Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,338 μέλη και 2,430,676 μηνύματα σε 75,876 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 384 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 14:10, 08-09-13:

Ημουν σε ενα σπιτι αγνωστο. Στην πραγματικη μου ζωη δεν εχω βρεθει ποτε σε αυτο το σπιτι και ουτε ξερω αν υπαρχει βεβαια... Στο οποιο κατοικουσε η καθηγητρια των γερμανικων μου. Ειχα παει λοιπον επισκεψη για το μωρο της... Το ειδα, επαιξα μαζι του και μετα δεν θυμαμαι τιποτα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,100 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 12:09, 13-09-13:

πτωματα θυμαμαι πολλα πτωματα, και καποια στιγμη που ξυπνησα αναλογιστηκα σε τι καταστασεις τα βρηκα αλλα δεν θυμαμαι πλεον :/
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 2,667 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 12:54, 13-09-13:

Εντελώς κουλό μιλάμε.Είδα λέει την Πρωτοψάλτη έγκυος χωρίς κοιλιά κιόλας σε 3 μήνες θα γεννούσε λέει και είχε και αγοράκι.Κάποια στιγμή κιόλας λέει της έκανα και ένα σφουγγάρισμα στο παιδικό δωμάτιο
Επίσης ένα άλλο κομμάτι του ονείρου λέει ήμουν εγώ με την μητέρα μου έξω από ένα σπίτι κοντά σε εκκλησία ακούσαμε πένθιμες καμπάνες.Πήγαμε εκεί και την ώρα που έλεγε ο παπάς όσα λένε στις κηδείες,ο παππούλης που θα κήδευαν γύρισε το κεφάλι του άνοιξε τα μάτια του και είπε τι γίνεται εδώ;;Το εντελώς κουλό ήταν ότι αντί για λουλούδια μέχρι την μέση ο παππούλης ήταν καλλυμένος με σπερνά/κόλυβα.
Καλά εγώ με την μαμά λέει αγκαλιαστήκαμε για να μην μας δει ο γέρος και μας έπιασε νευρικό γέλιο
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 16:10, 13-09-13:

Είδα ότι περπατούσα με άλλους ανθρώπους σε έναν δρόμο προς το βουνό και στην άκρη του δρόμου υπήρχε κάτι σαν παράγκα/μαγαζάκι. Πήγα εκεί και μία κοπέλα με έναν νεαρό μου έκαναν piercing στο φρύδι. Ήμουν πολύ χαρούμενη και κάποια στιγμή συνάντησα μέσα στο τσούρμο με τους ανθρώπους αυτόν που μ'αρέσει. Εκείνος ήταν λίγο αφηρημένος, με κοίταξε, με ρώτησε κάτι για το piercing μου και προχώρησε. Στο τέλος πήγα σπίτι και έδειξα με χαρά το piercing στην μαμά μου, όμως την έπιασε υστερία.
Και μετά ξύπνησα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aceBill

Νεοφερμένος

Ο aceBill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O aceBill έγραψε: στις 18:44, 13-09-13:

Eίδα τον Νικο Ζηση με γαντια του μποξ να κανει δήλωσεις μετα την χθεσινη νικη της εθνικης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,344 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε: στις 19:01, 13-09-13:

Όλα είναι στο υποσυνείδητο λοιπόν!
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 19:49, 13-09-13:

Εγώ αυτό τον καιρό διαβάζω το "Η ιστορία της Ο" και τα βράδια βλέπω κάτι σαδομαζό- όνειρα.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,420 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 19:58, 13-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Εγώ αυτό τον καιρό διαβάζω το "Η ιστορία της Ο" και τα βράδια βλέπω κάτι σαδομαζό- όνειρα.
Δηλαδή, εγώ που διαβάζω Κβαντομηχανική, το όνειρα θα έπρεπε να βλέπω?

Παράθεση

dimpaokara (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.

O dimpaokara έγραψε: στις 20:00, 13-09-13:

Εγώ πάλι δύσκολα θυμάμαι τα όνειρα γιατί κοιμάμαι βάρια,αλλά ευτυχώς ξυπνάω πολύ εύκολα το πρωί, η μαμά μου δεν χρειάζεται καν να μιλήσει μόνο που ακούω τα βήματα ξυπνάω.
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 20:03, 13-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Δηλαδή, εγώ που διαβάζω Κβαντομηχανική, το όνειρα θα έπρεπε να βλέπω?
Α δεν ξέρω Δία. Πάντως και για το μέλαν σώμα όταν διάβαζα, το έβλεπα στον ύπνο μου. Μάλλον θα κόψω το διάβασμα γενικότερα.
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 21:28, 13-09-13:

Ότι η μάνα μου είχε διοργανώσει ένα τεράστιο πάρτι για τα γενέθλιά μου (bullshit, ποτέ δεν γίνεται αυτό ) έχοντας καλέσει εκατοντάδες καλεσμένους και είχε έρθει και ο μπαμπάς μου αλλά είχε καθίσει μόνος του σε ένα παγκάκι στα σκοτάδια μακριά από τον κόσμο. Αφού τον είδα τον πλησίασα και τον ρώτησα γιατί δεν συμμετέχει κι αυτός στην γιορτή. Μου απάντησε πως δεν θέλει να τον δουν και μου ζήτησε να κάτσω λίγο δίπλα του. Έκατσα και περάσαμε την υπόλοιπη ώρα γελώντας και σχολιάζοντας τις θείτσες σαν λατέρνες ντυμένες που έρχονταν. Μετά από ώρα τελείωσε το πάρτι και ο μπαμπάς μου κοίταξε τη μαμά μου η οποία ανακοίνωσε πως έπρεπε να αποχωρίσει για να φροντίσει τα δίδυμα (??δεν έχω αδέρφια??) που είχε κάνει με έναν άλλον άγνωστο άντρα. Ο μπαμπάς μου πήρε μια μελαγχολική έκφραση και σηκώθηκε από το παγκάκι, σηκώθηκα κι εγώ (είχε αρχίσει να ξημερώνει). Με κοίταξε με αγκάλιασε και μου είπε "Χρόνια πολλά, αλλά εγώ πρέπει να φύγω τώρα." Εγώ άρχισα να δακρύζω και μου σκούπισε τα μάτια, και εξαφανίστηκε.

Άι στο διάολο, συγκινήθηκα.
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 12:49, 14-09-13:

Εγω δεν ειδα καποιο ονειρο χθες αλλα ειδε η κολλητη μου η οποια με πηρε μολις τηλεφωνο: ειδε τους γονεις της να παντρευονται, την μαμα της στολισμενη νυφη, εκεινη παρανυφακι. Απο οτι μου ειπε ξυπνησε πολυ τρομαγμενη. Μπορει καποιος να μου δωσει την ερμηνεια; εχω ακουσει οτι η νυφη και γενικα το ασπρο δεν ειναι καλο... Και επειδη εκεινη πιστευει στα ονειρα θελει να μαθει. Ευχαριστω
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε: στις 15:37, 14-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Εγω δεν ειδα καποιο ονειρο χθες αλλα ειδε η κολλητη μου η οποια με πηρε μολις τηλεφωνο: ειδε τους γονεις της να παντρευονται, την μαμα της στολισμενη νυφη, εκεινη παρανυφακι. Απο οτι μου ειπε ξυπνησε πολυ τρομαγμενη. Μπορει καποιος να μου δωσει την ερμηνεια; εχω ακουσει οτι η νυφη και γενικα το ασπρο δεν ειναι καλο... Και επειδη εκεινη πιστευει στα ονειρα θελει να μαθει. Ευχαριστω
Δεν ξέρω την ακριβη ερμηνεία παντως κι εγώ έχω ακουσει πως αμα δεις νυφη ειναι στενοχωρια
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 15:42, 14-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Δεν ξέρω την ακριβη ερμηνεία παντως κι εγώ έχω ακουσει πως αμα δεις νυφη ειναι στενοχωρια
σε ευχαριστω!
Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε: στις 14:09, 15-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Eγώ επειδή φοβάμαι την ιδέα του γάμου, που και που βλέπω κανέναν, τίποτα δεν έχω πάθει. Θέμα υποσυνειδήτου είναι τα όνειρα.
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,214 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 15:37, 19-10-13:

να τρωω σοκαλατα και να προχωραω σε εναν μεγαλο διαδρομο μαζι με κατι Αγγλους :s
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 21:13, 20-10-13:

Χάιδευα την απαλή χαίτη του Thorin και αναρωτιόμουν φωναχτά "μα πώς του φτιάχνουν έτσι τα μαλλιά"?

Αν έχετε υπόψη σας το πλησιέστερο φρενοκομείο, επικοινωνήστε μαζί μου
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 22:08, 21-10-13:

Σκηνές από το νηπιαγωγείο. Υπήρχε μια λεμονιά στο προάυλιο, και ένα παιδί σκαρφάλωνε και έτρωγε τα λεμόνια. Τα υπόλοιπα παιδάκια τον κοιτούσαμε σαν αξιοθέατο και δοκιμάζαμε κι εμείς. Μηνύματα απ το παρελθόν;
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,753 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε: στις 22:29, 21-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Σκηνές από το νηπιαγωγείο. Υπήρχε μια λεμονιά στο προάυλιο, και ένα παιδί σκαρφάλωνε και έτρωγε τα λεμόνια. Τα υπόλοιπα παιδάκια τον κοιτούσαμε σαν αξιοθέατο και δοκιμάζαμε κι εμείς. Μηνύματα απ το παρελθόν;

Καλά τα λεμόνια πώς τα έτρωγε έτσι απλά;
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 20:29, 22-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret

Καλά τα λεμόνια πώς τα έτρωγε έτσι απλά;
#fact

Τα έσκιζε με τα χέρια και τα έτρωγε
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος