Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,245 μέλη και 2,424,619 μηνύματα σε 75,709 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 319 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι σεξουαλικές προτιμήσεις έχετε;

Τι σεξουαλικές προτιμήσεις έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 323)
Αμιγώς ετεροφυλόφιλος
232
71,83%
Κυριως ετεροφυλοφιλος με οποιοδηποτε ομοφυλοφιλικη δραστηριοτητα αμιγώς περιστασιακη
18
5,57%
Κυριως ετεροφυλοφιλος με οποιοδηποτε ομοφυλοφιλικη δραστηριοτητα όχι αμιγώς περιστασιακη
4
1,24%
Αμφιφυλόφιλος
14
4,33%
Κυρίως ομοφυλοφιλος με οποιαδηποτε ετεροφυλοφιλικη δραστηριοτητα οχι αμιγώς περιστασιακη
4
1,24%
Κυρίως ομοφυλοφιλος με οποιαδηποτε ετεροφυλοφιλικη δραστηριοτητα αμιγώς περιστασιακη
6
1,86%
Ομοφυλόφιλος
22
6,81%
Κουμπάκιας
21
6,50%
Ασέξουαλ
2
0,62%
Πανσέξουαλ
0
0%

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 14:25, 22-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
@Kουε Ευχαριστω πολυ

@Γιαννης Οχι δεν μου ειναι ευκολο, δεν γινεσε εσυ στην θεση μου;
Δεν γίνετε ρε κρονάκο πρόλαβα και παντρεύτηκα, καλά τι να κάνουμε θα πρέπει να τα αλλάξουμε !
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε: στις 14:45, 22-02-06:

ετερό.
το σκεφτομουν κιολας , για να δωσω λιγο σασπενς στη ζωη μου, αλλα μετα καταλαβα............
μου αρεσουν τα αγορια.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Leviathan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Leviathan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H Leviathan έγραψε: στις 15:24, 22-02-06:

Τι σεξουαλικες προτιμησεις εχουμε, ή θα θελαμε να εχουμε ? Η δημοσκοπηση αφορα το 1ο, αλλα και το 2ο θα ηταν ενδιαφερον, δεδομενου οτι δεν διαλεγουμε τις προτιμησεις μας, αλλα ειναι αυτες που ειναι. Εγω πχ θα ηθελα να ημουν αμφιφυλοφιλη. Αυτη ειναι η πιο λογικη επιλογη (αν οντως μπορουσαμε να διαλεξουμε/ αποφασισουμε εμεις οι ιδιοι). Γιατι να αποκλειουμε τον μισο πληθησμο απο υποψηφιο συντροφο? Δεν φτανει που εχουμε καποιες προτιμησεις (πχ ηλικια, υψος, βαρος, βλεμμα, χαμογελο, χιουμορ, ειλικρινεια και ενα σωρο αλλα), αμα βαζουμε και φυλο, τοτε με ενα μονο απο τα κριτηρια κοβουμε τις μισες υποψηφιοτητες. Λογικα, ειναι παντελως ασυμφορο...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zxr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O zxr έγραψε: στις 16:07, 22-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Leviathan
...δεδομενου οτι δεν διαλεγουμε τις προτιμησεις μας, αλλα ειναι αυτες που ειναι.
Δεν το κατάλαβα αυτό. Από τη στιγμή που μιλάμε για τις προτιμήσεις μας εξυπακούεται ότι έχουμε κατασταλάξει σε αυτές μόνοι μας και δεν μας τις έχουν επιβάλλει.

Εγω πχ θα ηθελα να ημουν αμφιφυλοφιλη.
Και ποιος σε εμποδίζει;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε: στις 16:11, 22-02-06:

Για το 1ο μαλλον εννοει οτι δεν ειναι αποτελεσμα επιλογης λογο καποιων κριτηριων αλλα οπως προκυπτει μεσα απο την ζωη μας.
Για το 2ο μαλλον εννοει οτι δεν της αρεσει καθως ο ευατος της δεν της υπαγορευει κατι τετοιο αλλα αν ητανε αλλιως τα πραματα και μπρουσε να διαλεξει θα διαλεγε το 2ο.
Παράθεση

Leviathan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Leviathan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H Leviathan έγραψε: στις 17:58, 22-02-06:

...δεδομενου οτι δεν διαλεγουμε τις προτιμησεις μας, αλλα ειναι αυτες που ειναι.
Αρχική Δημοσίευση από zxr
Δεν το κατάλαβα αυτό. Από τη στιγμή που μιλάμε για τις προτιμήσεις μας εξυπακούεται ότι έχουμε κατασταλάξει σε αυτές μόνοι μας και δεν μας τις έχουν επιβάλλει.
το οτι δεν μας τις εχουν 'επιβαλλει' παιζεται... Αν και η επιβολη (η εστω ψυχολογικος πολεμος/εξαναγκασμος) αφορα μονο στο τι κανουμε και οχι στο τι σκεφτομαστε..

Στο θεμα μας τωρα.. Παραξενευομαι που δεν ηταν κατανοητο αυτο που εγραψα. Νομιζα οτι ειναι προφανες, και το ξερει ολος ο κοσμος ουτως ή αλλως. Εννοουσα οτι, ναι μονοι μας 'κατασταλαζουμε'. Δεν λεμε ομως, οταν κασταλλαζουμε, "χμμ εχω 3 δυνατοτητες. Τι να προτιμησω? Να αποφασισω να μου αρεσουν οι αντρες, οι γυναικες, και τα δυο ? Ας διαλεξω να μου αρεσουν οι αντρες." Οχι. Λεμε πχ "χμμ βλεπω οτι μου αρεσουν οι αντρες." (Αρα, ειμαι ετεροφυλοφιλη αν ειμαι γυναικα, και ομοφυλοφιλος αν ειμαι αντρας)". Το αν θα μας ελκυουν ατομα του αλλου φυλου, του ιδιου, ή και των δυο, ειναι προκαθορισμενο, και δεν ειναι στο χερι μας, να το αποφασισουμε. Για αυτο και 'κατασταλαζουμε' μια φορα μονο (δηλ 'καταλαβαινουμε' προς τα που φυσαει ο ανεμος, στην περιπτωση μας. Αν ηταν θεμα αποφασης, συνειδητης επιλογης, θα μπορουσαμε καλλιστα να αλλαζουμε 'στρατοπεδο' καθε τοσο...).

Εγω πχ θα ηθελα να ημουν αμφιφυλοφιλη.
Αρχική Δημοσίευση από zxr
Και ποιος σε εμποδίζει;
Μα τι ερωτηση ειναι αυτη ? Προφανως με εμποδιζει το γεγονος οτι δεν με ελκυουν ερωτικα οι γυναικες. Αμα ειναι να παω να κανω καταναγκαστικα εργα, τι να το κανω ???
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε: στις 18:22, 22-02-06:

Παραφράζοντας αυτό που λέει και ο O'Zorgnax κάτω από το avatar του για το αλκοόλ, οι γυναίκες είναι η πηγή και η λύση στα περισσότερα (μπορεί και σε όλα) προβλήματά μας, τι να κάνουμε...
Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε: στις 19:05, 22-02-06:

Straight φυσικά
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 19:26, 22-02-06:

Μια απ'τα ίδια κι εγώ παιδιά,ετεροφυλόφιλος
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 22:19, 22-02-06:

εγώ έχω κανονικές σεξουαλικές προτιμήσεις. Μη σας πω και ορθοκανονικές.
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 22:25, 22-02-06:

Γυναικες!
αχχχχ!!!
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 22:31, 22-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
εγώ έχω κανονικές σεξουαλικές προτιμήσεις. Μη σας πω και ορθοκανονικές.
Χμμμ, έχεις κάνει ορθοκανονικοποίηση? Χρησιμοποίησες τη μέθοδο Gram-Schmidt
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 01:20, 23-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Και μετά μου λες οτι δεν διαβάζεις!!
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 01:45, 23-02-06:

όπα όπα όπα!
ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ!???!?

δε μου λες εσύ αδέσποτο, γυναίκα 20 χρονών, διαβαστερή σε κόβω.... τι σεξουαλικές προτιμήσεις έχεις?

Δε περνάς από αθήνα να τις συζητήσουμε λιγάκι και μετά να τις κάνουμε και πράξη (γιατί ως γνωστόν η διαφορά θεωρίας πράξης είναι τεράστεια )

φιλικά πάντα ... (σχεδόν κολλητά θα έλεγα) θείο βρέφος.
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 06:59, 23-02-06:

Πάντως το προσέξατε ότι ο ένας που ψήφισε ομοφυλόφιλος δεν σχολίασε στο φόρουμ; Είναι ο φόβος του στιγματισμού άραγε;
Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε: στις 07:21, 23-02-06:

Καλημέρα!Λογικά να κρίνω ότι ακόμα δεν ξύπνησες καλά ή δεν διάβασες το θέμα προσεκτικά και βιάστηκες να απαντήσεις (ψυχολογώ την κατάσταση αντί εσού )
Σελίδα 2,πρώτο πόστ
O καθείς βάζει στο κρεβάτι του όποιον θέλει και δεν μας πέφτει λόγος και δεν ντρέπονται όσοι έχουν διαφοροποιήσεις να μας το αναφέρουν,είμαστε φιλελεύθερο forum
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 08:43, 23-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS
Πάντως το προσέξατε ότι ο ένας που ψήφισε ομοφυλόφιλος δεν σχολίασε στο φόρουμ; Είναι ο φόβος του στιγματισμού άραγε;
Και ομως το σχολιασε... ξανα κοιταξε τα ποστ
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 10:55, 23-02-06:

Michele ένα μάθημα διάβασα, και γυρίζω και το κάνω θέμα χι χι χι
Θείο βρέφος, μάλλον πρέπει να ψάξεις κάπου αλλού, γιατί σε πρόλαβε άλλος
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

O theio_vrefos έγραψε: στις 12:59, 23-02-06:

Θείο βρέφος, μάλλον πρέπει να ψάξεις κάπου αλλού, γιατί σε πρόλαβε άλλος
λεπτομέριες.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,256 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 21:19, 24-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS
Εγώ ψήφισα και σχολίασα αντίστοιχα.
Γενικά, πιστεύω πως είμαστε ένα forum που τα μέλη έχουν κάποιο επίπεδο. Όσοι και να δουλώσουν ακόμα ομοφιλόφυλοι ή bi δεν πιστεύω να στιγματιστούν.
Αν κάποιος δε θέλει να το δηλώσει, δικαίωμά του.
Ούτως η άλλως μέχρι στιγμής έχουν ψηφίσει και 35 ετεροφιλόφυλοι αλλά δεν έχουν σχολιάσει όλοι τους.

-petros
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 25-02-06 στις 02:52.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος