Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,969 μέλη και 2,478,524 μηνύματα σε 78,942 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 179 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες σχετικά με Internet Café και ανήλικους

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:19, 26-10-07:

Δηλαδή εσύ επιμένεις ότι οι μαγαζάτορες βλέπουν τα παιδιά σαν ένα τσουβάλι χρημάτων;
Ξέρεις ότι:
  • Ένα μαγαζί που το προϊών του είναι νόμιμο για όλους τους ανθρώπους δεν μπορεί να αποκλείσει κάποια ομάδα ανθρώπων;
  • Ένα netcafe δεν το συμφέρει να είναι και Games Cafe επειδή χρειάζεται πολύ πιο ακριβό εξοπλισμό;
Έχω άδικο που είμαι σίγουρος ότι κάνεις αυθαίρετες γενικεύσεις;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

fatsoula (Χαρούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H fatsoula έγραψε: στις 23:28, 26-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Δηλαδή εσύ επιμένεις ότι οι μαγαζάτορες βλέπουν τα παιδιά σαν ένα τσουβάλι χρημάτων;
Ξέρεις ότι:
  • Ένα μαγαζί που το προϊών του είναι νόμιμο για όλους τους ανθρώπους δεν μπορεί να αποκλείσει κάποια ομάδα ανθρώπων;
  • Ένα netcafe δεν το συμφέρει να είναι και Games Cafe επειδή χρειάζεται πολύ πιο ακριβό εξοπλισμό;
Έχω άδικο που είμαι σίγουρος ότι κάνεις αυθαίρετες γενικεύσεις;
Εσύ τι λές????? οτι τα βλέπουν σαν παιδιά τους??
Μήπως τους αφήνουν να παίζουν και τσάμπα?
Γιατί νομίζεις πως το κάνει?Για να δώσει χαρά?
Συγνώμη αλλά δεν τα λέω έτσι ξεκάρφωτα!
Όπως είπα και σε προηγούμενη απάντηση....πολύ απλά αυτός ο άνθρωπος (ιδιοκτήτης) έχει επενδύσει κάποια λεφτά ή έχει πάρει κάποια ρίσκα για να βγάλει περισσότερα λεφτά!!!
ύστερα θα σου δώσω ένα παράδειγμα αλλά λιγάκι άσχετο και πλησιάζει ελεεινά στην πραγματικότητα....απο τον καβούρη!(ναι τυχαίνει να βλέπω αλλά όχι δεν το έβγαλα απο εκεί το συμπέρασμα) Που με το που μπαίνει και φεύγει ένας πελάτης δεν λέει μου έφυγε ο πελάτης αλλά τα λεφτά μου!
Ο κάθε ιδιοκτήτης έτσι σκέφτεται και συγνώμη που έφερα αυτό το παράδειγμα απλά θέλω να γίνω λιγάκι πιο κατανοητή....!!!!
Τώρα σχετικά με τα νετ καφε που είναι και games cafe εσύ γιατί λες να το κάνει?ίσως για να προσελκύσει περισσότερο κόσμο???Ίσως για να βγάλει στο μέλλον περισσότερα λεφτά??Αλλιώς θα άνοιγαν ένα καφενείο!!!
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:35, 26-10-07:

Επίσης,όπως είπα και πιο πάνω, ένα Internet Cafe δεν μπορεί να βάλει ταμπέλα "Απαγορεύεται η είσοδος σε άτομα κάτω το 18 ετών". Αυτό όμως δεν ισχύει αν το net cafe είναι λέσχη ή μη κερδοσκοπική εταιρία. Ψάξε το λίγο
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 27-10-07 στις 00:28. Αιτία: copy,split,off-topic
Παράθεση

fatsoula (Χαρούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H fatsoula έγραψε: στις 23:42, 26-10-07:

Δεν είπα πως απαγορευεται η είσοδος απλά είπα τι είναι υγιές και τι όχι!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 27-10-07 στις 00:28. Αιτία: copy,split,off-topic
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 23:55, 26-10-07:

Αυτό που σου λέμε τόση ώρα είναι οτι ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να βάλει τέτοια ταμπέλα ΕΚΤΟΣ αν είναι λέσχη ή ΑΜΚΕ, που προφανώς δεν είναι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 27-10-07 στις 00:27.
Παράθεση

fatsoula (Χαρούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H fatsoula έγραψε: στις 00:01, 27-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από fatsoula
με ιδιοκτήτες γιατί έστω και αν τους ενδιέφερε θα έβαζαν κάποιες ταμπέλες η θα υποχρέωναν τα παιδιά να πηγαίνουν με συνοδεία μόνο και μόνο για να έχουν την συνείδηση τους καθαρή.Χωρίς να τους υποχρεώνει κανένας νόμος και όλα τα σχετικά!
Λέω τι θα είναι σωστό και όχι τι προβλέπει ο νόμος!!!!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 27-10-07 στις 00:27. Αιτία: copy,split,off-topic
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 00:03, 27-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από fatsoula
Δεν είπα πως απαγορευεται η είσοδος απλά είπα τι είναι υγιές και τι όχι!
Ο ιδιοκτήτης του net cafe δεν είναι κηδεμόνας τους. Από τη στιγμή που ο νόμος δεν θέτει περιορισμό, οι ανήλικοι έχουν ίδια "δικαιώματα" στο πόση ώρα θα κάτσουν στο net cafe με τους ενήλικους.

Αντίθετα, οι γονείς θα κρίνουν τι είναι υγιές και τι όχι.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 00:10, 27-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Ο ιδιοκτήτης του net cafe δεν είναι κηδεμόνας τους. Από τη στιγμή που ο νόμος δεν θέτει περιορισμό, οι ανήλικοι έχουν ίδια "δικαιώματα" στο πόση ώρα θα κάτσουν στο net cafe με τους ενήλικους.
Ακριβώς. Φαντάζεσαι να τους διώξει ο ιδιοκτήτης και να έρθει μετά ο γονιός να κάνει φασαρία επειδή έδιωξαν το παιδί του;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 27-10-07 στις 00:26. Αιτία: copy,split,off-topic
Παράθεση

briki

Δραστήριο Μέλος

H briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 201 μηνύματα.

H briki έγραψε: στις 15:19, 30-10-07:

Καλά ας μην είμαστε αφελείς... ο ιδιοκτήτης δεν ανησυχεί και τόσο πολύ για το αν θα έρθει να του μιλήσει ο γονιός του παιδιού που δεν φιλοξένησε στο καφέ του, αντιθέτως ανησυχεί για το επιπλέον κέδρος που θα χάσει αν αρχίσει να ζητά από τα ανήλικα ή έστω πιο μικρά παιδιά να φύγουν από το ίντερνετ κατάστημά του.
Κακά τα ψέματα, χωρίς να θέλω να τα ισοπεδώνω όλα, σχεδόν τα περισσότερα πράγματα πλέον, μεταφράζονται σε χρήματα παρά κινήσεις ηθικής.
Παράθεση

Δικαστής

Νεοφερμένος

Ο Δικαστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Δικαστής έγραψε: στις 13:05, 22-01-09:

Θα απαντήσω στον Hunter ως υπάλληλος σε Internet Café

1. Δεν υπάρχει νόμος που να το απαγορεύει αυτό.

2. Δεν μεταφράζεται σε παραπλάνηση ανηλίκου. Κανένας δεν κάλεσε τα πιτσιρίκια να έρθουν να παίζουν ατελείωτες ώρες. Ευθύνες έχουν μόνο οι γονείς

3. Και τι θέλεις να κάνουμε ρε φίλε να τα κλείσουμε όλα ? και πώς θα ζήσουμε εμείς θα ανοίξουμε μπακάλικο ?

4. Αν ανησυχούσαν θα τους κόβανε το χαρτζιλίκι

5. Τι κάνει η Αστυνομία ? θες να μάθεις ? έρχονται τα απογεύματα και παίζουνε Counter Strike !

6. Έχω κόψει πολλά κεφάλια σε παιχνίδια, έχω δει φρικτά πράγματα στα games, ποτέ μου όμως δεν έγινα ο παρανοϊκός δολοφόνος με το πριόνι ! είναι η ποιο ηλίθια ερώτηση που έχω ακούσει ποτέ.

Άνθρωπε μου τότε αν είναι θέμα συνείδησης, τότε να κλείσουν τα πολεμικά και πυρηνικά εργοστάσια, να μην υπάρχουν πόλεμοι και στρατοί, να μην υπάρχει πείνα στον κόσμο. Ο πλανήτης έχει πολλά περισσότερα σημαντικά προβλήματα να επιλύση από το να έρχεται κάποιος νέος, νέα στα Internet Café.
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,019 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 10:23, 23-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Δικαστής
Ο πλανήτης έχει πολλά περισσότερα σημαντικά προβλήματα να επιλύση από το να έρχεται κάποιος νέος, νέα στα Internet Café.
Σόρι, αλλά μια αποχαυνωμένη νεολαία είναι από μόνο του ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 10:40, 23-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Σόρι, αλλά μια αποχαυνωμένη νεολαία είναι από μόνο του ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα.
Και σε αυτό φταίνε τα Internet Cafe?
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια