Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,970 μέλη και 2,478,642 μηνύματα σε 78,945 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 560 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιδέες για ονομασία, σλόγκαν εταιρείας/επιχείρησης

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:47, 05-03-13:

Ναι καλό μου, έχω δει ότι δεν είναι αυτονόητο το χαμόγελο. Αλλά είναι για έναν ξένο, που έχει μάθει την ευγένεια σε όλους τους τομείς (ακόμα και στην εφορία), άρα το ότι θα του χαμογελάς όταν του δίνεις το κλειδί από τη δική του οπτική γωνία δεν είναι κάτι συγκλονιστικό. Εκτός αν έχει σιχαθεί τα μούτρα των άλλων rent-a-car και ξαφνικά βρεθεί πάνω σου.

Τη διαφορά θα κάνει φυσικά και η εμπειρία και η συμπεριφορά σας, απλά ρωτάω αν έχεις συγκεκριμένες, απτές ιδέες για το τι άλλο παραπάνω θα προσφέρετε. Πχ, ένα δικό σας φυλλάδιο με προτάσεις για το τι να κάνει ο άλλος στις διακοπές του, το ότι απαντάτε στα τηλέφωνα 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, κλπ.
Και ρωτάω γιατί ίσως από αυτό το κάτι παραπάνω που σκοπεύεις να προσφέρεις βρεις καλή ιδέα για το όνομα ή το Logo.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

H Starela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Starela έγραψε: στις 12:56, 05-03-13:

Δίκιο έχεις, δεν είπα κάτι αντίθετο, απλά γι'αυτό εστίασα στην ποιότητα διότι ξέρω ότι την παρέχουμε! Φυλλάδιο με πληροφορίες και προτάσεις έχουμε ήδη, πάντα δίνουμε το κινητό μας τηλέφωνο οπότε είμαστε σε επικοινωνία 24 ώρες για παν ενδεχόμενο και ένα σωρό άλλα. Η ποιότητα, η όρεξη, η καλή διάθεση και τα ... έξτρα... χαμόγελα υπάρχουν!!! Από ιδέες για όνομα στερέψαμε γι' αυτό ζητάω την βοήθειά σας!!!!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 13:06, 05-03-13:

Σε ποια περιοχή θα είστε;

Ίσως κάτι αστείο, πχ rent-a-vrrrrrm
Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

H Starela έγραψε: στις 13:08, 05-03-13:

Ηράκλειο Κρήτης.... Κι εμένα μου αρέσουν τέτοια περίεργα ονόματα αλλά νομίζω είναι δύσκολα για τουρίστες... Όμορφο όμως!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 13:11, 05-03-13:

Χμ, δύσκολο, με τις Avis/Herz/Europcar μέσα στο αεροδρόμιο, και καμιά 20αριά τοπικές εταιρείες ακριβώς απ'έξω από το Καζαντζάκης, χρειάζεστε κάτι χαριτωμένο. Εδώ βρήκα εταιρεία με το όνομα Rent-a-wreck!! (Στην Αμερική, όχι Ελλάδα)
Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

H Starela έγραψε: στις 13:49, 05-03-13:

Όλοι οι καλοί χωράμε!!!!! Κάτι θα γίνει.... Ωραίο και αυτό το όνομα... Απλά δεν έχω βρει ακόμα ένα να πω ΟΥΑΟΥ!!! :/
Ευχαριστώωωωω πάντως!!!!!!!!!
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 13:57, 05-03-13:

rent-a-vroom, μ' αρέσει, το ψηφίζω
Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

H Starela έγραψε: στις 14:11, 05-03-13:

Λες...??? Κι εμένα μου κάνει κάτι!!! Μου αρέσει!!! Να ακούσουμε κι άλλα όμως ε???
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 14:21, 05-03-13:

σλόγκαν: "καλά αμάξια για βολτίτσες
όλοι δέρνουν τους φασίστες"
1
Παράθεση

gregsani

Νεοφερμένος

Ο gregsani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O gregsani έγραψε: στις 22:16, 14-03-13:

Καλησπέρα. Είμαι ιδιοκτήτης εταιρείας κατασκευής πορσελάνης. Πρόκειται για μια δική μου αρχή πάνω στο αντικείμενο που είχε ο πατέρας μου. Το πρόβλημα μου είναι ότι θέλω να δώσω μια ονομασία στην εταιρεία. Κάτι διαφορετικό από το να δώσω απλά το επίθετο μου. Το αντικείμενο των εργασιών μου είναι κατασκευή και διακόσμηση σε πορσελάνινα είδη όπως είναι τα πιάτα φαγητού φλιτζάνια εσπρέσσο καπουτσίνο κλπ και σε γυάλινα αντικείμενα. Τα προϊόντα μου απευθύνονται τόσο στον επαγγελματικό κλάδο όσο και στον οικιακό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Παράθεση

mathitiko spoud

Νεοφερμένος

H mathitiko spoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H mathitiko spoud έγραψε: στις 19:01, 05-12-13:

Καλησπέρα.Είμαστε φροντιστηριο μέσης εκπαιδευσης και ψάχνουμε να βρουμε ένα καλό σλογκαν.Μηπως μπορείτε να βοηθησετε;
Παράθεση

panagiotap

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H panagiotap έγραψε: στις 19:52, 09-04-14:

Καλησπέρα. Θα ήθελα αν μπορείτε κάποιοι από εσάς να με βοηθήσετε πετώντας ιδέες/ πρώτες σκέψεις, έτσι ώστε να βρω ένα domain για ένα σάιτ που ετοιμάζω. Όσα έχουμε σκεφτεί εγώ κι η παρέα μου είναι ή ήδη κατοχυρωμένα ή πολύ δυσνόητα [ οι περισσότεροι είμαστε και...φελόλογοι] και πραγματικά χρειάζομαι την ελεύθερη αυθόρμητη σκέψη σας, γιατί πλέον έχω και το άγχος του να βρω που με εμποδίζει να σκεφτώ ο,τιδήποτε. Να σας πω πως το σάιτ θα είναι ενημερωτικό με στροφή - κλίση στον πολιτισμό. Ευχαριστώ όπως και να χει.
Παράθεση

BigTimeRush (Μαρκέλλα)

Νεοφερμένος

H Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H BigTimeRush httr://bigtimerushgrekfc.weebly.com έγραψε: στις 16:39, 10-04-14:

Μμμμ, μήπως θα μπορούσες να δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες για το περιεχόμενο του site? Με τι ασχολείται, τι άρθρα έχει?
1
Παράθεση

panagiotap

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H panagiotap έγραψε: στις 17:38, 10-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από BigTimeRush
Μμμμ, μήπως θα μπορούσες να δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες για το περιεχόμενο του site? Με τι ασχολείται, τι άρθρα έχει?
Φυσικά. Γενικού περιεχομένου πόρταλ. Ενημέρωση, άρθρα επικαιρότητας, έμφαση στον πολιτισμό [ βιβλία, σινεμά, ταξίδι].
Παράθεση

BigTimeRush (Μαρκέλλα)

Νεοφερμένος

H Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H BigTimeRush httr://bigtimerushgrekfc.weebly.com έγραψε: στις 20:39, 11-04-14:

Θα το σκεφτώ και ελπίζω να σου απαντήσω σύντομα! Είναι λιγάκι δύσκολο!
1
Παράθεση

renadesk

Νεοφερμένος

H renadesk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H renadesk Γειά απο renadesk, απίθανο το e-steki έγραψε: στις 18:25, 02-10-15:

Καλησπέρα στην παρέα του e-steki!!!! Σκεύτομαι να κάνω έναρξη καταστήματος με είδη δώρων (χειροποιήματα και άλλα) και δεν βρίσκω το κατάλληλο όνομα!!! Υπάρχει καμία πρόταση???
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,539 μηνύματα.

O Vold έγραψε: στις 18:41, 02-10-15:

Gift's Corner
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε: στις 19:04, 02-10-15:

Δωροποιήματα
ΔΩΡΟTHEQUE
Lady Gift
Rena Gifts (ή οπως πράγματι σε λένε)
Athens Gifts (οπου Athens βάζεις το όνομα της πόλης σου)

Αν η πελατεια ειναι γενική θα πρεπει:
-Να καταλαβαινει κανεις απο την ονομασια οτι προκειται για δωρα
-Να ειναι ευκολο να το συγκρατησεις

Αν ειναι ψαγμενη ή με ιδιαιτερα γουστα, εκει εκτος απο δωρο πουλας και φαντασια, περιβαλλον κλπ και ισως θελει κατι πιο σοφιστικέ.

Καλες δουλειες !
Παράθεση

renadesk

Νεοφερμένος

H renadesk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H renadesk Γειά απο renadesk, απίθανο το e-steki έγραψε: στις 19:30, 02-10-15:

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις προτάσεις σας. Αυτό το " Δωροποιήματα" είνοαι πολύ καλή πρόταση, ευχαριστώ Libre
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε: στις 00:23, 03-10-15:

Δωσε μεγαλη προσοχή στα παρακάτω: ενα μεγαλο μερος του τζιρου σημερα γινεται απο ιντερνετ και καλο ειναι να κανεις και e-shop σαν συμπληρωμα. Πρεπει να αρχισεις απο το ιντερνετικο ονομα πρωτα, να βρεις διαθεσιμη λεξη, ωστε site και μαγαζι να εχουν το ιδιο ονομα. Αγορασε το ονομα απο τωρα κι ας κανεις το site αργοτερα. Το ονομα του site να μην αφηνει καμμια αμφιβολια ως προς την ορθογραφια και παιδευεται να βρει ο άλλος πώς γραφεται.

Επισης να ειναι ευκολο ωστε να μπορεις να κανεις προφορική διαφημιση σε καποιο χωρο οταν σου δινεται η ευκαιρια, αλλα δεν εχεις τη δυνατοτητα να μοιρασεις καρτες. Εισαι ας πουμε σε μια εκθεση και γνωριζεις κοσμο ή παιρνεις το λογο για να συμμετασχεις σε μια συζητηση. Ειναι ευκαιρια να πεις: Λεγομαι ταδε και ειμαι ιδιοκτητρια του ταδε καταστηματος και η αποψη μου για αυτο το θεμα ειναι μπλα μπλα. Θα πρεπει να πιασει ο αλλος το ονομα με την πρωτη.

Αν σκεφτεσαι να ανοιξεις ιντερνετικη μπουτικ σε παγκοσμια δικτυα οπως πχ το www.etsy.com ή ακομα και στο facebook (έχει κι εκει κατι apps για e-commerce) ενας λογος παραπανω το ονομα να ειναι απλο, γιατι μπορει να εχεις και ξενους πελατες.

Αν σκεφτεσαι να κανεις δική σου εμπορική μαρκα, βεβαιωσου οτι δεν υπαρχει αλλο μαγαζι στον ιδιο επαγγελματικο χωρο με το ιδιο ονομα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια