Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,665 μέλη και 2,466,865 μηνύματα σε 78,323 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 480 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προορισμοί στο εξωτερικό

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 21:36, 09-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Xx-Giota-xX
Σε χώρες εντός Ε.Ε η ταυτότητα σε καλύπτει.Εκτός Ευρώπης ΚΑΙ εκτός Ε.Ε πρέπει να έχεις διαβατήριο.
Επίσης η βλακεία με τις ελληνικές ταυτότητες είναι οτι σε κάποια αεροδρόμια πχ της Βιέννης και Βουδαπέστης για συγκεκριμένες αερογραμμές πρέπει να κάνεις μόνος σου check in βάζοντας σε ενα μηχάνημα το διαβατήριο ή την ταυτότητα(η οποία ΘΑ έπρεπε να είναι πχ οπως τις σουηδικές σαν πιστωτική κάρτα). Οι ελληνικές δεν μπαίνουν στο μηχάνημα και είναι μεγάλη διαδικασία. Εγώ έχω βγάλει και διαβατήριο.
καλα οι ελληνικες ταυτοτητες εινα για να ντρεπεσαι να τις δειχνεις αμαν πια αυτο το πραγμα που οποτε ταξιδεψω με ταυτοτητα ποση ωρα τη κοιτανε και τη ξανακοιτανε ...και με ρωτανε ποτε ληγει και απο ποια χωρα ειναι...ΠΑΝΤΑ
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Emilouko (Γιούκου)

Επιφανές Μέλος

H Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,993 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 21:55, 09-03-14:

http://www.youramazingplaces.com/101...ou-die-part-1/
Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Επιφανές Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,463 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε: στις 00:25, 10-03-14:

Παίδες έχετε καμία πρόταση για προορισμό εξωτερικού το τετραήμερο της 25ης Μαρτίου (σχετικά κοντά και οικονομικά γιατί το πολύ χρήμα θα φύγει το Πάσχα) για 2 άτομα;
Παράθεση

Greysanatomy

Δραστήριο Μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

O Greysanatomy έγραψε: στις 00:41, 10-03-14:

Σε χώρες εντός Ε.Ε η ταυτότητα σε καλύπτει.Εκτός Ευρώπης ΚΑΙ εκτός Ε.Ε πρέπει να έχεις διαβατήριο.
Επίσης η βλακεία με τις ελληνικές ταυτότητες είναι οτι σε κάποια αεροδρόμια πχ της Βιέννης και Βουδαπέστης για συγκεκριμένες αερογραμμές πρέπει να κάνεις μόνος σου check in βάζοντας σε ενα μηχάνημα το διαβατήριο ή την ταυτότητα(η οποία ΘΑ έπρεπε να είναι πχ οπως τις σουηδικές σαν πιστωτική κάρτα). Οι ελληνικές δεν μπαίνουν στο μηχάνημα και είναι μεγάλη διαδικασία. Εγώ έχω βγάλει και διαβατήριο.
Για τώρα Πολωνία θα πάω με Λεωφορείο μου πε η φίλη μου ότι το πρόβλημα είναι στη Σερβία γιατί ζητάνε διαβατήριο..Αυτό για την κάρτα του πολίτη που είναι και διαβατήριο με εξυπηρετεί??Έχουν ακουστεί και διάφορα..Γιατί είναι και ακριβά τα διαβατήρια 70 και ευρώ
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε: στις 00:48, 10-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Jack of Spades
Παίδες έχετε καμία πρόταση για προορισμό εξωτερικού το τετραήμερο της 25ης Μαρτίου (σχετικά κοντά και οικονομικά γιατί το πολύ χρήμα θα φύγει το Πάσχα) για 2 άτομα;
Στη θέση σου θα διάλεγα Βαλκάνια...
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,463 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε: στις 20:46, 10-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Στη θέση σου θα διάλεγα Βαλκάνια...
Μάλλον για εκεί το κόβω φίλε (συγκεκριμένα Βελιγράδι)...το κρατούσα για να πάω κάποια στιγμή μπάκουρος στις Σέρβες,αλλά αφού μας έκατσε τώρα το "τυχερό" τι να κάνουμε,θα το κάψουμε το χαρτί!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 10-03-14 στις 20:55.
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

O timonierhs έγραψε: στις 22:22, 10-03-14:

Μάλλον για εκεί το κόβω φίλε (συγκεκριμένα Βελιγράδι)...το κρατούσα για να πάω κάποια στιγμή μπάκουρος στις Σέρβες,αλλά αφού μας έκατσε τώρα το "τυχερό" τι να κάνουμε,θα το κάψουμε το χαρτί!
Κρίμα γιατί απ'οτι ξερω απο φίλους, οι Σέρβες έχουν μεγάλη αδυναμία στους Έλληνες
1
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 23:02, 10-03-14:

Χωρις διαβατηριο μπαινεις και σε μερικες χωρες εκτος ΕΕ που εχουν συμφωνια για με την Ενωση για το συγκεκριμενο ζητημα, οπως η Ελβετια και η Νορβηγια αν δν κανω λαθος.

Οντως οι ελληνικες ταυτοτητες ειναι ελεεινες και τρισαθλιες. Εγω την εχω λυγισει κιολας για να χωραει στο πορτοφολι
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Jack of Spades έγραψε: στις 13:00, 12-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Οντως οι ελληνικες ταυτοτητες ειναι ελεεινες και τρισαθλιες. Εγω την εχω λυγισει κιολας για να χωραει στο πορτοφολι
Αμ το άλλο που δε μπορείς να πάρεις καινούργια ταυτότητα με τον ίδιο κωδικό που το πας;
Να πω ρε πούστη ότι την έχασα και τον αλλάζεις για να μη πέσω θύμα απάτης πάει στο διάολο,αλλά ρε σερσερή άμα σου την επιστρέψω ΕΓΩ δε μπορώ να κρατήσω το νούμερο μου;Πρέπει ντε και καλά να μου δώσεις άλλο και να τρέχω σε τράπεζες,εφορίες κ.λπ. να αλλάζω τα στοιχεία μου;!
Έχω την ίδια ταυτότητα από τα 15 μου,έχει γίνει πατσαβούρι κανονικό και δεν πάω να την ανανεώσω γι'αυτό το λόγο!

Θα γίνουν ποτέ σαν της Ε.Ε. ή μήπως ονειρεύομαι;
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 15:11, 12-03-14:

Αμ το άλλο που δε μπορείς να πάρεις καινούργια ταυτότητα με τον ίδιο κωδικό που το πας;
Να πω ρε πούστη ότι την έχασα και τον αλλάζεις για να μη πέσω θύμα απάτης πάει στο διάολο,αλλά ρε σερσερή άμα σου την επιστρέψω ΕΓΩ δε μπορώ να κρατήσω το νούμερο μου;Πρέπει ντε και καλά να μου δώσεις άλλο και να τρέχω σε τράπεζες,εφορίες κ.λπ. να αλλάζω τα στοιχεία μου;!
Έχω την ίδια ταυτότητα από τα 15 μου,έχει γίνει πατσαβούρι κανονικό και δεν πάω να την ανανεώσω γι'αυτό το λόγο!

Θα γίνουν ποτέ σαν της Ε.Ε. ή μήπως ονειρεύομαι;
Ιδια περιπτωση εδω. Επειδη η ταυτοτητα μου ειναι μαυρα χαλια (εχει φυγει και το πλαστικο σε πολλα σημεια πλεον) σκεφτηκα να την αλλαξω (ασε που την εχω απο τα 13 μου). Και εφαγα πορτα για τον αριθμο. Τωρα για τις ταυτοτητες της ΕΕ, επειδη πριν λιγο διαστημα πηγα στην αστυνομια σα μαρτυρας για αντικατασταση ταυτοτητας και ρωτησα τον αστυνομικο μου ειπε οτι το σχεδιο παιρνει αναβολη στην αναβολη.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 15-03-14 στις 16:58. Αιτία: split
2
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Jack of Spades έγραψε: στις 15:57, 12-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Ιδια περιπτωση εδω. Επειδη η ταυτοτητα μου ειναι μαυρα χαλια (εχει φυγει και το πλαστικο σε πολλα σημεια πλεον) σκεφτηκα να την αλλαξω (ασε που την εχω απο τα 13 μου). Και εφαγα πορτα για τον αριθμο. Τωρα για τις ταυτοτητες της ΕΕ, επειδη πριν λιγο διαστημα πηγα στην αστυνομια σα μαρτυρας για αντικατασταση ταυτοτητας και ρωτησα τον αστυνομικο μου ειπε οτι το σχεδιο παιρνει αναβολη στην αναβολη.
Γιατί όμως έτσι;Τι έχουν να χάσουν;
Προσωπικά δεν πάει κάπου το μυαλό μου...εσένα;
Κάθε άλλο που θα ησυχάσουν οι μπάτσοι απ'αυτό το μπελά,θα κονομήσουν οι ημέτεροι απ'τα λεφτά για την ανάπτυξη των ηλεκτρονικών υποδομών και θα πάρουν κι οι κυβερνώντες "πόντους"!Win-win!
Παράθεση

Vegasmaster (Σπύρος)

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Vegasmaster έγραψε: στις 16:46, 12-03-14:

4 φορές έχω πάει στην Κωνσταντινούπολή και δεν το μετανιώνω, ξαναπάω τον Απρίλιο που μας έρχεται!
1
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 17:00, 26-02-15:

Το όνειρό μου είναι να πάω Νότια Κορέα
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

O timonierhs έγραψε: στις 17:21, 26-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Σχεδον το ιδιο, απλά εγώ θα προτιμουσα να παω στη Βορεια 8)
1
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 977 μηνύματα.

H Alireza έγραψε: στις 22:53, 26-02-15:

Αν βρω λεφτά θα πάω σίγουρα Ιταλία του χρόνου
1
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

O timonierhs έγραψε: στις 22:31, 27-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Αν βρω λεφτά θα πάω σίγουρα Ιταλία του χρόνου
Έχεις στο πλανο συγκεκριμένες πόλεις ;
Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 977 μηνύματα.

H Alireza έγραψε: στις 23:17, 27-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Έχεις στο πλανο συγκεκριμένες πόλεις ;
Θα ήθελα Ρώμη ή Βενετία αλλά κυρίως ό,τι κάτσει πιο φθηνό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,224 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 12:38, 28-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Πήγε ο ξάδερφος μου. Είπε ήταν πολύ ωραία.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,943 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 14:37, 28-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
Θα ήθελα Ρώμη ή Βενετία αλλά κυρίως ό,τι κάτσει πιο φθηνό

Να πας! Η Ρώμη αξιζει πραγματικα,ειναι υπέροχη πόλη! Και η Βενετία ειναι πανέμορφη,ειδικα το βραδυ ειναι σαν παραμύθι. Αλλα πιστεύω οτι αν θες να μείνεις σε ενα απο αυτα τα δυο μέρη για καποιες μέρες,θα έπρεπε να επιλέξεις Ρώμη. Ειναι το κατι αλλο..
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 931 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 22:55, 02-04-18:

Έχει πάει κανείς Βιέννη; Πότε αξίζει να πας; Έχει πράγματα να δείς; Μέσα σε ένα 4ήμερο τι μπορείς - προλαβαίνεις να δεις;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια