Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,652 μέλη και 2,466,620 μηνύματα σε 78,310 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 164 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Καφές, υγεία & εθισμός

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε: στις 13:44, 15-12-11:

Εγω ρε παιδιά δε μπορώ να πιω καφέ!!!! Με τίποτα!!! Με χτυπάει στα νεύρα... Δε μπορώ να κάτσω σε μια θέση και δε σταματάω να μιλάω.....

Ειδικά ο φραπές.... Με μισό φραπέ είμαι έτοιμη προς απογείωση....
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 05:11, 17-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
αα,μπραβο,,παρομοιως

πολυ υγιεινοτερο..
πικρο κακαοοο.. με μελι..και λιγη κανελα..
και λίγο μοσχοκάρυδο (ενίοτε προσθέτω και φυσική βανίλια )

Αρχική Δημοσίευση από Rainbow Blues
Εγω ρε παιδιά δε μπορώ να πιω καφέ!!!! Με τίποτα!!! Με χτυπάει στα νεύρα... Δε μπορώ να κάτσω σε μια θέση και δε σταματάω να μιλάω.....

Ειδικά ο φραπές.... Με μισό φραπέ είμαι έτοιμη προς απογείωση....
προχθές έφτιαξα γαλλικό με 3 κουταλιές της σούπας καφέ για να γίνει λίγο δυνατός για να διαβάσω... αλλά τελικά δεν με επηρεάσε και με πήρε ο ύπνος πάνω στο διάβασμα Μακάρι να με έπιανε και εμένα έτσι!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 17-12-11 στις 09:29. Αιτία: merge-συνεχόμενα posts. Ceres Victoria μπορείς να επεξεργαστείς το μήνυμα μην γεμίζεις με διαδοχικά posts το θέμα
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε: στις 05:32, 17-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
προχθές έφτιαξα γαλλικό με 3 κουταλιές της σούπας καφέ για να γίνει λίγο δυνατός για να διαβάσω... αλλά τελικά δεν με επηρεάσε και με πήρε ο ύπνος πάνω στο διάβασμα Μακάρι να με έπιανε και εμένα έτσι!

Πριν λίγες μέρες διάβασα πως για να σε πιάσει ο καφές πρέπει να κοιμηθείς κανά τέταρτο πρώτα και μετά δρα. Δεν έχεις κάτι να χάσεις. Πιες έναν καφέ,κοιμήσουν ένα τέταρτο και δες αν έχει αποτέλεσμα
Παράθεση

jackass

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O jackass έγραψε: στις 13:45, 17-12-11:

μεγαλη ανακαλυψη ο καφες...νες το χειμωνα κ φρεντο καπουτσινο η φρεντο εσπρεσσο το καλοκαιρι
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 14:45, 17-12-11:

και λίγο μοσχοκάρυδο
ταιριαζει?

εγω για το φαγητα το εχω..

ενίοτε προσθέτω και φυσική βανίλια
δυνατο..

καλυτερα παει λιγο τριμμενο γαρυφαλλο(μοσχοκαρφι που λεμε) μαζι με κανελα..
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 10:29, 18-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ταιριαζει?

εγω για το φαγητα το εχω..

δυνατο..

καλυτερα παει λιγο τριμμενο γαρυφαλλο(μοσχοκαρφι που λεμε) μαζι με κανελα..
ταιριάζει! Το βάζω πολλές φορές και στον cappuccino Μη φανταστείς όμως για μεγάλη ποσότητα... ίσα ίσα λίγο από πάνω για να πάρει ένα πολύ ελαφρύ άρωμα
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 10:51, 18-12-11:

Μη φανταστείς όμως για μεγάλη ποσότητα.
το φανταζομαι
το πολυ μοσχοκαρυδο κανει παραισθησεις..εχω ακουσει..
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 00:36, 19-12-11:

3 μερες χωρις καθολου καφε..απο το καλοκαιρι ειχε να γινει αυτο
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,691 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 23:11, 17-02-12:

Λοιπον,εχω κοψει τον καφε εδω και τρεις μερες.Και πινω μονο ντεκαφεινε και τσαι.
Αλλα εχουν εμφανιστει κατι πονοκεφαλοι και με σκοτωνουν...Και οι τα ντεπον δεν κανουν κατι...
Συμπτωματα στερησης καφεινης η κατι αλλο??
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 23:26, 17-02-12:

Δεν με πιάνει καθόλου.... πίνω μόνο επειδή μου αρέσει η γεύση, και πάλι όχι σε καθημερινή βάση

Λέω να το γυρίσω στο τσάι
Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε: στις 16:00, 20-05-12:

Όλοι μου λένε ότι ο καφές προκαλεί υπερένταση και σε κρατά ξύπνιο...Εγώ αν και πίνω δύο την ημέρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο...Ποια είναι η γνώμη σας???
Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε: στις 16:08, 20-05-12:

2 μόνο....... καλέ εγώ 4 θα τους πιώ σίγουρα...και δεν έχω παρατήρησή τίποτα..χαχαχαχα
Η γνώμη μου είναι ότι όλα είναι μέσα στο μυαλό.....
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,121 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 16:25, 20-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από e-sofia
2 μόνο....... καλέ εγώ 4 θα τους πιώ σίγουρα...και δεν έχω παρατήρησή τίποτα..χαχαχαχα
Η γνώμη μου είναι ότι όλα είναι μέσα στο μυαλό.....
χαχαχα
οχι δεν ειναι
Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε: στις 16:34, 20-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
χαχαχα
οχι δεν ειναι
Από τις φατσούλες που έβαλες δεν νομίζω οτί είναι...χαχαχαχα.Πόσους έχεις πιει από το πρωί καλέ...
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,121 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 16:38, 20-05-12:

1
αυτος ηταν αρκετος για τις λεπτες ισορροπιες μου
Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε: στις 20:07, 20-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
1
αυτος ηταν αρκετος για τις λεπτες ισορροπιες μου
Προμηθεύσου τσάι...Τώρα πέρα από την πλάκα η θεία μου για να κόψει τους καφέδες έβαζε στην συσκευασία του, αντί για καφέ τσάι...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ.....
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε: στις 20:45, 20-05-12:

ο εσπρεσσο με ξυπναει , οτι αλλο ειδος καφε οχι
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 20:35, 07-10-12:

αν πιω καφε το απογευμα,μετα δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα αν πιω νωριτερα μπορει να κοιμηθω,αλλα πολλες φορες και παλι δυσκολευομαι..αρα αν και μου αρεσει ο καφες,τον αποφευγω αν θελω να κοιμηθω!
Παράθεση

Giannoutas

Περιβόητο Μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,221 μηνύματα.

O Giannoutas Άρης μέχρι τον παράδεισο έγραψε: στις 19:39, 09-05-13:

Αρχισα να πινω εναν φραπε καθε μερα εδω και εναν μηνα. Ποσους καφεδες πινετε εσεις? Απο την μια μαρεσει αρκετα απο την αλλη βλεπω οτι αρχιζω να αποκταω καποιου ειδους εξαρτηση. Οταν ειμαι στα καλα μου θελω οπωσδηποτε να πιω εναν φραπε για να γινω ακομα πιο τουρμπο και ακομα πιο καλα. Απο αυτην την αποψη βεβαια αν δεν ακουσω και μουσικη τοτε παλι εχω θεμα

Ποσο μεγαλη διαφορα εχει ο Νεσκαφε που πινω σε σχεση με τους αλλους? Στην υγεια μονο?
Επισης ενας καθε μερα θεωρειται αρκετη ποσοτητα? Και οταν αποφασισεις να κανεις αποτοξινωση, τα εγκεφαλικα σου κυτταρα επιστρεφουν στην θεση τους και ηρεμεις η υπαρχει μονιμη βλαβη? (αυτο φοβαμαι περισσοτερο )
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giannoutas : 09-05-13 στις 19:47.
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,718 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 19:52, 09-05-13:

πινω στανταρ το πρωι 1 γαλλικο και μπορει και 1 νες
και το απογευμα το ιδιο
δεν νομιζω οτι εχω εθιστει αλλα χωρις 2-3 καφεδες δεν παιρναω τη μερα
οκκ τον χειμωνα επινα γυρω στους 4 αλλα ηταν παντα φιλτρου οποτε δεν ηταν βαρυ
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια