Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,176 μέλη και 2,484,488 μηνύματα σε 79,257 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 366 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτρίχωση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 19:37, 13-06-13:

Ο πόνος διαρκεί για μισή ώρα το πολύ, αλλά για 3 εβδομάδες θα είσαι σίγουρα ξένοιαστη. Εγώ έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένη και εννοείται μόνο ζεστό κερί! Όσο πόνο και ζόρι να τραβάς το αποτέλεσμα σίγουρα θα σε αποζημιώσει. Απλά μια παρατήρηση για τις "καινούριες", να ξέρετε ότι για 24 ώρες καλό είναι να μην κάνετε μπάνιο και για 48 ώρες όχι θάλασσα. Αν παρουσιάσετε κάποιον μικρό ερεθισμό να βάλετε καλύτερα Bepanthol και όχι βαζελίνη. Εμ, αυτά.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,343 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 17:05, 17-06-13:

Οι ταινίες αποτρίχωσης που πωλούνται σε μαγαζιά τύπου hondos center είναι διαφορετικές από αυτές που πωλούνται σε μεγάλα σουπερμαρκετ? Μιλάω πάντα για ταινιες ίδιας μάρκας. Το λέω γιατί υπάρχει μια αρκετά μεγάλη διαφορά στην τιμή από το ένα μαγαζί στο άλλο...
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 560 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε: στις 12:55, 18-06-14:

Κορίτσια καλημέρα!!
Μόλις πήρα μια συσκευή silk epil της braun και χρειάζομαι λίγη βοήθεια!
Αρχικά, την απολέπιση την κάνουμε πριν την αποτρίχωση ή μετά?
Όσον αφορά μετά την αποτρίχωση που όσο να 'ναι το δέρμα είναι ερεθισμένο, χρησιμοποιείτε απλή ενυδατική ή κάποια άλλη κρέμα?
Για πείτε..
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 13:52, 18-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
Κορίτσια καλημέρα!!
Μόλις πήρα μια συσκευή silk epil της braun και χρειάζομαι λίγη βοήθεια!
Αρχικά, την απολέπιση την κάνουμε πριν την αποτρίχωση ή μετά?
Όσον αφορά μετά την αποτρίχωση που όσο να 'ναι το δέρμα είναι ερεθισμένο, χρησιμοποιείτε απλή ενυδατική ή κάποια άλλη κρέμα?
Για πείτε..
Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις απολέπιση, εγώ όταν το θυμάμαι κάνω μετά την αποτρίχωση.
Επίσης, μετά την αποτρίχωση, πλένομαι στην περιοχή εκείνη και βάζω απλή ενυδατική, φεύγουν γρήγορα τα σπυράκια και οι κοκκινίλες από τον ερεθισμό.
1
Παράθεση

N.F

Δραστήριο Μέλος

H N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H N.F έγραψε: στις 16:22, 18-06-14:

Απολεπιση όπωσδηποτε πριν την αποτριχωση για να μην σου γυρισει η τριχα μέσα στο δερμα. Τα χοντος έχουν πολλα τετοια προιοντα και δεν κοστιζουν πολύ.
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 16:51, 18-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από N.F
Απολεπιση όπωσδηποτε πριν την αποτριχωση για να μην σου γυρισει η τριχα μέσα στο δερμα. Τα χοντος έχουν πολλα τετοια προιοντα και δεν κοστιζουν πολύ.
στις οδηγίες πάντως δεν λέει κάτι τέτοιο
Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Μπλε. έγραψε: στις 17:41, 18-06-14:

ειχα δαβασει πως δεν κανεις απολεπιση ακριβως πριν και μετα το μηχανημα. κανεις λιγες μερες μετα το μηχανημα για να βγουν οι τριχες που γυρισαν.
κρατας τη συσκευη σε ορθη γωνια με το ποδι.
για να μειωσεις τον πονο μουδιασε τη περιοχη με παγο.
καλυτερη στιγμη για αποτριχωση,επειτα απο μπανιο.
Παράθεση

N.F

Δραστήριο Μέλος

H N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H N.F έγραψε: στις 19:16, 18-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
στις οδηγίες πάντως δεν λέει κάτι τέτοιο
Θα της το πει η αισθητικος οταν δει ξαφνικα τις τριχες να είναι μέσα στο δερμα. . Οι αποτριχωτικες μηχανές συνηθως προκαλουν το φαινομενο αυτό αλλά όχι και σε όλες μας, Όπως και να έχει καλο θα ήταν η κοπέλα να είναι προσεχτικη με το μηχανημα. Και lorely, οι δικες μου οδηγιες το λένε ξεκαθαρα για την απολεπιση και επειδη τις αγνοησα παντελως τρέχω και δεν φτανω.
1
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 20:01, 18-06-14:

Να ρωτήσω κάτι; Εγώ κάνω άλλοτε κερί και άλλοτε ξυραφάκι (αναλόγως τα κέφια μου και την ώρα που διαθέτω),για το ξυραφάκι ξέρω πως και εκεί κρίνεται καλή η απολέπιση,για το κερί ,εφόσον θέλει την τρίχα όσο πιο πολύ έξω γίνεται, δε θα πρέπει και εκεί να γίνεται απολέπιση ή όχι;
Ευχαριστώ.
Παράθεση

N.F

Δραστήριο Μέλος

H N.F έγραψε: στις 20:39, 18-06-14:

Για το ξυραφακι δεν ξέρω παντως επειδη κάνω κερί πάντα κάνω απολεπιση. Καθαριζει το δερμα από τα κυτταρα και μετά δεν βγαινουν σπυρακια και δευτερον προετοιμαζει την τριχα να βγει και να μην γυρνά μέσα . Κοριτσια για να μην με παρετε από τα μουτρα η καθεμια μας έχει διαφορετικο δερμα
και άρα θελει και άλλα πραγματ
Παράθεση

koukimanster

Δραστήριο Μέλος

H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε: στις 20:50, 18-06-14:

Είμαι Ελληνίδα που μένει στην Αγγλία. Είμαι μελαχρινή. Εδώ όλες είναι ξανθές με διαφανείς τρίχες στο σώμα (χέρια, μουστάκι κλπ).

Έρχονται μέρες πόνου από δω και πέρα

Α για να είμαι και λίγο οντοπικ, μόνο κερί, τίποτα άλλο.
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,965 μηνύματα.

H aba έγραψε: στις 20:51, 18-06-14:

Φίλη μου που μένει Γερμανία κάνει αποτρίχωση με κερί μόνο στην Ελλάδα! Εκεί ξυράφι...
Παράθεση

koukimanster

Δραστήριο Μέλος

H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε: στις 20:55, 18-06-14:

Δε θα πήγαινα ποτέ σε ινστιτούτο/αποτριχάδικο να κάνω αποτρίχωση εδώ, εκτός αν πηγαίναμε παρέα με κάποιο υγειονομικό συνεργείο.

Έχω ρολέτα και κερί στο σπίτι όμως!
1
Παράθεση

N.F

Δραστήριο Μέλος

H N.F έγραψε: στις 21:19, 18-06-14:

Πω πω τόσο χάλια είναι τα ινστιτούτα εκεί πέρα

Να ρωτήσω, τι είναι καλύτερα για το μουστάκι κερί ή κλωστή;
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,432 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 21:24, 18-06-14:

Εγώ κάνω κερί και είμαι ευχαριστημένη. Όσο περνάει ο καιρός βγαίνουν πιο αργά δεν μεγαλώνουν τόσο γρήγορα κτλ. Έχω την εντύπωση πως και η κλωστή έχει τα ίδια αποτελέσματα τώρα το θέμα είναι με ποια μέθοδο πονάς λιγότερο νομίζω.
Παράθεση

koukimanster

Δραστήριο Μέλος

H koukimanster ή έγραψε: στις 21:29, 18-06-14:

Όχι μωρέ πλάκα κάνω, η πλειοψηφία τους είναι μια χαρά. Απλά οκ επειδή δεν ξέρω σε ποιο να πάω κι επειδή όσα έτυχε να δω περνώντας απ' έξω δε φαινόντουσαν ιδιαίτερα προσεγμένα, προτιμώ να κάνω μόνη μου στο σπίτι προς το παρόν. Κάποια στιγμή που θα ξεβαρεθώ και θα ρωτήσω κάποια απ΄τις ντόπιες φίλες μου, θα μου προτείνουν κάποιο και θα είναι οκ.
Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε: στις 21:40, 18-06-14:

Θεωρώ η κλωστή (την οποία και κάνω), γιατί δεν ερεθίζεται η περιοχή(ή έστω ελάχιστα) και με το κερί τράβα-τράβα θα ξεχειλώσει και η έρμη η επιδερμίδα κάποτε.
Παράθεση

koukimanster

Δραστήριο Μέλος

H koukimanster ή έγραψε: στις 22:15, 18-06-14:

Αν ξεχειλώνει η επιδερμίδα με το κερί την κάτσαμε
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,432 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 22:20, 18-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από koukimanster
Αν ξεχειλώνει η επιδερμίδα με το κερί την κάτσαμε
Χαχαχαχα δε νομίζω να ισχύει.
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 23:55, 18-06-14:

Μόνο εγώ δεν ξέρω τι είναι η κλωστή;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια