Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,633 μέλη και 2,465,998 μηνύματα σε 78,265 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 296 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι σας "τη δίνει" σε έναν άνθρωπο;

nadja1770

Νεοφερμένος

H nadja1770 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H nadja1770 έγραψε: στις 13:02, 23-12-12:

Το να είναι ενοχλητικός!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,743 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 17:30, 28-12-12:

Το να είναι κάποιος γλειψιματίας...
και να του φαίνεται...
6
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 17:56, 28-12-12:

Το να είναι κάποιος γλειψιματίας...
και να του φαίνεται...
και νομιζα οτι με συμπαθουσεεεςς..
1
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,672 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 20:57, 30-12-12:

Το πρήξιμο.
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,672 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 00:21, 12-02-13:

Αυτό που κάνουν μερικοί που σου ξεκινάνε μια ιστορία αναφέροντας πρόσωπα, καταστάσεις και γεγονότα και θεωρούν δεδομένο ότι εσύ τα γνωρίζεις ενώ εσύ δεν έχεις καταλάβει χριστό για τι πράγμα μιλάει αλλά εσύ ταυτόχρονα ντρέπεσαι να ζητήσεις διευκρινίσεις γιατί μετά θα σου ανοίξει μια τεράστια παρένθεση από την οποία θα δημιουργηθούν νέα κενά και μετά θα ξαναχρειαστεί να ξανανοίξει μια άλλη παρένθεση για να σου καλύψει τα νέα κενά και πάει λέγοντας και στο τέλος θα έχετε ξεχάσει για ποιο θέμα μιλούσατε αρχικά δεν είναι εκνευριστικό;
Και επίσης δεν είναι ακόμα πιο εκνευριστικό όταν εκεί που εσύ κουνάς συγκαταβατικά το κεφάλι και πετάς κανένα "ναι, ναι" για να δείξεις ότι παρακολουθείς ...ξαφνικά εκεί που μιλάνε κάνουν κάτι απρόσμενες παύσεις....και περιμένουν να συνεχίσεις εσύ την πρόταση ώστε να επιβεβαιώσουν ότι δεν αφαιρέθηκες από τη συζήτηση;
Και το ακόμα πιο εκνευριστικό δεν είναι όταν εκεί που έχεις βαρεθεί τη ζωή σου ακούγοντας αυτήν την δυσνόητη ιστορία και περιμένεις πότε θα βάλει καμιά τελεία ξαφνικά σου ζητάει και να υπολογίσεις στα γρήγορα με το μυαλό σου κάτι τεράστιες αριθμητικές πράξεις του στυλ 328.8393.939 : 172.702.353 λες και είσαι κομπιουτεράκι ζωντανό;

Καλά σε τέτοιες περιπτώσεις έχω φύγει με θανατηφόρα ημικρανία σε όλο το δεξιό μου ημισφαίριο, ζαλάδες, τάση για εμετό και ένα απίστευτο πόνο στο σαγόνι από το προσποιητό χαμόγελο που ήταν επί ώρες κολλημένο όσες ώρες έβγαζε διάλεξη ο άλλος.
1
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 02:08, 12-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Αυτό που κάνουν μερικοί που σου ξεκινάνε μια ιστορία αναφέροντας πρόσωπα, καταστάσεις και γεγονότα και θεωρούν δεδομένο ότι εσύ τα γνωρίζεις ενώ εσύ δεν έχεις καταλάβει χριστό για τι πράγμα μιλάει αλλά εσύ ταυτόχρονα ντρέπεσαι να ζητήσεις διευκρινίσεις γιατί μετά θα σου ανοίξει μια τεράστια παρένθεση από την οποία θα δημιουργηθούν νέα κενά και μετά θα ξαναχρειαστεί να ξανανοίξει μια άλλη παρένθεση για να σου καλύψει τα νέα κενά και πάει λέγοντας και στο τέλος θα έχετε ξεχάσει για ποιο θέμα μιλούσατε αρχικά δεν είναι εκνευριστικό;
Και επίσης δεν είναι ακόμα πιο εκνευριστικό όταν εκεί που εσύ κουνάς συγκαταβατικά το κεφάλι και πετάς κανένα "ναι, ναι" για να δείξεις ότι παρακολουθείς ...ξαφνικά εκεί που μιλάνε κάνουν κάτι απρόσμενες παύσεις....και περιμένουν να συνεχίσεις εσύ την πρόταση ώστε να επιβεβαιώσουν ότι δεν αφαιρέθηκες από τη συζήτηση;
Και το ακόμα πιο εκνευριστικό δεν είναι όταν εκεί που έχεις βαρεθεί τη ζωή σου ακούγοντας αυτήν την δυσνόητη ιστορία και περιμένεις πότε θα βάλει καμιά τελεία ξαφνικά σου ζητάει και να υπολογίσεις στα γρήγορα με το μυαλό σου κάτι τεράστιες αριθμητικές πράξεις του στυλ 328.8393.939 : 172.702.353 λες και είσαι κομπιουτεράκι ζωντανό;

Καλά σε τέτοιες περιπτώσεις έχω φύγει με θανατηφόρα ημικρανία σε όλο το δεξιό μου ημισφαίριο, ζαλάδες, τάση για εμετό και ένα απίστευτο πόνο στο σαγόνι από το προσποιητό χαμόγελο που ήταν επί ώρες κολλημένο όσες ώρες έβγαζε διάλεξη ο άλλος.

Λολ. Το χω παθει μονο που- δεν ξερω ασυναισθητα το κανω- χανομαι και δεν εχω ακουσει στο τελος λεξη. Οποτε γλιτωνω ημικρανια. Λες ενα ναι ναι ανα διαστηματα και ξαμπερδεψες Οσο για τις πραξεις, πες μου πως τις εκανες.... θα σε πω μαζοχα.
1
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,344 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε: στις 11:17, 12-02-13:

Κι εμένα μου χει συμβεί αυτό
Γενικά μου τη δίνουν πααααααααααααααααρα πολύ αυτοί που στη ζωή τους ψάχνουν απλά ανθρώπους για δήθεν φίλους με μοναδικό σκοπό να εκπληρώσουν το συμφέρον τους....Και άντε αυτό να πάει στο καλό...αλλά πραγματικά μου τη δίνει ακόμα περισσότερο πόσο καταπληκτικά τα καταφέρνουν να το παίξουν φίλοι "πραγματικοί" ώστε να μην τους πάρεις χαμπάρι και όταν καταλάβουν ότι έχουν πάρει αυτό που θέλουν από σένα ή ότι εσύ τελικά δεν τους το πρόσφερες, εξαφανίζονται έτσι απλά...
Μία απορία έχω:δεν νιώθουν τίποτα;
Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε: στις 11:47, 12-02-13:

Η ασυνέπεια και το ψέμα πάνω απ'όλα.
2
Παράθεση

sisoula

Νεοφερμένος

H sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H sisoula έγραψε: στις 20:27, 21-02-13:

Το ψέμα να το έχει κάτω από την γλώσσα και να σε κοροιδεύει μπροστά στα μάτια σου. Επίσης όταν συνέχεια περηφανεύται και είναι αφυψηλού!
1
Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε: στις 08:48, 24-04-13:

Στα ψηλά σκαλιά του βάθρου, ίσως και χρυσό μετάλλιο, σίγουρα και η υποκρισία. Στα λόγια να διατυμπανίζει συνέπεια και αλήθεια και στις πράξεις να επιδεικνύει ασυνέπεια και ψέματα. Αλλά αυτά τα τρία, υποκρισία-ασυνέπεια-ψέματα, πάνε πακέτο τελικά. Στα ιταλικά υπάρχει μια ωραία παροιμία "Tra il dire e il fare c'e di mezzo il mare", από το να πεις ως το να κάνεις μεσολαβεί η θάλασσα.

Μπα, αργυρό μετάλλιο. Το χρυσό το κερδίζει, άνευ συναγωνισμού, η ΣΙΩΠΗ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη italian : 24-04-13 στις 09:08.
1
Παράθεση

Felid

Διακεκριμένο μέλος

H Felid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Felid έγραψε: στις 12:14, 24-04-13:

• Ψέμα
  • Αλαζονεία
  • Υποκρισία

2
Παράθεση

Marianna97 (Μαριάννα)

Νεοφερμένος

H Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Marianna97 Στην ζωη μου θα ηθελα μια εξοδο κινδυνου έγραψε: στις 14:05, 24-04-13:

Αδιαφορία εγωισμός και ψέμα
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,721 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 16:36, 24-04-13:

Μου την δίνει η αλαζονεία, η υποκρισία, οι υπεκφυγές και το ψέμα πάνω από όλα.
1
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,217 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 17:59, 24-04-13:

Με νευριάζει απίστευτα η υποκρισία και το ψέμα. Άτομα του στιλ μπροστά σου συμπάθειες και τέτοια και από πίσω να σε θάβουν και να λένε διάφορα.
1
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 18:08, 24-04-13:

Μου τι δινουν η ψευτια, η υποκρισια, η αχαριστια...αλλα πανω από όλα μου μου τι δινει ένας συγκεκριμένος τυπός ανθρωπου....ο αριβίστας....
Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Περιβόητο Μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,228 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε: στις 18:09, 24-04-13:

καλα σαν την αλαζονια δεν εχει σπαστικη και το να λεει καποιος ξερεις ποιος ειμαι εγω ???
και εγω του απανταω για καλο στα @@@@@@ μου
σπαστικο ομως πολυ
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,373 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 18:16, 24-04-13:

Να ακούει Justin Bieber.
5
Παράθεση

~julia~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 135 μηνύματα.

H ~julia~ έγραψε: στις 18:28, 24-04-13:

Όταν το παίζουν κάποιοι (εγώ έκανα αυτό, εγώ εκείνο, εγώ πήγα εκεί..) < στα @@ μου μλκα τι έκανες· ηλήθιος αμόρφωτος παραμένεις
Επίσης η υποκρισία ειδικά από κοντινά σου άτομα τέλος ψέματα και η ειρωνεία μου την σπάνε άγρια..
1
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 01:49, 25-04-13:

Μου τη δινει να τσιμπιλογανε απο το πιατο μου, μονο εγω μπορω να το κανω αυτο!
2
Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε: στις 02:09, 25-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Μου τη δινει να τσιμπιλογανε απο το πιατο μου
Πω επιτέλους..Σε όποιον το αναφέρω μου λέει οτι είμαι περίεργη.
Δεν έχω πρόβλημα να μοιραστώ το φαγητό μου.Άς πάρει απο το δικό μου κι ας βάλει στο πιάτο του!Αλλά ΔΕΝ μπορώ να βλέπω μια χερούκλα να προσγειώνεται στο πιάτο μου και να τσιμπολογάει,τρελαίνομαι!Μου έρχεται να το κόψω.
4
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Aleksa, Averkina

Βρείτε παρόμοια