Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,003 μέλη και 2,480,033 μηνύματα σε 79,006 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 267 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

pok@ (Ευστρατία)

Νεοφερμένος

H Ευστρατία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H pok@ έγραψε: στις 13:13, 10-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
τι κουφο ειναι αυτο??? σβησε αυτο το αρχειο που κατεβασες χθες, κλεισε τον υπολογιστη και ξαναανοιξτον... αν και δεν νομιζω να γινει κατι. αλλα καντο. πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο...
το διέγραψα... ξαναάνοιξα τον υπολογιστή και ειναι ακόμα έτσι
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε: στις 13:56, 10-03-13:

εχεις μπει σε safe mode? κανει το ιδιο πραγμα αν μπεις απο εκει? ισως να εχεις κολλησει ιο.
Παράθεση

pok@ (Ευστρατία)

Νεοφερμένος

H Ευστρατία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H pok@ έγραψε: στις 14:11, 10-03-13:

εντάξει είμαι πολύ άσχετη ... πως μπαίνω σε safe mode;;;
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε: στις 14:14, 10-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από pok@
εντάξει είμαι πολύ άσχετη ... πως μπαίνω σε safe mode;;;
δες εδω. και δες εδω καποιον που εχει το ιδιο προβλημα με σενα.
Παράθεση

pok@ (Ευστρατία)

Νεοφερμένος

H pok@ έγραψε: στις 14:33, 10-03-13:

το δεύτερο το είχα βρει και γω αλλά δε κατάλαβα πολλά...

πατάω το f8 αλλά δε κάνει τίποτα (δοκίμασα να πατάω και το fn ταυτόχρονα αλλά παλί δε κάνει τίποτα.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως....
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε: στις 14:38, 10-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από pok@
έκανα μία τρομερή βλακεία!!!!! Χθες κατέβασα ένα αρχείο Microsoft office, με ρωτάει στις λήψεις του firefox με ποιό πρόγραμμα θέλω να το ανοίξω και επιλέγω Microsoft office. Μετά όμως μου έκανε όλα τα αρχεία που είχα στην επιφάνεια εργασίας και ΄όλα τα προγράμματα στην γραμμή εργασίων αρχεία του Microsoft officε. Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν ότι κόλλησε... το αφήνω λοιπόν λίγη ώρα... τίποτα... κάνω επανεκκίνηση... τίποτα... το κλείνω εντελώς και το ξαναανοίγω μετά απο πολλή ώρα... τίποτα....

Έχω απελπιστεί.... ξέρεις κανείς τι να κάνω για να το φτιάξω;;;;
ΔΟκίμασε επαναφορά .
Αν δεν στρώσει ίσως να είναι ιός (ίσως και όχι) οπότε ψάξου με έλεγχο για ιούς σε 2η φάση
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε: στις 14:48, 10-03-13:

επισης δοκιμασε και την αποκατασταση!
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 269 μηνύματα.

O nikos1889 έγραψε: στις 15:34, 21-03-13:

Γεια σας παιδια εχω καποια προβληματα με τον υπολογιστη μου.....τον εχω εδω και 6 μηνες και δεν μπορω να δω βιντεο HD και οταν βλεπω ταινιες στο ιντερνετ κολλαει....Εφερα εναν φιλο μου να το δει και ειπε οτι ειναι πολυ καλο ..εχει 1kb μνημη επεξεργαστη Ιντελ Core i5 και μνημη 500gb.....μηπως ξερετε τι μπορει να φταιει??
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε: στις 16:00, 21-03-13:

ασχετα απο τα χαρακτηριστικα, μπορει να φταιει και η ταχητυτα του ιντερνετ που κολλαει. μαλλον οχι μπορει, αυτο ειναι. αν εννοεις αυτο που καταλαβα.
1
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 269 μηνύματα.

O nikos1889 έγραψε: στις 16:11, 21-03-13:

ναι το σκεφτηκα αλλα παλια επαιζε γι αυτο προβληματιζομαι
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 16:24, 21-03-13:

1kb μνημη
6
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:47, 21-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
ασχετα απο τα χαρακτηριστικα, μπορει να φταιει και η ταχητυτα του ιντερνετ που κολλαει. μαλλον οχι μπορει, αυτο ειναι. αν εννοεις αυτο που καταλαβα.
Και εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα Internet.
Δες το ανάποδα, και ένα μέτριο κινητό πια μπορεί να παίξει HD video
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:51, 21-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από nikos1889
Γεια σας παιδια εχω καποια προβληματα με τον υπολογιστη μου.....τον εχω εδω και 6 μηνες και δεν μπορω να δω βιντεο HD και οταν βλεπω ταινιες στο ιντερνετ κολλαει....Εφερα εναν φιλο μου να το δει και ειπε οτι ειναι πολυ καλο ..εχει 1kb μνημη επεξεργαστη Ιντελ Core i5 και μνημη 500gb.....μηπως ξερετε τι μπορει να φταιει??

Οταν λες οτι δεν μπορεις να δεις HD, τι ενοεις;
Επισης, κολαει ο υπολογιστης, η το video οταν βλεπεις online;
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

O nikos1889 έγραψε: στις 17:09, 21-03-13:

το βιντεο!!και οταν βαζω πιο χαμηλη αναλυση παιζει
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10,991 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 17:52, 21-03-13:

Μπορεί να φταίει και η κάρτα γραφικών. Εμένα ας πούμε τα βίντεο 1080p τα φορτώνει αλλά κολλάνε όταν παίζουν ενώ τα 480p-720p τα παίζει μια χαρά. Το ίδιο μου συμβαίνει και με mkv files.
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

O nikos1889 έγραψε: στις 19:03, 21-03-13:

2πλασια μνημη εχω απο τον φιλο μου που ηρθε να το δει και σε αυτον παιζουν μια χαρα..
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 22:11, 21-03-13:

Μαλλον θεμα internet ειναι.
Παράθεση

maria1990

Νεοφερμένος

H maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H maria1990 έγραψε: στις 14:41, 25-03-13:

παιδια SOS!!!!!!!! τωρα τελευταια ενω χρησιμοποιω το laptop μου πεταει ξαφνικα μια οθονη μαυρη με μπλε γραμμες ή κιτρινη με ασπρες γραμμες. ξερει κανεις τι μπορει να φταιει? επισης η αφη εχει βραχυκυκλωσει και δεν μπορω να την χρησιμοποιησω. το εχω παει σε ειδικο αλλα δεν μπορεσε να την φτιαξει. ξερετε αν φτιαχνεται?
Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,344 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε: στις 15:24, 25-03-13:

μπας κι εχει σπάσει καμιά οθόνη και δεν φαίνεται; γιατί πριν κανα δυο χρόνια μου συνέβαινε και στο δικό μου αυτό με την αλλαγή χρωμάτων και τελικά είχε σπάσει η οθόνη αλλά δεν φαινόταν κι έτσι δεν το καταλάβαινα....
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 14:16, 26-04-13:

hello hello again
αν και το εψαξα στο ιντερνετ θα ηθελα να δω και μια απαντηση στα ελληνικα να δω αν το καταλαβα
εχει βγαλει στην οθονη watermark windows 7 build 7601 δεν ειναι γνησιο. ακριβως το προβλημα μαζι του ποιο ειναι;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες