Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,188 μέλη και 2,484,962 μηνύματα σε 79,287 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 258 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 175)
Καπνίζω επειδή το θέλω
48
27,43%
Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω
7
4,00%
Το κατάφερα και το έκοψα
14
8,00%
Είμαι μονο παθητικός καπνιστής
106
60,57%

deathpale

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H deathpale έγραψε: στις 17:10, 12-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από helga
Με σκότωσες τώρα!
Τουλάχιστον δεν καπνίζω πολύ, 3-4 τσιγάρα τις καθημερινές με εξαιρέσεις όταν βγαίνω έξω.
Δεν το ήξερα πάντως αυτό-ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία
Παρακαλώ!Glad I helped!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 668 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε: στις 17:13, 12-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Πλάκα δεν σας κάνουν, καλά σας κάνουν.. επιτέλους!
Kαλα μας κανουν που αυξανουν ενα αγαθο κατα 84% ????

Υ.Γ. Ξερω οτι κανεις πλακιτσα,αλλα για μενα μια αυξηση 84% δεν σηκωνει καθολου πλακα..
1
Παράθεση

thanos323 (σουπερ γουμαρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 149 μηνύματα.

O thanos323 χαρτοσακουλας απο ναιλον και βαμβακι έγραψε: στις 17:24, 12-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από jrot6

Υ.Γ. Ξερω οτι κανεις πλακιτσα,αλλα για μενα μια αυξηση 84% δεν σηκωνει καθολου πλακα..
κοψτο και εσυ
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,128 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 17:34, 12-01-10:

Δεν καπνίζω και δεν σκοπεύω να καπνίσω στο μέλλον (βέβαια ποτέ μην λες ποτέ, τελος πάντων)
Η αλήθεια είναι ότι βλέποντας τους γύρω μου να καπνίζουν, μου γεννείται η απορία σχετικά με τι τους προσφέρει..Τι μπορεί να προσφέρει η εισοδός και έξοδος του καπνού..
Τελικά, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι θέμα συνήθειας και εθισμού..
Παράθεση

deathpale

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H deathpale έγραψε: στις 17:35, 12-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από thanos323
δεν καπνιζω και δεν εχω σκοπο να το αρχισω μελλοντικα
Μπράβο!That's the spirit! Άντε γιατί το θέμα με το τσιγάρο έχει παραγίνει. Βλέιπεις παιδάκια του γυμνασίου με ένα τσιγάρο στο χέρι!
Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 149 μηνύματα.

O thanos323 χαρτοσακουλας απο ναιλον και βαμβακι έγραψε: στις 18:02, 12-01-10:

ουτε εσυ καπνιζης απο οτι καταλαβα ε?
Παράθεση

deathpale

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H deathpale έγραψε: στις 22:47, 12-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από thanos323
ουτε εσυ καπνιζης απο οτι καταλαβα ε?
Nope,δεν καπνίζω και ελπίζω να μην το αρχίσω ποτέ!
Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O thanos323 χαρτοσακουλας απο ναιλον και βαμβακι έγραψε: στις 22:51, 12-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από deathpale
Nope,δεν καπνίζω και ελπίζω να μην το αρχίσω ποτέ!
ετσι μπραβο!
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 03:41, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από jrot6

Επίσης η υγεία μου δεν σηκώνει καθόλου πλάκα.
Κι αν το οικονομικό ζόρισμα είναι η λύση για να γίνει έστω και λίγο σεβαστός ο νόμος που απαγορεύει το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους, so be it.

2
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 668 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε: στις 09:55, 13-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Επίσης η υγεία μου δεν σηκώνει καθόλου πλάκα.
Κι αν το οικονομικό ζόρισμα είναι η λύση για να γίνει έστω και λίγο σεβαστός ο νόμος που απαγορεύει το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους, so be it.

Αγαπητη μου γιατι μπερδευεις 2 τελειως διαφορετικα πραγματα??

Ειπα εγω να μην εφαρμοστει ο νομος?

Το παραλογο ειναι οτι ερχεται το ιδιο το κρατος που ειναι υπευθυνο για το οτι δεν εφαρμοζεται ο νομος, και επιβαλει μια τετοια εξωπραγματικη αυξηση στα τσιγαρα και εσυ εισαι μαζι του?? Μα η αυξηση στα τσιγαρα δεν θα φερει εφαρμογη του νομου..Το πολυ,πολυ αντι νε γινονται πχ 1000 τσιγαρα σε ενα βραδυ σε ενα μαγαζι, να γινονται 600..

Ακου και μια υποθετικη προταση δικια μου αντιστοιχης λογικης,να δουμε αν συμφωνεις:

Ειμαι ο χ και δεν μου αρεσει το αλκοολ.Το αλκοολ ειναι λογος ατυχηματων,αφου πολλοι πινουν και μετα πιανουν τιμονι.Ερχεται το κρατος και κανει αυξηση 60% σε ολα τα ποτα.Πρεπει εγω να βγω και να πω καλα εκανε, επειδη τωρα θα πινουν λιγοτεροι και ετσι θα υπαρχουν λιγοτερα ατυχηματα?
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 10:58, 13-01-10:

μωρε και τα ναρκωτικα ειναι ακριβα και απαγορευμενα αλλα τοσοι ανθρωποι πεθαινουν απο δαυτα. δεν ξερω τι ειναι σωστο και τι οχι πια.. ισως το θεμα τιμης απλα να ειναι ενα κινητρο. παντως θυμαμαι οταν ειμασταν φοιτητες μια φιλη μου που καπνιζε επειδη το θεμα το οικονομικο με τα τσιγαρα ηταν πολυ ξεκινησε τα στριφτα και σιγα σιγα τωρα πινει πολυ ελαφρια και σε πολυ λιγοτερη ποσοτητα.
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,016 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 18:21, 04-08-11:

Δεν καπνιζω,απεχθανομαι τη μυρωδια και μαλλον θα πρεπει να εχεις και απαισια γευση
Δεν εχω δοκιμασει να πω την αληθεια και ουτε θελω,αφου και εξ αρχης ηξερα -δηλ στην εφηβεια μου- οτι δεν θελω να επιβαρυνω τον οργανισμο μου με μαλακιες.
Σοου,ειμαι παθητικη καπνιστρια,παρα πολλα ατομα,σε καφετεριες και κλαμπ,καπνιζουν μπροστα μου και δεν τους καιγεται καρφακι οποτε μπαινω στην ψυχοφθορα διαδικασια να τους ζητησω ευγενικα να το σβησουν ή να απομακρυνθουν.
2
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 15:03, 02-03-13:

Δεν επικρίνω όσους/ες καπνίζουν, αλλά εμένα μου φέρνει αηδία. Είχα δοκιμάσει για πρώτη φορά όταν πήγαινα στη δευτέρα λυκείου, αλλά ευτυχώς δεν μου άρεσε κι έκτοτε δεν ξαναδοκίμασα.
1
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 16:27, 02-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Λυσιστράτη
Δεν επικρίνω όσους/ες καπνίζουν, αλλά εμένα μου φέρνει αηδία. Είχα δοκιμάσει για πρώτη φορά όταν πήγαινα στη δευτέρα λυκείου, αλλά ευτυχώς δεν μου άρεσε κι έκτοτε δεν ξαναδοκίμασα.

μπραβο ρε συ λυς, μπραβο.
εαν περισσότεροι ήταν σαν εσένα, οι τιμές του καπνού θα έπεφταν κατακόρυφα.
μπραβο αγκαίν
1
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 17:31, 02-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
μπραβο ρε συ λυς, μπραβο.
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά θα προτιμούσα να με λες Λυσιστράτη, της γιαγιάκας μου το όνομα.

Συντρόφια, θα ας πω τι γκάφα είχα κάνει πριν ενάμιση μήνα περίπου να γελάσετε. Έβγαλα, λοιπόν, ένα φρονιμίτη και πονούσα αφόρητα. Μου είπε, λοιπόν, μια φίλη μου (καπνίστρια αυτή) να καπνίσω ένα τσιγάρο, για να νιώσω καλύτερα και να μπουκώσω το στόμα μου με ούζο. Ε, μες στην απόγνωσή μου κι εγώ πήρα ένα τσιγάρο απ' τον πατέρα μου (περιστασιακός καπνιστής, κάνει ένα πακέτο το χρόνο) και μιας και είχα φάει και το κέρατο της ζωής μου και ήταν και η ερωτική απογοήτευση στο παιχνίδι κατάπια μερικές τζούρες απ' το τσιγάρο (χωρίς να το θέλω) και μερικές γουλιές ούζο (χωρίς να το θέλω και πάλι), για να πάνε τα φαρμάκια κάτω. Ποιο ήταν το αποτέλεσμα; Όχι μόνο δεν ανακουφίστηκα, αλλά μαζί ε τον πονόδοντο μου προκλήθηκε και πονοκέφαλος.

Anyway! Συγνώμη για την πολυλογία! Θεωρώ ότι το τσιγάρο είναι μια κακή συνήθεια και για το πορτοφόλι και για την υγεία. Εγώ ευχαριστώ το Θεό που δεν είμαι καπνίστρια, γιατί οι πειρασμοί είναι πολλοί, επειδή καπνίζουν και κάποιες/οι φίλες/οι μου.
Παράθεση

bkar1997

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O bkar1997 έγραψε: στις 17:26, 25-03-14:

Είμαι καπνιστής εδώ και ένα χρόνο και πραγματικά πιστεύω ότι το κάνω επειδή το θέλω.Σίγουρα είμαι εθισμένος, αλλά ως ένα βαθμό.Πχ στο σπίτι δεν καπνίζω, δεν έχω διάθεση.Όταν βγω με φίλους και γενικά όταν είμαι έξω καπνίζω, είτε λόγο παρέας ή περιμένοντας το λεωφορείο (άγχος).Αν κάποιον τον ενοχλεί φυσικά θα το σβήσω, δεν υπάρχει περίπτωση, αλλά δεν μου έχει τύχει ως τώρα.Σε παιδιά τα οποία το αρχίσαν για μαγκιά τα κατακρίνω ή όταν κάποιος πάει να αρχίσει του λέω ότι να το κάνει μόνο αν το γουστάρει.
Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.

O transient έγραψε: στις 21:54, 25-03-14:

Δεν είμαι καπνιστής.
Πιστεύω ότιη πώληση τσιγάρων πρέπει να απαγορευτεί από την πολιτεία.
Η πολιτεία πρέπει να φροντίσει για την υγεία τόσο των καπνιζοντων οσο και των μη.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,439 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 22:16, 25-03-14:

Δεν καπνίζω και δεν σκοπεύω να καπνίσω.. Είμαι παθητική καπνίστρια. Ε τι να γίνει αν είσαι σε έναν χώρο που συνέχεια καπνίζουν το αναπνέεις
Παράθεση

Alex S

Νεοφερμένος

Ο Alex S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O Alex S έγραψε: στις 22:48, 25-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από transient
Δεν είμαι καπνιστής.
Πιστεύω ότι η πώληση τσιγάρων πρέπει να απαγορευτεί από την πολιτεία.
Η πολιτεία πρέπει να φροντίσει για την υγεία τόσο των καπνιζοντων όσο και των μη.
Θα μπορούσα να πω πολλά για το σχόλιο σου, περί απολυταρχισμού, ετεροπροσδιορισμού κτλ αλλά δεν θα το κάνω, μόνο μια ερώτηση σου έχω, κατανοείς πως με το avatar που έχεις αναιρείς τον εαυτό σου;
Φιλικά...
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,531 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 00:15, 26-03-14:

Δεν έχω πρόβλημα. Μπορώ να καπνίζω σε όλες τις στάσεις.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια