Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,182 μέλη και 2,484,673 μηνύματα σε 79,273 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 263 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Microsoft Word: Απορίες

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:08, 26-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από elena
ρε παιδιά ξέρει κανείς πως να γράψω στο word I1 αλλά το 1 να είναι μικρό και να εμφανίζεται σαν δείκτης κάτω δεξιά,δίπλα στο I ψάχνω στη μορφοποίηση και στα Σύμβολα αλλά δεν μπορώ να το βρω...

2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε: στις 18:13, 26-11-11:

αχ σε ευχαριστώωω πάρα πολύυυυ....!!!!
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 14:13, 09-02-12:

Βενι- άσχετο- μπορείς να μου πεις πως έβαλες τα δυαλυτικά; Μου χαν πει και δε θυμαμαι και φαντασου οταν γραφω κειμενο και χρειαζονται δυαλυτικά, βρισκω τη λεξη με τα δυαλυτικά απο το νετ και την κανω κοπυ
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 14:33, 09-02-12:

σιφτ και w και έπειτα ι -> ΐ
shift+τόνος -> ϊ
Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε: στις 14:49, 09-02-12:

¨
απο πανω ειναι
shift - ανω κατω τελεια στα ελληνικα.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 22:32, 09-02-12:

παΪδάκια

φαΐ

vielen dank!
1
Παράθεση

anthoulaki

Νεοφερμένος

H anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H anthoulaki μιαου και γουφ! έγραψε: στις 04:51, 14-06-12:

γεια σας παιδια! λοιπον εχω την εξης απορια..δε ξερω αν γινεται, αλλα φανταζομαι πως ναι.
μπορουμε στο microsoft office να εχουμε διαφορετικη κεφαλιδα απο σελιδα σε σελιδα? να το επιλεγουμε εμεις ομως..
και κατι ακομα που χα ακουσει, αλλα δε με καιει τοσο, αν το ξερει κανεις ομως, καλοδεχουμενο. προκειται για μια εργασια, ειναι δυνατον απ τα περιεχομενα να βαλουμε συντομευση σε καθε ενοτητα πχ, και πατωντας πανω να μας παραπεμπει απευθειας στη συγκεκριμενη ενοτητα?
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων, καλημερα!
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,370 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 15:48, 14-06-12:

Το Microsoft Office είναι η σουίτα γραφείου της Microsoft, που περιλαμβάνει Word, Excel, PowerPoint κλπ. Εσένα ποιο σ' ενδιαφέρει; Απ' τα λεγόμενά σου, συμπεραίνω πως αναφέρεσαι σε παρουσίαση, άρα PowerPoint.

α) Υπάρχουν διάφοροι τύποι διαφανειών, απ' τους οποίους μπορείς να διαλέξεις αυτό που σου κάνει -περιλαμβάνονται τίτλοι, κεφαλίδες- και να τους εναποθέσεις εκεί που επιθυμείς.

β) Αυτό που θες το κάνει η υπερ-σύνδεση. Μπορείς να βάλεις κι ένα διακριτικό σχηματάκι κάπου στη διαφάνειά σου -στην προορισμού-, η οποία θα οδηγεί πάλι στα περιεχόμενα, ή όπου αλλού σε βολεύει. Ανάλογα πώς θα φτιάξεις την παρουσίασή σου.
Παράθεση

anthoulaki

Νεοφερμένος

H anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H anthoulaki μιαου και γουφ! έγραψε: στις 18:34, 14-06-12:

α ναι δε το διευκρινησα.. για το word ρωταω. εχω δοκιμασει να βαλω κεφαλιδα, αλλα οπως και στο υποσελιδο, ο,τι βαλω στη μια σελιδα θα ειναι σε ολες..ενω εγω θα ηθελα τη συγκεκριμενη κεφαλιδα μονο για καποιες σελιδες του εγγραφου..και σε αλλες σελιδα, αλλη κεφαλιδα.
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,750 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 19:32, 14-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από anthoulaki
α ναι δε το διευκρινησα.. για το word ρωταω. εχω δοκιμασει να βαλω κεφαλιδα, αλλα οπως και στο υποσελιδο, ο,τι βαλω στη μια σελιδα θα ειναι σε ολες..ενω εγω θα ηθελα τη συγκεκριμενη κεφαλιδα μονο για καποιες σελιδες του εγγραφου..και σε αλλες σελιδα, αλλη κεφαλιδα.
Αυτό που ζητάς το πετυχαίνεις με την αλλαγή ενότητας....
Στην καρτέλα Διάταξη σελίδας, στην ομάδα Διαμόρφωση σελίδας, κάνεις κλικ στο στοιχείο Αλλαγές.
Ζητάς Αλλαγή Ενότητας...
Μετά ζητάς Εισαγωγή κεφαλίδας και στα εργαλεία της Σχεδίασης Κεφαλίδας και Υποσέλιδου επιλέγεις Προηγούμενη ενότητα γράφεις όποιο τίτλο θες .... μετά επιλέγεις επόμενη ενότητα γράφεις τον άλλο τίτλο και ξεκλικάρεις τη σύνδεση με την προηγούμενη ενότητα.....
Για αρχή αν δεν σε μπερδεύει ας έχεις πατημένο την "Εμφανιση σημαδιών παραγράφου"..... για να τσεκάρεις όλες τις ενότητες σου ότι είναι χωρισμένες σωστά....

Καλή επιτυχία!
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,128 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 22:41, 12-10-12:

εχω στ μειλ ενα εγγραφο του γορντ απο το οποιο θελω να αντιγραψω κομματια. αυτη τη στιγμη δε διαθετω γορντ για να κανω τη δουλεια μ. καμια λυση;

Σημείωση Συντονιστή:Τα μηνύματα #191-#194 προήλθαν έπειτα απο μεταφορά απο το θέμα: Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 15-10-12 στις 19:49. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε: στις 23:24, 12-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Boom
εχω στ μειλ ενα εγγραφο του γορντ απο το οποιο θελω να αντιγραψω κομματια. αυτη τη στιγμη δε διαθετω γορντ για να κανω τη δουλεια μ. καμια λυση;
Google Docs για οnline επεξεργασία αρχείων
1
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,315 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 18:48, 15-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Monte Cristo
Google Docs για οnline επεξεργασία αρχείων
Εναλλακτικά LibreOffice
αγγλικό)
1
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,261 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 19:19, 15-10-12:

Microsoft Office web-apps
Παράθεση

silverdog

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 372 μηνύματα.

O silverdog έγραψε: στις 23:23, 09-11-12:

ψαχνω προγραμμα για τονισμο αυτοματα ή με καποιο κολπο στο word κλπ

Σημείωση:
Τα μήνυματα 195-196 προέρχονται απο το θέμα "Ελληνικά προγράμματα σε Αγγλικά Windows".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 12-11-12 στις 18:17. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω μεταφοράς μηνυμάτων
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,691 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 23:25, 09-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από lycaon
ψαχνω προγραμμα για τονισμο αυτοματα ή με καποιο κολπο στο word κλπ
Πατάς το κουμπάκι δεξιά απο το "λάμδα".
Στην αρχή λιγάκι άβολο,αλλά μετά απο λίγη εξάσκηση θα πηγαίνει αυτόματα το δάχτυλο,σε κάθε τόνο.
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 21:10, 15-11-12:

Γεια.

Θα διδάξω τα κλάσματα στο σχολείο. Θέλω λοιπόν να κάνω φύλλο εργασίας και δεν μπορώ να κάνω αυτό που θέλω. Δοκίμασα το κάμπρι και το γκεομετρι αλλά τίποτα. Αυτό που θέλώ να κάνω είναι να δημιουργήσω ένα ορθογώνιο παραλληλόγραμμο, να το χωρίσω σε ίσα μέρη, με 2-3-4 στήλες, να χρωματίσω κάποια μέρη. Αυτό. Πώς σκατά γίνεται;

Σημείωση:
Τα μηνύματα 197 έως 203 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Πρόγραμμα γεωμετρίας".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 01-12-12 στις 23:14. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 21:15, 15-11-12:

καπως ετσι δηλ http://users.sch.gr/parantoniou/imag...klasmata18.gif
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,691 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 21:18, 15-11-12:

Γιατί δεν κάνεις έναν αντίστοιχων διαστάσεων πίνακα στο excel,και να χρωματίσεις τα εκαστοτε κουτάκια;
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 21:21, 15-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Γιατί δεν κάνεις έναν αντίστοιχων διαστάσεων πίνακα στο excel,και να χρωματίσεις τα εκαστοτε κουτάκια;
Για δώσε ινφο γιατι αυτή τη στίγμη έχω καεί.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Νικόλας Ραπ.

Βρείτε παρόμοια