Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,959 μέλη και 2,477,987 μηνύματα σε 78,920 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 493 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 192)
Ναι, και θα το έκανα ξανά!
73
38,02%
Μια φορά αλλά δεν θα το έκανα ξανά!
29
15,10%
Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...
16
8,33%
Όχι, ποτέ μου!
74
38,54%
Δεν επιθυμώ να απαντήσω.
0
0%

Devil

Επιφανές Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,063 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 21:03, 14-01-18:

Έχω κάνει ναί. Έχω γνωρισει επισης πάρα πολλές κοπελες αλλα και φίλους. Η πρώτη μου συνάντηση με κάποια απο το Ίντερνετ ήταν το καλοκαίρι του 2004! Έκτοτε ακολουθησαν αρκετές ακομα που κατέληξαν κάποιες σε σχέσεις ενω άλλες όχι. Βεβαια το τσάτ το ειχα ξεκινησει απο το μακρινο 2001 οταν τοτε υπήρχε το τσάτ απο το κινητο της κοσμοτε! Οποτε η πρώτη μου πρώτη συνάντηση ήρθε την άνοιξη του 2001! Πςςςς θα με κάνετε να δακρύσω =D Που να βρίσκεται άραγε σήμερα αυτη η κοπέλα. Να ειναι παντρεμένη;;; Το τσάτ απο το κινητο το ξεκινησα οταν ειχα πάρει το πρώτο μου κινητο τον Ιανουάριο του 2001! Ένα Νοκια 3210! Υπέροχα χρόνια. Πέρασα πολύ καλά έκανα και λάθη οπως και σωστές κινήσεις.

Αλλα δεν ειμαι μονο τύπος του Ιντερνετ. Ανα πάσα στιγμή αμα κάποια μου αρέσει και ειμαι ελεύθερος και βλέπω οτι ειναι θετική στο στησιμο της μέσα στο χωρο θα αρπάξω την ευκαιρια να ξεκινησω κουβέντα μαζι της με προοπτικη την γνωριμια. Έχω κανει πολλές γνωριμιες επισης και εκτος του Ιντερνετ. Υπάρχει σιγουρα περισσοτερη αμηχανια αλλα αυτο με το καιρο το ξεπερνάς οταν βλέπεις οτι τα πράγματα καμια φορά ειναι πολυ πιο απλα απο οτι τα σκεφτόμαστε. Επισης η πρώτη φορά που πηγα να μιλήσω σε κοπέλα σε ένα κλάμπ ήταν το καλοκαιρι του 2005. Ειχα πολυ άγχος βεβαια και οπως ηταν φυσικο δεν λειτουργησε αλλα δεν πειράζει. Ηταν η αρχή της καριέρας χαχα =D

Δεν έχω καθολου κακη ιδέα για τις γνωριμιες απο το Ιντερνετ και αν τυχει θα το ξανακάνω.
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

lilith's_child

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lilith's_child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

H lilith's_child love is giving up control έγραψε: στις 22:30, 07-07-18:

όχι δεν έχω κάνει ποτέ σχέση με άτομο που γνώρισα οnline, γενικά δεν πολύπιστεύω σε τέτοιου είδους γνωριμίες καθώς θεωρώ πως αφοράνε καθαρά το σεξ

επίσης πολλά άτομα εκμεταλλεύονται την ευκολία του ίντερνετ και παρουσιάζουν μια διαφορετική εικόνα από αυτό που πραγματικά είναι

άσε που έχουμε γεμίσει στους πορνοδιαστροφικούς παντού, οπότε που ξέρω εγώ αν μιλήσω με οποιονδήποτε άγνωστο δεν θα θέλει να εκμεταλλευτεί σεξουαλικά κλπ ,οπότε μακρυά
1
Παράθεση

Νάσια21

Νεοφερμένος

H Νάσια21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Νάσια21 έγραψε: στις 11:20, 19-08-18:

Όχι μόνο γνωριμίες.
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

O Devil !!! έγραψε: στις 11:38, 19-08-18:

Αρχική Δημοσίευση από lilith's_child
όχι δεν έχω κάνει ποτέ σχέση με άτομο που γνώρισα οnline, γενικά δεν πολύπιστεύω σε τέτοιου είδους γνωριμίες καθώς θεωρώ πως αφοράνε καθαρά το σεξ

επίσης πολλά άτομα εκμεταλλεύονται την ευκολία του ίντερνετ και παρουσιάζουν μια διαφορετική εικόνα από αυτό που πραγματικά είναι

άσε που έχουμε γεμίσει στους πορνοδιαστροφικούς παντού, οπότε που ξέρω εγώ αν μιλήσω με οποιονδήποτε άγνωστο δεν θα θέλει να εκμεταλλευτεί σεξουαλικά κλπ ,οπότε μακρυά

Σου γυρισανε τα μυαλά οι "θεοσεβουμενοι" εδω μέσα;;; στην αρχή αλλιως τα έγραφες.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 13:06, 19-08-18:

Αρχική Δημοσίευση από lilith's_child

Dat makes no sense.

Δηλαδη αν γνωρισεις καποιον εξω, πως ξερεις τι ειναι; Επισης μιλας με καποιον, αντε δινεις και το κινητο σου ή το fb και κανονιζετε καποια στιγμη να βγειτε. Δε χρειζεται να στελνετε γυμνες φωτο ο ενας στον αλλο απο τα πρωτα δεκα λεπτα...
6
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,724 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 21:26, 19-08-18:

Έχω κάνει σχέση και από το διαδίκτυο κι όχι μόνο μια φορά.
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί αυτές τις σχέσεις ορισμένοι τις αντιμετωπίζουν σαν "ραντεβού στα τυφλά". Υποτίθεται οτι πριν αποφασίσεις να δεις "δια ζώσης" τον ιντερνετικό συνομιλητή σου, έχετε προλάβει να ανταλλάξετε μηνύματα, φωτογραφίες κι έτσι δεν πας τόσο απροετοίμαστος σχετικά με το τι θα συναντήσεις.
Κι όχι δεν το θεωρώ πιο επικίνδυνο από τον παραδοσιακό τρόπο γνωριμίας που είχαν οι γονείς ή οι παππούδες μας. Απλώς το παιχνίδι έχει άλλους κανόνες και διαφοροποιείται.
Από κει κι έπειτα, για όποιον τρόπο προσέγγισης κι αν επιλεξει κανείς, χρειάζεται προσοχή και σύνεση.
4
1
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

O Devil !!! έγραψε: στις 21:59, 19-08-18:

Αρχική Δημοσίευση από Aleksa
Έχω κάνει σχέση και από το διαδίκτυο κι όχι μόνο μια φορά.
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί αυτές τις σχέσεις ορισμένοι τις αντιμετωπίζουν σαν "ραντεβού στα τυφλά". Υποτίθεται οτι πριν αποφασίσεις να δεις "δια ζώσης" τον ιντερνετικό συνομιλητή σου, έχετε προλάβει να ανταλλάξετε μηνύματα, φωτογραφίες κι έτσι δεν πας τόσο απροετοίμαστος σχετικά με το τι θα συναντήσεις.
Κι όχι δεν το θεωρώ πιο επικίνδυνο από τον παραδοσιακό τρόπο γνωριμίας που είχαν οι γονείς ή οι παππούδες μας. Απλώς το παιχνίδι έχει άλλους κανόνες και διαφοροποιείται.
Από κει κι έπειτα, για όποιον τρόπο προσέγγισης κι αν επιλεξει κανείς, χρειάζεται προσοχή και σύνεση.

Εχω κάνει ραντεβου στα τυφλα 3 φορές ως τωρα πιο μικρος .... τις 2 έσκασαν κάτι κουκλες. Έπαθα εναν πανικο αλλα τον ξεπέρασα γρηγορα και την μια εντάξει δεν ηταν και πολυ ομορφη αυτη αλλα δεν πειράζει. Ηπιαμε ενα καφεδάκι. Βασικα το ιδιο μπορει να σκεφτοταν και αυτη για μενα οποτε δεν θα κρινω
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    archaios19, PG795