Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,955 μέλη και 2,477,941 μηνύματα σε 78,917 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 540 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ας μοιραστούμε συμβουλές....

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 801 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 22:43, 04-01-11:

ρισκάρεις τα πάντα, αφού δεν έχεις και τίποτα να χάσεις....
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 23:50, 04-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Apro
ρισκάρεις τα πάντα, αφού δεν έχεις και τίποτα να χάσεις....
κατα ποσο σιγουροι ειμαστε ομως πως δεν θα χασουμε κατι?
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 801 μηνύματα.

O Apro έγραψε: στις 00:06, 05-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια
κατα ποσο σιγουροι ειμαστε ομως πως δεν θα χασουμε κατι?
σαν τι να χάσεις..., όταν δεν έχεις κάτι..., την πίστη σου, την εμπιστοσύνη σου, τους στόχους ή τα σχέδια σου...; προτιμώ να χάσω κάτι μια φορά, παρά να χάνω κάθε λίγο και λιγάκι....
θα ξανααναφερθώ και αύριο, γιατί αλλάζω εύκολα γνώμη....
Παράθεση

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O Σίμος53101 έγραψε: στις 00:19, 05-01-11:

Μια αγγλική φράση που μπορεί να δωθεί και σαν συμβουλή: "The blood is thicker than water". Θέλει να πει ότι οι οικογενιακοί δεσμοί είναι πιο δυνατοί από τους άλλους(φιλικοί, ερωτικοί κλπ).

Βασικά την έβαλα γιατί διαφωνώ με αυτή. Μια φιλία μπορεί κάλλιστα να είναι δυνατή.
1
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 01:16, 05-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Σίμος
Μια αγγλική φράση που μπορεί να δωθεί και σαν συμβουλή: "The blood is thicker than water". Θέλει να πει ότι οι οικογενιακοί δεσμοί είναι πιο δυνατοί από τους άλλους(φιλικοί, ερωτικοί κλπ).

Βασικά την έβαλα γιατί διαφωνώ με αυτή. Μια φιλία μπορεί κάλλιστα να είναι δυνατή.
Ίσως εννοεί ότι ο φίλος/σύντροφος μπορεί να μας προδώσει και να μην είναι ξανά δίπλα μας.
Αντιθέτως οι γονείς όσο και να μας τη σπάνε, θα είναι πάντα δίπλα μας για να μας ακούσουν και να μας συμπαρασταθούν.
Παράθεση

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O Σίμος53101 έγραψε: στις 01:39, 05-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Ίσως εννοεί ότι ο φίλος/σύντροφος μπορεί να μας προδώσει και να μην είναι ξανά δίπλα μας.
Αντιθέτως οι γονείς όσο και να μας τη σπάνε, θα είναι πάντα δίπλα μας για να μας ακούσουν και να μας συμπαρασταθούν.
Ναι, αυτό εννοεί. Και το βρίσκω λάθος γιατί δεν μπορούν να καταδικάζουν έτσι την φιλία. Υπάρχουν πολλές φιλικές σχέσεις που είναι εξίσου δυνατές και δεν μπορούν σε καμία περίπτωση να καταλήξουν σε προδοσία. Απ' την άλλη βέβαια η ζωή βρίθει από παραδείγματα φίλων που αποδείχθηκαν σκάρτοι. Ε λοιπόν, δεν θεωρώ πως αυτοί οι σκάρτοι θα έπρεπε να κυλιδώσουν με τέτοιο τρόπο την εικόνα και την μαγεία της φιλίας, καθώς αδικούνται και άνθρωποι που πραγματικά δίνουν όλο τους τον εαυτό για να πετύχει και να κυλάσει ομαλά η σχέση...
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 01:43, 05-01-11:

Σε οποιονδήποτε κανόνα υπάρχει και η εξαίρεσή του.
Δε θα το αποκαλούσα το συγκεκριμένο ως εξαίρεση, αλλά ως μία γενική αλήθεια.
Δε σημαίνει ότι για να ισχύει θα πρέπει όντως να μας προδώσουν.
Παράθεση

ποιοτητα

Νεοφερμένος

Ο ποιοτητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O ποιοτητα έγραψε: στις 05:03, 05-01-11:

παραφραζοντας λιγο τον κλιντ ιστγουντ θα ελεγα ...η συμβουλη ειναι σαν την κ*λ*τρυπιδα (sorry κιολας) ολοι εχουν απο μια !
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια