Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,187 μέλη και 2,484,937 μηνύματα σε 79,286 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 408 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτρίχωση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,438 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 00:18, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Μόνο εγώ δεν ξέρω τι είναι η κλωστή;
Κάνεις αποτρίχωση με κλωστή. Δηλαδή τραβάς τις τρίχες με την κλωστή. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

N.F

Δραστήριο Μέλος

H N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H N.F έγραψε: στις 00:47, 19-06-14:

Οι αισθητικός που έχω μου λέει πως στο πρόσωπο πρέπει να αποφεύγεις το κερί γιατί χαλάει την επιδερμίδα και αυτό θα φανεί μετά τα τριάντα. Για αυτό και μου κάνει κλωστή. Πρόσφατα όμως πήγα σε άλλη αισθητικό και πίασαμε το μπιρι μπιρι. Αυτή μου είπε πως μονο κερί στο πρόσωπο γιατί η κλωστή αγριεύει την τρίχα και είναι μου λέει παλία μέθοδος ακόμα με αυτή θα κάνουμε δουλεία. Γνωρίζει κανείς ποία είναι η αλήθεια;
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,877 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 00:50, 19-06-14:

Το ζεστό κερί στο πρόσωπο δε κάνει καλό, επειδή κάνει ρυτίδες και χαλαρώνει το δέρμα. Το κρύο κερί είναι οκ και θα έλεγα ίδιο με τη κλωστή, απλά επιλέγεις όποιο σε βολεύει.
Εγώ θα προτιμούσα κλωστή, αλλά δε μπορώ να το κάνω μόνη μου, οπότε κερί.
1
Παράθεση

N.F

Δραστήριο Μέλος

H N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H N.F έγραψε: στις 00:57, 19-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Εγώ κάνω κερί και είμαι ευχαριστημένη. Όσο περνάει ο καιρός βγαίνουν πιο αργά δεν μεγαλώνουν τόσο γρήγορα κτλ. Έχω την εντύπωση πως και η κλωστή έχει τα ίδια αποτελέσματα τώρα το θέμα είναι με ποια μέθοδο πονάς λιγότερο νομίζω.
Η κλωστή πονάει ελάχιστα και ο ερεθισμός δεν κρατάει πάνω από 1-2 ώρες
Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε: στις 00:46, 20-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από koukimanster
Αν ξεχειλώνει η επιδερμίδα με το κερί την κάτσαμε
Δεν ξεχειλώνει όπως το εννοούμε κανονικά, αλλά σίγουρα επηρεάζεται.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,438 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 02:00, 20-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από N.F
Η κλωστή πονάει ελάχιστα και ο ερεθισμός δεν κρατάει πάνω από 1-2 ώρες
Εγώ πάλι με το κερί δεν πονάω ιδιαίτερα και o ερεθισμός κρατάει λίγα λεπτά. Γενικά εμένα με βολεύει.
Παράθεση

N.F

Δραστήριο Μέλος

H N.F έγραψε: στις 13:18, 20-06-14:

Ειναι αναλογα την επιδερμιδα. Για παραδειγμα εγώ με το κερί ποναω πολύ και ο ερεθισμος κραταει όλη μέρα .
Παράθεση

sparkling (Γεωργια)

Δραστήριο Μέλος

H Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H sparkling 3-4-1994 έγραψε: στις 15:38, 20-06-14:

θα προτεινατε την αγορα αποτριχωτικης μηχανης και αν ναι ποιας εταιριας? μεχρι τωρα εκανα ξυραφακι στο σωμα με ξυραφακι ,σπανια με κερι.. εκτος απο τα ποδια ειναι ευχρηστη για αλλα σημεια?
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,345 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 15:52, 20-06-14:

Για την κεριέρα και τα κεριά σιμουν τι γνωμη έχετε? Μου γυάλισε επειδή είναι φυσικά κεριά αλλά δε θέλω να αγοράσω χωρίς να ΄΄εχω ακούσει κριτικές πρώτα
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 17:46, 20-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από sparkling
θα προτεινατε την αγορα αποτριχωτικης μηχανης και αν ναι ποιας εταιριας? μεχρι τωρα εκανα ξυραφακι στο σωμα με ξυραφακι ,σπανια με κερι.. εκτος απο τα ποδια ειναι ευχρηστη για αλλα σημεια?
Εγώ έχω Silk Epil της Braun, και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Μπορείς να κάνεις αποτρίχωση σε οποιοδήποτε σημείο του σώματος θες, εγώ κάνω στην μέση χαμηλά και στην κοιλιακή χώρα. Στην αρχή θα σε πονάει, μέχρι να συνηθήσει το δέρμα σου, όμως με τον καιρό θα είναι καλύτερα. Μετά απλά θα βγάζεις κοκκινίλες και σπυράκια που φεύγουν την ίδια μέρα, ειδικά με μία ενυδατική.
Νομίζω κάποια μοντέλα SIlk Epil έχουν κατάλληλη κεφαλή και για αποτρίχωση στο μουστάκι.
Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Για την κεριέρα και τα κεριά σιμουν τι γνωμη έχετε? Μου γυάλισε επειδή είναι φυσικά κεριά αλλά δε θέλω να αγοράσω χωρίς να ΄΄εχω ακούσει κριτικές πρώτα
Παλιά την χρησιμοποιούσα για αποτρίχωση στα πόδια και στο μουστάκι, πλέον μόνο στο μουστάκι λόγω του ότι πονούσα υπερβολικά στα πόδια, γιατί είναι και ευαίσθητο το δέρμα μου. Είναι αρκετά καλό πάντως, απλά είναι λίγο βαρετό να κάνεις την διαδικασία ζεστάματος κεριού κλπ κλπ
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 17:52, 20-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από sparkling
Eγώ θα σου έλεγα όχι. Είχα δοκιμάσει μία πριν κάποια χρόνια (δεν θυμάμαι ποια) και δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Οι τρίχες δεν έφευγαν όλες, και πόναγε λίγο. Βέβαια μπορεί να ήταν αποτυχημένο το μοντέλο που χρησιμοποίησα εγώ.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 18:07, 20-06-14:

Φυσικά κεριά;
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,345 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 18:19, 20-06-14:

αι θινκ ειναι χαλαουα σε ρολέτα. έχει και γευσεις πχ κεράσι οπότε φεύγει με ξέπλημα και δεν μπορεί να σου κάψει το πόδι λογικά
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 18:38, 20-06-14:

αι θινκ ειναι χαλαουα σε ρολέτα. έχει και γευσεις πχ κεράσι οπότε φεύγει με ξέπλημα και δεν μπορεί να σου κάψει το πόδι λογικά
Μα τη χαλάουα μπορείς να τη φτιάξεις και μόνη σου.
Συγγνώμη τη χαλάουα αυτή που λες,τη ζεσταίνεις ή την εφαρμόζεις κατευθείαν; Γιατί αν δε θέλει ζέστεμα,δέχομαι!
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 18:45, 20-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Μα τη χαλάουα μπορείς να τη φτιάξεις και μόνη σου.
Συγγνώμη τη χαλάουα αυτή που λες,τη ζεσταίνεις ή την εφαρμόζεις κατευθείαν; Γιατί αν δε θέλει ζέστεμα,δέχομαι!
εγώ δεν ξέρω
είναι ρολετα που τη βάζεις σε ενα φουξια μηχανηματακι και ζεσταινεται λιγο πρωτου απλώσεις στο ποδι
βαριέμαι τώρα να ψάξω φωτο να σ δειξω
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 18:49, 20-06-14:

εγώ δεν ξέρω
είναι ρολετα που τη βάζεις σε ενα φουξια μηχανηματακι και ζεσταινεται λιγο πρωτου απλώσεις στο ποδι
βαριέμαι τώρα να ψάξω φωτο να σ δειξω
Ξέρω από κεριέρες καλέ. Απλά,αν πχ θέλει 10 λεπτά τότε οκ. Γιατί δε διαθέτω κεριέρα και το κερί το ζεσταίνω στο μπρίκι οπότε κάνει κανά μισάωρο και μετά από λίγο θέλει ξανά..
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 19:00, 20-06-14:

κοίτα τα συγκεκριμένα που λεω εγώ δεν είναι χύμα να ζεσταίνεται στο μπρικι. δε νομίζω να μπορείς να τα χρησιμοποιησεις χωρις το μηχανημα
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 19:22, 20-06-14:

κοίτα τα συγκεκριμένα που λεω εγώ δεν είναι χύμα να ζεσταίνεται στο μπρικι. δε νομίζω να μπορείς να τα χρησιμοποιησεις χωρις το μηχανημα
Δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις χωρίς την κεριέρα.
Είναι κάπως έτσι:
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 19:23, 20-06-14:

Εγώ μια χαρά το ζεσταίνω το κερί έτσι. Απλώς είναι χρονοβόρο συγκριτικά με το κερί.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 00:18, 21-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από N.F
Ειναι αναλογα την επιδερμιδα. Για παραδειγμα εγώ με το κερί ποναω πολύ και ο ερεθισμος κραταει όλη μέρα .
Ε σίγουρα η επιδερμίδα έχει σημασία.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια