Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,963 μέλη και 2,478,082 μηνύματα σε 78,924 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 353 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιδέες για ονομασία, σλόγκαν εταιρείας/επιχείρησης

Sotiriakal

Νεοφερμένος

H Sotiriakal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Sotiriakal επωνυμια επιχειρησης έγραψε: στις 20:43, 19-11-16:

Καλησπέρα Σας,

Θέλω την βοήθεια σας: Θα ανοίξω μια νέα επιχείρηση με παραδοσιακά βιολογικά προϊόντα, κυρίως ζυμαρικά και ψάχνω για επωνυμία και σλόγκαν. Έχετε κάποια ιδέα; Ψάχνω για κάτι μικρό που να ταιριάζει με το concept,να προφέρεται εύκολα και να μένει σαν όνομα!

Σας Ευχαριστώ..!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sotiriakal : 19-11-16 στις 20:47.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

nymphet

Δραστήριο Μέλος

H nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 201 μηνύματα.

H nymphet έγραψε: στις 20:59, 19-11-16:

Βράσ'τα
1
Παράθεση

Sotiriakal

Νεοφερμένος

H Sotiriakal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Sotiriakal επωνυμια επιχειρησης έγραψε: στις 21:00, 19-11-16:

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,545 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 22:18, 19-11-16:

greenfood, organic, nature, απλά το όνομά σου
Παράθεση

Sotiriakal

Νεοφερμένος

H Sotiriakal επωνυμια επιχειρησης έγραψε: στις 22:29, 19-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
greenfood, organic, nature, απλά το όνομά σου
Μακάρι να μπορούσα να βάλω το όνομα μου αλλά δεν είναι προφέρεται εύκολα ιδίως από τους ξένους! Ευχαριστώ πάντως!
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,149 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:33, 19-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Sotiriakal
Καλησπέρα Σας,

Θέλω την βοήθεια σας: Θα ανοίξω μια νέα επιχείρηση με παραδοσιακά βιολογικά προϊόντα, κυρίως ζυμαρικά και ψάχνω για επωνυμία και σλόγκαν. Έχετε κάποια ιδέα; Ψάχνω για κάτι μικρό που να ταιριάζει με το concept,να προφέρεται εύκολα και να μένει σαν όνομα!

Σας Ευχαριστώ..!!!
lifegrecia

Ό,τι πιο φυσικό
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 22:43, 19-11-16:

Η επωνυμία του brand κατά την γνώμη μου, θα είναι καλό να εκφράζει πρώτα εσένα ως ιδιοκτήτρια,
έπειτα τα προϊόντα σου και τέλος τη φιλοσοφία της εταιρείας.

Η γνώμη μου είναι να προσπαθήσεις να εμπνευστείς εσύ την επωνυμία του brand,
να έχει τη δική σου "ενέργεια", και υπογραφή.

Ειδικά αν μιλάμε για παραδοσιακά προϊόντα,
τότε το χαρακτηριστικό του "αυθεντικού" στο όνομα του brand , είναι πολύ σημαντικό.

Πάρε ένα χαρτί και γράψε πάνω τις αγαπημένες σου λέξεις, έπειτα γράψε τις αγαπημένες σου λέξεις σε σχέση με την επιχείρηση που θα ανοίξεις, π.χ. " αγνά, φυσικά, γευστικά, χωριό", κόλλησε πάνω φωτογραφίες από τη φύση, φωτογραφίες από το πως παράγονται τα προϊόντα σου, φωτογραφίες από το πως θέλεις να δείς την εταιρεία σου στο μέλλον, και άσε τον εαυτό σου ελεύθερο να εμπνευστεί από όλα αυτά. Μετά από μερικές μέρες, πιστεύω πως θα έχεις το όνομα του brand σου.

Αν πάλι δυσκολεύεσαι πάρα πολύ, τότε ζήτα τη συμβουλή κάποιου που γνωρίζει από μάρκετινγκ ή διαφήμιση για να σε βοηθήσει.
3
Παράθεση

Sotiriakal

Νεοφερμένος

H Sotiriakal επωνυμια επιχειρησης έγραψε: στις 23:03, 19-11-16:

Έχεις δίκιο σε όσα λες, το δοκίμασα αλλά.. όσα μου άρεσαν είναι ήδη κατοχυρωμένα μετά από έλεγχο που έκανα! Όπως καταλαβαίνεις στέρεψα από ιδέες και για αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω εσάς..;; Ένας επαγγελματίας του marketing- επωνυμία θέλει τουλάχιστον 300 ευρώ μετά από επίσης μια ακόμη έρευνα που έκανα για αυτό και είπα na καταφύγω σε μια πιο ανέξοδη λύση προς το παρόν..
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε: στις 06:03, 20-11-16:

Planet Pasta
Less Regretti More Spagetti
Eating Spagetti To Forgetti My Regretti
2
Παράθεση

manolis_98

Περιβόητο Μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 905 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε: στις 13:19, 20-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Sotiriakal
Καλησπέρα Σας,

Σας Ευχαριστώ..!!!
πρέπει να μας διευκρινήσεις το μέρος,καθώς είναι σημαντικό να απευθυνθείς με τον κατάλληλο τρόπο στο target group σου.
Παράθεση

Sotiriakal

Νεοφερμένος

H Sotiriakal επωνυμια επιχειρησης έγραψε: στις 13:31, 20-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από manolis_98
πρέπει να μας διευκρινήσεις το μέρος,καθώς είναι σημαντικό να απευθυνθείς με τον κατάλληλο τρόπο στο target group σου.
Εστιάζω στην παράδοση,στην Ελληνική παράδοση πιο συγκεκριμένα, θέλω όλο αυτό το σπιτικό, χωριάτικο, υγιεινό κλπ να το μεταφέρω στα προϊόντα μου,στοχεύω σε αυτόν που θα απευθυνθεί σε εμένα να έχει στο νου του ότι αυτό που τρώει είναι σαν να το έφτιαχνε κάποιος δικός του και η αλήθεια θα είναι μιας και φτιάχνονται με καθαρά παραδοσιακό τρόπο!!! Αυτό που ψάχνω λοιπόν είναι να φέρνει σε ότι σας είπα πιο πάνω και το πιο σημαντικό να είναι εύκολο να το προφέρει και κάποιος ξένος!

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις ιδέες σας και το ενδιαφέρον σας εως τώρα!!!
Παράθεση

manolis_98

Περιβόητο Μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 905 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε: στις 17:31, 20-11-16:

σε τι κοινό θα απευθυνθείς από άποψη οικονομικής επιφάνειας και ηλικίας;
η περιοχή στην οποία θα δραστηριοποιηθείς έχει κάποιο ιδιαίτερο ιστορικό στοιχείο(πχ προσφυγικό);
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manolis_98 : 20-11-16 στις 17:40.
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,686 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε: στις 22:25, 20-11-16:

spitiko
Παράθεση

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,124 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε: στις 23:04, 20-11-16:

" Το σπιτάκι "
Παραδοσιακά βιολογικά προϊόντα

Μ΄αρέσει

Βασικά, εφόσον όπως λες εστιάζεις στην παράδοση, δεν υπάρχει λόγος η ονομασία να είναι κάτι συνηθισμένο στα αγγλικά του τύπου fresh bioproducts, organic food κλπ. Κάτι απλό, ελληνικό και ζεστό όπως "το σπιτάκι" με μία περιγραφή του τι ακριβώς παίζει, νομίζω ότι αρκεί και παρααρκεί! Αυτά από μένα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PolGR1509 : 20-11-16 στις 23:10.
4
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,909 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 23:41, 20-11-16:

Ψάχνω για κάτι μικρό που να ταιριάζει με το concept
Eating Spagetti To Forgetti My Regretti
1
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε: στις 01:00, 21-11-16:

Δεν κατάλαβα! Μια χαρά μικρός τίτλος είναι και στο κάτω κάτω το τι είναι μικρό και μεγάλο, ο καθένας το ορίζει διαφορετικά.
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,909 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 23:09, 21-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Mάιρα
Δεν κατάλαβα! Μια χαρά μικρός τίτλος είναι και στο κάτω κάτω το τι είναι μικρό και μεγάλο, ο καθένας το ορίζει διαφορετικά.
Από τους μαρκετίστες θεωρείται μικρή η επωνυμία εάν είναι έως 10 με 12 γράμματα
1
Παράθεση

Beezz

Νεοφερμένος

Ο Beezz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Beezz έγραψε: στις 01:39, 07-12-16:

Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργιος στο φόρουμ!! Είμαι νέος μελισσοκόμος και ψάχνω να βρω κάποιο κεντρικό όνομα γι τις ετικέτες μου την κάρτα μ κτλπ να δημιουργήσω και κάποιο λογότυπο αλλα οτι εχω σκεφτεί υπάρχει!! Ίσως κάποια βοήθεια;;
Ευχαριστώ
2
Παράθεση

Objectivism (Covfefe)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Covfefe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,546 μηνύματα.

O Objectivism έγραψε: στις 14:09, 07-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Beezz
Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργιος στο φόρουμ!! Είμαι νέος μελισσοκόμος και ψάχνω να βρω κάποιο κεντρικό όνομα γι τις ετικέτες μου την κάρτα μ κτλπ να δημιουργήσω και κάποιο λογότυπο αλλα οτι εχω σκεφτεί υπάρχει!! Ίσως κάποια βοήθεια;;
Ευχαριστώ
μέλι "Αρισταίος".
Ο Αρισταίος είναι αρχαίο μυθικό πρόσωπο που γεννήθηκε στην Λιβυή. Ο Θεός Ερμής τον πήρε και τον πήγε στη Γαία και τις Ώρες για να τον αναθρέψουν. Αφού μεγάλωσε,ο πρώτος σταθμός του Αρισταίου ήταν η Κέα όπου δίδαξε την μελισσοκομία στους κατοίκους του νησιού.
Ο Αρισταίος είναι φοβερό μυθικό τυπάκι. Μεγάλωσε με αμβροσία γι'αυτό έγινε και αθάνατος. Έμαθε μαντική, ιατρική, μελισσοκομία, την καλλιέργια ελιάς και αμπελιού κ.α.
Η μελισσοκομια όμως, ήταν το "σήμα κατατεθέν του".
Ελπίζω να βοήθησα.
1
Παράθεση

Beezz

Νεοφερμένος

Ο Beezz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Beezz έγραψε: στις 15:06, 07-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Objectivism
μέλι "Αρισταίος".
Ο Αρισταίος είναι αρχαίο μυθικό πρόσωπο που γεννήθηκε στην Λιβυή. Ο Θεός Ερμής τον πήρε και τον πήγε στη Γαία και τις Ώρες για να τον αναθρέψουν. Αφού μεγάλωσε,ο πρώτος σταθμός του Αρισταίου ήταν η Κέα όπου δίδαξε την μελισσοκομία στους κατοίκους του νησιού.
Ο Αρισταίος είναι φοβερό μυθικό τυπάκι. Μεγάλωσε με αμβροσία γι'αυτό έγινε και αθάνατος. Έμαθε μαντική, ιατρική, μελισσοκομία, την καλλιέργια ελιάς και αμπελιού κ.α.
Η μελισσοκομια όμως, ήταν το "σήμα κατατεθέν του".
Ελπίζω να βοήθησα.
Σας ευχαριστώ πολυ για την πρόταση και την βοήθεια σας θ ακούσω και κάποιες αλλες απόψεις και θα καταλήξω! Όμως σας ευχαριστώ παρα πολυ!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια