Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,241 μέλη και 2,424,176 μηνύματα σε 75,690 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 361 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προφυλάξεις

Παίρνετε προφυλάξεις στις ερωτικές σας επαφές;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 132)
Πάντοτε
56
42,42%
Δεν παίρνω μόνο σε μακροχρόνιες σχέσεις κι αφού έχουν προηγηθεί εξετάσεις
24
18,18%
Παίρνω, μέχρι να αποφασίσω ότι θέλω να κάνω παιδί
19
14,39%
Πάντοτε, πριν τον γάμο
4
3,03%
Πάντοτε, εκτός από κάποια "ατυχήματα" που είχα
6
4,55%
Μόνον όταν το ζητήσει ο/η συντροφός μου.
2
1,52%
Μόνον με περιστασιακούς ερωτικούς συντρόφους.
6
4,55%
Για λίγο καιρό στην αρχή της σχέσης. Μετά τραβιέται/μαι.
11
8,33%
Ποτέ! Δεν πιστεύω ότι χρειάζονται ή ότι με προστατεύουν.
4
3,03%

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,042 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 14:32, 25-06-07:

Θα βάλω και Δημοσκόπηση, το είχα σκοπό. Ψάχνω λίγο τις ερωτήσεις στο κεφάλι μου (με διακοπές διότι δουλεύω παράλληλα)
Όποιος θέλει να βοηθήσει ας στείλει PM.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 14:35, 25-06-07:

Μήπως κάτι σε στιλ... 1. ναι, κάνω χωρίς προφύλαξη τακτικά... 2. Ναι, το έχω κάνει αλλά ποτέ ξανά... 3. ανι, έτυχε μία φορά... κλπ;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 15:40, 25-06-07:

έχω κάνει, μετά από μεγάλο διάστημα με τον πρώην σύντοφό μου, αλλά με όλους τους άλλους ανεξαιρέτως με προφύλαξη.
φυσικά εκτός των σμν υπάρχει κ η πιθανότητα εγκυμοσύνης...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:42, 25-06-07:

Εγώ ψήφισα πάντοτε, αλλά άλλο το τώρα... κι άλλο κάτι βλακείες που έκανα...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 15:44, 25-06-07:

Στις προφυλάξεις συμπεριλαμβάνονται και τα αντισυλληπτικά; (διότι απο ΣΜΝ δεν προφυλάσσουν)
Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε: στις 16:30, 25-06-07:

Είναι ουσιαστικά ο δεύτερος άνδρας στη ζωή μου που κάνω χωρίς προφύλαξη με κάθε συνέπεια.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:32, 25-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Στις προφυλάξεις συμπεριλαμβάνονται και τα αντισυλληπτικά; (διότι απο ΣΜΝ δεν προφυλάσσουν)
Εγώ θα 'λεγα ναι, αλλά ΑΝ έχουν προηγηθεί εξετάσεις και μιλάμε για μακροχρόνια σχέση...

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
Είναι ουσιαστικά ο δεύτερος άνδρας στη ζωή μου που κάνω χωρίς προφύλαξη με κάθε συνέπεια.
Τι εννοείς με κάθε συνέπεια;
Γιατί ακούγεται σα να ήταν όχι και τόσο ανεπιθύμητο, αν "κατά τύχη" έμενες.

Επίσης, ελπίζω να έχετε κάνει εξετάσεις...
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 16:35, 25-06-07:

Βασικά δεν χρησιμοποιούμε καμία προφύλαξη απο την πρώτη μας επαφή, άν και δεν με πολυκαλήπτει κάποιο απο τα παραπάνω έβαλα ότι στις αρχές και μετά τραβιέτε, άν και δεν είναι 100% αυτό αυτό έβαλα, πάντος κανένα μέτρο δεν πήρα ποτέ μου, δεν χρειάστηκε άλοστε, ήταν ο πρότος μου και εκείνος είχε περάσει χειρουργείο και ήταν πεντακάθαρός στις εξετάσεις.

Αν ήταν αλιώς τα πράγματα θα κάναμε και οι δύο εξετάσεις για να παντρευτούμε, όχι ότι δεν θα το παντρευόμουνα απλά για να γνωρίζω γενικά τα πάντα για εκείνον και εκείνος για μένα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 16:46, 25-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Εγώ θα 'λεγα ναι, αλλά ΑΝ έχουν προηγηθεί εξετάσεις και μιλάμε για μακροχρόνια σχέση...
Κοίτα, στην περίπτωση μου, δεν έχουμε κάνει εξετάσεις αλλά ήμουν η πρώτη του και ήταν ο πρώτος μου. Και είναι μακροχρόνια σχέση. Θεωρείται οτι παίρνουμε προφυλάξεις ή όχι;
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 16:49, 25-06-07:

Κοίτα, στην περίπτωση μου, δεν έχουμε κάνει εξετάσεις αλλά ήμουν η πρώτη του και ήταν ο πρώτος μου. Και είναι μακροχρόνια σχέση. Θεωρείται οτι παίρνουμε προφυλάξεις ή όχι;
Συγνώμη που μπλέκομαι άλλα προσωπικά δεν θα έπερνα, μόνο στην περίπτωση φοβίας εγγυμοσίνης κατα τα άλλα δεν θα έπερνα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 16:50, 25-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Συγνώμη που μπλέκομαι άλλα προσωπικά δεν θα έπερνα, μόνο στην περίπτωση φοβίας εγγυμοσίνης κατα τα άλλα δεν θα έπερνα
Ούτε εμείς χρησιμοποιούμε προφυλακτικό, μόνο αντισυλληπτικά για λόγους εγκυμοσύνης.
Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε: στις 16:51, 25-06-07:

Τι εννοείς με κάθε συνέπεια;
Γιατί ακούγεται σα να ήταν όχι και τόσο ανεπιθύμητο, αν "κατά τύχη" έμενες.

Επίσης, ελπίζω να έχετε κάνει εξετάσεις...
Έχουμε κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις και προσέχουμε και οι δύο. Αν προκύψει κάτι, ναι δεν θα είναι ανεπιθύμητο αλλά και οι δύο είμαστε υπέρ των φυσικών εξελίξεων και όχι στα "αν προκύψει.." (και καλά). Προσέχει ιδιαίτερα.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:53, 25-06-07:

Δεν ξέρω να σου πω...

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
Έχουμε κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις και προσέχουμε και οι δύο. Αν προκύψει κάτι, ναι δεν θα είναι ανεπιθύμητο αλλά και οι δύο είμαστε υπέρ των φυσικών εξελίξεων και όχι στα "αν προκύψει.." (και καλά). Προσέχει ιδιαίτερα.
Δεν είναι ανεπιθύμητοοο; Αχααα! Άρα δεν ισχύει ένα παλιό σου θεματάκι, εεε;
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 16:56, 25-06-07:

Ούτε εμείς χρησιμοποιούμε προφυλακτικό, μόνο αντισυλληπτικά για λόγους εγκυμοσύνης.
Πιστέυω ότι αφού ξέρετε ο ένας τον άλλο δεν υπάρχει πρόβλημα, πάντα δική μου γνώμη λέω έτσι; εδώ εγώ που είμουν παρθένα και άντρας πήγε με άλλες άσχετα που τον παντρέυτηκα πάλι χωρίς προφύλαξη είμαστε, όχι ότι δεν υπάρχει ανάγκη αυτής στις ελέυθερες σχέσης, μην το ξεφτηλήσουμε κιόλας άλλα στην περίπτωση σου και εγώ αυτό θα έκανα
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:58, 25-06-07:

Μάνια μου, αν ο άλλος έχει εμπειρία, ΠΡΕΠΕΙ να έχουν προηγηθεί εξετάσεις. Απλά πρέπει.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 17:00, 25-06-07:

Μάνια μου, αν ο άλλος έχει εμπειρία, ΠΡΕΠΕΙ να έχουν προηγηθεί εξετάσεις. Απλά πρέπει.
Αυτό είναι στάνταρ καμάρι μου, δεν το συζητω
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:02, 25-06-07:

Α οκ, γιατί κατάλαβα ότι ο άντρας σου δεν εκανε...
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 17:15, 25-06-07:

Παιδιά καλό είναι να τηρούνται τα απαραίτητα μέτρα.Όσο κι αν ακούγεται περίεργο δεν είναι να παίζεις με αυτά τα θέματα, παίζεις με την ζωή σου.Από τη στιγμή δε όμως που υπάρχουν διαπιστευτήρια περί των παρασήμων που δεν κουβαλάει κανείς εκ των δύο τότε περνάει το ζευγάρι σε άλλη διάσταση
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 17:27, 25-06-07:

Α οκ, γιατί κατάλαβα ότι ο άντρας σου δεν εκανε...
Εκανε έγχήρηση πρίν το γάμο και ήταν καθαρός στις εξετάσεις οπότε είμουν μια χαρά
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 22:04, 25-06-07:

'Εχω κάνει κι εγώ την βλακεία μου στο παρελθόν
Πλέον πάντα προφυλακτικό στην αρχή και κάνω και σαν υστερικιά γι' αυτό το θέμα...
Το προφυλακτικό θα βγει μόνο μετά από εξετάσεις και από τους δύο...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος