Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,998 μέλη και 2,479,845 μηνύματα σε 78,995 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 488 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,153 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 18:39, 24-07-13:

στα win8 πως γίνεται αυτό με τα προγραμματα της εκκίνησης (δε ξέρω)
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 14:52, 25-07-13:

searchαρε with "startup programs win 8"
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 21:01, 25-07-13:

Όταν παίζω Diablo III, μετά απο λίγο ο υπολογιστής μου σβήνει, ένω με άλλα παιχνίδια δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Τι μπορώ να κάνω;
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 21:14, 25-07-13:

ενδεχεται να ανεβαζει θερμοκρασια και να σβηνει. Δες αν δουλευουν τα ανεμιστηρακια
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 21:25, 25-07-13:

Δουλεύει το ανεμιστιράκι, μάλιστα κάνει και αρκέτο θόρυβο.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:49, 25-07-13:

Το πιο λογικό είναι όμως να κλείνει επειδή ανεβαίνει η θερμοκρασία.
Δοκίμασε να χαμηλώσεις τα γραφικά.
Επίσης μέτρα και την θερμοκρασία. Το πιο απλό πρόγραμμα για αυτό είναι το CPUZ. Στο επισυνάπτω
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip cpu-z_1.65-en.zip (1,85 MB, 54 αναγνώσεις)
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 21:50, 25-07-13:

Για να γίνεται σε κάνα diablo παίζει να χει χαλάσει το ανεμιστηράκι καμιάς κάρτας γραφικών και να αγκομαχούν τα υπόλοιπα.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 03:25, 26-07-13:

Κατέβασα της ρυθμίσεις και πάλι έκλεισε, ίσως όμως λίγο αργότερα.
Το πρόγραμμα το κατέβασα, άλλα δεν βλέπω πουθενα τίποτα για θερμοκρασίες.
Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 440 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε: στις 13:05, 04-08-13:

Καλησπέρα σε όλους, έχω έναν υπολογιστή asus, που έχει ένα πρόγραμμα που ελέγχει την ταχύτητα του ανεμιστήρα της cpu και κάτι άλλα ονόματι "asus smart doctor", τέλος πάντων θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα, κάπου στα fan controll settings έχει 3 επιλογές, η πρώτη είναι manual που ρυθμίζεις πόσο % θέλεις, η 2η είναι SmartCooling, και η τρίτη είναι auto, 1)Τι είναι το smarcooling; 2) Αν το βάλω manual και 100% για να έχει καλύτερες επιδόσεις, (αν εξαιρέσετε τα αυτά μου) :p θα έχει κάποια συνέπεια πχ να χαλάσει ο ανεμιστήρας;
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 11:28, 09-08-13:

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τα μηχανικά πληκτρολόγια. Υπάρχουν μοντέλα κάπως πιο φθηνά απο τα gaming; Έχουν και περισσότερη αντοχή στον χρόνο από τα απλά;
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 13:16, 09-08-13:

http://www.plaisio.gr/periferiaka-ot...91500-R3M1.htm

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.806862
σπανια ειναι,,λενε οτι ειναι καλυτερα..και αντεχουν..
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:02, 09-08-13:

Και τα δύο αυτά είναι gaming και πάνω από τα λεφτά που θα θεωρούσα λογικά.
Ψάχνω κάτι χωρίς λαμπάκια, κουμπία μακροεντολών και άλλα περιττά χαρακτηριστίκα. Τό ότι πιο απλό, με μηχανικά πλήκτρα.
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε: στις 00:45, 10-08-13:

Τον τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα στο ποντίκι. Το μεσσαίο πλήκτρο για το scroll (wheel) τρελαίνεται. Ενώ το σέρνω προς τα κάτω για να κατέβει η σελίδα, η σελίδα κατεβαίνει 2-3 σειρές και μετά ξαναναιβαίνει στην αρχική της θέση. Καμιά ιδέα?
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,002 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε: στις 21:20, 12-08-13:

Εάν πέσει το laptop και χαραχθεί λίγο η οθόνη από την εξωτερική πλευρά (ο υπολογιστής λειτουργεί κανονικά), μπορεί να αντικατασταθεί?? :/
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 00:41, 13-08-13:

To γυαλί της οθόνης χαράχθηκε;
Έχει εγγύηση; Αν δεν έχει, δεν αξίζει τα λεφτά, εφόσον είναι λίγο όπως λες.
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,002 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε: στις 07:55, 13-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Zed
To γυαλί της οθόνης χαράχθηκε;
Έχει εγγύηση; Αν δεν έχει, δεν αξίζει τα λεφτά, εφόσον είναι λίγο όπως λες.
Δε χαράχθηκε το γυαλί, αλλά το πλαστικό από την εξωτερική πλευρά της οθόνης του laptop..βασικά έχει στραβώσει..3-4 μέρες το έχω, ναι, έχει εγγύηση..
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε: στις 15:05, 13-08-13:

Και να έχει εγγύηση, η εγγύηση δεν καλύπτει τις ζημιές που προκλήθηκαν από εξωτερικούς παράγοντες. Δλδ αν εγώ πάρω ένα λάπτοπ και την επόμενη μέρα του πετάξω ένα τασάκι στην οθόνη αυτοί θα πρέπει να μου πληρώσουν καινούργια?

Όσο για το όλο θέμα, ναι μπορείς να την αλλάξεις αλλά θα βάλεις το χέρι βαθιά στην τσέπη και θα μπεις σε μια μικρή ταλαιπωρία. Γνώμη μου, αν μπορείς να το δουλέψεις και έτσι το λάπτοπ μην κάνεις τίποτα.
Παράθεση

BRUCE (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.

O BRUCE έγραψε: στις 16:04, 18-08-13:

Τώρα τελευταία μου έχει τύχει το εξής σπαστικό: Δεν μου ανοίγει ο adobe reader τα pdf αρχεία. Πάω να ανοίξω να δω το πρόγραμμα της εξεταστικής της σχολής μου, και ενώ ανοίγει ο adobe reader, δεν μου εμφανίζει τίποτα, παρά ένα μαύρο! Τι να κάνω;
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 16:20, 18-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από BRUCE
Τώρα τελευταία μου έχει τύχει το εξής σπαστικό: Δεν μου ανοίγει ο adobe reader τα pdf αρχεία. Πάω να ανοίξω να δω το πρόγραμμα της εξεταστικής της σχολής μου, και ενώ ανοίγει ο adobe reader, δεν μου εμφανίζει τίποτα, παρά ένα μαύρο! Τι να κάνω;
εγω εκανα αυτο (τελος σελιδας) https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=43116&page=3
ελπιζω να βοηθησει
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 757 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε: στις 18:31, 18-08-13:

Γεια σας παιδάκια,καταφθάνω με μια ερώτηση.
Αυτόν τον καιρό πραγματοποιώ μια έρευνα αγοράς όσον αφορά τα λαπτόπια.
Ε λοιπόν,έχω μελετήσει τις ιστοσελίδες της κάθε εταιρίας,ήξερα και ορισμένες πληροφορίες από πριν,άκουσα και απόψεις πωλητών.
Απο όσα έχω ακούσει,έχω καταλήξει οτι οι πιο ''δυνατές'' μάρκες είναι η Toshiba και η Dell.Ισχύει κάτι τέτοιο;
Για τους φορητούς της samsung έχετε τίποτα ακουστά;
Γενικά,όποιος ψάχνει λαπτοπ για απλή,σπιτική χρήση,είναι αναγκαίο να έχει τον τελευταίας κυκλοφορίας επεξεργαστή;
Όσον αφορά τις κάρτες γραφικών,η NVIDIA ξεχωρίζει απο τις υπόλοιπες ή δεν αξίζει να έχω κάτι ψαγμένο για ενα απλό λαπτοπ ;
Α,και κάτι τελευταίο: ποια η διαφορά οταν η κάρτα γραφικών είναι ξεχωριστή ή ενσωματωμένη στη μητρική;
Κάθε απάντηση είναι ευπρόσδεκτη,γιατί κοντεύω να τρελαθώ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες