Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,338 μέλη και 2,430,675 μηνύματα σε 75,876 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 380 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορείτε να ελέγχετε τη σκέψη σας;

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε: στις 18:01, 23-07-06:

κατα συνέπεια τη διάθεσή σας οποιαδήποτε ώρα και στιγμή
Εγώ τώρα τέλευταία μπορώ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,041 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 18:42, 23-07-06:

Θα μας πεις τη συνταγή;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 09:01, 24-07-06:

Οχι. Με τιποτα..
Η σκεψη και η διαθεση μου μπορουν να αλλαξουν τοσο ευκολα που ουτε εγω με προλαβαινω.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 10:08, 24-07-06:

Αρκεί να μην συμμετέχουν οι γονείς μου!
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε: στις 11:05, 24-07-06:

Λοιπόν...
Παίρνεις 1 κουτάλι.Το βάζεις πάνω στην τηλεόραση και βάζεις βιντεοκασέτα την εκπομπή του Χαρδαβέλα με τον Γιούρι Γκέλερ. (δεν πιστέυω να μην έχεις τέτοια βιντεοκασέτα )
Συγκεντρώνεις τη σκέψη σου και όλο σου το είναι στο κουτάλι.Μη γελάς, είναι πολύ σημαντικό.
Το κουτάλι θα λυγίσει 100% και θα σου φτιάξει η διάθεση.
Επαναλαμβάνεις τη διαδικασία όσες φορές θες...

Για να φτιάχνει η διάθεση, βοηθάει πολύ να έχεις κάτι να περιμένεις.Να ανυπομονείς.Και κάθε φορά που σκέφτεσαι αυτό το κάτι, που μπορεί να είναι οτιδήποτε, από ένα συγκεκριμένο φαγητό που θα φας το μεσημέρι μέχρι διακοπές στις Μπαχάμες, να ξεφεύγεις από αυτό που έτυχε να σου χαλάσει τη διάθεση.
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 11:59, 24-07-06:

There is no spoon...
Παράθεση

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε: στις 16:37, 24-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Λοιπόν...
Παίρνεις 1 κουτάλι.Το βάζεις πάνω στην τηλεόραση και βάζεις βιντεοκασέτα την εκπομπή του Χαρδαβέλα με τον Γιούρι Γκέλερ. (δεν πιστέυω να μην έχεις τέτοια βιντεοκασέτα )
Συγκεντρώνεις τη σκέψη σου και όλο σου το είναι στο κουτάλι.Μη γελάς, είναι πολύ σημαντικό.
Το κουτάλι θα λυγίσει 100% και θα σου φτιάξει η διάθεση.
Επαναλαμβάνεις τη διαδικασία όσες φορές θες...

Για να φτιάχνει η διάθεση, βοηθάει πολύ να έχεις κάτι να περιμένεις.Να ανυπομονείς.Και κάθε φορά που σκέφτεσαι αυτό το κάτι, που μπορεί να είναι οτιδήποτε, από ένα συγκεκριμένο φαγητό που θα φας το μεσημέρι μέχρι διακοπές στις Μπαχάμες, να ξεφεύγεις από αυτό που έτυχε να σου χαλάσει τη διάθεση.
ακριβώς
Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Wishful έγραψε: στις 22:52, 26-07-06:

Θα άχιζα να μιλάω για διαλογισμό ,μέχρι που είδα την απάντηση του faith, που κατάλαβε και...μ'έσωσε ,διατηρώντας το πρέπον επιπεδο ! Μου έκανε καλό χωρίς..να ξέρει ! ευχαριστώ faith
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 21:01, 27-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Αρκεί να μην συμμετέχουν οι γονείς μου!
ζήτωωωω! δεν είμαι η μόνη τρελή!!!
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 22:13, 27-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Οχι. Με τιποτα..
Η σκεψη και η διαθεση μου μπορουν να αλλαξουν τοσο ευκολα που ουτε εγω με προλαβαινω.
Συμφωνώ απόλυτα..αλλά μήπως είμαι τρελή που εγώ το απολαμβάνω..??
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 23:08, 27-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από burbuja
Συμφωνώ απόλυτα..αλλά μήπως είμαι τρελή που εγώ το απολαμβάνω..??
όχι! ισα ισα που έχεις βρει το νόημα της ζωής. για πες το καλύτερα σ'εκείνη την θεματολογία και μάλλον θα τους διαφωτίσεις ντόκτορ!!!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 23:58, 27-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Οχι. Με τιποτα..
μια απο τα ιδια κι εδω..
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,009 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 00:36, 28-07-06:

Οχι. Κυκλοθυμιες για παντα.
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 13:54, 28-07-06:

Εγω παντως αν μπορουσα να ελεγξω τη σκεψη μου θα ημουν δυστυχισμενη..
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 14:06, 28-07-06:

Βασικά γιατί να την αλλάξεις; Είναι ωραία να ζεις με αυτές και να τις απολαμβάνεις...ειδικά αν είσαι κυκλοθυμικός όπως εγώ!
Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Wishful έγραψε: στις 14:29, 28-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Βασικά γιατί να την αλλάξεις; Είναι ωραία να ζεις με αυτές και να τις απολαμβάνεις...ειδικά αν είσαι κυκλοθυμικός όπως εγώ!
Εντάξει κορίτσια,αλλο το συναισθηματικό βάθος & η συναισθηματική πολλαπλότητα ενος ατόμου-το θεωρώ πλούτο,έτσι είμαι κι εγώ-αλλά είναι άλλο θέμα !Η κυκλοθυμία μπορεί να βλάπτει και τον...πάσχοντα (μη το πάρετε μετρητοίς το πάσχων και με βρίζετε οκ ,αλλά πολλές φορες δημιουργεί και για τους γύρω άσχημες καταστάσεις...Ο έλεγχος της ακέψης περιλαμβάνει και αυτό το μέρος,πιστεύω μαλιστα ,οτι απ'τα πρώτα σημεία που θα πρέπει να χειραγωγήσουμε ,είναι αυτές οι τάσεις...Λέω εγω τώρα...Εσείς το διασκεδάζετε;;;Δεν ξέρω...το "έπιασα"σωστά?
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 14:32, 28-07-06:

Δεν νομιζω οτι το ποστ μιλαει για τετοιες καταστασεις. Αλλο το να ελεγχεις τη σκεψη σου και τα συναισθηματα σου, και αλλο να μπορεις να ελεγχεις τον εαυτο σου ωστε να μην φτασεις σε παθολογικες καταστασεις.
Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

O Wishful έγραψε: στις 14:56, 28-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Δεν νομιζω οτι το ποστ μιλαει για τετοιες καταστασεις. Αλλο το να ελεγχεις τη σκεψη σου και τα συναισθηματα σου, και αλλο να μπορεις να ελεγχεις τον εαυτο σου ωστε να μην φτασεις σε παθολογικες καταστασεις.
Αντιθέτως ! Το θέμα βέβαια, μπορείνα έχει και πολλές άλλες προεκτάσεις(κατα τον τρόπο που δόθηκε) σε θέματα ελέγχου της συμπεριφοράς,της διανόησης,της ψυχοσύνθεσης και...βάλε !Όλα αποτέλεσμα νόησης-σκέψης είναι ! Δεν μιλάω κυριολεκτικά για παθολογία !! Δεν τίθεται τέτοιο θέμα !! Προειδοποίησα κι όλας !!! Γιατί το εγκαταλείπεις έτσι;; Ο έλεγχος της κυκλοθυμίας που οι περισσότεροι καποια στιγμή στη ζωή αντιμετωπίζουμε σαν θύματα η θύτες,δεν είναι πεδίο του ελέγχου της σκέψης;; Γμτ ! θα προσλάβω και μεταφραστή... Ενα-ένα τώρα αυτό "έπιασα" κυκλοθυμία σε σχέση με τον έλεγχο της σκέψης !
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Wishful : 28-07-06 στις 14:59.
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε: στις 14:58, 28-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από Θεόδωρος
Αντιθέτως ! Το θέμα βέβαια, μπορείνα έχει και πολλές άλλες προεκτάσεις(κατα τον τρόπο που δόθηκε) σε θέματα ελέγχου της συμπεριφοράς,της διανόησης,της ψυχοσύνθεσης και...βάλε !Όλα αποτέλεσμα νόησης-σκέψης είναι ! Δεν μιλάω κυριολεκτικά για παθολογία !! Δεν τίθεται τέτοιο θέμα !! Προειδοποίησα κι όλας !!! Γιατί το εγκαταλείπεις έτσι;; Ο έλεγχος της κυκλοθυμίας που οι περισσότεροι καποια στιγμή στη ζωή αντιμετωπίζουμε σαν θύματα η θύτες,δεν είναι πεδίο του ελέγχου της σκέψης;; Γμτ ! θα προσλάβω και μεταφραστή...
Καταλαβα τι λες και συμφωνω οτι ειναι καλο σε ενα σημειο να μην αφηνεις τα συναισθηματα σου να σε πηγαινουν οπου θελουν αυτα. Να επηρεαζουν τοσο τη ζωη σου που να μην μπορεις να λειτουργησεις. Αλλα ναι, αν ημουν σε θεση να αλλαξω τη διαθεση μου οποτε ηθελα, θα βαριομουν. Ολα, ακομα και ο πονος , μεσα στη ζωη ειναι!
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 15:04, 28-07-06:

Πάντως εγώ μιλάω για καταστάσεις που δεν θα επηρεάσουν τους άλλους ή θα είναι εμπόδιο για εμένα π.χ. με έχει πιάσει η μελαγχολία μου, η καταθλιψάρα μου (όχι όμως παθολογική κατάσταση, μην παρεξηγηθούμε) και είμαι χάλια....Θέλω να ακούσω την κοψοφλέβικη μουσικούλα μου, να βάλω το ποτάκι μου και να ανάψω και το τσιγαράκι μου και να αφεθώ εκεί (άρα την απολαμβάνω με εμένα από την στιγμή που δημιουργώ το κατάλληλο κλίμα) ΑΛΛΑ αν έχω π.χ. να βγω έξω για δουλειά ή έχω κανονίσει κάτι το οποίο δεν ακυρώνεται θα φορέσω τη μάσκα του όλα πάνε μια χαρά...Θα ανεβάσω και λίγο την διαθεσή μου και κανένας δεν θα πάρει χαμπάρι
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια