Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,657 μέλη και 2,466,661 μηνύματα σε 78,312 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 484 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εντομοφοβία

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,121 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 13:17, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Sofia Loony
για αυτο να κοιμάστε ΠΑΝΤΑ με το teza στο κομοδίνο.
το αοσμο για να μην προσβαλλονται οι ευαισθητες μυτουλες μας
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε: στις 13:37, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
το αοσμο για να μην προσβαλλονται οι ευαισθητες μυτουλες μας
εμένα μαρέσει η μυρωδιά
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 13:54, 18-08-12:

Τι σας πειράζουν ρε παιδιά τα ζουζούνια άκακα είναι

Πάντως όσοι τα φοβάστε τόσο πολύ ίσως να πρέπει απλά να έρθετε σε επαφή μαζί τους για να δείτε ότι δε σας τρώνε

@Gate4 εσύ είσαι το κατάλληλο άτομο για να πάρω μαζί μου στα μελίσσια
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,368 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε: στις 14:58, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από carpe_nochtem
Πω,είχα και πρόσφατη συνάντηση με αυτό το πράγμα.
Το κρεβάτι μου είναι δίπλα στον τοίχο. Εγώ ξαπλωμένη με το λαπιτόπι,έχοντας πλάτη προς τοίχο και έτσι πως είχα πιαστεί,γυρνάω να αλλάξω πλευρό,κοιτάω πάνω τον τοίχο και καθόταν ένα τέτοιο.ΙΟΥ
Περιττό να πω,ότι ξύπνησα την μάνα μου 3 το πρωί να το βγάλει έξω και κάθε φορά που αυτό άρχιζε να πετάει,εγώ άρχιζα τις φωνές.

Το μόνο έντομο που αντέχω είναι το κουνούπι.
Φαντασου να επεφτε πανω στην πλατη σου και να καθοταν,ετσι οπως την ειχες γυρισμενη προς τον τοιχο
Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

H carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.

H carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε: στις 15:32, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Φαντασου να επεφτε πανω στην πλατη σου και να καθοταν,ετσι οπως την ειχες γυρισμενη προς τον τοιχο
Θα είχα πεθάνει από καρδιακή προσβολή,πολλαπλά εγκεφαλικά και συνεχόμενα κατάγματα πίσω πλευρών.
4
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,222 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 16:49, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Τι σας πειράζουν ρε παιδιά τα ζουζούνια άκακα είναι

Πάντως όσοι τα φοβάστε τόσο πολύ ίσως να πρέπει απλά να έρθετε σε επαφή μαζί τους για να δείτε ότι δε σας τρώνε

@Gate4 εσύ είσαι το κατάλληλο άτομο για να πάρω μαζί μου στα μελίσσια
Δεν είναι άκακα! Εγώ μόλις είδα το αλογάκι της παναγίας πήρα τη μαμά μου τηλέφωνο και της είπα ότι ένα τέρας μπήκε μέσα στο σπίτι

Ναι στο γυμνάσιο μας είχε βάλει ένας καθηγητής να ακουμπήσουμε μια ακρίδα για να δούμε ότι "δεν θα μας φάει" και κόντεψα να λιποθυμίσω εκείνη την ώρα

Ωχ γιατί έχει πολλά έντομα;;
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 16:55, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Δεν είναι άκακα! Εγώ μόλις είδα το αλογάκι της παναγίας πήρα τη μαμά μου τηλέφωνο και της είπα ότι ένα τέρας μπήκε μέσα στο σπίτι

Ναι στο γυμνάσιο μας είχε βάλει ένας καθηγητής να ακουμπήσουμε μια ακρίδα για να δούμε ότι "δεν θα μας φάει" και κόντεψα να λιποθυμίσω εκείνη την ώρα

Ωχ γιατί έχει πολλά έντομα;;
Τα αλογάκια άκακα είναι ρε εκτός κι αν είσαι ζουζούνι

Έλα να δεις
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,222 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 17:12, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Τα αλογάκια άκακα είναι ρε εκτός κι αν είσαι ζουζούνι

Έλα να δεις
Όχι δεν είναι άκακα! Είναι τερατάκια με φτερά

Μπα άστο δεν χρειάζεται με αρέσει η ζωή μου
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε: στις 17:36, 18-08-12:

Τωρα ειδα την ιστορια της carpe nochtem και θυμηθηκα κατι λιγο πιο ακραιο:
Ειχα γυρισει απο ταξιδι στο χωριο ψοφια απτην κουραση και πεφτω στο κρεβατι(π βρισκεται κολλητα στον τοιχο) αλλάζω πλευρο και βλεπω μια ΦΤΕΡΩΤΗ κατσαριδουλα την μμικρη τερεζα(εχουμε παρεαααααα ).εντωμεταξυ ειχα παγωσει δεν μιλαγα γιατι παντα φοβαμαι μην μπουν στο στομα μου.Τρεχω στο δωματιο του πατερα και της μαμας βγαζοντας τσιριδες,κλεινω την πορτα μου και τους εξηγω τι εγινε.Βασικα αηδιαζω που ειναι γλοιωδη πχ κουνουπια δεν με πειραζουν.Εντωμεταξυ οι παππουδες απτην μαμα και η ιδια σκοτωνουν ολα τα εντομα.Τρανταχτο πααραδειγμα:: μολις εφυγα απο το χωριο που ζουν κι ο παππους πριν φυγω ηταν ετοιμος να σκοτωσει μυγα απανω μου!!!!!!Μονο εγω κι η αδερφη μου η χαρχαλω(χριστινα) η ατζαμου,διαφερουμε.Εκεινη στο νεο της σπιτι βρηκε κατσαριδα και μεχρι να γυρισουν οι γονεις μου απο διακοπες εμεινε σε μια φιλη στην εστια........
Περιττο να πω οτι μετα απο πολλες πιεσεις στους δικους μου βαλαμε σιτες
υγ σορι για τα τοσα φατσουλινια αλλα διακωμωδουν την ολη κατασταση
1
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 20:45, 08-01-13:

Εντομοφοβία? Όποια κστσαρίδα πετύχω την κάνω ένα με το πάτωμα..
ξέρω ανθρωπο που του εχει πεσει μυγα στο ποτό του και δεν τον ένοιαζε το ήπιε
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 23:36, 09-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Εντομοφοβία? Όποια κστσαρίδα πετύχω την κάνω ένα με το πάτωμα..
ξέρω ανθρωπο που του εχει πεσει μυγα στο ποτό του και δεν τον ένοιαζε το ήπιε
Αυτά είναι
Παράθεση

Alexis1821

Νεοφερμένος

Ο Alexis1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Alexis1821 έγραψε: στις 11:33, 29-04-13:

Εγω ρε παιδια ειμαι αρκετα εντομοφοβικος,ειμαι 16 ετων και παντα τα φοβομουν απο πολυ μικρος τα εντομα..Εχω προβλημα με κατσαριδες,σκουληκομυγες,τα μεγαλα τα κουνουπια,τις αραχνες,τις ακριδες,τα σερσεγκια,κατι αλλα που κανουν ζζζζ οταν γυρισουν ανασκελα και προσπαθησουν να σηκωθουν παλι.Μπουρμπουλες τους λενε καποιοι νομιζω..Μονο με τις μυγες,τα μυρμιγκια,τα μικρα κουνουπια,τις πασχαλιτσες εννοειται και με μερικα αλλα εντομα δεν εχω προβλημα..Καποιος να μου προτεινει λυσεις να αντιμετωπισω το προβλημα μου?Ειδικα τωρα που ερχεται και καλοκαιρι τα πραγματα χειροτερευουν πολυ γιατι αν ειναι ανοιχτα τα παραθυρα και το φως ανοιχτο εισερχονται πολλα!Βρισκομαι και στην ατυχη θεση να εχω κατω ακριβως απο το σπιτι μου καδους σκουπιδιων λογω μιας ψησταριας και το προβλημα διογκωνεται!Πως μπορω να αντιμετωπισω τον φοβο μου και πως μπορω να αντιμετωπισω και τα παραπανω εντομα..?Δεν εχω μεγαλωσει σε χωριο κοντα στην εξοχη αλλα σε πολη και δεν εχω ερθει πολυ σε επαφη μαζι τους..Οταν δω ενα εντομο να πεταει σε ενα δωματιο,τοτε κλεινω την πορτα και φωναζω καποιον αλλο να ερθει να το σκοτωσει χααχα! αλλα πρεπει να τα αντιμετωπιζω μονος μου..Να δουμε πως θα βγει και το σημερινο καλοκαιρι!
1
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,711 μηνύματα.

O nPb O Libertus έριξε ποινή για λογοκρισία. έγραψε: στις 11:35, 29-04-13:

...και όμως το έντομο φοβάται εσέναν τον κακό άνθρωπο που πάει να το σκοτώσει..χαχαχα
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 13:26, 29-04-13:

Είναι πολύ λογικό που από τώρα έχω πετύχει δύο τεράστια κουνούπια; Μιλάμε τα βλέπεις και εξαφανίζεσαι
Παράθεση

Alexis1821

Νεοφερμένος

Ο Alexis1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Alexis1821 έγραψε: στις 13:46, 29-04-13:

Χαχχαχα ισχυει
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 13:52, 29-04-13:

Εγώ αν και ζω σε επαρχία, φοβάμαι πάρα πολύ τα ζουζούνια, ιδιαίτερα μπαμπούλες,χρυσόμυγες, και κατσαρίδεςςς.
Παράθεση

Alexis1821

Νεοφερμένος

O Alexis1821 έγραψε: στις 15:57, 29-04-13:

Χααχαχα..πρεπει να ειμαστε συνεχεια με ενα aeroxol στο χερι!
1
Παράθεση

Xx-Giota-xX (Γιώτα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

H Xx-Giota-xX Unstable. έγραψε: στις 23:38, 12-07-13:

Γαμώτο και γω φοβάμαι τα έντομα.Σήμερα μπήκε στο δωμάτιό μου ένα αλογάκι της Παναγιας ή του διαβόλου,οπως το λένε τελος πάντων.Κόντεψα να μείνω στο τόπο.Είχα και το λαπτοπ στα πόδια μου και μόλις πάω να σηκωθώ...ΤΣΑΑΑΑΚ ανέβηκε πάνω μου.Ήμουν και μόνη μου στο σπίτι,προσπάθησα να το διώξω αλλά τίποτα.Τελικά το σκότωσα με ένα βιβλίο.
Η γιαγιά μου λέει οτι είναι ατυχία
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 23:57, 12-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Xx-Giota-xX
Γαμώτο και γω φοβάμαι τα έντομα.Σήμερα μπήκε στο δωμάτιό μου ένα αλογάκι της Παναγιας ή του διαβόλου,οπως το λένε τελος πάντων.Κόντεψα να μείνω στο τόπο.Είχα και το λαπτοπ στα πόδια μου και μόλις πάω να σηκωθώ...ΤΣΑΑΑΑΚ ανέβηκε πάνω μου.Ήμουν και μόνη μου στο σπίτι,προσπάθησα να το διώξω αλλά τίποτα.Τελικά το σκότωσα με ένα βιβλίο.
Η γιαγιά μου λέει οτι είναι ατυχία
Έλα ρε Εμένα είχε πέσει από το τραπέζι δίπλα στα πόδια μου και πήγα και κρύφτηκα κάτω από ένα σεντόνι για να μη με φάει εσύ πως το σκότωσες;
Παράθεση

Xx-Giota-xX (Γιώτα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

H Xx-Giota-xX Unstable. έγραψε: στις 00:08, 13-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Έλα ρε Εμένα είχε πέσει από το τραπέζι δίπλα στα πόδια μου και πήγα και κρύφτηκα κάτω από ένα σεντόνι για να μη με φάει εσύ πως το σκότωσες;
Μπορώ να κάνω κι αλλιώς?Πραγματικά τρέμουν τα χέρια μου.Γενικά δε φοβάμαι τόσο πολύ οτι θα με τσιμπήσουν αλλά δε ξέρω.Πως να στο πω...Νομίζω οτι θα μπλεχτούν στα μαλλιά μου,οτι θα μπουν στα ρούχα μου,στα αυτιά μου.ΤΖΙΖ ανατριχιάζω μόνο που το σκέφτομαι.Αν μένεις μόνη πάντως δεν έχεις και άλλη επιλογή.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xx-Giota-xX : 13-07-13 στις 00:19.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος