Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,657 μέλη και 2,466,659 μηνύματα σε 78,312 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 483 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με το paypal

vasilakis13 (Βασίλης)

Διάσημο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 692 μηνύματα.

O vasilakis13 έγραψε: στις 21:41, 22-07-13:

τελικα γινεται να βαλουμε χρηματα στο paypal κατευθειαν με καταθεση σε λογαριασμο που μας δινει το paypal,χωρις να συνδεσουμε καποια καρτα?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,121 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 23:30, 22-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από vasilakis13
τελικα γινεται να βαλουμε χρηματα στο paypal κατευθειαν με καταθεση σε λογαριασμο που μας δινει το paypal,χωρις να συνδεσουμε καποια καρτα?
δεν εχεις κοιταξει τις επιλογες που δινει το paypal? μου φαινεται πως γινεται.
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε: στις 23:36, 22-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από vasilakis13
ναι εχει μια διαδικασια που δηλωνεις αριθμό λογαριασμού, αλλά θέλει επιβεβαίωση ταυτότητας νομίζω (λογικό )
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,489 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 14:15, 25-07-13:

Η διαδικασία είναι απλή σχετικά αν και θα πρέπει να περιμένεις 2-3 μέρες. Απλή επιβεβαίωση είναι.
Παράθεση

Balthazor

Περιβόητο Μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 975 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε: στις 19:41, 19-10-13:

To Paypal είναι μόνο για αγορές στο ebay? Ή είναι και για άλλα, και αν ναι πρέπει ο πωλητής (σάιτ ή οτιδήποτε) να έχει σαφή ένδειξη ότι δέχεται μέσω paypal? Τι ισχύει τελικά?
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,121 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 19:45, 19-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Balthazor
To Paypal είναι μόνο για αγορές στο ebay? Ή είναι και για άλλα, και αν ναι πρέπει ο πωλητής (σάιτ ή οτιδήποτε) να έχει σαφή ένδειξη ότι δέχεται μέσω paypal? Τι ισχύει τελικά?
αναγραφεται στα διαφορα σαιτ εαν περιλαμβανεται στους τροπους πληρωμης (και ναι βεβαιως πρεπει να αναφερεται, ακομα και στο ebay μου φαινεται ο καθε πωλητης αναγραφει εαν επιθυμει συγκεκριμενα το paypal οπως και τα υπολοιπα)
παρα πολλα σαιτ το δεχονται και προτιμουν
αλλα οπως το amazon για παραδειγμα δεν το εχει ως επιλογη πληρωμης
κοιταμε τελικα τις payment methods
Παράθεση

Balthazor

Περιβόητο Μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 975 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε: στις 19:57, 19-10-13:

Κατάλαβα, σε ευχαριστώ πολύ!
Απλά είχα την εντύπωση ότι δεν το δέχονται και τόσοι πολλοί...
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 20:02, 19-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Balthazor
Κατάλαβα, σε ευχαριστώ πολύ!
Απλά είχα την εντύπωση ότι δεν το δέχονται και τόσοι πολλοί...
αντιθετως το χρησιμοποιουν πολλοι πωλητες/σαιτ (και πολλα ελληνικα σαιτ το προτιμουν πλεον αντι της αντικαταβολης)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη whitelioness : 19-10-13 στις 20:28.
Παράθεση

alitaki17

Δραστήριο Μέλος

H alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H alitaki17 έγραψε: στις 20:44, 14-07-14:

παιδια σοσ... εχω καταμπερδευτει ..λοιπον αρχικα καλησπερα και απο μενα .Θέλω να κανω αγορες μεσω ιντερνετ απο το εξωτερικο-μεσω paypal.Τωρα για να γινει αυτο πρεπει να βγαλω μια χρεωστικη καρτα που να συνδεεται με το paypal ή μπορω κ χωρις τη καρτα αυτη.? εγω εχω ηδη απο την γενικη τραπεζα μια visa που λεει για e-shopping.Χρησιμοποιω αυτη,τι κανω.? σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει για τις απαραιτητες διαδικασιες.ευχαριστω πολυ
Παράθεση

8theo1

Δραστήριο Μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 201 μηνύματα.

O 8theo1 έγραψε: στις 21:55, 14-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από alitaki17
παιδια σοσ... εχω καταμπερδευτει ..λοιπον αρχικα καλησπερα και απο μενα .Θέλω να κανω αγορες μεσω ιντερνετ απο το εξωτερικο-μεσω paypal.Τωρα για να γινει αυτο πρεπει να βγαλω μια χρεωστικη καρτα που να συνδεεται με το paypal ή μπορω κ χωρις τη καρτα αυτη.? εγω εχω ηδη απο την γενικη τραπεζα μια visa που λεει για e-shopping.Χρησιμοποιω αυτη,τι κανω.? σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος ας με ενημερωσει για τις απαραιτητες διαδικασιες.ευχαριστω πολυ

Οι δικοί μου έχουν μια προπληρωμένη της κύπρου, όταν ήθελα να κάνω αγορές στο ebay μπήκα στην σελίδα τ paypal και έκανα εγγραφή, γενικά θέλει μεγάλη διαδικασία, έρχεται μετά από λίγες μέρες κωδικός που πρέπει να πας να τον πάρεις από την τράπεζα είχαν κρατηθεί και 3 ευρώ και μόλις άνοιξε ο λογαριασμός στ paypal με τον κωδικό που μου έδωσαν από την τράπεζα μου τα επέστρεψαν, μετά ξεκίνησαν οι αγορές
Παράθεση

alitaki17

Δραστήριο Μέλος

H alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H alitaki17 έγραψε: στις 22:19, 14-07-14:

Μαλιστα...καταλαβα... σε ευχαριστω παρα πολυ..
1
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε: στις 00:35, 19-07-14:

Οι κάρτες paypal είναι μέσω τράπεζας; Νομίζω πως μπορείς να αγοράσεις και απο περίπτερο PayPal ενα ποσο που θες ας πουμε και να κανεις ετσι την δουλειά σου. Βέβαια εκτός απο κάρτες δεν γινεται αλλιως να αγοράσεις κατι απο το εξωτερικό ε; Εσείς από ελληνικα σαιτ ποια προτιμάτε;
Παράθεση

8theo1

Δραστήριο Μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 201 μηνύματα.

O 8theo1 έγραψε: στις 07:31, 19-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από ch0c0lαtε.co0kiε
Οι κάρτες paypal είναι μέσω τράπεζας; Νομίζω πως μπορείς να αγοράσεις και απο περίπτερο PayPal ενα ποσο που θες ας πουμε και να κανεις ετσι την δουλειά σου. Βέβαια εκτός απο κάρτες δεν γινεται αλλιως να αγοράσεις κατι απο το εξωτερικό ε; Εσείς από ελληνικα σαιτ ποια προτιμάτε;
Όχι, αυτές από το περίπτερο είναι paysafe. Paypal μπορείς να αποκτήσεις μόνο με κάρτες τράπεζας.
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε: στις 12:04, 19-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από 8theo1
Όχι, αυτές από το περίπτερο είναι paysafe. Paypal μπορείς να αποκτήσεις μόνο με κάρτες τράπεζας.
Α! Μάλιστα. Και με τις paysafe μπορώ να κάνω παραγγελία από εξωτερικό όμως, σωστά; Βασικά αν δεν έχεις μια κάρτα με φράγκα μέσα τι να σου κάνει η paysafe και η paypal, πολύ μπέρδεμα. Το θέμα είναι πως μετά θα πρέπει να πληρώνεις για την κάρτα και τέτοιες σαχλαμάρες.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,489 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 12:31, 19-07-14:

Α! Μάλιστα. Και με τις paysafe μπορώ να κάνω παραγγελία από εξωτερικό όμως, σωστά; Βασικά αν δεν έχεις μια κάρτα με φράγκα μέσα τι να σου κάνει η paysafe και η paypal, πολύ μπέρδεμα. Το θέμα είναι πως μετά θα πρέπει να πληρώνεις για την κάρτα και τέτοιες σαχλαμάρες.
Όχι.

Μην μπερδεύεις τα πάντα με τις πιστωτικές. Καμιά σχέση.

Και με paysafe λίγο δύσκολα να αγοράσεις από εξωτερικό, συνήθως για games και τέτοια χρησιμοποιείται.
1
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε: στις 13:15, 19-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Όχι.

Μην μπερδεύεις τα πάντα με τις πιστωτικές. Καμιά σχέση.

Και με paysafe λίγο δύσκολα να αγοράσεις από εξωτερικό, συνήθως για games και τέτοια χρησιμοποιείται.
Κατάλαβα. Καλυτερα να μην ασχοληθω καν, αν θελω κατι να παραγγειλω θα φροντίσω να ειναι απο ελληνικό σαιτ που δέχονται και αντικαταβολή.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 13:19, 19-07-14:

Λοιπον πας με τα χαρτια σου σε μια τραπεζα, ανοιγεις ενα λογαριασμο ταμιευτηριου και σου βγαζουν επιτοπου χρεωστικη Visa που εχει κατα 90% την αποδοχη της πιστωτικης (εξαιρεση καποια ξενοδοχεια και ενοικιασεις αυτοκινητων). Η χρεωστικη αυτη συνδεεται και με το Paypal και γινεται δεκτη και σχεδον σε ολα τα καταστηματα αντι να κουβαλας μετρητα. Οταν θες αγορες, πας σε ΑΤΜ, βαζεις τα λεφτα και τελειωνεις. Και ξεμπερδευεις μια και καλη.

Κατάλαβα. Καλυτερα να μην ασχοληθω καν, αν θελω κατι να παραγγειλω θα φροντίσω να ειναι απο ελληνικό σαιτ που δέχονται και αντικαταβολή.
Μη φοβασαι τις καρτες, εργαλεια ειναι, δεν δαγκωνουν
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 19-07-14 στις 13:34. Αιτία: merge posts
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε: στις 13:23, 19-07-14:

Δεν το είπα για αυτό.

Κοίτα, είναι απλό. Μια απλή κάρτα ανάληψης φτάνει. Δηλαδή μπορείς να φτιάξεις paypal με απλή κάρτα που πηγαίνεις και τραβάς χρήματα από τον λογαριασμό σου. Δεν χρειάζεσαι τίποτα ειδικό.

Ωστόσο να ξέρεις ότι σε αγορές εκτός ευρωπαϊκής ένωσης πρέπει να προσέχεις το τελωνείο. Την έχω πατήσει 2 φορές.

Γενικά όμως τα ελληνικά e-shop έχουν καλές τιμές.
Παράθεση

8theo1

Δραστήριο Μέλος

O 8theo1 έγραψε: στις 13:28, 19-07-14:

Μπορείς να βγάλεις μία προπληρωμένη και να κάνεις τη δουλειά σου, εγώ με εκείνη παραγγέλνω από το ebay.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 13:32, 19-07-14:

Προπληρωμενη δεν συμφερει γιατι εχει εξοδα φορτισης καθε φορα που βαζεις λεφτα.

Η καλυτερη λυση ειναι ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ

(ακομα καλυτερα ειναι η πιστωτικη γιατι την δεχονται και παντο και βαζεις ατοκες δοσεις)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια