύ καταλαβαίνεις την αίσθηση, εσύ ξέρεις καλύτερα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες