Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,667 μέλη και 2,466,993 μηνύματα σε 78,334 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 483 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,765 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 10:48, 04-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Είχε πει συγκεκριμένα: Ο σοσιαλισμός τελειώνει (σαν ιδέα) όταν τελειώνουν τα χρήματα των άλλων (που δανείζουν αγύριστα).

Όπως τα λες!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,765 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 10:55, 07-08-19:

Ακόμα και ο Τσιπρας νευρίασε με το σόου του Πολάκη και του είπε να κάτσει κάτω.Απιστευτο το ποσό χαζός μπορεί να είναι ένας ανθρωπος-αριστερός.
Παράθεση

Orange_Crush

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Orange_Crush αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Orange_Crush έγραψε: στις 11:06, 07-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Ακόμα και ο Τσιπρας νευρίασε με το σόου του Πολάκη και του είπε να κάτσει κάτω.Απιστευτο το ποσό χαζός μπορεί να είναι ένας ανθρωπος-αριστερός.
Προσπερνάω το τσουβαλισμά σου για να πω ότι το απίστευτο είναι πως μετά απο μία τετραετία τέτοιας διακυβέρνησης θεωρούμε το σύριζα αριστερό κόμμα....
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 11:16, 07-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Orange_Crush
Προσπερνάω το τσουβαλισμά σου για να πω ότι το απίστευτο είναι πως μετά απο μία τετραετία τέτοιας διακυβέρνησης θεωρούμε το σύριζα αριστερό κόμμα....

Αριστερό κόμμα στα χαρτιά είναι.Ο ΣΥΡΙΖΑ κυβέρνησε σαν αριστερό κόμμα,έφερε δηλαδή την καταστροφή.
1
Παράθεση

Orange_Crush

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Orange_Crush αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Orange_Crush έγραψε: στις 11:25, 07-08-19:

Αριστερό κόμμα στα χαρτιά είναι.Ο ΣΥΡΙΖΑ κυβέρνησε σαν αριστερό κόμμα,έφερε δηλαδή την καταστροφή.
...κι εγώ στα χαρτιά είμαι Χ.Ο. αλλά ας μην τα ξαναλέμε αυτά. Που κυβέρνησε σαν αριστερό κόμμα; όταν πήρε ένα δημοψήφισμα και το αλλαξε; όταν θα καταργούσε το μνημόνιο με ένα νόμο και κατέληξε να φέρει κι άλλο; όταν ξεκινουσε τις διαπραγματεύσεις για τις εξορύξεις; όταν έλεγε για διαχωρισμό εκκλησίας-κράτους και κατέληξε κι αυτός αγκαλίτσες και φωτογραφίες με το παπαδαριό;
Καταλαβαίνω ότι καίγεσαι να βγάλεις την απεχθεια σου για την αριστερα , αλλα να το κάνεις όταν έρθει όντως ενα αριστερό κόμμα (αν ερθει)
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 11:29, 07-08-19:

...κι εγώ στα χαρτιά είμαι Χ.Ο. αλλά ας μην τα ξαναλέμε αυτά. Που κυβέρνησε σαν αριστερό κόμμα; όταν πήρε ένα δημοψήφισμα και το αλλαξε; όταν θα καταργούσε το μνημόνιο με ένα νόμο και κατέληξε να φέρει κι άλλο; όταν ξεκινουσε τις διαπραγματεύσεις για τις εξορύξεις; όταν έλεγε για διαχωρισμό εκκλησίας-κράτους και κατέληξε κι αυτός αγκαλίτσες και φωτογραφίες με το παπαδαριό;
Καταλαβαίνω ότι καίγεσαι να βγάλεις την απεχθεια σου για την αριστερα , αλλα να το κάνεις όταν έρθει όντως ενα αριστερό κόμμα (αν ερθει)

Ε δεν χρειάζεται να τσακωνόμαστε τότε.Και οι δυο κράξουμε τον ΣΥΡΙΖΑ.Απορώ πως πήρε 31.5%.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Volkswagen Fan : 07-08-19 στις 11:32.
Παράθεση

Orange_Crush

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Orange_Crush έγραψε: στις 11:34, 07-08-19:

Ε δεν χρειάζεται να τσακωνόμαστε τότε.Και οι δυο κράξουμε τον ΣΥΡΙΖΑ.Απορώπως πήρε 31.5%.
..τον κράζουμε από διαφορετικό πρίσμα, αλλα anyway...
Οι περισσότεροι ψηφίσαν ΣΥΡΙΖΑ επειδή δε θέλαν να βγει ΝΔ. Τόσο απλά.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 11:36, 07-08-19:

..τον κράζουμε από διαφορετικό πρίσμα, αλλα anyway...
Οι περισσότεροι ψηφίσαν ΣΥΡΙΖΑ επειδή δε θέλαν να βγει ΝΔ. Τόσο απλά.

Πολύ καλή εξήγηση και μακάρι να έχεις δίκιο καθώς βλέπω πολλά άτομα (και στον στέκι) που λένε ότι ο ΣΥΡΙΖΑ μας έβγαλε από την κρίση και η οικονομία πήρε φορά σε ανάπτυξη.
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 18:16, 07-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Είχε πει συγκεκριμένα: Ο σοσιαλισμός τελειώνει (σαν ιδέα) όταν τελειώνουν τα χρήματα των άλλων (που δανείζουν αγύριστα).
Πάλι καλά που στον χρηματοπιστωτικό καπιταλισμό τα χρήματα του κράτους και των φορολογουμένων δεν τελειώνουν ποτέ και μπορούν να σώζουν τράπεζες,ασφαλιστικές κ.α εσαεί. Ο σοσιαλισμός λειτουργεί ρολόι στον top tier τραπεζικό τομέα

inb4 #δενειναιπραγματικοςκαπιταλισμοζαυτοςρε
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 13:54, 10-08-19:

Ο Σαλβινι ρίχνει την κυνερνηση στην Ιταλία.Λογικο μου φενεται αφού το κόμμα του χτυπάει 37% και είναι 14 μονάδες μπροστά από τους Σοσιαλιστές.

Δημοσκόπηση Ιταλία

Lega: 37.7%
Δημοκρατικό κόμμα: 22.7%
Κίνημα πέντε αστέρων: 17.7%
Forsa Italia: 8.1%
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες