Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,985 μέλη και 2,479,128 μηνύματα σε 78,965 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 444 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,814 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 11:40, 31-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
ισιωτική = κερατίνη? γιατί έχω ακούσει ότι δεν τα ισιώνει τελείως αλλά τα κάνει λιγότερο ατίθασα που με αυτό δεν εχω θέμα τόσο. εύχομαι όταν τα λούσω και τα φτιάξω εγώ να μαζεύουν κάπως λιγότερο
Δεν ξέρω ακριβώς, τα είχε κάνει η ξαδέλφη μου κάποτε. Ας πει κανείς που ξέρει.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H olivi@ έγραψε: στις 13:05, 31-05-19:

Ισιωτική θεραπεία κερατίνης λέγεται και δυναμώνει τα μαλλιά, τα κάνει πιο λεία και πιο διαχειρίσιμα στο ίσιωμα (υποτίθεται ότι αρκεί ένα στέγνωμα).
Έχω φίλες που το έχουν κάνει και είναι πολύ ευχαριστημένες και κοιτούσα κι εγώ κάποτε να κάνω αλλά τη βρίσκω πανάκριβη και έχω πολύ πυκνό μαλλί οπότε ποιος ξέρει τι θα μου λεγαν.
Προσωπική μου άποψη, μην ασχοληθείς με ισιώματα αν έχεις μπούκλα, κρίμα είναι, κάνε υπομονή και φρόντιζέ τα στο μεταξύ όπως μπορείς. Θα μακρύνουν.
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,454 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 14:08, 31-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από olivi@
Ισιωτική θεραπεία κερατίνης λέγεται και δυναμώνει τα μαλλιά, τα κάνει πιο λεία και πιο διαχειρίσιμα στο ίσιωμα (υποτίθεται ότι αρκεί ένα στέγνωμα).
Έχω φίλες που το έχουν κάνει και είναι πολύ ευχαριστημένες και κοιτούσα κι εγώ κάποτε να κάνω αλλά τη βρίσκω πανάκριβη και έχω πολύ πυκνό μαλλί οπότε ποιος ξέρει τι θα μου λεγαν.
Προσωπική μου άποψη, μην ασχοληθείς με ισιώματα αν έχεις μπούκλα, κρίμα είναι, κάνε υπομονή και φρόντιζέ τα στο μεταξύ όπως μπορείς. Θα μακρύνουν.
Το έχω κάνει δύο φορές κι έμεινα κι εγώ ικανοποιημενη. Βέβαια έχω λεπτή τρίχα και το φυσικό μου είναι σπαστό, ο μόνος λόγος που το έκανα τότε ήταν γιατί χρησιμοποιούσα την ισιωτικη σε απαράδεκτο βαθμό και είχα ψαλίδα. Απλά ήθελα με κάποιον τρόπο να σταματήσω να ταλαιπωρώ τα μαλλιά μου αλλά παράλληλα να τα έχω και ίσια (γιατί πράγματι ένα στέγνωμα αρκεί)
Μετά από τις παραπάνω αχρείαστες πληροφορίες για τις τρίχες της κεφαλής μου, να κάνετε την θεραπεία αλλά να μην περίμενε ίσιωμα που θα διαρκέσει πολύ. Εμένα κράτησε 2-3 μήνες αλλά αυτό εξαρτάται και από τον τύπο της τρίχας της κάθεμιας.

Για να μακρύνουν γρήγορα τα μαλλιά ένα είναι το μυστικό: υπομονή. Κι εγώ βιαζόμουν να τα μακρυνω για να τα φέρω σε ένα μήκος αλλά δε νομίζω πως γίνεται να κάνουμε τίποτα πέρα από το να τα κρατάμε υγιή για να μην γεμίσουν ψαλίδα και ουρές. (αν ισχύει κάτι άλλο, διορθώστε με για να το κάνω κι εγώ
)
1
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,324 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 14:48, 31-05-19:

Θα προσπαθήσω να τρώω πιο πολλές πρωτεινούχες τροφές που διάβασα ότι τα βοηθάνε μέχρι να τα συνηθίσω ή να μακρύνουν μέχρι εκεί που τα θέλω. Τα μισώ από τότε που με θυμάμαι αλλά αυτές τις θεραπείες τις φοβάμαι κάπως γιατί έχω και λεπτή τρίχα.
Παράθεση

Guest 874453

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest 874453 έγραψε: στις 15:39, 31-05-19:

ελαιολαδο.θρεφει δυναμωνει την τριχα
1
Παράθεση

Eua5

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H Eua5 έγραψε: στις 11:17, 28-08-19:

Καλημερα θα ήθελα να κάνω τα μαλλιά μου balayage είναι καφέ σκούρο το χρώμα τους και θέλω να τα κάνω μέλι ξέρει κανείς κάνα καλό κομμωτήριο για αυτό που να είναι και σχετικά οικονομικό; ευχαριστώ πολύ!
Παράθεση

SkyBlu

Δραστήριο Μέλος

H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε: στις 15:24, 28-08-19:

Γλυκιά/γλυκέ μου, δεν ξέρουμε πού βρίσκεσαι για να σου προτείνουμε.
Παράθεση

Eua5

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H Eua5 έγραψε: στις 18:31, 28-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από SkyBlu
Γλυκιά/γλυκέ μου, δεν ξέρουμε πού βρίσκεσαι για να σου προτείνουμε.

Ναι σωστό εγώ είμαι Αθήνα και συγκεκριμένα Χαϊδάρι.
Παράθεση

Konstantinos_m

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O Konstantinos_m έγραψε: στις 22:21, 28-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Παιδιά τα φώτα σας! Έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό αφρό για μπούκλες; Δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει στο super market, θα το κοιτάξω και ηλεκτρονικά εννοείται. Προ ημερών έκανα περμανάντ και χρειάζομαι έναν καλό αφρό σε νορμάλ τιμή, όχι φάση kerastase με 20Ε
Καλησπέρα, λοιπόν,εγώ παίρνω δύο ,ο ένας είναι ο rilken της σβατσκοπφ το νούμερο 6 ή το 6 και ο άλλος είναι ο wella ,για δυνατό κράτημα το νούμερο 5 .ο Βέλα τα κοκαλωνει,ενώ ο άλλος τα αφήνει μαλακά οπότε πολλές φορές τα αναμειγνύω! ελπίζω να βοήθησα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    chester20080, Konstantinos_m, whitelioness