Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,331 μέλη και 2,430,520 μηνύματα σε 75,870 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 209 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,156 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 14:59, 07-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Αλήθεια στη Θεσσαλονίκη λέγονται όζες τα μανό?
Εγώ την λέξη μανό πρώτη φορά την ακούω.
Αυτό που λέτε εσείς μανό, εγώ το λέω όζα ή βερνίκι.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,753 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε: στις 19:35, 07-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε: στις 21:09, 07-11-13:

μωβ μπλούζα με μπλε φούστα πως σας ακούγεται σαν χρωματικός συνδυασμός;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 674 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε: στις 21:11, 07-11-13:

Εξαρτάται τι μωβ και τι μπλε και τα παπούτσια/καλσόν/αξεσουάρ.Αλλά προσωπικά δεν μπορώ να σκεφτώ τον συνδυασμό.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε: στις 21:22, 07-11-13:

το μωβ είναι λίγο πιο σκούρο από το μπλε.. ναι και τα αξεσουάρ είναι ενα πρόβλημα! κάτι σε nude παπούτσι σκεφτόμουν.. μάλλον θα αφήσω το μωβ μπλουζάκι για αλλη ώρα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,337 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 22:37, 08-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από evangelie :)
Τα καλλυντικά της avon αξίζουν? Έχει πάρει καμία? Έπεσε στα χέρια μου ένα φυλλάδιο και ψήνομαι να πάρω διάφορα πραγματάκια Το θέμα είναι ότι έχω ακούσει ανάμεικτες απόψεις, με τις καλυτερες να προέρχονται κυρίως από κοπέλες που την προωθούν...
Εγώ έχω ένα σωρό lip gloss, μανό και έχω δοκιμάσει μερικά αρώματα.

Τα lip gloss είναι η λατρεία μου, μερικά μανό μου ξέβαφαν εύκολα, μερικά όχι και τα αρώματα μ'άρεσαν πολύ!
Επίσης τα μολύβια τα colortrend για τα μάτια είναι πολύ καλά!
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4,037 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 14:50, 20-11-13:

Κορίτσια, σας ξεραίνεται η μάσκαρα καθόλου; Εμένα μου συμβαίνει πολύ γρήγορα τώρα πια. Δεν προλαβαίνω καλά καλά να περάσω μια-δυο στρώσεις και το νιώθω μετά ότι έχει σκληρύνει.

Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;
Και μιλάω για μάσκαρα που την έχω 1, 5 μήνα. :/
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,753 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε: στις 14:59, 20-11-13:

Ισως η ποιότητά της να μην είναι ικανοποιητική... Την χρησιμοποιείς καιρό την συγκεκριμένη μάσκαρα; Κάποιες στεγνώνουν αρκετά γρήγορα.
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4,037 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 15:25, 20-11-13:

Maybelline είναι. Έχω ξαναχρησιμοποιήσει αλλά αυτή τη φορά μου έχει κάνει εντύπωση. Ίσως δοκιμάσω κάποια άλλη τελικά.
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε: στις 16:06, 20-11-13:

1.5 μηνας είναι πολύ γρήγορο για να ξεραθεί η μάσκαρα.. εκτός αν την είχες αφήσει ανοιχτή. αν όχι τότε μάλλον θα φταίει η ποιότητα. παλιότερα που χρησιμοποιούσα maybelline δεν ξεραίνονταν τόσο γρήγορα πάντως.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 19:36, 20-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Συγγνώμη που δεν ξέρουμε τις διαλέκτους.
Για τη μάσκαρα είχα διαβάσει ότι αν σου ξεραίνεται μπορεί να της βάλεις μέσα μερικές σταγόνες από κολλύριο ματιών.
(Το'χω κάνει. Και δουλεύει.)
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 08:37, 21-11-13:

Εγώ όταν το πάθαινα αυτο, να πετρώνει δηλαδή η μάσκαρα, έβαζα λίγες σταγόνες αμυγδαλέλαιο, και γινόταν καλή.
Το ίδιο έκανα και όταν τέλειωνε μια μάσκαρα, και έτσι κρατούσε περισσότερο μέχρι να την πετάξω!
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina έγραψε: στις 14:33, 21-11-13:

Διάβασα και στο ίντερνετ να τη βάλω λίγο σε ζεστό νερό, λογικά για να μαλακώσει, αλλά μετά πάλι το ίδιο θα γίνει, πιστεύω ή να ρίξω μέσα λάδι.

Το λάδι μου είναι πιο εύκολο από το αμυγδαλέλαιο, εδώ που είμαι τώρα, δεν νομίζω να βρω. Θα δοκιμάσω με ελάχιστο λάδι αν είναι, ελπίζω να μη μου βρωμάει μετά.

Ευχαριστώ κορίτσιαα!!
Παράθεση

Nadiawow (Νάντια)

Δραστήριο Μέλος

H Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.

H Nadiawow έγραψε: στις 12:15, 23-11-13:

κοριτσια εσεις τι χρησιμοποιειτε για να "γεμισετε" τ φρυδια σας;; μολυβι ή σκια; εγω ειχα παρει ενα μολυβι της mac κ ενω στην αρχη μ φαινοταν καλο,τωρα εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα... το ξυνω ελαχιστα και κοβεται και πεφτει η μυτη (οπως αυτο που παθαιναμε στα μολυβια του δημοτικου ) οπου να ναι μ τελειωνει και πρεπει να αποφασισω τι εινια καλυτερο... μολυβι ή σκια;;

επισης ξερετε οτι υπαρχουν τα λεγομενα "eyebrows gel" που τα βαζεις στο φρυδι για να σταθει γιατι εχω πολυ ατιθασες τριχες, οι μισες ειναι σπαστες και πετανε..! ξερετε αν υπαρχει στην ελλαδα αυτο το προιον ή πως λεγεται στα ελληνικα; κ αν ναι που μπορω να προμηθευτω;;
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,096 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 13:42, 23-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Nadiawow
κοριτσια εσεις τι χρησιμοποιειτε για να "γεμισετε" τ φρυδια σας;; μολυβι ή σκια; εγω ειχα παρει ενα μολυβι της mac κ ενω στην αρχη μ φαινοταν καλο,τωρα εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα... το ξυνω ελαχιστα και κοβεται και πεφτει η μυτη (οπως αυτο που παθαιναμε στα μολυβια του δημοτικου ) οπου να ναι μ τελειωνει και πρεπει να αποφασισω τι εινια καλυτερο... μολυβι ή σκια;;

επισης ξερετε οτι υπαρχουν τα λεγομενα "eyebrows gel" που τα βαζεις στο φρυδι για να σταθει γιατι εχω πολυ ατιθασες τριχες, οι μισες ειναι σπαστες και πετανε..! ξερετε αν υπαρχει στην ελλαδα αυτο το προιον ή πως λεγεται στα ελληνικα; κ αν ναι που μπορω να προμηθευτω;;
σχετικα με το "eyebrows gel" βασικα συνηθως ειναι διαφανης μασκαρα, προσωπικα ειχα παρει απο τα body shop δε θυμαμαι να ειχαν τα χοντος αλλα ψαξε μπορεις να βρεις, ισως να εχουν τα sephora;
και σχετικα με σκια/μολυβι αφου το μολυβι σου τη σπαει τοτε αλλαξε σε σκια ειπα το προφανες;
απλως προσεξε την αποχρωση αναλογα με το αποτελεσμα που θελεις
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina έγραψε: στις 21:28, 02-01-14:

Για βλεφαρίδες που δεν είναι και στα καλύτερά τους και πέφτουν κάποιες όταν ξεβάφομαι, υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω; :/

Διαβάζω για καστορέλαιο, ισχύει όμως;
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,096 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 12:47, 03-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Devina
Για βλεφαρίδες που δεν είναι και στα καλύτερά τους και πέφτουν κάποιες όταν ξεβάφομαι, υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω; :/
(troll comes in)
να σταματησεις να τις βαφεις
(troll gets out)
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 14:25, 03-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Devina
Διαβάζω για καστορέλαιο, ισχύει όμως;
Και αμυγδαλέλαιο.
Βασικά το αμυγδαλέλαιο έχω ακούσει. Τώρα τι να σου πω.. Εγώ λέω να δοκιμάσεις.Το πολύ πολύ να μη δουλέψει. Αν και δεν το νομίζω αφού όλες λένε καλά λόγια για αυτό.
Α,είχα δει (πριν κάτι χρόνια όμως) διάφανη μάσκαρα που ήταν τελικά δυναμωτική.
Αυτή δουλεύει,στάνταρ.
Εγώ να πετάξω κάτι ακόμη πιο άκυρο; Τη μάσκαρα πώς καταλαβαίνετε ότι τελειώνει; Πάντα είχα αυτή την απορία και δε ρωτούσα επειδή λέω θα με πουν χαζή.
Παράθεση

Stamatopoulos (Κωστής Σταμόπουλος)

Νεοφερμένος

Ο Κωστής Σταμόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Stamatopoulos έγραψε: στις 23:56, 08-01-14:

Καλησπέρα και με συγχωρείτε που θα επέμβω σε καθαρά "γυναικείο" θέμα
Έπεσα πάνω του όμως και δε μπορούσα να μην κάνω σχόλιο ως δερματολόγος γιατί πρόσφατα δόθηκε έγκριση σε φάρμακο που κάνει τις βλεφαρίδες πιο πλούσιες και μακριές. Πιστεύεται ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα στην Ελλάδα. Αποκλειστικά νέα στο steki
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 08:03, 09-01-14:

Ναι μόνο που η ανακοίνωση επίσης γράφει "Ως φάρμακο όμως το Latisse όπως εμπορικά ονομάζεται, έχει όμως και παρενέργειες. Έχουν παρατηρηθεί τοπικές αλλεργικές αντιδράσεις, ακόμα πρέπει να εφαρμόζεται πολύ αυστηρά στην περιοχή που πρέπει αλλιώς μπορεί να προκαλέσει υπερτρίχωση αλλά και αλλαγή του χρώματος του δέρματος που έρχεται σε επαφή. Προσοχή χρειάζεται επίσης και στην εγκυμοσύνη.".

Οπότε όταν έρθει στην Ελλάδα, ας προσπεράσει.....

Σημείωση: Κορίτσια εγώ είμαι τυχερή με τις βλεφαρίδες. Είναι πολύ μακριές. Πολύ συχνά στο Χόντο, μου λένε να βγάλω τις ψεύτικες, χωρίς φυσικά εγώ να φοράω.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 23 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Ιππολύτη , Aleksa , Nelliel , sophie_96 , Agnwsth , olivi@ , Giota2000