Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,076 μέλη και 2,482,058 μηνύματα σε 79,114 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 420 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

chloe26

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H chloe26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H chloe26 έγραψε: στις 16:14, 05-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Είχα την εντύπωση πως το ΠΑΣΟΚ ήταν αριστερά.
Το ΠΑ.ΣΟ.Κ (κορμός του Κινήματος Αλλαγής) ήταν και είναι πατριωτικό κόμμα. Η συντριπτική πλειοψηφία των ψηφοφόρων του είναι κεντρώοι, κεντροαριστεροί και αριστεροί που αγαπούν την πατρίδα μας.

Μόλις 10 περίπου μήνες μετά τη θριαμβευτική άνοδο του ΠΑ.ΣΟ.Κ στην εξουσία και ο Ανδρέας Παπανδρέου υλοποιεί μια βασική προεκλογική του δέσμευση αναλαμβάνοντας μια ιστορική ενωτική πρωτοβουλία απέναντι στο έθνος. Σε μια ιστορική συνεδρίασή της η Βουλή των Ελλήνων, στις 17 Αυγούστου 1982 αναγνωρίζει την Εθνική Αντίσταση.
https://thecaller.gr/xronomixani/i-istoriki-omilia-tou-andrea-papandreoy-gia-tin-anagnorisi-tis-ethnikis-antistasis-kai-to-xeirokrotima-floraki/
2
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,771 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 17:03, 05-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από chloe26
[size=3]Το ΠΑ.ΣΟ.Κ (κορμός του Κινήματος Αλλαγής) ήταν και είναι πατριωτικό κόμμα.
Αναμφίβολα. Αν θυμάμαι καλά σε αυτό το κόμμα δίπλα στον μέγιστο ημίθεο Ανδρέα είχαν πρωτοστατήσει και άλλοι υπερπατριώτες
σαν τον Άκη.
Παράθεση

chloe26

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H chloe26 έγραψε: στις 19:33, 05-11-19:

1)Όποιος κάνει οποιοδήποτε έγκλημα πρέπει να τιμωρείται. Δεν με νοιάζει ούτε τι κόμμα είναι, ούτε τη ομάδα είναι, ούτε εάν είναι όμορφος, ούτε εάν είναι πλούσιος, κλπ
2)O Άκης και οι φίλοι του με δέκα χέρια στηρίζουν ΣΥΡΙΖΑ.
Με νόμο ΠΑΣΟΚ πήγε φυλακή. Με νόμο επί ΣΥΡΙΖΑ βγήκε.
Άρα όσοι δεν θέλουν να υποστηρίζουν το ίδιο κόμμα που υποστηρίζει ο Άκης, δεν πρέπει να υποστηρίζουν ΣΥΡΙΖΑ.
3)Οι συνεργάτες των ναζιστών και οι οικογένειές τους "χτυπιούνται" όταν ακούν τη φράση "Εθνική αντίσταση" και κατηγορούν τον Ανδρέα μας που την αναγνώρισε.
1
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,771 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 19:36, 05-11-19:

Μου αρέσει να μιλάω με οπαδούς του ΠΑΣΟΚ. Μου θυμίζει τα νιάτα μου στη δεκαετία του 90 που ακόμη πιστεύαμε στον σοσιαλισμό και τον πράσινο τον ήλιο.
2
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,652 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 22:50, 05-11-19:

Μου αρέσει να μιλάω με οπαδούς του ΠΑΣΟΚ. Μου θυμίζει τα νιάτα μου στη δεκαετία του 90 που ακόμη πιστεύαμε στον σοσιαλισμό και τον πράσινο τον ήλιο.

Για Σημίτη θα πεις κάτι;
Βενιζέλο;
Λοβέρδο;
Παπαντωνίου; (είδωλο μου)
Διαμαντοπούλου;
Τσουκάτο;
Χρυσοχοϊδη;
Χαρδούβελη;
Πεπονής;
Μερκούρη;
Μανιάτη;
Γρηγοράκος;
Σπηλιόπουλος;
Παπανδρέου Βάσω;

Εσύ έμεινες σε 1 που τώρα είναι στον Συριζα.
Λυπάμαι
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

O hack3r έγραψε: στις 23:00, 05-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ανώνυμος Αλκοολικός
Για Σημίτη θα πεις κάτι;
Βενιζέλο;
Λοβέρδο;
Παπαντωνίου; (είδωλο μου)
Διαμαντοπούλου;
Τσουκάτο;
Χρυσοχοϊδη;
Χαρδούβελη;
Πεπονής;
Μερκούρη;
Μανιάτη;
Γρηγοράκος;
Σπηλιόπουλος;
Παπανδρέου Βάσω;

Εσύ έμεινες σε 1 που τώρα είναι στον Συριζα.
Λυπάμαι

Όχι δεν έχω να πω κάτι, βαριέμαι οικτρά την συζήτηση μαζί σου.
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 23:02, 05-11-19:

Εμένα είδωλο μου είναι ο Τσουκάτος.1 μύριο μάρκα από τη Siemens και αντί να πάει καμιά Λατ.Αμερική να κάνει ζωάρα τα κατέθεσε στο κόμμα.Αυτό πάει να πει υπευθυνότητα και προσήλωση στο πατριωτικό καθήκον
5
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,652 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 23:03, 05-11-19:

Όχι δεν έχω να πω κάτι, βαριέμαι οικτρά την συζήτηση μαζί σου.

Γιατί δεν εχεις τι να πεις. Για αυτούς

Αρχική Δημοσίευση από Physiognomist
Εμένα είδωλο μου είναι ο Τσουκάτος.1 μύριο μάρκα από τη Siemens και αντί να πάει καμιά Λατ.Αμερική να κάνει ζωάρα τα κατέθεσε στο κόμμα.Αυτό πάει να πει υπευθυνότητα και προσήλωση στο πατριωτικό καθήκον

Αθώωθηκε ο Τσουκάτος, λυπάμαι
Παράθεση

_Σταύρος_ (Σταύρος, χωρίς _ _)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 521 μηνύματα.

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 23:06, 05-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ανώνυμος Αλκοολικός
Αθώωθηκε ο Τσουκάτος, λυπάμαι
Και τι νομίζεις είναι τα ...δικαστικά, μουσική να είμαστε πάντα ενημερωμένοι
Παράθεση

Agaphbou (Αγάπη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 501 μηνύματα.

H Agaphbou έγραψε: στις 20:48, 06-11-19:

... Και αριστεροί που αγαπούν την πατρίδα μας.

Μόλις 10 περίπου μήνες μετά τη θριαμβευτική άνοδο του ΠΑ.ΣΟ.Κ στην εξουσία και ο Ανδρέας Παπανδρέου....
Παρατηρώ κάποια αντίφαση στο post σου...
1
Παράθεση

chloe26

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H chloe26 έγραψε: στις 23:44, 06-11-19:

Μάργκαρετ Θάτσερ για Ανδρέα Παπανδρέου:
«Δεν τον συμπάθησα, αλλά ποτέ δεν έφυγε από Διάσκεψη Κορυφής της ΕΟΚ, χωρίς να πάρει κάτι για τη χώρα του»
3
Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 521 μηνύματα.

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 23:07, 07-11-19:

Μάργκαρετ Θάτσερ για Ανδρέα Παπανδρέου:
«Δεν τον συμπάθησα, αλλά ποτέ δεν έφυγε από Διάσκεψη Κορυφής της ΕΟΚ, χωρίς να πάρει κάτι για τη χώρα του»
Αυτά είναι λόγια πολιτικών, μην πιστεύεις τον ορισμό τους. Και η Μαργαρίτα, από κόρη μπακάλη...σε λαίδη του τάγματος της περικνημίδας, στις ατάκες ήταν πληθωρική, όπως και στα...εμπνευσμένα φορολογικά της σχέδια που γονάτισαν την δική της χώρα !
Άσε μας βρε Χλόη να χαρείς, έχουμε το σήμερα να αντιμετωπίσουμε και αυτό δεν θα γίνει με αναδρομή στο 1981
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,765 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 15:13, 08-11-19:

Λοιπόν βλέπουμε ότι οι 10 μονάδες διαφορά στις εκλογές κατάφεραν να κάνουν τον ΣΥΡΙΖΑ χειρωτερο από πριν.Ας δούμε μια νέα τοποθέτηση ενός βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ!

https://www.protothema.gr/politics/a...tin-plati/AMP/

Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις των ψηφοφόρων του ΣΥΡΙΖΑ.Συμφωνουν με αυτά που λέει ο «κύριος» αυτός η όχι;Γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ δείχνει το παλιό καλό του πρόσωπο το οποίο δεν είναι άλλο από την αναρχία!!!
1
Παράθεση

chloe26

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H chloe26 έγραψε: στις 15:32, 08-11-19:

Το Εθνικό Κέντρο Άμεσης Βοήθειας (ΕΚΑΒ) συστήθηκε το 1985, από τον υπουργό Υγείας Γιώργο Γεννηματά, με τον Νόμο 1579/1985
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE%B8%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C_%CE%9A%CE%AD%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF_%CE%86%CE%BC%CE%B5%CF%83%CE%B7%CF%82_%CE%92%CE%BF%CE%AE%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CF%82
Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 19:58, 08-11-19:

Ρουβίκωνας, η πάλη της μπογιάς !

Μέλη της "φοιτητικής" ομάδας του Ρουβίκωνα, έριξαν μαύρες μπογιές στην πόρτα του πολιτικού γραφείου της Κεραμέως, έγραψαν με σπρέι συνθήματα στον τοίχο και στη συνέχεια αποχώρησαν.

Ο... Ρουβίκωνας ανέβασε το σχετικό βίντεο σε γνωστή ιστοσελίδα του αντιεξουσιαστικού χώρου, αναφέροντας πως: “Τον λόγο για το άσυλο τον έχουμε εμείς. Να έχουμε όσο χρόνο θέλουμε για τις σπουδές μας. Καμία βάση και αποκλεισμός φοιτητή από Σχολή”.

και....

“για τη Ν.Κεραμέως βέβαια, το να εισάγονται πολλοί μειώνει και την ποιότητα της εκπαίδευσης ανάλογα με τη ποσότητα των εισακτέων. Οπότε για την υπουργό, το να μπαίνουν ‘λίγοι και καλοί’ σύμφωνα με τα λεγόμενά της, τους αφήνει όλους ευχαριστημένους, βγάζοντας ένα νομοσχέδιο κομμένο και ραμμένο ώστε να αποκλείσει κάθε παιδί λαϊκής οικογένειας, βάζοντας ταξικούς φραγμούς στα παιδιά που ήλπιζαν να ζήσουν καλύτερα με ένα πτυχίο”.

Πρέπει να αποτελείται από... φοιτητικές υπερδιάνοιες αυτή οργάνωση, που ασφυκτιούν στα στενά περιθώρια της εκπαιδευτικής αναδιάρθρωσης
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,765 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:26, 08-11-19:

Α ναι τα αριστερά σκύβαλα-φοιτητές θέλουν να έχουν τον πρώτο λόγο στις σπουδές τους.Να φανταστώ θέλουν να πατάνε μια φορά τον χρόνο στον πανεπιστήμιο και να πάρουν πτυχίο!Εγω τους κάνω μια πρόταση:Γιατί δεν πάνε να εργαστούν από τώρα στην ΚΝΕ να μοιράζουν φυλλάδια (γιατί μόνο αυτό μπορούν να κάνουν) και να μας αφήσουν ήσυχους;Αν θέλουν να σπουδάσουν θα πρέπει να τηρούν κάποιους κανόνες.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Volkswagen Fan : 08-11-19 στις 20:40.
Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 21:07, 08-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Αν θέλουν να σπουδάσουν....
Για τους συγκεκριμένους και αξιολογημένους ....ελαιοχρωματιστές, θα έλεγα μετά βεβαιότητας ότι είναι το μόνο που δεν τους ενδιαφέρει. Όχι όμως για όλους με αριστερή ιδεολογία !!
1
Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 12:56, 09-11-19:

Τι γίνεται εκεί πάνω στο ΑΠΘ, ρε παιδιά? Μαθαίνω ότι στην βιβλιοθήκη οι φοιτήτριες πλέον ψάχνουν να καθήσουν με πλάτη στον τοίχο ή τοποθετούν ένα καθρεφτάκι στο γραφείο, ώστε να παρακολουθούν τι συμβαίνει....πίσω τους, γιατί κυκλοφορούν... αδίστακτοι φοιτητές, πιστολέρο

https://www.alphafreepress.gr/2019/11/07/ellada/foititria-apth-salos-me-seksoualiki-parenoxlisi-sto-panepistimio-ekspermatose-stin-plati/
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Σταύρος_ : 09-11-19 στις 13:15.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 13:37, 09-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από _Σταύρος_
Τι γίνεται εκεί πάνω στο ΑΠΘ, ρε παιδιά? Μαθαίνω ότι στην βιβλιοθήκη οι φοιτήτριες πλέον ψάχνουν να καθήσουν με πλάτη στον τοίχο ή τοποθετούν ένα καθρεφτάκι στο γραφείο, ώστε να παρακολουθούν τι συμβαίνει....πίσω τους, γιατί κυκλοφορούν... αδίστακτοι φοιτητές, πιστολέρο

https://www.alphafreepress.gr/2019/11/07/ellada/foititria-apth-salos-me-seksoualiki-parenoxlisi-sto-panepistimio-ekspermatose-stin-plati/

Το ΑΠΘ ήταν ένα καλό πανεπιστήμιο.
Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 23:51, 09-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Το ΑΠΘ ήταν ένα καλό πανεπιστήμιο.
Σε αυτό που φοιτάς εσύ έμαθα φτιάχνουν μολότοφ μέσα στους χώρους του. Είναι να μη μπαίνεις σε πειρασμό να τους πετάξεις μια αναμμένη γόπα πάνω στην δημιουργική απασχόληση, όχι πες

Υγ εντάξει, έχοντας τον πυροσβεστήρα έτοιμο στα χέρια
Υγ2 έχει η σχολή σου φαντάζομαι πυροσβεστήρες με τον δείκτη στο πράσινο ή έχουν να τους αναγομώσουν από την εποχή του Κολοκοτρώνη
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Σταύρος_ : 09-11-19 στις 23:59.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες