Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,963 μέλη και 2,478,080 μηνύματα σε 78,924 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 361 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Book Club

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,147 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 10:32, 16-07-19:

Γεια σας!

Αναρωτιέμαι εδώ και καιρό, αν θα ενδιαφερόταν κόσμος από το στέκι, να κάνουμε μία στεκίτικη λέσχη ανάγνωσης. Τουτέστιν, πέφτουν προτάσεις για βιβλία, αποφασίζουμε συλλογικά (γιατί είμαστε και δημοκράτες) ποιο θέλουμε να διαβάσουμε, ορίζουμε ένα εύλογο χρονικό διάστημα και επιστρέφουμε στο θέμα για συζήτηση.

Τι λέτε;!
1
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,581 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 10:45, 16-07-19:

Αα τι ωραία, το κάνουμε και στο πανεπιστήμιο αυτό στην λογοτεχνική λέσχη. I'm in!
1
Παράθεση

Wrong (αβάπτιστη)

Δραστήριο Μέλος

H αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H Wrong έγραψε: στις 11:20, 16-07-19:

Γεια σας!
Είναι υπέροχη ιδέα αλλά δεν ξέρω αν θα κατορθώσω να είμαι συνεπής. Διαβάζω πολύ άτακτα τον τελευταίο χρόνο.
1
Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,147 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 12:28, 16-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Αα τι ωραία, το κάνουμε και στο πανεπιστήμιο αυτό στην λογοτεχνική λέσχη. I'm in!
Tέλεια!
Αρχική Δημοσίευση από Wrong
Γεια σας!
Είναι υπέροχη ιδέα αλλά δεν ξέρω αν θα κατορθώσω να είμαι συνεπής. Διαβάζω πολύ άτακτα τον τελευταίο χρόνο.
Νομίζω, ότι αν επιλέξουμε κάτι "διαχειρίσιμο" σαν πρώτη απόπειρα, όχι δηλαδή κανένα θηρίο 700 σελίδων, θα είναι πιο εύκολο για όλους μας ^^

Έχετε καμία πρόταση για βιβλία; Ενδεχομένως, αν πέσουν τίτλοι στο "τραπέζι" να ενδιαφερθεί και άλλος κόσμος.

Προτείνω την Δίκη του Κάφκα, γιατί θέλω εδώ και καιρό να την ξαναδιαβάσω

Και το Περί Τυφλότητος του Σαραμάγκου.
1
Παράθεση

Wrong (αβάπτιστη)

Δραστήριο Μέλος

H αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H Wrong έγραψε: στις 12:33, 16-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
Προτείνω την Δίκη του Κάφκα, γιατί θέλω εδώ και καιρό να την ξαναδιαβάσω

Και το Περί Τυφλότητος του Σαραμάγκου.
Τη Δίκη κι εγώ έχω 10 χρόνια που τη διάβασα και θέλω να την ξαναδιαβάσω! Το Περί Τυφλότητος δεν το έχω διαβάσει αλλά είναι μέσα σε αυτά που θέλω, οπότε μέσα.
Θα προτείνουμε συγκεκριμένες εκδόσεις/γλώσσες; Ρωτάω επειδή τη Δίκη την έχω στα αγγλικά.
Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H Eileen έγραψε: στις 12:41, 16-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Wrong
Τη Δίκη κι εγώ έχω 10 χρόνια που τη διάβασα και θέλω να την ξαναδιαβάσω! Το Περί Τυφλότητος δεν το έχω διαβάσει αλλά είναι μέσα σε αυτά που θέλω, οπότε μέσα.
Θα προτείνουμε συγκεκριμένες εκδόσεις/γλώσσες; Ρωτάω επειδή τη Δίκη την έχω στα αγγλικά.
Νομίζω για λόγους ευκολίας και οικονομίας θα ήταν καλύτερο να μην έχουμε τέτοιους περιορισμούς. Τα δύο αυτά βιβλία που συζητάμε προς το παρόν, μπορεί να τα βρει κανείς δωρεάν στο διαδίκτυο και να μην μπει σε έξοδα. Έτσι είναι πιο εύκολη η συμμετοχή για όλους =)
1
Παράθεση

Wrong (αβάπτιστη)

Δραστήριο Μέλος

H Wrong έγραψε: στις 12:49, 16-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
Νομίζω για λόγους ευκολίας και οικονομίας θα ήταν καλύτερο να μην έχουμε τέτοιους περιορισμούς. Τα δύο αυτά βιβλία που συζητάμε προς το παρόν, μπορεί να τα βρει κανείς δωρεάν στο διαδίκτυο και να μην μπει σε έξοδα. Έτσι είναι πιο εύκολη η συμμετοχή για όλους =)
Συμφωνώ απόλυτα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • e-book - Από alexandrosmf
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικές Επιστήμες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-08-15 στις 00:15.
    • Πωλείται TEACHER'S BOOK και STUDENT'S book για lower (ADVENTURES 5, boukouvalas) - Από angelina001
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αγγελίες Βιβλίων.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-08-13 στις 02:54.
    • The Book of Eli (2010) - Από moonlight
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-01-10 στις 10:38.
    • New Tolkien Book To Be Published In May 09 - Από Ηλίας
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-05-09 στις 21:23.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα