Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,659 μέλη και 2,466,728 μηνύματα σε 78,317 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 401 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 228)
Είναι τέλεια
45
19,74%
Καλά είναι
69
30,26%
Σίγουρα υπάρχει κάτι καλύτερο
47
20,61%
Χάλια είναι
31
13,60%
Δεν ξέρω τι είναι τα starbucks (aka είμαι ο κουμπάκιας)
9
3,95%
Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
27
11,84%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:49, 19-08-10:

Μα... αυτό μας έλειπε, να μην είναι...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,083 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 15:56, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από maria....
Τα Starbucks ειναι παρα πολυ καλα.Θεωρω ομως οτι ειναι λιγο ακριβα γιατι ενας καφες η μια σοκαλατα κανουν 5 ευρω.
Και είναι και σάπια η σοκολάτα τους. Σε αντίθεση με αυτή που φτιάχνει ο Γρηγόρης (μικρογεύματα) που και είναι ΥΠΕΡΟΧΗ και κάνει 2.70?. Που και πάλι ακριβούτσικη είναι, αλλά όχι και 5?.
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Δραστήριο Μέλος

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw . έγραψε: στις 16:07, 19-08-10:

Nαι το παραδεχομαι..δεν μου αρεσουν τα Starbucks..
Για την ακριβεια δεν μου αρεσουν αυτοι του ειδους οι ''καδεφες''.. Εκει ειναι να εχεις υπογλυκαιμια να πας να χτυπησεις ενα γλυκακι! Γιατι περι γλυκακιου προκειται...

Τωρα απο αποψη χρηματων.. Πλεον δυσκολα βρισκεις καφε με κατω απο 4 ευρω..οποτε ισως να μην ειναι τοσο ακριβα τα Starbucks!

Βεβαια δεν μου αρεσουν καθολου και σαν χωρος..τα βρισκω πολυ καταθλιπτικα και σκοτεινα.. Επισης το οτι δεν μπορω να καπνισω παρα μονο εξω καλως ή κακως ειναι ενα θεμα για μενα..
1
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,163 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 16:29, 19-08-10:

Είναι τέλεια για όταν δε θες τον κλασσικό σου καφέ να σε ξυπνήσει, αλλά ένα δροσιστικό ρόφημα που θα σε κάνει να μη φας τίποτα την υπόλοιπη μέρα γιατί θα έχεις συμπληρώσει και με το παραπάνω τις ημερήσιες θερμίδες!

Δεν κάθομαι σχεδόν ποτέ να απολαύσω το παχυντικό μου ρόφημα εκεί, γιατί στα περισσότερα ο χώρος δεν είναι του γούστου μου αλλά για take away και μάλιστα στην grande έκδοση δεν παίζονται!
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 18:39, 19-08-10:

Επελεξα αυτο- Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
Δεν τα χω δηλαδη για διασκεδαση, αλλα για αλλο λογο πηγαινω

Μειον
Τα βρισκω λιγο ακριβα, ειδικα αυτα τα γλυκακια που εχουν, τα ''χω'' σε δευτερολεπτα.
Δεν επιτρεπεται το τσιγαρο - ουτε εξω αν ειναι σε μπαλκονι/βεραντα (δες σταρμπακς κολωνακιου)
Δεν εχω ακουσει ποτε μουσικη (βαζουν?)

Υπερ
Μου αρεσει ενας καφες, δε θυμαμαι πως τον λενε με σαντιγυ μπολικη και παιρνω το μεγαλο μεγεθος, και οσες φορες εχω χρειαστει να κανω μαθημα, ειναι ησυχα και δεν ενοχλουμαι (λαπτοπ, βιβλια, ησυχη κουβεντα)
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,364 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε: στις 19:41, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Είναι τέλεια για όταν δε θες τον κλασσικό σου καφέ να σε ξυπνήσει, αλλά ένα δροσιστικό ρόφημα που θα σε κάνει να μη φας τίποτα την υπόλοιπη μέρα γιατί θα έχεις συμπληρώσει και με το παραπάνω τις ημερήσιες θερμίδες!

Δεν κάθομαι σχεδόν ποτέ να απολαύσω το παχυντικό μου ρόφημα εκεί, γιατί στα περισσότερα ο χώρος δεν είναι του γούστου μου αλλά για take away και μάλιστα στην grande έκδοση δεν παίζονται!
Wellcome baaack!!

Tι καφε να κερασουμε;; 8)8)
4
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 23:30, 19-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
Wellcome baaack!!

Tι καφε να κερασουμε;; 8)8)
starbucks
1.για να είναι οντόπικ αυτή η καλόκαρδη υποδοχή
2.γιατί άμα κεράσεις από αλλού , είσαι τσιφούτης
2
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε: στις 00:05, 20-08-10:

εμενα μου αρεσουν παρα πολυ..μαρεσουν πολυ οι καφεδες που εχει και γι αυτο που τρελενομαι ειναι η σως καραμελας που βαζουν πανω απο την σαντιγυ..επισης για μενα που δεν το αντεχω το τσιγαρο ειναι θετικο οτι δεν επιτρεπεται το καπνισμα..το μονο που δεν μου αρεσει ειναι οτι δεν εχει καθολου μουσικηκαι οι τιμες οντως ειναι λιγο τσιμπημενες..καποτε πηγαινα σχεδον καθημερινα..τωρα εχω καιρο να παω
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 00:12, 20-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
το μονο που δεν μου αρεσει ειναι οτι δεν εχει καθολου μουσικη
Κι όμως, στα Starbucks της Βικτώριας - που τα έχουμε χρυσοπληρώσει - βάζουν μουσική! Τουλάχιστον έξω στον ημιυπαίθριο χώρο όπου επιτρέπεται το κάπνισμα, όπου και αναγκαστικά πηγαίνω καθώς πάντα θα 'χουμε κι έναν καπνιστή στην παρέα.
3
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 00:52, 20-08-10:

γιατι επικρατει ο μυθος οτι στα starbucks υπαρχουν μονο γλυκοι καφεδες;;;; Εχω παρει ουκ ολιγες φορες καφε χωρις ιχνος ζαχαρης. Επισης δεν πουλανε μονο frappuccino. Υπαρχουν και αλλοι καφεδες, πολλοι καλυτεροι οπως latte, espresso, macchiato, cinnamon dolce latte, espresso macchiato, iced coffee with milk. Επισης με τα frappuccino σου δινεται η επιλογη να επιλεξεις το γαλα που θες (0% λιπαρα, 2%, 3.25%), σαντιγυ (αν θες την παραλειπεις). Δεν εχουν τοσες πολλες θερμιδες αν δεν τα φορτωσεις. Ενας caramel frappuccino για παραδειγμα εχει μολις 170 θερμιδες (tall, 0% γαλα, χωρις σαντιγυ). Δεν ειναι και πολυ ακριβα (εδω τουλαχιστον). Ο frappuccino (tall) κοστιζει περιπου 2.5 ευρω ($3.50CAD) και ο απλος καφες κατι λιγοτερο απο 1 ευρω ($1.25CAD)

Μουσικη βαζουν και εδω, αλλα σε καποια ποτε βαζουν ποτε δεν βαζουν. Τα προτιμω χωρις μουσικη παντως.
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε: στις 03:06, 20-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
γιατι επικρατει ο μυθος οτι στα starbucks υπαρχουν μονο γλυκοι καφεδες;;;; Εχω παρει ουκ ολιγες φορες καφε χωρις ιχνος ζαχαρης. Επισης δεν πουλανε μονο frappuccino. Υπαρχουν και αλλοι καφεδες, πολλοι καλυτεροι οπως latte, espresso, macchiato, cinnamon dolce latte, espresso macchiato, iced coffee with milk. Επισης με τα frappuccino σου δινεται η επιλογη να επιλεξεις το γαλα που θες (0% λιπαρα, 2%, 3.25%), σαντιγυ (αν θες την παραλειπεις). Δεν εχουν τοσες πολλες θερμιδες αν δεν τα φορτωσεις. Ενας caramel frappuccino για παραδειγμα εχει μολις 170 θερμιδες (tall, 0% γαλα, χωρις σαντιγυ). Δεν ειναι και πολυ ακριβα (εδω τουλαχιστον). Ο frappuccino (tall) κοστιζει περιπου 2.5 ευρω ($3.50CAD) και ο απλος καφες κατι λιγοτερο απο 1 ευρω ($1.25CAD)

Μουσικη βαζουν και εδω, αλλα σε καποια ποτε βαζουν ποτε δεν βαζουν. Τα προτιμω χωρις μουσικη παντως.
μαρεσει πολυ ο macchiato..εδω Ηρω ειναι καπως ακριβα τα πραγματα..πχ εγω συνηθως παιρνω σκετο γαλα χτυπημενο και απο πανω σαντιγυ με σως καραμελας το μικρο και εχει 5.50 ευρω
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 10:34, 20-08-10:

Δεν ξέρω αν όλες αυτές οι επιλογές υπάρχουν ήδη στην Ελλάδα, απλά να σχολιάσω ότι 170 θερμίδες είναι "λίγες" για επιδόρπιο (σε σχέση με τις 300+ που έχουν τα άλλα, πχ μιλκσέικ), "πολλές" για σνακ (που δεν ξεπερνάει τις 100, άντε το πολύ 150) και "πάρα πολλές" για καφέ, δεδομένου ότι ο καφές από μόνος του έχει 0 θερμίδες.
Δε διαφωνώ μαζί σου, απλά καλό είναι να ξέρει ο κόσμος τι παίρνει.

Επίσης, όταν έτρωγα ακόμα κανέλλα, έπαιρνα πού και πού τον cinnamon dolce latte, και έχει μέσα cinnamon dolce flavored syrup, αλλά και 200 θερμίδες...
Γενικά, τα σιρόπια κάνουν τη ζημιά.
2
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Δραστήριο Μέλος

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw . έγραψε: στις 10:53, 20-08-10:

Απλα το θεμα ειναι οτι τα Starbacks αξιζουν για τους ''γλυκους'' καφεδες! Δεν νομιζω οτι αξιζει να πανω να χρυσοπληρωσω εναν σκετο γαλλικο! Ειναι κατι που το βρισκω και αλλου!
1
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 11:10, 20-08-10:

Ακριβως, εγω επειδη τον καφε μου τον πινω ΜΟΝΟ σκετο δε βλεπω το λογο παω starbucks για να παρω εναν iced americano, that's not their thing. Ενας σκετος εσπρεσσο φρεντο to go ειναι παντου σχεδον ο ιδιος. Μου αρεσει ο χωρος και το οτι απαγορευεται το καπνισμα, δεν παω συχνα γιατι γενικα δεν βγαινω πια "για καφε" αλλα οοοοταν παω παιρνω παντα tazo tea. Α και cheesecake (ε αμα ειναι να παρεις γλυκο παρτο χωρις καλαμακι)
1
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:15, 20-08-10:

Πάντως, τα cheesecake τους είναι από τα χειρότερα που έχω φάει. Πολύ συμπαγές και πλαστικό... Ομοίως και η σοκολατόπιτα, πράγμα που μου είχε κάνει εντύπωση.
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 11:16, 20-08-10:

Ναι ε; Τι να σε πω, τωρα που το λες εχω πεσει και σε πλαστικο μια-δυο φορες αλλα κατα τ'αλλα (6-7 φορες ξερω γω, μη φανταστεις χιλιες) μ'αρεσε.
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,163 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 11:23, 20-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Τουλάχιστον έξω στον ημιυπαίθριο χώρο όπου επιτρέπεται το κάπνισμα

Είναι υπαίθριος χώρος, όχι ημιυπαίθριος!

Η αρχιτεκτόνισσα σκυλιάζει!
1
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 11:33, 20-08-10:

Mιάς και δεν έχω και μεγάλη εμπειρία από το εν λόγω μαγαζί
έχω να πω πως συμφωνώ απόλυτα με ό,τι λέει η Ηρώ
μιάς και είναι όμορφη.

4
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 11:54, 20-08-10:

Αφού είναι γύρω-γύρω "κλειστός" με πανό...
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,364 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε: στις 20:32, 20-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Αφού είναι γύρω-γύρω "κλειστός" με πανό...
Τωρα μαλλον η αρχιτεκτονισα θα λυσαξει..
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος