Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,192 μέλη και 2,485,046 μηνύματα σε 79,293 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 150 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ύπνος και φοβία στο σκοτάδι

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 269 μηνύματα.

O nikos1889 έγραψε: στις 19:33, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από grape
...ΝΙΚΟ όλα ξεκινάνε απ το μυαλό...ΟΛΑ!
Σταμάτα λοιπόν να προδικάζεις ότι θα συμβεί γιατί απλά θα το κάνεις να συμβεί...Χαλάρωσε!Δες ενα εργάκι βαρετό που ! να σε κάνει να νυστάξεις...μόλις αυτό συμβεί απλά κλείσε τα πάντα και κοιμήσου! ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ συνέχεια αυτό το πράγμα..Νομίζω ότι σου έγινε εμμονή και είναι φυσιολογικό το μυαλό σου να μην μπορεί να αφαιρεθεί αφού το σκέφτεσαι διαρκώς...Βγες έξω το βράδυ με τους φίλους σου.. διασκέδασε...μην χαραμίζεις τα ωραία σου χρονάκια σε κάτι τόσο κουτό...Με το ίδιο σκεπτικό θα πρέπει να αποφεύγουμε δραστηριότητες που εμπεριέχουν κίνδυνο για την ζωή μας π.χ το πιο απλό, οδήγηση...
το ξερω οτι χαραμιζομαι .. ολα ειναι πολυ σωστα αυτα που λες...!!αλλα δεν ξερω δεν μπορω να το κανω ...απλα
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε: στις 19:41, 04-06-13:

Αν δοκιμάσεις να μεθύσεις μια φορά (υπό την επίβλεψη παρέας) ώστε να ξεραθείς στον ύπνο μετά?
1
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 269 μηνύματα.

O nikos1889 έγραψε: στις 19:47, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
Αν δοκιμάσεις να μεθύσεις μια φορά (υπό την επίβλεψη παρέας) ώστε να ξεραθείς στον ύπνο μετά?
κοιτα σωστη σκεψη..αλλα αφου θα ειμαι μεθυσμενος δεν θα καταλαβω τπτ ..πρεπει να ειμαι νηφαλιος για να συνηθισω
Παράθεση

grape

Δραστήριο Μέλος

H grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

H grape έγραψε: στις 19:52, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από nikos1889
κοιτα σωστη σκεψη..αλλα αφου θα ειμαι μεθυσμενος δεν θα καταλαβω τπτ ..πρεπει να ειμαι νηφαλιος για να συνηθισω
έχουν δίκιο...Πιες ένα ποτηράκι όταν θα είσαι σπίτι, δες κάτι βαρετό, κλείσε την τηλεόραση και κοιμήσου...απλά μην σου γίνει συνήθεια
Παράθεση

grape

Δραστήριο Μέλος

H grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

H grape έγραψε: στις 19:55, 04-06-13:

έχουν δίκιο...Πιες ένα ποτηράκι όταν θα είσαι σπίτι, δες κάτι βαρετό, κλείσε την τηλεόραση και κοιμήσου...απλά μην σου γίνει συνήθεια
Τώρα βέβαια που το σκέφτομαι μπορεί και ο στρατός να είναι και η αφορμή ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ που θα σε απαλλάξει από το πρόβλημα σου..δες το και έτσι...ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ
Παράθεση

nikos1889

Δραστήριο Μέλος

O nikos1889 έγραψε: στις 19:58, 04-06-13:

Τώρα βέβαια που το σκέφτομαι μπορεί και ο στρατός να είναι και η αφορμή ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ που θα σε απαλλάξει από το πρόβλημα σου..δες το και έτσι...ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ
ναι το ξερω το εχω σκεφτει και ετσι αλλα δεν θα αντεξω ......γτ με το ζορι θα με βαλουν να κοιμηθω εδω με την θεληση μου και δεν τα καταφερνω!!
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 19:59, 04-06-13:

Σωστός. Εννιά μήνες εκεί πέρα ακόμη και να μην μπορεί να κοιμηθεί θα κουράζεται κάποτε και θα τον παίρνει ο ύπνος.
2
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε: στις 10:55, 09-06-13:

νίκο,νομίζω ότι πρέπει να δοκιμάσεις να κουραστείς πολύ.......να μην έχεις κουράγιο να πατήσεις ούτε το κουμπί για το φως .κάνε πεντε ώρες τρέξιμο και τράβα σπίτι σου....θα πέσεις ξερός στον καναπέ του σαλονιού.

αυτό μου συμβαίνει και εμένα όταν πέφτω στο κρεβάτι χωρίς να νυστάζω............άμα πραγματικά έχεις ψοφήσει όλη μέρα,και το μόνο που θες τη στιγμή που πέφτεις στο κρεβάτι είναι ύπνος τότε θα το ξεχάσεις
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 12:02, 11-06-13:

δεν νομιζω να γινεται γτ ποτε δεν κοιμηθηκα με κλειστο φως ΠΟΤΕ ομως και τωρα θα παω στρατο και οχι μονο 9 μηνες θα πρεπει να κοιμαμαι με κλειστο φως θα πρεπει να κανω νυχτερινες εκπαιδευσης και να μπορω να ανταπαιξελθω σε αυτες
Προσπάθησε να χαμηλώνεις το φως σταδιακά και να βάζεις τον εαυτό σου να το συνηθίζει.
Δηλαδή,μην το χαμηλώνεις κάθε βράδυ.
Άσε το ίδιο χαμηλό φωτισμό για μία εβδομάδα πχ.
Το 1ο βράδυ μπορεί να σου φανεί κάπως,το 2ο επίσης,το 3ο όμως κάπως καλύτερα.

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Σκέφτεται να πας λοκατζής για να κάνεις νυκτερινες εκπαιδεύσεις; Στα άλλα όπλα πέρα από το βραδινό σκοπέτο και καμιά βραδινη πορεία δεν έχει άλλα.
Γτφ.
Εγώ που πάω προσκοπισμό και κάνουμε σε κατασκηνώσεις σκοπιές μαρτυρούν για να με ξυπνήσουν.
Πόσο μάλλον να κάνω και εκπαίδευση.

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
Θεωρητικά μιλώντας θα κοιμηθεί χωρίς φως όμως δε θα το καταλάβει λόγω της κατάστασης μέθης που θα βρίσκεται ο οργανισμός του εκείνη την ώρα.
Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
νίκο,νομίζω ότι πρέπει να δοκιμάσεις να κουραστείς πολύ.......να μην έχεις κουράγιο να πατήσεις ούτε το κουμπί για το φως .κάνε πεντε ώρες τρέξιμο και τράβα σπίτι σου....θα πέσεις ξερός στον καναπέ του σαλονιού.
αυτό μου συμβαίνει και εμένα όταν πέφτω στο κρεβάτι χωρίς να νυστάζω............άμα πραγματικά έχεις ψοφήσει όλη μέρα,και το μόνο που θες τη στιγμή που πέφτεις στο κρεβάτι είναι ύπνος τότε θα το ξεχάσεις
Ούτε καν στο καναπέ του σαλονιού.
Ακόμα και σε καρέκλα θα κοιμόταν. Όμως πάλι δε θα το αντιληφθεί ο οργανισμός του επομένως δε θα΄χει αποτέλεσμα.
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,873 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 13:31, 11-06-13:

ναι το ξερω το εχω σκεφτει και ετσι αλλα δεν θα αντεξω ......γτ με το ζορι θα με βαλουν να κοιμηθω εδω με την θεληση μου και δεν τα καταφερνω!!
Κατά την κατάταξή σου στο στρατό θα περάσεις από ψυχολόγο. Εκεί καλό είναι να αναφέρεις το πρόβλημά σου ώστε να λάβουν τα κατάλληλα μέτρα, μπορούν π.χ. να σε βάλλουν να κοιμάσαι σε κρεβάτι δίπλα στην πόρτα ώστε να μπαίνει φως από το απέξω που φυλάει ο θαλαμοφύλακας. Όταν πας στην μονάδα καλό είναι να το αναφέρεις και στο διοικητή σου όταν θα σου πάρει συνέντευξη.

Γενικώς είναι καλύτερα για εσένα να μην κρύψεις αυτό το πρόβλημα σου γιατί μπορεί να σε φέρει σε δύσκολες καταστάσεις.
Παράθεση

Theo22

Νεοφερμένος

Ο Theo22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Theo22 έγραψε: στις 23:24, 27-04-14:

Γεια σας παιδια εχω ενα σοβαρο προβλημα που δεν ξερω πως να λυσω...δεν μπορω να βρισκομαι σε σκοταδι (πχ να κοιμαμαι με τα φωτα κλειστα) η σε μερη με χαμηλο φωτισμο..δεν ξερω γτ εχω αυτο το προβλημα δεν ειναι οτι φοβαμαι μηπως πεταχτει κανενα τερας απλα πανικοβαλομαι χωρις λογο...ηρθε η ωρα μου να παω στρατο και αμα δεν το αντιμετωπισω θα περασω δυσκολες ωρες..
Παράθεση

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε: στις 00:26, 28-04-14:

νωρις το θυμηθηκες .Δηλαδη αμα δεν εχει φως δεν κοιμασαι καθολου?Γιατι αν απλα δυσκολεύεσαι,τότε είναι σχετικά ασήμαντο
Παράθεση

Theo22

Νεοφερμένος

Ο Theo22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Theo22 έγραψε: στις 00:58, 28-04-14:

δεν αντεχω ουτε 20 δευτερολεπτα στο σκοταδι
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια