Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,648 μέλη και 2,466,446 μηνύματα σε 78,298 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 415 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τελικά έχουμε Ανεξιθρησκεία;

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε: στις 09:46, 22-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6
Η Ελλάδα.Ο καθένας μπορεί να δηλώνει ότι είναι χριστιανός ή βουδιστής ή οτιδήποτε.
Οι Έλληνες είναι αρκετά φανατικοί σε αυτά που πιστεύουν και σχεδόν απαιτούν να πιστεύουν και οι άλλοι το ίδιο, απλά έχουν χαλαρώσει τα τελευταία χρόνια στον θρησκευτικό τομέα επειδή έγιναν πιο ορθολογιστές βλέποντας οτι δεν υπάρχουν σοβαρές αποδείξεις σχετικά με την ύπαρξη ή όχι του χριστιανικού θεού.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,499 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 10:35, 22-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Sommerfeld
...Ακούς εκει να δημιουργουνται ουρες χιλιομετρων εξω απο εκκλησιες(με το αζημιωτο φυσικα) για να δουμε κατι ιερα λειψανα με δηεν θεραπευτικες ιδιοτητες(και παραδοξως ειναι και οι μονες ουρες που δεν ακους το παραμικρο βρισίδι λες και θα χαλασει η ιεροτελεστια
Εδώ κάνεις λάθος. Δεν μπορείς να φανταστείς τι σπρώξιμο, στρίμωγμα, βρισίδι, τράβηγμα, κουτοπονηριά, τρικλοποδιά και ...bullying, πέφτει στις ουρές αυτές ανάμεσα στις γριές για το ποια θα προσκυνήσει (και θα βγάλει σέλφι με τα λείψανα) πιο γρήγορα. Μια φορά ένας παπάς, καλούσε τους πιστούς από την τηλεόραση να τηρούν τη σειρά τους, διότι διαφορετικά δεν θα πάρουν ολόκληρη την ευλογία. Μάλιστα καθόρισε και ...ποσοστά ποινής ευλογίας σε περίπτωση παραπτώματος (π.χ. αν μπεις στην ουρά από το πλάι -20%, αν σπρώξεις -40% κλπ).

3
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,217 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 16:16, 26-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Εδώ κάνεις λάθος. Δεν μπορείς να φανταστείς τι σπρώξιμο, στρίμωγμα, βρισίδι, τράβηγμα, κουτοπονηριά, τρικλοποδιά και ...bullying, πέφτει στις ουρές αυτές ανάμεσα στις γριές για το ποια θα προσκυνήσει (και θα βγάλει σέλφι με τα λείψανα) πιο γρήγορα. Μια φορά ένας παπάς, καλούσε τους πιστούς από την τηλεόραση να τηρούν τη σειρά τους, διότι διαφορετικά δεν θα πάρουν ολόκληρη την ευλογία. Μάλιστα καθόρισε και ...ποσοστά ποινής ευλογίας σε περίπτωση παραπτώματος (π.χ. αν μπεις στην ουρά από το πλάι -20%, αν σπρώξεις -40% κλπ).

Κάτι παρόμοιο γίνεται και στον επιτάφειο. Το τι κοτσομπολιό θυμούντε να πουν εκείνη την ώρα είναι αξιοθαύμαστο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος