Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,952 μέλη και 2,477,916 μηνύματα σε 78,915 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 302 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 14:19, 26-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
ακριβως το προβλημα μαζι του ποιο ειναι;

...εκτος του οτι ειναι windows εννοείς;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 14:30, 26-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
...εκτος του οτι ειναι windows εννοείς;
ass
περα απο αυτο
Παράθεση

cha0s

Επιφανές Μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 3,752 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 15:47, 26-04-13:

Το καλοκαίρι σκέφτομαι να βγάλω τα windows κ να το γυρίσω σε linux ή mac (τα γνωστά hackintosh π κάνουν και για pc)
A) Αξίζει να βάλω mac?
B) Από linux ποια αξίζει να βάλω? Δεν ξέρω από linux οπότε για αρχή κάτι απλό.

Μνήμη εχω 4gb, γραφικά 512mb και cpu amd triple core 2.10GHz
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:54, 26-04-13:

Hackintosh, κατα την γνωμη μου, δεν αξιζει.

Απο linux, ξεκινα με ubuntu και βλεπεις
1
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 22:05, 27-04-13:

hello hello again
αν και το εψαξα στο ιντερνετ θα ηθελα να δω και μια απαντηση στα ελληνικα να δω αν το καταλαβα
εχει βγαλει στην οθονη watermark windows 7 build 7601 δεν ειναι γνησιο. ακριβως το προβλημα μαζι του ποιο ειναι;
μπορει κπς να μου πει πως το απομακρυνω γιατι λεν διαφορους τροπους αλλα αναφερουν και συσκοτισμενες οθονες,γραμμουλες,geek φρασεις που δεν καταλαβαινω κλπ
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 22:35, 27-04-13:

Αν καταλαβα καλα το μηνυμα σου (το παλιο) h μικρομαλακη σε εποιασε να χρησιμοποιεις σπασμενο το καμαρι της.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 22:44, 27-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Αν καταλαβα καλα το μηνυμα σου (το παλιο) h μικρομαλακη σε εποιασε να χρησιμοποιεις σπασμενο το καμαρι της.
κανονικα δεν πρεπει να ειναι σπασμενο αλλα ευλαβικα πιασμενο και περασμενο στο λαπτοπ απο την αγορα του.
εκτος και αν τελικα καποιος πραγματι το ειχε κακοποιησει
(καλα τετοια ανακαλυψη μετα απο 1,5 + χρονο την κανει; τςτςτς)
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 09:44, 28-04-13:

δεν ξερω για ποσο κρατα η αδεια ,ωστοσο η μικρομαλακη μεσω των ενημερωσεων τσεκαρει αν τα win ειναι αυθεντικα .
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 10:18, 28-04-13:

δεν ξερω για ποσο κρατα η αδεια
δεν ηξερα καν οτι η αδεια εχει limited χρονικο διαστημα (βρε αει!!!!)

ωστοσο η μικρομαλακη μεσω των ενημερωσεων τσεκαρει αν τα win ειναι αυθεντικα .
βασικα δεν νομιζω οτι η αυθεντικοτητα αποτελει προβλημα, αυθεντικα ειναι αλλα δεν ξερω κατεβασε καποια ενημερωση προσφατα που ειναι δοκιμαστικη, φταιει καποιο προγραμμα αυτο θελω να δω γιατι η μικροαποτετοια εχει ολοκληρο θρεντ σχετικα με αυτο το προβλημα στο σαιτ της αλλα ειναι παλιο και οταν πηγαινω στο αμερικανικο ξεκινανε εξηγησεις που..
τωρα δεν ξερω καν που ειναι γραμμενος ενας κωδικος που λεει οτι κανονικα εαν τα επαναγκαταστησω ή τον επιβεβαιωσω θα επικυρωθει η αυθεντικοτητα του και τριχες κατσαρες
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,255 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 20:39, 28-04-13:

δεν ξερω για ποσο κρατα η αδεια ,ωστοσο η μικρομαλακη μεσω των ενημερωσεων τσεκαρει αν τα win ειναι αυθεντικα .
Τι λε' ρε;
Η άδεια είναι εφ'όρου ζωής. Αλίμονο αν ανανεώναμε κάθε τόσο την άδεια των windows
βασικα δεν νομιζω οτι η αυθεντικοτητα αποτελει προβλημα, αυθεντικα ειναι αλλα δεν ξερω κατεβασε καποια ενημερωση προσφατα που ειναι δοκιμαστικη, φταιει καποιο προγραμμα αυτο θελω να δω γιατι η μικροαποτετοια εχει ολοκληρο θρεντ σχετικα με αυτο το προβλημα στο σαιτ της αλλα ειναι παλιο και οταν πηγαινω στο αμερικανικο ξεκινανε εξηγησεις που..
τωρα δεν ξερω καν που ειναι γραμμενος ενας κωδικος που λεει οτι κανονικα εαν τα επαναγκαταστησω ή τον επιβεβαιωσω θα επικυρωθει η αυθεντικοτητα του και τριχες κατσαρες
Ο κωδικός προϊόντος (produck key) βρίσκεται στο κάτω μέρος του laptop.

Δηλαδή αναποδογυρίζεις το laptop και τον βλέπεις
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 22:47, 28-04-13:

αυθεντικα ειναι αλλα δεν ξερω κατεβασε καποια ενημερωση προσφατα

Μπορεις να μας πεις οτι ειναι πειρατικα... Δεν θα σε βρει κανεις να σου κανει μυνηση....

Στην περιπτωση σου, απλα βρες καλητερο σπασιμο, που να μην το τσιμπα η microsoft
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 23:12, 28-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Τι λε' ρε;
Η άδεια είναι εφ'όρου ζωής. Αλίμονο αν ανανεώναμε κάθε τόσο την άδεια των windows

Δηλαδή αναποδογυρίζεις το laptop και τον βλέπεις
Tι δεν καταλαβαινεις ; οπς λεει και η διαφημιση.

Λεω "δε ξερω ποσο κρατα η αδεια", που δειχνει αγνοια . Δεν ειχα αγορασει και ποτε windows .
Δεν ειπα οτι κρατα χ μηνες .
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 23:44, 28-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Τι λε' ρε;
lol το ειδα προηγουμενως,thanks παντως
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Μπορεις να μας πεις οτι ειναι πειρατικα... Δεν θα σε βρει κανεις να σου κανει μυνηση....
Στην περιπτωση σου, απλα βρες καλητερο σπασιμο, που να μην το τσιμπα η microsoft
guys, δεν τιθεται θεμα ντροπης αυθεντικα ειναι (εαν ηξερα κπν που να μου κανει τετοια εξυπηρετηση μαλλον δε θα βρισκομουν χαμενη στους δρομους της τεχνολογιας)
απλως -οπως και ειδα- το προγραμμα ειναι ηδη περασμενο απο την κατασκευαστικη εταιρεια του λαπτοπ-και αρα θα χρειαστει εαν υπαρξει προβλημα να απευθυνθω εκει
παντως το watermark ποτε βρισκεται ποτε χανεται γκρρρρρρρρρρρρ
Παράθεση

Balthazor

Περιβόητο Μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 975 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε: στις 19:08, 29-04-13:

Θα ηθελα τη βοηθεια οποιου ξερει.
Εχω το ΗP mini (netbook δλδ) 110 3700 και θελω να το συνδεσω με την τηλεοραση. Το θεμα ειναι οτι το pc εχει μονο θυρα vga ενω η tv μονο hdmi. Τι κανω στην περιπτωση αυτη, γινεται συνδεση και με τι? Επισης, θα εχω προβλημα στο θεμα του ηχου?
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 19:23, 29-04-13:

Δεν γνωριζω για προβληματα στον ηχο .
Παράθεση

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε: στις 19:27, 29-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Balthazor
Θα ηθελα τη βοηθεια οποιου ξερει.
Εχω το ΗP mini (netbook δλδ) 110 3700 και θελω να το συνδεσω με την τηλεοραση. Το θεμα ειναι οτι το pc εχει μονο θυρα vga ενω η tv μονο hdmi. Τι κανω στην περιπτωση αυτη, γινεται συνδεση και με τι? Επισης, θα εχω προβλημα στο θεμα του ηχου?
Φίλε, με σκέτο καλώδιο Adapter VGA to HDMI, δεν θα κάνεις δουλειά. Θέλεις ένα τέτοιο μετατροπέα http://sewelldirect.com/Hammerhead.asp γιατί το vga είναι αναλογικό και το hdmi ψηφιακό και θα έχεις πρόβλημα.
1
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,149 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 19:29, 29-04-13:

Δεν γνωριζω για προβληματα στον ηχο .
Θα έχει πρόβλημα με τον ήχο man
fockos
1
Παράθεση

Balthazor

Περιβόητο Μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 975 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε: στις 23:02, 29-04-13:

Μαλιστα, αρα θελω μετατροπεα...αρα αν παω πχ στα public θα εχουν, ή χρειαζεται ξερω γω να το παραγγειλω απο εξωτερικο?
Ευχαριστω παντως!
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,152 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε: στις 23:23, 29-04-13:

Στο public δεν είχαν πριν από 2 μήνες, το έψαχνα κι εγώ.
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,255 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 23:36, 29-04-13:

Έχει vga to scart;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες