Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,635 μέλη και 2,466,002 μηνύματα σε 78,265 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 164 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σκανταλιές που κάναμε και τι "πιστεύαμε" όταν ήμασταν μικροί

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,572 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 13:45, 08-09-14:

1) Όταν ήμουν μικρος και έβλεπα σε ταινιες ενα ζευγαρι να φιλιεται νομιζα οτι δαγκώνονταν
2) Νομιζα οτι ο νονος μου ειναι ο μαζωνακης (απιστευτη ομοιοτητα ) και καθε φορα που τον εδειχνε η tv ελεγα "Μαμα μαμα ο νονος" xD
3) Νόμιζα οτι μια δασκαλα μου ηταν εξωγηινη και οτι προσπαθουσε να αποπλανησει τα αγορια της ταξης για να φερει ενα νεο ειδος ζωης..( αυτα παθαινεις αμα βλεπεις πολλες ταινιες )
4) Tελευταιο αλλα οχι εσχατο, νομιζα οτι ζουμε στον παραδεισο..(που να'ξερα ο δολιος..)
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 21:05, 08-09-14:

Όταν έβλεπα στις ταινίες ένα ζευγάρι να φιλιέται ξαπλωμένο σε κρεβάτι/τραπέζι/whatever, νόμιζα ότι αυτό είναι το σεξ που είχα ακούσει, και όταν τρίβονταν λίγο, πάνω από τα ρούχα, η κοπέλα θα έμενε σίγουρα έγκυος.
1
Παράθεση

aye

Διάσημο Μέλος

H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H aye snowblind έγραψε: στις 21:33, 08-09-14:

Όταν πήγαινα δημοτικό μου είχε κολλήσει να πάρω κατοικίδιο. Βρήκα λοιπόν μια μέρα ένα σαλιγκάρι στο δρόμο και το κουβάλησα σπίτι. Μέχρι να γυρίσει η μάνα μου από την δουλειά το σαλιγκάρι είχε γλύψει όλη την κουζίνα μαζί με την μοκέτα. Μετά πήγα να πετάξω το σαλιγκάρι στα σκουπίδια αλλά εκείνο ξαναβγήκε. Το βλαμμένο

Επίσης πριν 3-4 χρόνια φέραμε ένα κουταβάκι κάποιου γνωστού στο σπίτι κι εκείνο πήγε κι έχεσε το χαλί. νταξ, η μάνα μου έπαθε υστερία

Στο τέλος η μάνα μου απεγνωσμένη μου έφερε ένα χρυσόψαρο. Το ονόμασα Σαμουήλ, ασχολήθηκα 2 μέρες μαζί του και τον φόρτωσα στην αδερφή μου. Πέθανε πριν κανα χρόνο.
1
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε: στις 23:28, 08-09-14:

Άλλη μία από τις λίγες αταξίες που έκανα ήταν στην πρώτη γυμνασίου.
Εγώ κι ένας φίλος μου είχαμε θέμα με τη γυμναστική. Ο γυμναστής είχε πολύ κόλλημα με το volley κι έτσι όλοι αναγκαστικά έπρεπε να παίζουμε volley. Πήραν όλοι μπάλες, οργανώθηκαν, έφτιαξαν ομάδες κι άρχιζαν να παίζουν. Άλλοι έπεζαν πασούλες, άλλοι έκαναν μαρσέτες ή όπως σκατά τις λένε. Είπε και σε μας του δύο λοιπόν να ασχοληθούμε. Όλος ο καλός ο κόσμος ήταν έξω κι εμείς μπήκαμε στο γυμναστήριο για να πάρουμε μπάλα. Εν τω μεταξύ, τις προηγούμενες μέρες ο γυμναστής μας είχε "εξετάσει" κι έγραφε τις βαθμολογίες του κάθε μαθητή σε ένα μπλοκάκι το οποίο έβαζε σε μία τσάντα. Εμείς ξέραμε πώς ήταν και το μπλοκάκι και η τσάντα και το εκμεταλλευτήκαμε μιας κι ήμασταν μόνοι στο γυμναστήριο
Κρατάω εγώ τσίλιες, ανοίγει ο φίλος μου διακριτικά το τσαντάκι και μαθαίνει τις βαθμολογίες μας, ενώ τρέμαμε και οι δύο μήπως και μας δούνε. Τέλος πάντων, τον μάθαμε τον βαθμό, 17 μας έβαλε και τους δύο
1
Παράθεση

Emilouko (Γιούκου)

Επιφανές Μέλος

H Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,993 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 23:55, 08-09-14:

Είναι πολλά πράγματα που δε θυμάμαι.Αυτά μου ήρθαν.
1,Όταν ήμουν μικρή ντρεπόμουν απίστευτα τους περισσότερους άντρες σε σημείο να βάζω τα κλάμματα και να κρύβομαι όταν έβλεπα έναν.Σταμάτησα τον παιδικό σταθμό λόγω του γιου της γυναίκας που τον είχε :Ρ Ιδιαίτερο θέμα είχα με έναν θείο μου.Όταν τον έβλεπα πέθαινα στο κλάμα.Τώρα όποτε τον βλέπω νομίζω ότι με θεωρεί χαζό.
2,Όταν πήγα πρώτη δημοτικού ήμουν τόσο χαρούμενη που νόμιζα ότι ονειρεύομαι.Μέχρι την 2α -3η δημοτικού το ψιλοσκεφτόμουν ακόμη και ήμουν σίγουρη ότι θα ξυπνήσω.
3,Νόμιζα ότι στην ταράτσα μας υπάρχε καφετέρια γιατί όταν με έκανε μπάνιο η μαμά μου έλεγε "Κοίτα πάνω, ο νονός , ο νονος" Εγώ νόμιζα ότι ήταν στην ταράτσα και έπινε καφέ. Ό,τι να 'ναι.
4.Όταν έβγαινε έξω ο μπαμπάς ή ο αδερφός μου και ήθελα να με πάρουν μαζί τους αγκάλιαζα από τον αστράγαλο και σερνόμουν σ όλο το σπίτι.
5
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 08:39, 09-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Panos188
Άλλη μία από τις λίγες αταξίες που έκανα ήταν στην πρώτη γυμνασίου.
Εγώ κι ένας φίλος μου είχαμε θέμα με τη γυμναστική. Ο γυμναστής είχε πολύ κόλλημα με το volley κι έτσι όλοι αναγκαστικά έπρεπε να παίζουμε volley. Πήραν όλοι μπάλες, οργανώθηκαν, έφτιαξαν ομάδες κι άρχιζαν να παίζουν. Άλλοι έπεζαν πασούλες, άλλοι έκαναν μαρσέτες ή όπως σκατά τις λένε. Είπε και σε μας του δύο λοιπόν να ασχοληθούμε. Όλος ο καλός ο κόσμος ήταν έξω κι εμείς μπήκαμε στο γυμναστήριο για να πάρουμε μπάλα. Εν τω μεταξύ, τις προηγούμενες μέρες ο γυμναστής μας είχε "εξετάσει" κι έγραφε τις βαθμολογίες του κάθε μαθητή σε ένα μπλοκάκι το οποίο έβαζε σε μία τσάντα. Εμείς ξέραμε πώς ήταν και το μπλοκάκι και η τσάντα και το εκμεταλλευτήκαμε μιας κι ήμασταν μόνοι στο γυμναστήριο
Κρατάω εγώ τσίλιες, ανοίγει ο φίλος μου διακριτικά το τσαντάκι και μαθαίνει τις βαθμολογίες μας, ενώ τρέμαμε και οι δύο μήπως και μας δούνε. Τέλος πάντων, τον μάθαμε τον βαθμό, 17 μας έβαλε και τους δύο
Αν ήμουν στη θέση σας θα έπαιρνα σβηστικό και θα διόρθωνα τη βαθμολογίαΕγώ στη γυμναστική ξύνομαι,και ο γυμναστής μου βάζει 17 επειδή έχω καλούς βαθμούς σε όλα τα υπόλοιπα μαθήματα.(ο προηγούμενος στην α γυμνασίου μου έβαζε 18 και στο τρίτο τρίμηνο μου έβαλε 19)
Παράθεση

Vayabib

Νεοφερμένος

H Vayabib αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Vayabib έγραψε: στις 02:10, 03-10-14:

Οταν ημουν στο Δημοτικο (Τεταρτη Δημοτικου αν δεν κανω λαθος) καθομουν στο ολοημερο. Εεε μια φορα με μια συμμαθητρια μου ειχαμε ανεβει στον πανω οροφο, στα γραφεια των δασκαλων τα οποια ειχαμε βρει για καλη μας τυχη ανοιχτα (καθαριζε η καθαριστρια εκει γυρω και ειχε ξεκλειδωσει) και μπηκαμε μεσα. Ανοιξαμε το ψυγειο και φαγαμε ο,τι γλυκα και μαρμελαδες υπηρχαν εκει μεσα και την επομενη μερα εψαχναν ολοι ποιος ανοιξε το ψυγειο και τα πηρε. Φυσικα κανεις δεν υποπτευθηκε εμενα γιατι ημουν απο τα μεγαλυτερα φυτα του σχολειου αλλα δεν ηξεραν οτι ειμαι και διαολακι! Ακομα γελαω οταν σκεφτομαι τι εκανα!!!
3
Παράθεση

Πόπη Μ

Νεοφερμένος

H Πόπη Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H Πόπη Μ έγραψε: στις 00:04, 05-11-14:

εγώ θυμάμαι όταν ήμουν μικρή δευτέρα-τρίτη δημοτικού αν θυμάμαι καλά είχα πάει μαζί με το ξάδερφο μου στη γειτόνισά μου και της ζητήσαμε μπίρες για τον μπαμπά μου (και καλά) και μας έδωσε και τις ήπιαμε
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,246 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 17:18, 06-06-18:

Πείτε τις πιό μεγάλες ζημιές που είχατε κάνει ως παιδιά

Σημειωση : εαν θελετε θα μπορουσατε να το κανετε σαν challenge και να κανετε mention αλλα ατομα να λενε με την σειρα τους καποια εμπειρια τους
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Samael : 06-06-18 στις 17:41.
1
Παράθεση

NastStorm (Αναστασία)

Δραστήριο Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H NastStorm The circle never ends....... έγραψε: στις 17:35, 06-06-18:

Δεν ημουν και το καλυτερο παιδακι μικρη.....
Εκανα την ταυτοτητα του παππου μου κομματάκια.. Νομιζα οτι ηταν χαρτονι και αρχισα να την κοβω με το ψαλιδι.. Μεσα σε ενα πενταλεπτο η ταυτοτητα ειχε γινει κυκλακια,τετραγωνακια,τριγωνακια και καθε λογης σχηματα...
Πεταξα το κινητο της μητερας μου στα σκουπιδια..Ηταν και καινουργιο. Ημουν τρια χρονων βεβαια τοτε και μου την εσπαγε να το βλεπω. το θεωρουσα επικινδυνο (δεν ξερω με ποια λογικη το πεταξα στον καδο)
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,047 μηνύματα.

H sophie_96 Πίστεψε ότι μπορείς και θα γίνει! έγραψε: στις 17:57, 06-06-18:

Λοιπόν λοιπόν επειδή ο Σάμι ήθελε να δείξει πόσο ατακτούλικα και ζωηρά ήμασταν μικρά, ώστε να ανακαλυφθούν και οι μπόμπιρες του φόρουμ, δεν θα του χαλάσω εγώ χατίρι. Αλλά ελπίζω να μην μου βάλετε τις φωνές ούτε καμία τιμωρία ().

Θα ξεκινήσω ότι μικρό, ήμουν ένα παιδάκι αρνάκι που άκουγε τους γονείς τους δεν έλεγε ποτέ όχι, δεν είχε κάνει ποτέ ζημιά, μόνο μία φορά έσπασα ένα βάζο και αυτό καταλάθος όταν έπαιζα με την μαμά μου μπαλόνι στο σαλόνι. Ακόμα έχω τύψεις για αυτό. Μικρή ήμουν πολύ λιγόφαγη με αποτέλεσμα να τους σπάω τα νεύρα και όταν δεν με έβλεπαν να πετούσα το φαγητό στα σκουπίδια σε χαρτοπετσέτα, ή το γάλα στο νεροχύτη. Επίσης έλεγα στους γονείς μου, να φύγουν από το σπίτι για να σπάσω τα πιάτα xd δεν ξέρω γιατί. Επειδή ο μπαμπάς, μου έκανε όλα τα χατίρια και η μαμά μου ήταν λίγο πιο αυστηρή του έλεγα να την χωρίσει και να βρει άλλη μαμά. (ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΩ )

Στα μαθητικά χρόνια τώρα έπαιρνα κιμωλίες από το σχολείο και έγραφα την ντουλάπα καθώς την θεωρούσα ως πίνακα και έπαιζα όπως καταλαβαίνετε σχολείο. Είχα βάψει και τα πατώματα με κιμωλία γιατί έπαιζα και καλά με μία μπάλα είχα φανταστικούς φίλους και έτσι μίλαγα μόνη μου ( ) και οριοθετούσα τα όρια στα οποία και καλά θα έπρεπε να κινούμαι εγώ και οι φίλοι μου.

Μία μεγάλη, τεράστια σκανδαλιά την οποία έκανα και όσο την σκέφτομαι ντρέπομαι για τον εαυτό μου και αισθάνομαι άσχημα προς τους γονείς μου, είναι η διόρθωση βαθμολογίας σε έλεγχο σε ένα μάθημα στο γυμνάσιο. Δεν θυμάμαι σε ποιο και τι βαθμό είχα πάρει, αλλά το μόνο που θυμάμαι ήταν ότι δεν μου άρεσε και επειδή θα απογοήτευα τους γονείς μου και υπό τον φόβο να μην με μαλώσουν και χάσω την εκτίμισή τους , "αναγκάστηκα" να αλλάξω τον βαθμό στο συγκεκριμένο μάθημα. Νιώθω τόσο ντροπή μέσα μου αλλά και ενοχές για αυτό που έκανα .

Μία σκανδαλιά που σκέφτηκα να κάνω αλλά δεν έκανα πριν 5 μήνες περίπου ήταν να σκίσω την ιατρική γνωμάτευση μου είχε δώσει ο γιατρός ότι έπρεπε να μείνω ένα μήνα εκτός λόγω τραυματισμού για να με αφήσει ο προπονητής να παίξω όπως και τα παραπεμπτικά για τις εξετάσεις και τις φυσικοθεραπείες που χρειαζόνταν.

Άλλες σκανδαλιές όχι δεν έχω κάνει ούτε στο σπίτι ούτε στο σχολείο γενικά ήμουν ήσυχο παιδάκι. Τώρα είμαι λίγο "κάνω την επανάστασή μου", ξεροκέφαλη και εγωίστρια σε αρκετά πράγματα αλλά όταν μου γυρίσει το μάτι όλο και κάποια σκανδαλιά θα κάνω και θα πω δεν φταίω εγώ, αλλά η γάτα μου (που δεν έχω ). Αλλά πρέπει γενικά να βρουν το "κουμπί μου " ώστε να πάω με τα νερά τους.

@Samael
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sophie_96 : 06-06-18 στις 18:04.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ExoticAura, NastStorm