Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,982 μηνύματα σε 79,003 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 488 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 19:35, 17-10-12:

α δηλ δε με συμφερει.
Αν το πάω σε καμια ενέργεια θα εχω επιπτωσεις;πχ στην μπαταρια;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

maria1990

Νεοφερμένος

H maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H maria1990 έγραψε: στις 16:02, 19-10-12:

οταν ανοιγω το laptop μου βγαζει μια μαυρη οθονη που γραφει NTLDR is missing
press any key to restart ,
παταω οποιοδηποτε κουμπι αλλα παλι μου μου ξαναβγαζει το ιδιο. δεν μπορω να μπω στον υπολογιστη, ξερει κανεις τι μπορει να εχει παθει?
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 16:27, 19-10-12:

να ναι καλα ο γουγλης.
ολα τα εχει
δεν μου εχει τυχει ποτε παντως..

βαλε το cd dvd windows οτι εχεις,,xp ή 7 και φτιαξε τον τομεα του δισκου που δειχνει παρτιτιονσ κλπ.

φτιαχνεται νομιζω,,χωρις να χασεις τα δεδομενα του δισκου
απλα εγινε μπαχαλο η εκκινηση του δισκου

πες τι win εχεις πρωτα
για win 7

http://techsnafu.com/how-to/ntldr-mi...windows-7-fix/
http://www.sevenforums.com/tutorials...up-repair.html
Παράθεση

maria1990

Νεοφερμένος

H maria1990 έγραψε: στις 00:07, 20-10-12:

win xp, δεν εχω κανενα cd ομως για να μπορεσω να το φτιαξω
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 00:13, 20-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Boom
ποια η διαφορα μεταξυ αδρανοποιησης και αναστολης λειτουργιας;
οταν κλεινω το καπακι το εχω να κανει αναστολη αλλα με πεταει απο το νετ...
αν το βαλω σε αδρανοποιηση παλι θα πεταει;
γενικα ποια η διαφορα και τι συμφερει; συμφερει κατι δηλ;
http://windows.microsoft.com/el-GR/w...-and-hibernate
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε: στις 00:13, 03-11-12:

λοιπον εχω κ αλλο problem
βλεπετε λιγο μετά από το προηγουμενο ποστ μου ο υπολογιστής μου τα έφτυσε εντελώς και η διάγνωση ήταν ότι χάλασε η μητρική πλακετα ή κατι τετοιο τεσπα.
πηρα καινουριο λαπτοπ και εβαλα το σκληρο σε μια θηκη.
την τοποθετηση την εκανε το παιδι στο καταστημα. το θεμα είναι πως οταν παω να δω τα αρχεία μου λεει πως ο δίσκος είναι άδειος
εν τω μεταξύ παω να τον βρω απο το πεδίο " ο υπολογιστης μου" και εκεί ως εικονίδιο τον έχει μερικώς γεμάτο.
any ideas?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ciela : 03-11-12 στις 01:03.
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 00:45, 03-11-12:

αν πατησεις ιδιοτητες τι σου λεει για το χωρο που εχεις δεσμευσει;
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε: στις 01:00, 03-11-12:

λοιπον οταν βαζω το usb μου βγαζει στον "υπολογιστη μου" 2 συνδεσεις.
η μια λεει RECOVERY(E) και λεει πως είναι δεσμευμενα τα 1,5 από 8 GB κ η άλλη Local Disk (F) και λεει πως είναι δεσμευμένα τα 18 από 225 GB.
Στην πρωτη σύνδεση δε μου βγάζει κανένα αρχείο όταν το παταω, στη δεύτερη σύνδεση μου βγάζει χίλια δυο αρχειάκια τα οποία όμως δε μπορώ να δω πως συνδέονται με αυτά που είχα στον παλιό υπολογιστή μου. δε βρίσκω τίποτα το γνώριμο και ενας φάκελος ακόμα που λέει desktop είναι κενός.

btw η μνήμη C του παλιού μου υπολογιστή θυμάμαι ότι είχε δεσμευμένα κάπου στα 80 GB. (που πηγαν όλα αυτα;)

εδιτ: όλες οι ημερομηνίες τροποποίησης των φακέλων στη δεύτερη σύνδεση είναι από το 2009
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ciela : 03-11-12 στις 01:11.
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 01:21, 03-11-12:

γινεται με αριστερο κλικ πανω στο δισκο να τον ανοιξεις ως διαχειριστης ;
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε: στις 01:32, 03-11-12:

δε μου βγαινει επιλογη ως διαχειριστης αλλα μόλις είχα άλλες εξελίξεις.
κανοντας ενα google search ακολουθησα τη συμβουλη ενός τυπά και πληκτρολογησα στο command line την εντολη
attrib -h -r -s /s /d f:\*.*
τώρα μπορώ να δω τα αρχεία του δίσκου f αλλά είναι όλα αχρηστα. όλο κάτι για γλώσσες έχει, protected.russian protected.chinese etc etc
Παράθεση

maria1990

Νεοφερμένος

H maria1990 έγραψε: στις 23:09, 03-11-12:

λοιπον εχω τα εξησ προβληματα, δεν μπορω να εγκαταστησω καθολου τισ ενημερωσεισ για το net framework 2.0,3.0,3.5 στο λαπτοπ και ο σκληροσ εχει δεσμευμενο χωρο 44 GB παρολο που δεν εχω αποθηκευσει τιποτα εκει εκτοσ απο τα αρχεια του συστηματοσ
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 23:38, 03-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από maria1990
λοιπον εχω τα εξησ προβληματα, δεν μπορω να εγκαταστησω καθολου τισ ενημερωσεισ για το net framework 2.0,3.0,3.5 στο λαπτοπ και ο σκληροσ εχει δεσμευμενο χωρο 44 GB παρολο που δεν εχω αποθηκευσει τιποτα εκει εκτοσ απο τα αρχεια του συστηματοσ
  1. Τι μήνημα λάθους σου βγάζει;
  2. Τα Windows είθισται να πιάνουν μπόλικο χώρο κατά την εγκατάσταση. Δεν υπάρχει λόγος. Απλώς, είναι τα Windows. Αλλά μπορείς να ψάξεις ξανά τα εγκατεστημένα προγράμματα, να καθαρίσεις καμιά registry, να κάνεις κάνα defragment, να ελέγξεις για ιούς...
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε: στις 23:41, 03-11-12:

Ρε Γιώργο DHCP server έχεις στήσει ποτέ? Αι και έφαγα όλο το απόγευμα μου γαμώτο..
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 23:54, 03-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Ρε Γιώργο DHCP server έχεις στήσει ποτέ? Αι και έφαγα όλο το απόγευμα μου γαμώτο..
Ναι ρε.
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε: στις 00:01, 04-11-12:

Μπες msn, θέλω help..
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 00:18, 04-11-12:

Το 'χω σβήσει αυτό που 'χεις. Hard delete.

Αλλά δεν θυμάμαι και να με ρωτήσεις. Long time. Πού θες να το στήσεις; Linux; Έχει κάτι περίεργα config files που πρέπει να διαβάσεις. :/
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε: στις 07:55, 04-11-12:

παιδια χρειαζομαι βοηθειααααααααααααααααα...Εχω μια σοβαρη δουλεια και πρεπει να δημιουργησω εμαιλ(το κανω καθε δυο τρεις μηνες επειδη ξεχναω το παλιο μου).Το θεμα ειναι πως οταν παω να μπω μου βγαζει αστραπιαια το yahoo δημιουργια λογαριασμου ,συνδεση κλπ και σε 2 δευτερολεπτα μου βγαζει αυτο
http://assist.babylon.com/babylonass...ashFlag%3Dtrue

δεν ειμαι τελειως ασχετη απο υπολογιστες αλλα δεν το χω ψαξει ιδιαιτερα...Αυτο που λεει στην 2η τελιτσα δεν ισχυει σε ολα τα αλλα μπαινω κανονικα.Σαυτο που λει στη 3η τελιτσα ,το εψαξα λιγο(για να μη με πει κανεις τεμπελα)και μπηκα σε κατι που λεει''να επιτρεπεται ενα προγραμμα μεσω του τειχους προστασιας των windows.
βοηθεια!!!!!!!!σενν ξερω τι να κανωωωωωω!αν το πω στην αδερφη μου θα με σκυλοβριζει.....Δεν ξερω τι κάνω(δεν ξερω καν αν το γραψψα στο σωστο θεμα........Σας παρακαλω γραψτε καμια συμβουλη,ειναι ζητημα ζωης και ...........ζωης........Σας εκλιπαρω .Ειναι επειγων
Παράθεση

maria1990

Νεοφερμένος

H maria1990 έγραψε: στις 10:16, 04-11-12:

1) καθε φορα που παω να τα εγκαταστησω ειτε απο το windows update ειτε απο το εικονιδιο κατω δεξια, μου βγαζει εναν πινακα που λεει οτι δεν ηταν δυνατη η εγκατασταση ορισμενων ενημερωσεων
2) επειδη δεν ειμαι κανενα σαινι μηπωσ μπορεισ να μου εξηγησεισ πωσ να καθαρισω την registry, και πωσ να κανω το defragment?
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

O Speedy έγραψε: στις 10:40, 04-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Το 'χω σβήσει αυτό που 'χεις. Hard delete.

Αλλά δεν θυμάμαι και να με ρωτήσεις. Long time. Πού θες να το στήσεις; Linux; Έχει κάτι περίεργα config files που πρέπει να διαβάσεις. :/
Ναι, σε ubuntu πάω να το στήσω. Έχω φάει πολύ χρόνο ρε με tutorials κτλ. Όλα σχεδόν τα ίδια λένε, κάνω κάποιο μικρό λάθος που δεν μπορώ να το εντοπίσω.

Υ.Γ. Ε στείλε ρε άνθρωπε νέο Msn να συνενοούμαστε
Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Περιβόητο Μέλος

H Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Επενδυτής . Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.

H Miss Brightside έγραψε: στις 18:13, 18-11-12:

ΣΟΣ! Για κάποιον λόγο δε παίζει κανένα βίντεο στον υπολογιστή μου, ενώ χτες ήταν όλα μια χαρά
Τί στο καλό έγινε?
Πώς φτιάχνεται?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες