Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,983 μηνύματα σε 79,003 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 474 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Shadowfax

Επιφανές Μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε: στις 00:58, 09-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
Κάνοντας μια πρόχειρη αναζήτηση έπεσα πάνω σε αυτό το κομμάτι: http://www.specialprice.gr/shop/item...26455&catid=19
Για αυτά που δίνει δεν έχει πολύ χαμηλή τιμή?
Integrated graphics. Δεν έχει SSD. 1366χ768 (που για 15.6'' πρέπει να 'ναι ασχημούλικο). Ούτε μία USB 3.0. Windows 8.

Και το έδιναν 700€. Uuuh... LOL!?

Τώρα το 'χουν 550, ναι, αλλά και πάλι δε μ' αρέσει. 4.5 ώρες μπαταρία (κι άρα μάλλον λιγότερο απ' αυτό) και 2.5kg? Meh.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,344 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε: στις 10:47, 13-05-13:

Nα ρωτήσω κάτι; Ξέρει κανείς πως στο Excel όταν έχω ένα γράφιμα και από τη γραμμή τάσης μου βγαίνει μια παραβολή η οποία κανονικά είναι δύο παραβολές (δηλαδή έχουν διαφορετική κλήση η κάθε μία άμα τις κάνω και στο χαρτί) πως μπορώ αυτή τη γραμμή να την κόψω ανάλογα με τα σημεία που σχηματίζουν δύο παραβολές ώστε και στον υπολογιστή να φαίνονται δύο;;;
Να σας το χω και σε συννημένο.Όποιος το ξέρει λίγη χίλφε πλιζ!
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: xlsx ΠΕΙΡΑΜΑ 9ο.xlsx (12,3 KB, 58 αναγνώσεις)
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε: στις 14:57, 13-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Integrated graphics. Δεν έχει SSD. 1366χ768 (που για 15.6'' πρέπει να 'ναι ασχημούλικο). Ούτε μία USB 3.0. Windows 8.

Και το έδιναν 700€. Uuuh... LOL!?

Τώρα το 'χουν 550, ναι, αλλά και πάλι δε μ' αρέσει. 4.5 ώρες μπαταρία (κι άρα μάλλον λιγότερο απ' αυτό) και 2.5kg? Meh.
Για 15,6'' το 1366χ786 δεν είναι καλή ανάλυση?
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,523 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 22:13, 13-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από OoOkoβοldOoO
Nα ρωτήσω κάτι; Ξέρει κανείς πως στο Excel όταν έχω ένα γράφημα και από τη γραμμή τάσης μου βγαίνει μια παραβολή η οποία κανονικά είναι δύο παραβολές (δηλαδή έχουν διαφορετική κλήση η κάθε μία άμα τις κάνω και στο χαρτί) πως μπορώ αυτή τη γραμμή να την κόψω ανάλογα με τα σημεία που σχηματίζουν δύο παραβολές ώστε και στον υπολογιστή να φαίνονται δύο;
Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα καλά τι εννοείς, αλλά δες αν σε βηθάει καθόλου ΑΥΤΟ.

Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: xlsx DIAS ΠΕΙΡΑΜΑ 9ο.xlsx (16,2 KB, 68 αναγνώσεις)
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,344 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε: στις 22:31, 13-05-13:

Όχι δεν εννοούσα ακριβώς αυτό....στο εργαστήριο μας είπε ότι άμα δούμε ότι τα μισά σημεία πάνω κάτω σχηματίζουν μια καμπύλη(παραβολή) και τα άλλα μισά μια άλλη τότε να το δείξουμε αυτό και στο σχήμα. Προφανώς από τις μετρήσεις φαίνεται ότι δεν είναι καλές γι αυτό και κάποια-στην αρχή κυρίως-σημεία είναι εκτός καμπυλών...τέλοσπάντω δεν ξέρω πως να σχηματίσω με το excel στο ίδιο γράφημα δύο ξεχωριστές παραβολές που να μην συνδέονται μεταξύ τους..
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε: στις 12:20, 14-05-13:

Εδώ και κάποιους μήνες έστειλα το λαπτοπ μου για φτιάξιμο στην αντιπροσωπεία στη θεσνικη γιατί έκλεινε μόνο του, μαύριζε η οθόνη και "μούγκριζε"! Μόλις το παρέλαβα με ενημέρωσαν ότι άλλαξαν το ανεμιστηράκι γιατί είχε γεμίσει χνόυδια απ τις κουβέρτες που το έβαζα και έφτιαξαν και την οθόνη..Στο θέμα μας..λειτουργεί κανονικά όμως μόλις πάω να το μετακινήσω ή το ακουμπήσω κάπου κάνει αμέσως επανεκίννηση! τι μπορει να φταιει μπορει να με διαφωτίσει κανεις;;
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 12:34, 14-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Sweet_Butterfly
Εδώ και κάποιους μήνες έστειλα το λαπτοπ μου για φτιάξιμο στην αντιπροσωπεία στη θεσνικη γιατί έκλεινε μόνο του, μαύριζε η οθόνη και "μούγκριζε"! Μόλις το παρέλαβα με ενημέρωσαν ότι άλλαξαν το ανεμιστηράκι γιατί είχε γεμίσει χνόυδια απ τις κουβέρτες που το έβαζα και έφτιαξαν και την οθόνη..Στο θέμα μας..λειτουργεί κανονικά όμως μόλις πάω να το μετακινήσω ή το ακουμπήσω κάπου κάνει αμέσως επανεκίννηση! τι μπορει να φταιει μπορει να με διαφωτίσει κανεις;;

κατά 99% σου συνέδεσαν λανθασμένα το καλώδιο που λέει στο σύστημα να κλείσει όταν το διπλώνεις. κατά 1% έχεις φαντάσματα στο σπίτι
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε: στις 12:42, 14-05-13:

ειχαν ξεχασει να βαλουν ενα εξαρτημα σχετικο με τη μπαταρια κ με το που ανοιγε εκλεινε..το ξαναστειλα πισω και τωρα μετα απο 2 βδομαδες παλι τα ιδια...δε μπορω να το ξαναστειλω γιατι εκαναν 3 μηνες να το κανουν δεν το ξαναδινω για κανενα λογο
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 12:47, 14-05-13:

δε μπορω να το ξαναστειλω γιατι εκαναν 3 μηνες να το κανουν δεν το ξαναδινω για κανενα λογο
internet addiction ftw
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε: στις 12:49, 14-05-13:

πτυχιακη
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

O Rempeskes έγραψε: στις 12:56, 14-05-13:

...στα 21? χαλας την πιάτσα
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε: στις 16:32, 18-05-13:

καλησπέρα. θέλω να κάνω μια ερώτηση. Θέλω να αγοράσω ακουστικά κεφαλής, τα μεγάλα εννοώ, όχι τα μικρά. θέλω να είναι κάποια επώνυμη μάρκα π.χ. sony , και θέλω να κοστίζουν λιγότερο από 20 ευρώ. Υπάρχει κανένα μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που να έχει κάτι τέτοιο;
Παράθεση

Maria Bluemind

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H Maria Bluemind έγραψε: στις 17:13, 08-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
καλησπέρα. θέλω να κάνω μια ερώτηση. Θέλω να αγοράσω ακουστικά κεφαλής, τα μεγάλα εννοώ, όχι τα μικρά. θέλω να είναι κάποια επώνυμη μάρκα π.χ. sony , και θέλω να κοστίζουν λιγότερο από 20 ευρώ. Υπάρχει κανένα μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που να έχει κάτι τέτοιο;
Έχει καιρο που εγραψες το μηνυμα οποτε δεν ξερω αμα βρηκες ηδη.. τελος παντων στα Tiger (βεβαια δεν ηταν μαρκα) εχει με 8€ μπλε, μωβ, μαυρα (δεν ξερω αμα εχει αλλα χρωματα). Είχε παρει μια φιλη μου και μας φανηκαν αρκετα καλα για 8 €, το προβλημα ηταν οτι μεσα στην εβδομαδα (μπορει και λιγο παραπανω), πατησε το καλωδιο και χαλασαν... κοπηκε το καλωδιο δηλαδη και ακουγοταν περιεργα..
Τωρα ποσο τα πατησε δεν ξερω, παντως εμενα το καλωδιο μου φανηκε αρκετα καλο.. ηταν χοντρο το πλαστικο γυρω γυρω
Επισης ειχαμε παρει κατι ακουστικα με 20-25 € απο τον κωτσοβολο, πολυ καλυτερα και αν θυμαμαι καλα ηταν Playfect η μαρκα.. αυτα κρατανε ακομα, ειναι αρκετα καλα και ο ηχος ειναι πολυ καλος.. δεν τα βρισκω ομως στο internet.. δεν εχει πολυ καιρο που τα πηραμε, το πολυ 3 μηνες..

Μια απορια για τον υπολογιστη τωρα.. υπαρχει περιπτωση ενα trojan horse να ειναι ψευτικο; απο οτι καταλαβα αυτα τα εχουν αρχεια προς εγκατασταση, και ετσι και κανεις εγκατασταση, τσουπ, τον πηρες τον ιο.. υπαρχει περιπτωση να κανω εγκατασταση και να μην εχει ιο τελικα;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Maria Bluemind : 08-06-13 στις 17:57. Αιτία: Προσθήκη κειμένου
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 19:21, 26-06-13:

Το τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα με το laptop μου... Όταν βάζω το δίσκο ενός παιχνιδιού, μετά από μία ώρα ζεσταίνεται πάρα πολύ και σβήνει από μόνο του και δεν ανοίγει για 5-10 λεπτά... Το laptop είναι 3 χρονών. Τι πρόβλημα έχει;
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 19:47, 26-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από maria_lulu
Το τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα με το laptop μου... Όταν βάζω το δίσκο ενός παιχνιδιού, μετά από μία ώρα ζεσταίνεται πάρα πολύ και σβήνει από μόνο του και δεν ανοίγει για 5-10 λεπτά... Το laptop είναι 3 χρονών. Τι πρόβλημα έχει;
Γηρατειά.

Η πάστα του επεξεργαστή ίσως θέλει άλλαγμα.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,153 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 20:01, 26-06-13:

Hp ειναι ;
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 20:03, 26-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Γηρατειά.

Η πάστα του επεξεργαστή ίσως θέλει άλλαγμα.
Μάλιστα... Δε θέλει καθάρισμα; Γιατί μια φίλη είχε παρόμοιο πρόβλημα έτσι το καθάρισε και τώρα είναι εντάξει...

Όχι, acer.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 21:13, 26-06-13:

Μάλιστα... Δε θέλει καθάρισμα; Γιατί μια φίλη είχε παρόμοιο πρόβλημα έτσι το καθάρισε και τώρα είναι εντάξει...
Γιατί δεν το καθαρίζεις τότε να δεις αν θα φτιάξει;
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε: στις 21:30, 26-06-13:

Πάνε το για καθάρισμα και αγόρασε και μια βάση/cooler. Στο σπίτι σου έχεις A/C ή έχει ζέστη?
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Δραστήριο Μέλος

H maria_lulu έγραψε: στις 21:58, 26-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Γιατί δεν το καθαρίζεις τότε να δεις αν θα φτιάξει;
Δε ξέρω... Το καθάρισμα δεν επηρεάζει τη μνήμη του, σωστά;

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
Πάνε το για καθάρισμα και αγόρασε και μια βάση/cooler. Στο σπίτι σου έχεις A/C ή έχει ζέστη?
Έχω βάση με ανεμιστήρα. Επίσης είναι αναμμένο το A/C και δεν έχει ζέστη.

Κατέβασα ένα πρόγραμμα που μετράει τη θερμοκρασία και αυτή τη στιγμή λέει:

HD0: 56C
Temp1: 91C
Core 0: 81C
Core 1: 82C
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες