Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,331 μέλη και 2,430,520 μηνύματα σε 75,870 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 207 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά;

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε: στις 11:01, 03-03-07:

Και βέβαια πιστεύω! Οσες φορές ερωτεύτηκα ήταν με την 1η ματιά! Και ειδικά στην περίπτωση του αντρα μου μετην 1η ένιωσα να με διαπερνά ρεύμα , στη 2η μας είδα μαζί ως τα βαθιά γεράματα και στην 3η το παιδί μας! Και να'μαστε λοιπόν μια ευτυχισμένη οικογένεια!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thinking0

Νεοφερμένος

Ο thinking0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O thinking0 έγραψε: στις 23:07, 03-03-07:

τυχερούλα! πάντα τέτοια ν' ακούμε!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε: στις 23:53, 03-03-07:

Όχι με τίποτα. Ένας ενθουσιασμός μπορεί να προκύψει αλλά τπτ παραπάνω πιστεύω όχι !
Παράθεση

thinking0

Νεοφερμένος

Ο thinking0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O thinking0 έγραψε: στις 23:54, 03-03-07:

Εγώ περιμένω, και ζω με την ιδέα, με την ευχή πως μια μέρα θα φύγω από το σπίτι και μέχρι να γυρίσω θα έχω συναντήσει αυτήν που θα νιώσει για μένα ότι κι εγώ για εκείνην με την πρώτη μας ματιά, με το πρώτο κρυφό στίχο των ματιών μας...
Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε: στις 00:32, 04-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από thinking0
Εγώ περιμένω, και ζω με την ιδέα, με την ευχή πως μια μέρα θα φύγω από το σπίτι και μέχρι να γυρίσω θα έχω συναντήσει αυτήν που θα νιώσει για μένα ότι κι εγώ για εκείνην με την πρώτη μας ματιά, με το πρώτο κρυφό στίχο των ματιών μας...
Αχου τι γλυκό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 13:33, 04-03-07:

Έλξη ναι, έρωτα όχι. Με τον πρώτο μου φίλο έφαγα κόλλημα από την αρχή. Ήμουν 12 χρονών όταν τον πρωτογνώρισα, αλλά μην γελάτε, αν κι έχω 3 χρόνια τα τον δω δεν παίζει να συναντηθούμε και να μην αισθανθώ κάπως! Ακόμα θυμάμαι την πρώτη φορά που τον είδα.

Αλλά πολλές φορές η πρώτη έλξη ξεγελά. Είχε τύχει να με προσεγγίσει στον δρόμο ένας ΚΟΥΚΛΟΣ σύμφωνα με τα γούστα μου, να μου έρθει να του ορμήξω επί τόπου, αλλά μόλις βγήκαμε τον απομυθοποίησα τελείως.

Τα πιο δυνατά μου κολλήματα ήταν με τύπους που δεν μου έκαναν κλικ αμέσως, αλλά μετά. Εννοώ βέβαια λίγο αργότερα, όχι ΠΟΛΥ μετά.

Πάντως προσπαθώ να μην ενθουσιάζομαι εύκολα.
Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H torry έγραψε: στις 19:18, 04-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Έλξη ναι, έρωτα όχι.
Αλλά πολλές φορές η πρώτη έλξη ξεγελά. Είχε τύχει να με προσεγγίσει στον δρόμο ένας ΚΟΥΚΛΟΣ σύμφωνα με τα γούστα μου, να μου έρθει να του ορμήξω επί τόπου, αλλά μόλις βγήκαμε τον απομυθοποίησα τελείως.

.
Πάντως εγώ που το έχω "πάθει" πολλές φορές δεν είχε να κάνει με την εμφάνιση, οτι είδα κάποιον καραγκόμενο και έλιωσα, πριν προλάβω κάν να παρατηρήσω τα χαρακτιρηστικά που θα με ενδιέφεραν, ενιωθα ένα ρίγος, σαν δυνατό ρεύμα να με διαπερνά. Σαν να εμπαινα σε μαγνητικό πεδίο και δεν μπορούσα αλλα ούτε και ήθελα να ξεφύγω, σαν υπνοτισμένη ενα πράγμα
Παράθεση

Bianca (Bάσια)

Νεοφερμένος

H Bάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H Bianca έγραψε: στις 09:13, 03-04-07:

Ναι απόλυτα!
Παράθεση

mara

Νεοφερμένος

H mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H mara έγραψε: στις 09:37, 03-04-07:

δεν πιστευα μέχρι που... το έζησα...
δεν λέω.... στην αρχή όλα ειναι σούπερ...
απλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΟΛΥ....
Παράθεση

briki

Δραστήριο Μέλος

H briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

H briki έγραψε: στις 13:59, 03-04-07:

όχι.
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 16:59, 03-04-07:

Ναι νομιζω.
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε: στις 17:20, 03-04-07:

Μάλλλοοοον όχι..
Παράθεση

s_PAO_piata

Νεοφερμένος

Ο s_PAO_piata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O s_PAO_piata έγραψε: στις 09:24, 04-04-07:

ΝΑΙ
Παράθεση

menelia (Μενελία-Μαρία)

Νεοφερμένος

H Μενελία-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H menelia έγραψε: στις 22:08, 05-04-07:

Δεν νομίζω ότι υπάρχει έρωτας με την πρώτη ματιά αλλά απλό πάθος.Τον άλλον τον ερωτεύεσαι όταν μοιράζεσαι πράγματα μαζί του.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 22:11, 06-04-07:

Όχι και πάλι όχι...
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε: στις 22:43, 06-04-07:

Βεβαίως!
Επίσης πιστεύω στον Αη Βασίλη,στις νεραϊδες,στον μάγο του Οζ και στους βρυκόλακες!
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 22:45, 06-04-07:

όχι.

αλλά πολύ θα θέλα να μου συμβεί για να διαψευστώ
Παράθεση

Wolfina (Χριστίνα)

Νεοφερμένος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Wolfina έγραψε: στις 07:55, 07-04-07:

Όχι. Για μένα ο έρωτας είναι δύσκολη υπόθεση. Θέλει δυνατό βίωμα, κανένα καυγά, καμιά διάσωση, κάτι τέλος πάντων που να ξεδιπλώνει πτυχές του άλλου πιο ιδιαίτερες.
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 11:40, 07-04-07:

Αυτό είναι μεγάλος μύθος νομίζω, περί έρωτα με την πρώτη ματιά. Ακόμα και ο έρωτας χρειάζεται έστω και ελάχιστες μέρες για να αναπτυχθεί. Σπάνια να μην πω ποτέ, ερωτεύονται οι άνθρωποι με την πρώτη συνάντηση, γιατί ο έρωτας δεν είναι πόθος, είναι κάτι πολύ ανώτερο και πολύ πιο παιδικό και ανόθευτο που αναπτύσσεται μόνο όταν αφομοιώσεις την αύρα του ατόμου που έχεις απέναντί σου. Στην πρώτη συνάντηση μπορείς απλά να διαπιστώσεις ή να νοιώσεις κάτι που θα το λέγαμε χημεία. Αυτό δεν είναι έρωτας, είναι μια αίσθηση ''χημείας'' ή οικειότητας. Μόνο όταν ήμουν πολύ μικρός θυμάμαι ότι ερωτεύθηκα με την πρώτη ματιά. 'Οσο μεγαλώνεις ο έρωτας χρειάζεται πάνω από μία συνάντηση για να αναπτυχθεί.
Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε: στις 16:02, 08-04-07:

Νομίζω ότι κάτι υπάρχει με τη πρώτη ματιά....Αλλά δεν είναι έρωτας...μάλλον ενθουσιασμός.Μετά από γνωριμία ίσως καταλήξει σε έρωτα και σε σε ο,τι άλλο...Αλλά νομίζω ότι δεν είναι έρωτας το πρώτο συναίσθημα...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια