Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,985 μέλη και 2,479,074 μηνύματα σε 78,963 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 368 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Browsers' άπαντα

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

O Polkiu έγραψε: στις 03:22, 12-07-12:

Βασικά το babylon εμφανίζεται σαν αρχική σελίδα όταν ανοίγω νέα καρτέλα αλλά όταν πατάσω σε αυτήν το σπιτάκι μου εμφανίζεται η αρχική μου σελίδα (google).
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε: στις 03:27, 12-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Noisette
Πας στις ρυθμίσεις του chrome και το διώχνεις από το να εμφανίζεται ως αρχική σελίδα.
Αρχική Δημοσίευση από Polkiu
Βασικά το babylon εμφανίζεται σαν αρχική σελίδα όταν ανοίγω νέα καρτέλα αλλά όταν πατάσω σε αυτήν το σπιτάκι μου εμφανίζεται η αρχική μου σελίδα (google).
Όπως είπε κι ο Polkiu,όταν ανοίγεις νέα καρτέλα,σε ανακατευθύνει μόνο του σε τοποθεσία του babylon.
Και αν πας να γράψεις τίποτα κατευθείαν,το στριμώχνει δίπλα στη διεύθυνση και πατώντας enter δε καταφέρνεις να αναζητήσεις τίποτα-.-
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,315 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 10:44, 12-07-12:

Μετά από λίγο ψάξιμο είδα οτι το babylon είναι αρκετά ζόρικο malware που χρησιμοποιεί rootkit τεχνικές. Έτσι είναι ιδιαιτέρα δύσκολο να το βγάλεις χειροκίνητα.

http://forums.malwarebytes.org/index...owtopic=107066
http://forums.spybot.info/showthread.php?t=61869
αν κάνεις κάτι θα κάνεις με εργαλεία τύπου spybot S&D. Αν και σε αντίστοιχες περιπτώσεις εγώ προτιμώ να κάνω format.
1
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Vampi έγραψε: στις 20:02, 20-07-12:

Heeeelp, κάτι πάτησα, πρώτη φορά το βλέπω και δε ξέρω από που διάολο κλείνει
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Untitled-8.png
Εμφανίσεις:  110
Μέγεθος:  262,3 KB
Σε όλες τις σελίδες έτσι είναι -,-
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 20-07-12 στις 20:05. Αιτία: Μεταφορά εικόνας
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:08, 20-07-12:

Opera -> Pages -> Style -> Outline
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Vampi έγραψε: στις 20:08, 20-07-12:

Thank you
1
Παράθεση

financial

Δραστήριο Μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 369 μηνύματα.

O financial So much for my happy ending... έγραψε: στις 19:13, 06-12-12:

Εχω internet explorer. Εδω και δυο βδομαδες για καποιο λογο το ιστορικο περιηγησης εχει σταματησει να καταγραφει...Εν τω μεταξυ δεν θυμαμαι να εκανα καποια ρυθμιση, και τωρα δεν εχω καταφερει να το φτιαξω...Καμια ιδεα?
Παράθεση

Guest 874453

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest 874453 έγραψε: στις 21:02, 15-01-19:

Κινητό κ υπολογιστής είναι συνδεδεμένα με το ίδιο Google account. Οταν αναζητώ κάτι στο google από το ενα,φαίνεται η αναζήτηση κ στο άλλο. Πως βγαίνει αυτό?
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,656 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 21:05, 15-01-19:

Θέλω κι εγώ να το μάθω αυτό
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,812 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 21:06, 15-01-19:

Νομίζω ότι δε βγαίνει, αφού μπαίνεις από το ίδιο μέιλ. Είναι cloud. Μπορείς στο κινητό να συνδεθείς με άλλο μέιλ αν σε ενοχλεί τόσο πολύ.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,961 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 21:17, 15-01-19:

Δοκίμασε να συνδεθεις σε άλλο λογαριασμό σε μια από τις δυο συσκευές.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,656 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 21:42, 15-01-19:

Δηλαδή δεν υπάρχει ρύθμιση παύσης καταγραφής ιστορικού; Μου κάνει εντύπωση
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,812 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 21:48, 15-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Μα πώς θα ξεχωρίζει το google τί αναζήτηση κάνεις από κινητό και τί από σταθερό υπολογιστή; Το google βλέπει μόνο το λογαριασμό. Είναι σαν να ζητάς να σού δείχνει άλλη λίστα φίλων στο κινητό κι άλλη στο σταθερό. Δεν βγάζει νόημα.
Παράθεση

Guest 874453

Guest

O Guest 874453 έγραψε: στις 22:11, 15-01-19:

https://support.google.com/websearch...DDesktop&hl=el

Βρήκα αυτό,δε ξέρω αν βοηθάει...
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,204 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 22:15, 15-01-19:

Μενού -> Settings -> και απο εκεί έχει μια επιλογή για το τι θέλεις να συγχρονίζεται με το google account (Advance sync settings).
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 15-01-19 στις 22:21.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 22:21, 15-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Μενού -> Settings -> και απο εκεί έχει μια επιλογή για το τι θέλεις να συγχρωνίζεται με το google account (Advance sync settings).
Αυτό λογικά σημαίνει οτι απλά δε θα αποθηκεύει καμία αναζήτηση, όχι οτι θα αποθηκεύει στο πισί αλλά δε θα το δείχνει στο κινητό...
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,255 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 22:47, 15-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Υπάρχει, αλλά γίνεται για όλες τι συσκευές Εγώ εχω απενεργοποιημένη την καταγραφη του ιστορικού αναζητησεων.
Παράθεση

Guest 874453

Guest

O Guest 874453 έγραψε: στις 22:57, 15-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Υπάρχει, αλλά γίνεται για όλες τι συσκευές Εγώ εχω απενεργοποιημένη την καταγραφη του ιστορικού αναζητησεων.
Πως?
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,255 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 23:11, 15-01-19:

Στο google settings θα πας: Google Account (Λογαριασμός Google)>καρτέλα "Data & personalization (δεδομένα και εξατομίκευση)>activity controls (στοιχεία ελέγχου).

Από εκεί θα επιλέξεις στη λίστα τι θέλεις να είναι "ανοιχτό" και τι "σε παύση".

*Προσωπικά το κινητό μου το έχω στα αγγλικά, οπότε μπορεί να διαφέρει η μετάφραση
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια