Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,641 μέλη και 2,466,318 μηνύματα σε 78,285 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 423 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φιλικός καφές ή ραντεβού;

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,499 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 22:30, 03-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από lkjhgfdsa
Παίδες, δε σχολίασα το θέμα του καφέ, αλλά ξεκομμένα το παρακάτω:
Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Η μοναδικη περιπτωση να εισαι με κοπελα φιλος και αυτη η κοπελα να μην ειναι η αδερφη σου, ειναι να γνωριζεστε απο μωρα παιδια και οποτε να εχει δημιουργηθει σταδιακα μια αδελφικη παλι σχεση..
Χε! Και αυτή η περίπτωση μπορεί πολύ εύκολα να οδηγήσει σε μια όμορφη ερωτική σχέση. (Κάτι ξέρουμε κι εμείς...).

Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

nymphet

Δραστήριο Μέλος

H nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 201 μηνύματα.

H nymphet έγραψε: στις 00:18, 04-06-16:

Αυτό με την ηλικία ίσως παίζει κάποιο ρόλο.Αμα σου ρίχνει ο άλλος τα διπλάσια χρόνια και σου μυρίζει πέσιμο,μάλλον δε θέλει να παίξετε τις κουμπάρες.
Κάποιες φορές πρέπει να εμπιστεύεσαι και το ένστικτο I guess
1
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 14:49, 04-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από lkjhgfdsa
Παίδες, δε σχολίασα το θέμα του καφέ, αλλά ξεκομμένα το παρακάτω:
Για μενα εχει διαφορα ο φιλος απο το μελος της κοινης παρεας ή τον γνωστο.
1
Παράθεση

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε: στις 15:01, 04-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Για μενα εχει διαφορα ο φιλος απο το μελος της κοινης παρεας ή τον γνωστο.
Πλέον δεν είμαι σίγουρος αν μιλάμε επί του ιδίου θέματος. Ειλικρινά, όμως.
Παράθεση

GTR-890

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε: στις 00:49, 18-08-17:

Παιδια, οταν λες σε καποιον παμε για καφε εγω πρεπει να πληρωσω και οχι ο καθενας ξεχωριστα ,δηλαδη ειναι σαν κερασμα ?
Παράθεση

Lancelot

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε: στις 00:57, 18-08-17:

Αν αυτος ο καποιος ειναι καποιος για τον οποιο αισθανεσαι κατι .... ε συνηθως( παντα ) πληρωνεις εσυ σαν κερασμα πες το ... αλλα ειναι ο αγραφος νομος.
Αν δεν ειναι της πανω κατηγοριας ο,τι νιωσεις εκεινη τη στιγμη...
Παράθεση

GTR-890

Πολύ δραστήριο μέλος

O GTR-890 έγραψε: στις 01:05, 18-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
Αν αυτος ο καποιος ειναι καποιος για τον οποιο αισθανεσαι κατι .... ε συνηθως( παντα ) πληρωνεις εσυ σαν κερασμα πες το ... αλλα ειναι ο αγραφος νομος.
Αν δεν ειναι της πανω κατηγοριας ο,τι νιωσεις εκεινη τη στιγμη...
Για φιλο ας πουμε , π.χ τον περνω τηλ και λεω παμε για καφε τοτε πρεπει να τον κερασω?(οι γονεις μου ειπαν σε τετοιες περιπτωσεις αυτος που τον καλει πληρωνει και μετα πηγαινει εναλλαξ)
Παράθεση

Lancelot

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε: στις 01:12, 18-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από GTR-890
Για φιλο ας πουμε , π.χ τον περνω τηλ και λεω παμε για καφε τοτε πρεπει να τον κερασω?(οι γονεις μου ειπαν σε τετοιες περιπτωσεις αυτος που τον καλει πληρωνει και μετα πηγαινει εναλλαξ)
εξαρταται, αν εχεις να τον δεις καιρο πχ. βρισκεστε σε αλλες πολεις και κρατατε μια επαφη καλο ειναι να τον κερασεις
Παράθεση

GTR-890

Πολύ δραστήριο μέλος

O GTR-890 έγραψε: στις 01:19, 18-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
εξαρταται, αν εχεις να τον δεις καιρο πχ. βρισκεστε σε αλλες πολεις και κρατατε μια επαφη καλο ειναι να τον κερασεις
καθημερινος φιλος?
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 01:27, 18-08-17:

Όχι, δεν είναι απαραίτητο. Σ' αυτή τη περίπτωση it's up to you αν θα κεράσεις ή όχι - αν το αισθάνεσαι και θες να κεράσεις, δηλαδή. Αντίστοιχα και για τον άλλο - αν θέλει να σε κεράσει ή όχι.
2
Παράθεση

Lancelot

Αποκλεισμένος χρήστης

O Lancelot έγραψε: στις 01:29, 18-08-17:

καθημερινος φιλος?
οταν λες καθημερινος , βγαινετε που και που ,
δεν εχεις κατι να χασεις αμα κερασεις ισα ισα που ο αλλος απο τη μερια του θα <<αναγκαστει>> να σε κερασει την επομενη φορα
αμα ομως ειστε <<κολλητοι>> και να μην κερασεις δεν εγινε κατι
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2,379 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 03:14, 18-08-17:

ο καθένας πληρώνει τον καφέ του
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 10:00, 18-08-17:

Όχι ρε παιδιά Να πω στο φίλο μου να πάμε για καφέ και να τον κεράσω κιόλας; Για ποιον λόγο;
7
Παράθεση

GTR-890

Πολύ δραστήριο μέλος

O GTR-890 έγραψε: στις 12:22, 18-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Όχι ρε παιδιά Να πω στο φίλο μου να πάμε για καφέ και να τον κεράσω κιόλας; Για ποιον λόγο;
Ετσι ακουσα για αυτο μπηκα και ρωτησα κατευθειαν , διοτι μου ακουστικε παραξενο
Παράθεση

kaliaart

Νεοφερμένος

H kaliaart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H kaliaart έγραψε: στις 12:40, 18-08-17:

Καλημέρα κι από μένα....λοιπόν κι εγώ πιστεύω ότι για να πάνε για καφέ μονοι τους ένα αγόρι-μια κοπέλα κάτι παίζει.
Όμως, σε μένα που μου έτυχε να μου την πέσει ο αδερφός της φίλης μου και δεν μου άρεσε, απλά αποφεύγω να βρεθούμε μόνοι μας....
Επίσης φέτος που ξαναβρεθήκαμε με ένα παλιό συμμαθητή με κερνούσε συνέχεια και τώρα έχουμε σχέση, και επίσης το είχαν
καταλάβει όλοι πριν από μας.....χαχχχαχα
Και δεν είναι απαραίτητο αν βγεις με ένα φίλο για καφέ να τον κεράσεις κιόλας.... Αυτά....
Παράθεση

Bourgeoisie

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Bourgeoisie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Bourgeoisie έγραψε: στις 14:53, 18-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από kaliaart
Επίσης φέτος που ξαναβρεθήκαμε με ένα παλιό συμμαθητή με κερνούσε συνέχεια και τώρα έχουμε σχέση, και επίσης το είχαν καταλάβει όλοι πριν από μας.....χαχχχαχα
Αυτός μάλλον το είχε καταλάβει εξ αρχής για να σε χρυσώνει τακτικά, κι εσύ μάλλον το είχες καταλάβει εξ αρχής αλλά είσαι πολύ αθώα για τέτοιες σκέψεις.

Αρχική Δημοσίευση από kaliaart
Όμως, σε μένα που μου έτυχε να μου την πέσει ο αδερφός της φίλης μου και δεν μου άρεσε, απλά αποφεύγω να βρεθούμε μόνοι μας....
Δεν σε κέρναγε ο άτιμος ε?
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 14:58, 18-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Ετσι ακουσα για αυτο μπηκα και ρωτησα κατευθειαν , διοτι μου ακουστικε παραξενο
Γιατί είναι παράξενο, βρε παιδιά; Το αισθάνεσαι και το κάνεις, σαν ένδειξη "σ' ευχαριστώ, πέρασα πολύ καλά", ας πούμε. Ένα παραπάνω όταν ξέρεις πως ο/η φίλος/η σου τα φέρνει δύσκολα οικονομικά κι εσύ έχεις περισσότερη άνεση - αρκεί να το κάνεις διακριτικά, για να μην έρθει σε άβολη θέση. Της ίδιας οπτικής είμαι ακόμη και για το έξω μεταξύ ανδρός - γυναικός, που μπορεί να αποσκοπεί στο κάτι παραπάνω από έναν απλό καφέ. Το κέρασμα το νιώθεις και το κάνεις. Το βρίσκω λάθος να το χρησιμοποιείς σαν μέσο για να επιτύχεις το οτιδήποτε (απ' το να ρίξεις την άλλη στο κρεβάτι μέχρι να φανείς ο μπρούκλης τής παρέας ξέρω 'γω).

//Προσωπική μου γνώμη, φυσικά.
1
1
Παράθεση

kaliaart

Νεοφερμένος

H kaliaart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H kaliaart έγραψε: στις 17:36, 18-08-17:

-Bourgeoisie
1) Ε ναι στο γυμνάσιο που ήμασταν ήταν νωρίς για να καταλαβω τέτοια...χαχαχ αυτός μπορεί
2) Εννοείται ότι δεν είναι το θέμα το κέρασμα άλλα είναι
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,063 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 12:06, 19-08-17:

Bασικα ναι όταν ακουσες την άλλη να σου πει ... θα έρθουν και άλλοι στανταρ νομιζει (ειτε σωστα ειτε όχι) ότι θέλεις να της την πέσεις και πάει να σε αποφυγει.
Παράθεση

Bourgeoisie

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Bourgeoisie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Bourgeoisie έγραψε: στις 12:40, 19-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Devil
Bασικα ναι όταν ακουσες την άλλη να σου πει ... θα έρθουν και άλλοι στανταρ νομιζει (ειτε σωστα ειτε όχι) ότι θέλεις να της την πέσεις και πάει να σε αποφυγει.
Γι αυτό της την πέφτεις πριν προλάβει να το πει.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος